TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 05:49:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 25312 puta)
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #21 poslato: Februar 09, 2016, 12:26:01 pre podne »

Evo mislio sam na ovaj whey protein
LINK -> http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN482-100-Whey-Protein-Professional.html

I samo mi kazite kada bih mogao da koristim ove resto tabletice "vitamine" u koliko sati kako se koriste posle ili pre treninga ( Cink, C, Compleks vitamin B, B12, Riblje ulje i Omega 3)

Hvala za plan ishrane pravicu planove,citacu i popravicu se :D Bez brige samo da mi razjasnite za tabletice ove sta i kako je dobro :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #20 poslato: Februar 08, 2016, 11:39:27 posle podne »

Naravno da ti stojimo na usluzi za sve...ali malo truda moliću, više čitanja, "ne valja sve na gotovo", bez imalo tvog ličnog truda i zalaganja...  ;)

Evo jednog šablonskog menija( bez računanja dnevnih potreba)...dakle, slikoviti primer...

1.OBROK  â€“ 8 belanaca, 1 žumance,  100 gr ovsenih pahuljica, 2 kapusle omega-3

2.OBROK (12h) – 150-200g mesa(belo meso, riba), 100g pirinča ili testa ili 250-300g krompira, salata od svežeg povrća sa maslinovim uljem( extra virgin)

3.OBROK (15h) – 150-200g mesa(belo meso, riba), 100g pirinča ili krompir, salata od svežeg povrća sa maslinovim uljem

4.OBROK (18h) – 250 g ella sira, šaka oraha

Kada smo pomenuli salate od svežeg povrća, mislimo na "presne varijante" - kupus, paradajz, zelena salata, cvekla, šargarepa, paprika...tu su i duge zdrave kupusnjače, npr. brokoli ( kuvan na pari), kelj, prokelj...

Upoznaj se osnovnom, bitnom podelom povrća na skrobasto i vlaknasto...

Moja omiljena mix salata - narendam cveklu, kupus, šargarepu, izmešam, dodam malo jabukovog sirća i eto super salate...

Ubaci "po koju voćku izmeĂ°u obroka" - akcenat na citruse - limun, kivi, grejp, pomorandža...bobičasto voće( kupine, maline, jagode...i zamrznute varijante istih su dobar izbor)...jabuke, breskve, kasije...veličina porcije voća ne bi trebalo da bude veća od onog što može da stane u šaku...

Molim vrati se na preporučene članke, pročitaj, uključi se...ne budi lenj...UČI, ČITAJ...JAČAJ VOLJU I KARAKTER TRENINGOM I UČENJEM!

I odradi preporučene preglede...

Već smo ti rekli da whey protein možeš slobodno da uzimaš samo obrati pažnju da je pomenuti suplement "nabavljen" od legalnog uvoznika i distributera, kupljen u "legalnoj prodaji" sa jasno istaknutom deklaracijom na srpskom jeziku, na kojoj se pored sastava, načina upotrebe, roka trajanja...nalazi i broj upisa u registar dijetetskih suplemenata, tj. u bazu podataka Ministarstva zdravlja Republike Srbije...

Upoznaj se sadržajem( sastavom..."aktivna supstanca") suplementa koji kupuješ...to da li je kutija plava, narandžasta, tufnasta, to nam ništa ne znači, dakle, ime suplementa, proizvoĂ°ač, i da li ispunjava sve potrebno što smo već naveli...

UČITI, UČITI I SAMO UČITI!
Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #19 poslato: Februar 08, 2016, 05:25:03 posle podne »

Ognjen Pedja Tutorov
Hvala na ovom predivnom odgovoru.Ruke mi se tresu zbog loseg zivota spavanje/ishrana. Visok sam 1.83 a tezak 60kg. Nisam merio secer,samo imam neki put osecaj kada mi padne secer slabo se osecam zato kazem nmg da uradim 1 sklek jer mi fali ili neki vitamin ili nesto.Pritisak mislim da mi je okej.Evo upravo sam sada dosao iz centra bili na basket :) Moracu da se trudim...

Ako moze ukratko sta da jedem dorucak,rucak i vecera (navedite par jela ne mora vise).

I da mi kazete mogu li da pijem onaj whey protein 100% u crvenoj kantici i koje vitamiine da kupim i da pijem da mi ne fali nesto :) Ako mogu ove: ( Cink, C, Compleks vitamin B, B12, Riblje ulje i Omega 3. ) i kada u toku dana da ih piijem :D
Izvinite sto vas mucim. :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #18 poslato: Februar 08, 2016, 02:31:57 posle podne »

suplementaciju možeš koristiti whey protein - ali ima smisla ako kreneeš da treniraš (može se uzimati 2-3x na dan, zavisis od programa treninga i ciljeva...)
- moraš krenuti trening i imati zdravu ishranu!
--------------
možeš napisati tvoj dnevni program ishrane od ujutru do uveče...
pozdrav  :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #17 poslato: Februar 08, 2016, 02:30:03 posle podne »

ruke ti se tresu zbog psihičke tenzije i nezdravog načina života - spavanje/ishrana
-------------
nemaš osećaje da ti padne šećer?
pritisak uredu?
merio šećer?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Februar 08, 2016, 02:28:33 posle podne »

Pozdrav Miloše - sad sam video temu - poslušaj sve što je kolega Slaviša rekao  :)
sa moje strane, slušaj: (ako hoćeš da živiš normalno, budeš zdrav i sačuvaš sebe)
- baci koka kolu - TO JE OTROV!!! (ne šalim se i nisam fanatik - to je jednostavno tako!!!!) > uzmi voćni sok 100% voće, pojedi narandžu, limunadu, čaj sa medom i limunom, kupi sokovnik pa uzmi da piješ sokove (tu možeš sve da miksaš!!!) - ne šalim se, nije lako, ali promeni će ti se život za 180 stepeni. grickaj bademe, orahe i sl...
- LEZI DA SPAVAŠ DO PONOĆI, ustani u 8h > promeni će ti se život iz korena
- organizuj dan, ne moj da dangubiš > napravi plan
- ubaci program treninga (teretana je ok) - 3-5x nedeljno može posle podne, predveče - zavisi od tvojih obaveza > najbolje na vazduhu i suncu fudbal, basket sa prijateljima  8) ako ništa vozi bicikl po suncu i vazduhu 1-2h na dah ili 3-5x nedeljno ili bar šetaj u prirodi - ne šalim se i nisam fanatik  ;) uloži malo truda i videćeš promenu!!!
- ako treba tokom dana stimulans - popi neskafu sa mlekom!
-------------------
koliko si visok/težak?
Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #15 poslato: Februar 08, 2016, 02:04:49 pre podne »

Bas se trudite da mi do detalja objasnite mozete i ukratko hehe, ne morate da se mucite :D

Napisite mi da li bih smeo da koristim sa 16 godina whey i te vitamine.I sta da kupim od whey-a i vitamina da ne pograsim :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Februar 08, 2016, 01:51:31 pre podne »

Pored dobro odraĂ°enog treninga, naravno, akcenat na redovnost, bitna stavka "u priči" je i ishrana - dakle, "snaga i masa na usta ulaze"...

Ako bi me pitao da procentualno izrazim odnosima ono što je bitno za tebe na početku - trening 45%, ishrana 45%, 10% suplementi...ali bez dovoljno stimulacije mišića opterećenjem( 70-85% od 1 RM), redovnosti treninga, nema tog vitamina, minerala ili obroka koji će pomoći...

Snaga se stiče vremenom uz redovan trening, kvalitetnu ishranu i bazičnu suplementaciju...

Ako me pitaš na šta bih skrenuo pažnju kada su suplementi u pitanju to bi bili:

1) vitaminsko-mineralni kompleksi

2) omega-3 esencijalne masne kiseline( naša svakodnevna ishrana je zasigurno deficitarna njima)

3) proteinski suplement( samo kao "simboličan" dodatak ukupnom unosu proteina iz ishrane, a ne zamena iste)

Po pitanju preporuka oko vitamina i minerala "pojedinačno", akcenat na vitamin C( oko 1000 mg dnevno, podeljeno na manje doze uz obroke), vitamini B-grupe, magnezijum( visokoapsorptivni oblici - citrat, aspartat, glicinat...), cink( citrat, glukonat, monometionin - helat...)

Zašto baš "solo" omega-3...evo i razloga...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/trio-omega-omega-3-6-9-odnosi-u-ishrani-i-suplementima.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/najstariji-suplement-na-svetu-ulje-nad-uljima-riblje-ulje.html

Vezano za whey protein, ne vidim nikakav ograničavajući faktor njegove upotrebe...

Whey protein, pre svega, snabdeva organizam svim esencijalnim amino kiselinama (neophodne organizmu), te učestvuje u izgradnji i obnovi mišićnih ćelija kod ljudi koji su aktivni (sportisti, rekreativci), obnavlja organe (npr. kod obolenja jetre, surutkin protein ima veoma važnu ulogu). Pozitivno deluje na imunitet  zbog specifičnih frakcija proteina koje sadrži (laktoferin i imunoglobulini...).

Whey protein (protein surutke) predstavlja idealnu dopunu pravilno izbalansiranoj ishrani i treba ga uvrstiti u dnevni plan ishrane, naročito osobe koje imaju povećanu potrebu za proteinima. Inače izolat i koncentrat proteina surutke spadaju u izvore proteina najviše biološke vrednosti...

Whey protein je potpuno prirodan dodatak bez ikakvog negativnog, odnosno, štetnog efekta na organizam. Ukoliko se proanalizira sastav proizvoda uvidelo bi se da nijedan sastojak nije na nedozvoljenoj listi.

Moguće reakcije preosetljivosti na neke od sastojaka, boje i arome, eventualno laktozu…digestivni diskomfor…

Whey protein čak može biti i bez boja i aroma, „lactose free“( zavisi od proizvoĂ°ača)…tu i dodaci enzima kod nekih proizvoĂ°ača za lakše varenje…

P.S. Odradi tražene "analize" u tvom je interesu - samo zdrav čovek može da napreduje ;)
« Poslednja izmena: Februar 08, 2016, 01:56:38 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #13 poslato: Februar 08, 2016, 01:27:24 pre podne »

Od onog gore sto ste naveli nisam skoro proveravao kod lekara :) Potrudicu se da se vratim u normalu sto se tice spavanja citacu ono za ishranu sto ste mi poslali linkove...

Da pitam samo mogu li ja da koristim neke vitamine B12,C,B ili tako neke posto vezbam i mislim da mi je potrebno osecam se slabo jer ne mogu 5 skleka da uradim a pre sam mogao 40 letos kao da nemam snagu moguce da imam i nedostatak vitamina ili mi nesto fali od toga. :) To sto se tice vitamina.

I recite mi da li bih smeo da koristim neki whey protein ili tako neke suplemente sa 16 godina (99' godiste).
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2016, 10:17:31 posle podne »

Ehhhhhhhhh...

Neke stvari ne mogu ukratko  ;) ...promena cirkardijalnog ritma..."zamenio si dan za noć", trebaće vremena da se sve "izbalansira"...pokušaj da što je moguće ranije odeš na počinak...dovoljno sna, oko 8 sati plus jedna dremka u toku dana, oko sat vremena...po pitanju treninga idealno vreme za trening je bilo koje doba dana, samo da je trening dobro formulisan i stimulativan,i naravno redovan...taj trening bi trebalo ispratiti i kvalitetnom ishranom...

O svemu tome detaljnije...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-radu-na-poveanju-miine-mase.html

O nutritivnoj vrednosti namirnica, jako koristan alat( od proteina, hidrata, masti, vlakna do vitamina i minerala)... http://nutritiondata.self.com/

O logici treninga i ishrane za masu, kao i bazicnoj suplementaciji...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/kako-da-poveate-miinu-masu.html

Inače, bitna stvar u celoj priči je i zdravlje...dakle...

Da li si u skorije vreme odradio lab. pregled krvi i urina?

Ako nisi uradi...obavezno - glikemiju, trigliceride, ukupni holesterol, LDL, HDL, transaminaze( AST, ALT ), ukupni bilirubin, direktni, indirektni bil, urea, kreatinin, KKS( eritrociti, leukociti, trombociti hemoglobin, hematokrit-HCT, eritrocitne konstante - MCV, MCH, MCHC), leukocitarna formula, sedimentacija...rutinska analiza urina...

Krvni pritisak? Ekg u miru?

Eho srca?

Spirometrija?

Test opterećenja?

« Poslednja izmena: Februar 07, 2016, 10:21:15 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2016, 09:17:33 posle podne »

Hvala za trud puno puno :D
Poslusacu vas , to je greska mojih roditelja sto me tako vaspitali da budem dobar ne kazem ja da sam cvecka ja sam ovako opasan za lose situacije ali kada odem negde gledam da ostavim utisak dobar toliko da budem dobar da mi se cak tresu ruke :D
Hvala jos jednom potrudicu se da pobedim ovo.Ako mozete samo da mi ispisete kada u toku dana da treniram , kada da ustanem,kada da legnem, koliko obroka na dan i sve potrebno samo ukratko,ako vam nije tesko :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Februar 07, 2016, 09:05:26 posle podne »

Najbolja stvar je opustiti se...oslododiti se nepotrebnih unutrašnjih stega...prihvatiti sebe takvim kakvi smo...ni bolji, ni gori od drugih, samo jedinstveni  ;) ...mi se zapravo plašimo toga kakav ćemo utisak ostaviti na druge...samo čovek zadovoljan sobom se ne stidi...  ;) A koliko je nas takvih realno?!  :D Samo se naši mehanizmi za prevazilaženje stida razlikuju  ;)

" Smatra se da je vremenom stid evoluirao kako bi podstakao ljude da se što više prilagode okolini. Kada osetimo stid neprijatnost nas tera da se prilagoĂ°avamo situaciji i ljudima kako bi izbegli negodovanje, na taj način menjamo sopstveno ponašnje i interakcije sa drugim ljudima.

Stid je odraz ličnog doživljaja sebe i svoje ličnosti pred drugim ljudima koju često prati odreĂ°eni vid anksioznosti; MeĂ°utim, svi možemo biti ponekad stidljivi u novim situacijama, sa nepoznatim ljudima a što više upoznajemo neku osobu ili situaciju to je anksioznost manja kao i osećaj stida.

Dakle, stid može biti prolazan ali i trajan fenomen kada preraste u sastavni deo ličnosti i sopstvene predstave o sebi.

Za razliku od krivice, koja predstavlja osećaj da smo učinili nešto pogrešno, hroničan stid je osećaj da smo mi “pogrešni” kao osoba.
"

Predlažem čitanje nekih lepih tekstova na tu temu...

http://psihoterapijaoli.com/2013/03/25/suocavanje-sa-stidom/

http://www.vaspsiholog.com/2011/01/strategije-koje-ljudi-koriste-za-prevladavanje-stida/

http://psihoterapijsketeme.rs/2011/kako-pobediti-stid/

Moj savet je - Biti isti, biti poseban, biti slobodan, biti samo svoj!

Pokretačka snaga individualnosti... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=33a71Ldbp3Y
Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #9 poslato: Februar 07, 2016, 08:42:03 posle podne »

To je prava stvar za mene nisam ja bolestan niti mi sta fali sto se tice podrhtavanja...
Meni je samo neprijatno kada ima nekog tu stidim se da uradim nesto :)
Kako bih mogao to da pobedim? :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Februar 07, 2016, 08:38:18 posle podne »

Dobro je...izgleda da smo stvari isterali na čistac...  ;)

U globalu sve "tremore" možemo podeliti na one organskog i psihogenog porekla...

Psihogeni tremor se javlja kod čoveka u periodima iščekivanja nečega. Npr., kod studenata uoči polaganja ispita, kod sportista pred meč, utakmicu, kod napada panike koji se javljaju kao posledica doživljavanja velikog straha, zatim premora. Kod osoba koje imaju psihogeni tremor napetost i podrhtavanje se dodatno pojačava ukoliko se naĂ°u u nekom većem društvu, posebno ako je reč o nepoznatim osobama.  ;)

Dakle, to je problematika koja zahteva drugačiji pristup...pobedimo stid i neprijatnost...  ;)

P.S. Ipak i to je fiziološki tremor...  ;)
« Poslednja izmena: Februar 07, 2016, 08:40:51 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #7 poslato: Februar 07, 2016, 08:30:48 posle podne »

Pregled krvi i urina nisam radio odavno... :)
Lepo ste vi meni ovo sve opisali kako bih ja ustanovio mnogo sam poceo da se zamlacujem igricama,programiranjem sajtova sedenja za kompjuterom.U krevet idem kako kad u 3:00 ujutru u 4:00 ujutru teram nekad i do 6:00 ujutru a ustajem najdalje do 13:00 cak i u 16:00. Preskacem glavne obroke i tako to.

Ali samo da napomenem to drhtanje ruku mi se desava samo kada sam u drustvu ili ima dosta ljudi tu kada sam sam u sobi se ne desava. Samo kada bih presao preko toga kada ima dosta ljudi tu da me nije sramota, mislim da mi se nebi tresle ruke :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 6 7 [8] 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.058 sekundi sa 17 upita.