TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:05:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 25240 puta)
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #111 poslato: Decembar 30, 2016, 11:10:03 pre podne »

Ovako sada ne treniram puno zbog zime i to :D Pocecu polako sada na raspust ...

A sto se tice napetosti moguce da je psihicka , preporucite mi neki magnezijum i cink koji da uzmmem da pijem, jer sam citao da dosta opustaju misice i opustaju mozak xD :D
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #110 poslato: Novembar 12, 2016, 08:47:28 posle podne »

Sta radis od treninga?
Teretana? Vezbe snage?
Da li radis neki kardio trening?
Fudbal, basket...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #109 poslato: Novembar 12, 2016, 08:45:57 posle podne »

Radi se o psihickoj napetosti... uzmi magnezijum > regulise rad srca, opust misice I nervni sistem (!!!)
Mozes uzimati i cink magnezijum kombinaciju...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #108 poslato: Novembar 08, 2016, 10:34:59 pre podne »

Sve u svemu, ne bih rekao da problem sa "klimanjem" ima neku ozbiljniju "konotaciju", pre bih rekao da je odraz "napetosti"...sve u svemu, bio bi dobro da i dr Tutorov prokomentariše situaciju...

Uh, uh...sa našim suplementima sigurno se nećeš preći...  ;)

Moj savet bi bio vitaminsko-mineralni kompleks koji objedinjava sve navedeno... http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/NI325-My-Favorite-Multiple%C2%AE-Energizer.html

A po pitanju glutamina... http://www.pansport.rs/Amino-kiseline/Glutamin/PS954-Power-Glutamine.html
Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #107 poslato: Oktobar 18, 2016, 01:29:11 posle podne »

Pa stresovi i nema toliki porodica odlicno, nisam ni siromasan bas, zivim lepo... Energetska pica nekad mozda u 1 godinu popijem po 1-2 ultra enerdzija, a sto se tice kofeina on ima dosta u pepsiju, pijem pepsi i to dosta od rodjenja pa do sada...
Sto se tice "klimanja" glave ne desaava se NIKAKO kada sedim za kompom, sa roditeljima,vezbam,ucim, itd,itd... Desava se samo kada ima previse ljudi dok se ne opustim malo tada i srce malo jace kuca, takodje i pred ispitivanje neko pred test ne,ali kada treba da se ide na tablu da :D Ali mislim da je to normalno, ali kada trebam da popijem vodu ili slicno u drustvu teze mi je da progutam i osecam se slabo, stalno mi se spava itd...

Ja licno mislim da ce mi pomoci ovo za imunitet procitao sam i uradicu sve tako kao sto pise na forumu....

Da li da uzmem te tabletice kod vas recimo cink,magnezijum,omega-3,vitamin E i glutamin, a vitamin C cu se potruditi da ubacujem prirodnim putem...Samo mi posaljite linkove sa foruma za svaki vitamin i za glutamin koji da uzmem ? I obavezno mi napisite kada sta da uzimam da se ne predjem??

Hvala na odgovoru :) Nadam se da cu i ovo da prevazidjem
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #106 poslato: Oktobar 18, 2016, 01:19:30 pre podne »

Neki stresovi( svakodnevni)? Konzumacija kofeina? Energetski napici? Da li to "klimanje" primećuješ samo kada si pod stresom...uzbuĂ°enost( polaganje ispita, odgovaranje u školi)? A u "stanju mirovanja", opuštenosti?

Što se tiče saveta za jači imunitet... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/imunitet-i-ishrana.html

Od suplemenata - svakako vitaminsko-mineralni kompleksi sa naglaskom na cink i magnezijum, selen, vitamin C, glutamin, omega-3, vitamin E...

Što se tiče magnezijuma...veliko da...za visokoapsorptivne oblike - citrat, glicinat, aspartat...

Malo i o značaju dva bitna minerala - cinku i magnezijumu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/sinergija-u-dodacima-ishrani-magnezijum-i-cink.html


« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2016, 01:27:30 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #105 poslato: Oktobar 17, 2016, 01:01:00 posle podne »

Pa tako nesto kao da hocu da nekome nesto potvrdim, takodje imam malo jace otkucaje srca jer osecam kako jako lupa , mozda je do pritiska? Izmericu pritisak i napisacu vam... Mislim da tremor utice na to kada gutam i savivam glavu da zadrhti takodje i kada mi je dugo savijena i ispravim desi se da zadrhti, a mozda je i krvni pritissak jer kao sto rekoh osecam se slabim, kao da mi je potrebno nesto da mi da snagu...
Poslusacu i dalje one savete nisam skoro vezbao aktivno kao sto sam rekao, ali pocecu ponovo isti princip...

Moracu da idem da se prekontrolisem kod neurologa... Do sada nisam bio

Pa hranim se kao sto ne smem iskreno drzao sam se onih pravila i svega onog, ali tesko je odoliti nekom slatkisu ili slicno :D Moracu ponovo da se vratim na isto i da smanjim malo pepsi ili coca colu jer sam od rodjenja dosta pio ta "gazirana" pica....
Prekid vezbanja sam ja hteo malo da se odmorim jer sam bio prenatrpan obavezama u skoli , a i u skorije vreme sam se nesto prehladio pa sam i tu bio malaksao,ali je sve to proslo.Mozda je ta kao prehlada uticala na ovo kao da nisam imao dovoljno kiseonika u glavi tako me tupo bolelo... Bio mi je zapusen nos, slinavio i grlo...
Sada ne pijem neke lekove ali dok sam bio prehladjen pio sam brufen i pomogao mi je ... Sada se osecam dobro ali sam malaksao.
Ako ima neki vitamin da mogu da pijem u tableticama za imunitet jer mi stalno pada kazite ?
I kazite mi sta mislite o magnezijumu da se uzima ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #104 poslato: Oktobar 16, 2016, 10:57:59 posle podne »

Hm...kretanje glave je kao da želiš nekom nešto da potvrdiš, ili negiraš? "DA i NE" tremor?  Da li je tremor u "ritmu otkucaja srca" kada saviješ glavu? Što se tiče gutanja i "tremora" čini se da možda i sam akt gutanja i "pokrete muskulature" koja učestvuje u svemu ovome posmatraš kao tremor?

A u uspravnom položaju? U mirovanju?

Uopštene preporuke koje smo dali na početku teme primeni i u ovom slučaju...

- izbegavati stresne situacije, tehnike opuštanja( anksioznost), smanjiti uzimanje kofeina, osigurati dovoljno sna, barem 7 sati na dan, redovno vežbati, redovni, kvalitetni obroci...

Da li si ispoštovao preporuku o poseti specijalisti neurologu?

Da li si u skorije vreme odradio lab. pregled krvi i urina?

Ako nisi uradi...obavezno - glikemiju, trigliceride, ukupni holesterol, LDL, HDL, transaminaze( AST, ALT ), ukupni bilirubin, direktni, indirektni bil, urea, kreatinin, KKS( eritrociti, leukociti, trombociti hemoglobin, hematokrit-HCT, eritrocitne konstante - MCV, MCH, MCHC), leukocitarna formula, sedimentacija...rutinska analiza urina...

Krvni pritisak? Ekg u miru?

Eho srca?

Spirometrija?

Test opterećenja?

A kako se sada hraniš? Urzok prekida redovnog treninga...? Prehlada? Piješ neke lekove?
Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #103 poslato: Oktobar 16, 2016, 08:48:30 posle podne »

Lepo sam dodao kilazu oko 1kg za jedno mesec dana... Sve je u full-u...

Zeleo bih da vam kazem da mi je sve okej sa rukama itd skroz je prestao tremor ruku, ali postoji problem novi to je tremor glave :/
Da li se to prenelo na glavu ili ne znam zbog cega je tako ?

Na primer kada pisem u skolu i savijem glavu desi mi se da mi zadrhti glava, takodje kada pijem iz case i trebam da progutam zadrhti glava. Moze savet zbog cega je sada to tako ? Da li mogu da uzmem neki magnezijum da pijem, cink, c vitamin jer se onako osecam slabo, a u teretanu nisam isao ima jedno 3 nedelje pravio sam malu pauzu... ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #102 poslato: Septembar 29, 2016, 09:27:42 pre podne »

Ne radi se ovde samo o "štetnosti"...

Već i o nečemu što se zove upotrebna vrednost suplemenata...

A šta su preduslovi maksimalne upotrebne vrednosti suplemenata?

- DOBRA INFORMISANOST( ipak tu je forum i mi kao savetnici za neke od oblasti)

- ZDRAVSTVENO STANJE, kao najbitniji faktor ograničenja upotrebe nekog suplementa

- INTERAKCIJE i DOZIRANJE( izmeĂ°u odreĂ°enih suplemenata, kao i njihovih sastojaka)

- TRENING i NAČIN ISHRANE  na koje se nadovezuje upotreba suplemenata( nema suplementa koji će propuste na ovim poljima nadoknaditi...to nisu "čarobni napici uspeha")
Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #101 poslato: Septembar 29, 2016, 12:16:19 pre podne »

Pa nece da mi se desi nesto haha :D sto nebi trebalo od whey-a mi se nista nije dogodilo nadam se da nece ni od gejnera ;)
Hvala inace :D Trudim se i sve sam bolji sto mi je ono bilo u pocetku ... ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #100 poslato: Septembar 28, 2016, 10:53:04 posle podne »

Nešto se ne sećam da je iko od "savetnika" u ovoj temi pomenuo gejner( kao "must have"), niti dao preporuku za isti...

Cenim tvoju volju za napretkom, ali kada si na "početku priče" najbolje bi bilo da poslušaš savete iskusnijih, stručnijih...

Dakle, sam si odgovoran za svoje postupke i svoj izbor...  ;)

Dušan je već naveo način upotrebe...
Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #99 poslato: Septembar 28, 2016, 08:22:23 posle podne »

Pitao sam ja dole u postovima da mi napisu savet neki kakav je suplement i da ga uzmem :)
Takodje sam i za whey pitao , ali do sada sam whey koristio tako da sam ga sve popio pa cu sada gejner pa da napravim malu pauzu...
Pa sam mislio da mi kazete koliko da uzimam ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #98 poslato: Septembar 28, 2016, 08:19:09 posle podne »

Prvo kupio suplement pa onda došao po savet, trebao si prvo da se informišeš i posavetuješ sa nama kako bi izabrao najbolje za tebe.
 
A što se tiče ovog gejnera i merice na ovom linku koji si postavio piše :

Preporučena upotreba: Dobro razmutiti 1 mericu (oko 65 g ) praška u 450 ml obranog mleka ili vode. Koristiti 2 puta dnevno, izmeĂ°u obroka. U danima treninga, popiti jedan napitak odmah posle treninga. Pripremati neposredno pre konzumiranja!
Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #97 poslato: Septembar 28, 2016, 07:50:25 posle podne »

Moze jedno pitanje do sada sam pio whey samo sada krecem ovaj gejner sto sam uzeo :)

Mozete li mi reci samo kada sam otvorio dobio sam mericu neku kao plavu koliko tih merica da stavim i u koliko vode ? Napisite mi koliko vode i merica za mene ? Inace jedem dosta u toku dana ali ono sve zavisi :D Kako kad

 evo link proteina cisto da znate o kom proteinu je rec:
link: http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/BI350-Hyper-mass-5000.html
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.