TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 04:28:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol izmedju lopatice i kicme  (Pročitano 7583 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #18 poslato: Februar 08, 2016, 12:10:11 posle podne »

Hvala na savetima , vecinu ovih vezbi vec izvodim zbog mog problema sa donjim delom ledja. Jedino ne moda izvodim ovo na vratilu. Cim se okacim da visim ne bitno da li se drzao rukama ili zakacio noge gore osetim probadajuci bol u donjem delu ledja i iziritiram nerv.

Sta mislite o terapiji magnetnim dusekom ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Februar 08, 2016, 11:53:16 pre podne »

ovo su vežbe istezanja koje treba raditi posle vežbi - i posle statičkih i posle vežbi sa bučicama
Saveti za istezanje
izvodi se tako što se zauzme položaj krajnjeg obima pokreta koji dozvoljava muskulatura u odreĂ°enom zglobu i taj položaj se zadržava odreĂ°eno vreme. Istezanje se radi postepeno, nikada na cimanje, zauzima se položaj do kojeg je pokret moguć bez zatezanja. Položaj se zadržava 45-60 sekundi, zatim se produbljuje za 2-3cm i to se ponavlja nekoliko puta. Tokom statičkog istezanja potrebno je obratiti pažnju na disanje, jer je relaksacija mišića direktno povezana sa relaksacijom disanja. Važno je da se sve vežbe rade ispod grance bola. Bol je uvek signal koji refleksno dovodi do grča mišića, što onemogućava dalju relaksaciju. Statičko istezanje se izvodi sporo, a krajnji položaj se zadržava oko 45 sekundi. Prednost statičkog istezanja je minimalan rizik od povreĂ°ivanja.
Pre početka vežbi istezanja neophodo je zagrevanje. Zagrevanjem se podiže temperatura tkiva koje se isteže, povećava se prokrvljenost, elastičnost. Istezanje se izvodi postepeno. Potrebno je istegnuti sve mišiće uključene u sportsku aktivnost, kao i glavne mišiće trupa i velike grupe mišića.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Februar 08, 2016, 11:16:32 pre podne »

ovo su vežbe koje treba raditi posle 7-10dana izvodjenja prethodnog programa, radi se 3 serije, 10-15 izvodjenja, sa MALIM TEŽINAMA(!!!)
- ne sme da boli izvodjenje vežbi - iz tog razloga se kreće sa malim težinama - 30%RM (maksimalna težina - repeticio maximum)...
 :)
« Poslednja izmena: Februar 08, 2016, 11:23:06 pre podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Februar 08, 2016, 11:01:11 pre podne »

predlažem za obojicu vežbe
- statički zadržaj u položaju izvodjenja vežbe 10-15sec, 3 ponavljanja po svakoj vežbi...
(ne bi trebalo da boli)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #14 poslato: Februar 04, 2016, 04:17:51 posle podne »

Pedja prvo hvala sto si se javio...ovako istezanja slabo radim a pogotovo za gornji deo tela ...ova prva dva istrzanja kada radim osetim pomalo neku nelagodu ili manji bol..a ovo trece mi ne smeta uopste...upravo kako si napisao kada spojim lopatice pojavi se u nekom polozaju bol ali kada na primer treba da gurnem neku malo vecu kilazu 120+ osetim kao da me hvata grc i bol u tom delu..danas sam probao potisak da cela i odradio sam ga ali isti osecaj ...kontam da me je preseklo na prednjem cucnju zbog polozaja ruku kao i veceg ootrrecenja na gornji deo ledja...trnjenje kroz ruku mi se smanjilo i osetim ga povremeno recimo kada mi je ruka duze vremena lateralno podignuta(kada duze vremena radim sa misem na stolu)...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #13 poslato: Februar 04, 2016, 01:57:01 posle podne »

PeĂ°a kod mene se ovaj bol javio kada je terapeut u klinickom centru vojvodine uradio nešto slicno ovome ali malo grublje.


Bol se javlja pri spajanju lopatica i kada lezim na ledjima , kada lezim na ledjima bol se znatno pojačava kada se pojavi neki pritisak na grudima( na primer devojka osloni glavu).

Trnjenje ruku i bol u laktovima se posle injekcija povukao  i ostala je samo ova bol i neprijatnost u torakalnom delu. Da li i ja da radim ova istezanja i šta bih još mogao pored toga ?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Februar 04, 2016, 12:49:19 posle podne »

da li radiš istezanja inače?
da li radiš ova istezanja (posle vežbi/treninga)?
da li bole ova istezanja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Februar 04, 2016, 12:35:58 posle podne »

Pedja nisam mogao da nadjem slicnu temu pa sam resio da otvorim novu.Evo ovako vec neko vreme imam problem na mestu izmedju lopatice i kicme .Uglavnom mi smeta dok radim benc na vecim kilazama kada verovatno ukljucujem i vise misica kao i ovaj sto mi pravi probleme...Na bencu je uglavnom to osecaj kao da ce grc da me uhvati .Slican bol osecam i kod propadanja ako odem bas duboko.E sad juce sam radio prednji cucanj sa 100kg,4x10 sam odradio i na 5oj seriji uradim 3 ponavljanja i zbog prblema sa sipkom vratim teg na ram ,namestim se opet i u trenutku kada sam hteo da podignem sipku osetio sam ostar bol horizontalno u visini plecke ,vratio sam teg i  bol je potrajao par minuta i polako poceo da se smanjuje.Mislio sam da je i leva strana u pitanju ali ona je prestala bukvalno posle min a bol se smirio i ostao je osecaj kao posle grca bas u tom delu koje me je i mucilo na bencu.Napravio am jednu fotku da ti otprilike pokazem gde je bolno mesto.Juce sam ledirao 2 puta po 10 min i mazao bio friz ,danas namazao biofriz pa cu kasnije da stavim malo i led.Kada samo skupim plecke nema bola ali kada ih spojim i izbacim grudi napred kao u poziciju mosta na bencu pocne da zeza...Kada radim benc lopatice su mi maksimalno stegnute i skupljene i pravim blagi most,to jest onoliko koliko mi razgibanost dozvoljava.Najveca bol mi se javlja kada odradim set i zelim da vratim teg na pinove.Ruke kada su mi maksimalno ispruzene su u knapu sa pinovima tako da moram malo da odignem teg i ledjima da bih ga vratio bezbedno...Inace mislim i da mi je klupa malo uza negos to bi trebalo..Cekam neki tvoj savet da znam sta bi trebalo da radim.Ako nesto nisam jasno objasnio potrudicu se da objasnim bolje.Takodje neki dan sam bio kod fizioterapeuta na masazi i ona mi je malo razbijala taj deo...kaze da je moguce da se zivac neki  upaalio i rece mi da mirujem malo ali ... ::) ??? nije mi djavo dao mira.Dok me je masirala imao sam utisak kao da mi misic preskace i bilo mi je bolno dok je to radila...Inace planirao sam da krenem i na jogu .Da sacekam malo sa tim istezanjima ili?Za sada cu masirati ledom i mazati biofriz a ti kad budes mogao javi sta da radim...hvala unapred.... ;)

PS.u delu izmedju krstica se javlja taj bol...nisam mogao bas da ga bolje izolujem ali tu je negde :D
problem koji navodiš - po svemu je problem u mišiću romoidu (musculus romboideus)
- imaš spazam (grč) mišića (moguće istegnuće) - posledica neistezanja mišića i vežbanja sa većim težinama
- kada mišić udje u stanje spazma/grča - javlja se bol > koji se pojačava sa kontrakcijom tog mišića (primicanje lopatica, svaki pokret koji ima taj mehanizam) > a bol se dodatno pojačava pri pokretu koji isteže taj mišić (odmicanje lopatica) - i postavljanje šipke na postolje sa ledjima na klupi
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #10 poslato: Februar 02, 2016, 07:55:37 posle podne »

Mene je isto popustio bol ali i dalje se javlja pri nekim neodredjenim pokretima i imam konstantnu nelagodnost u tom delu.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #9 poslato: Februar 02, 2016, 04:51:39 posle podne »

Pa napravio sam 7 dana pauzu...poceo sam juce sa treningom...osecam i dalje malo nelagodnst na bencu pa sam malo korigovao tehniiku ...dosta je bolje nema tog jakog bola...cekam Pedju valjda ce videti moj post pa da vidim za dalje...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #8 poslato: Februar 02, 2016, 03:19:59 posle podne »

Da li je doslo do nekih promena i poboljsanja ?
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #7 poslato: Januar 29, 2016, 04:18:54 posle podne »

Ma znam da moze i virusno da bude...ali ovu povredu vucem vec neko vreme...sto bi rekli akumuliram je odavno...i dosla maca na vratanca...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2016, 09:21:46 posle podne »

Xaxa to ste resili svi da me zekite...😄😄😄 samo nema Pedje da kaze sta i kako 😝 .Hvala brate Dzej na komplimentu. Only DL 😎
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2016, 09:06:59 posle podne »

Bum
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2016, 12:38:36 posle podne »

Razmisljam da mi je to sve pocelo od loseg kreveta ...odnosno mnogo mi je mekan dusek i bukvalno upadnem u njega pa se ujutru probudim pokocen...ali cekam Pedju da cujem nhegovo misljenje ...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.