TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:30:37 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 25228 puta)
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #126 poslato: Mart 10, 2017, 03:35:06 posle podne »

Hvala svima na savetima ! Javicu tamo za leto kako napredujem i to hehe pa se cujemo ! SAMO JAKO ! :D :D
Hvala:Slavisa Stojic,WwinSix,Miletic Dusan. :D I hvala Ognjenu takodje na proslim postovima...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #125 poslato: Mart 10, 2017, 02:15:08 posle podne »

Odličan predlog TWIN...MCT rules...i sagorevač masti i alternativni izvor energije( antikatabolik), a i doprinos kardiovaskularnom zdravlju...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/mct-sagorevac-koji-stiti-misice

Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #124 poslato: Mart 10, 2017, 07:14:58 pre podne »

Nisam siguran da je dekstroza pre treninga pametna opcija. Posle treninga, u skladu sa ciljevima, da. Pre nikako. Ako ti pre treninga treba izvor energije, kokosovo ulje je po meni dobro rešenje.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #123 poslato: Mart 10, 2017, 01:59:19 pre podne »

Izbegavaj proste hidrate pre treninga...tzv. kompenzatorna hipoglikemija...brz skok pa brz pad šećera u krvi( insulin)...dakle, pre treninga bez dekstroze...posle treninga ok, možeš dodati i proteinski suplement, kao i BCAA + glutamin...mada kažu da su i amino kiseline iz whey, kao i BCAA( suplement) dovoljne za željeni insulinski pik...

Vidim ja da ćemo morati da svaki odgovor svedemo na "redak, dva", pa čak i kada su "zahtevnije teme" u pitanju  ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #122 poslato: Mart 10, 2017, 01:08:44 pre podne »

Nema na cemu, mozes i jednom dnevno mada ja preporucujem da uzimas oba puta( pre i posle treninga)  :)
Sačuvana
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #121 poslato: Mart 10, 2017, 01:03:50 pre podne »

Kreatin uzimaj u danima kada treniras 5 gr kreatina sa vodom pre treninga i jedno 25-30 gr dekstroze,posle treninga ides opet 5 gr ali tad mozes sa nekim vocnim sokom. Vodu bi trebalo da unosis oko 3-4 litra dnevno.Ali se ne opterecujes previse sa tim.
U danima kada ne treniras dovoljno je ujutru 5 gr kreatina sa dekstrozom.
Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #120 poslato: Mart 10, 2017, 12:53:10 pre podne »

hahaha to jeste,ali ako uzmem ovaj kreatin i proracunam lose pa se predjem ...  ;D ;D Nije vam tesko da napisete  :P

Ali dobro napisao mi je "Miletic Dusan" hvala ti Dusane, samo da te pitam jel moze 1 na dan npr pre treninga da su uzme ? :D Da nije mnogo 2 puta
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #119 poslato: Mart 08, 2017, 07:04:47 posle podne »

Milosseee...sve piše u tekstiću, ali tebe "mrzi" da pročitaš...ccc  ;)

Oj mladosti, oj lenjosti... ;) Malo više ozbiljnosti, truda, logike! Ne pada ništa sa neba i na gotovo!

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #118 poslato: Mart 08, 2017, 04:14:56 posle podne »

5g pre i 5g posle treninga, vodu doziraj koliko tebi odgovara :)
Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #117 poslato: Mart 08, 2017, 03:06:31 posle podne »

Mozete mi samo ukratko napisati kako da koristim tamo nije bas objasnjeno za mene recimo ... Imam 60kg 17god :D Recite mi sa koliko vode i sve sta je potrebno kada posle teretane ili pre ? :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #116 poslato: Mart 05, 2017, 03:30:51 posle podne »

Uh uh...sad stigosmo do kreatina  ;)

A ishrana, trening?

Sve sto te zanima o kreatinu na jednom mestu( a pogotovu oko nerealnih strahova za "zdravlje"), samo treba pažljivo pročitati... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Ako mene pitaš kreatin je najmanje bitna karika u celoj prici...mislim da smo dali dovoljno saveta oko ishrane i treninga, prioritetnih suplemenata...i faktora vremena...misicna masa ne dolazi preko noci - meseci, godine, decenije provedene u korektnom treningu i uz kvalitetnu ishranu daće rezultate...

Za bilo koji kreatin da se odlučiš iz naše ponude nećeš pogrešiti - nema tu nekih enormnih razlika u pogledu "efikasnosti"...ali posveti se osnovama i sa ili bez kreatina, napredak neće izostati!
Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #115 poslato: Mart 05, 2017, 03:06:19 posle podne »

Pozdrav sve ono sto sam pisao je polako nestajalo za tremu  i to :D Borio sam se dosta i mislim da mi je jos malo ostalo da prevazidjem to...

Mozete li mi reci imam 17 godina 60kg koji kreatin da uzmem, koliko da uzimam na dan u koliko ml vode i sve sto je potrebno... Samo mi recite da ne utice na bubrege ili srce haha :D Jer me je strah od toga
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #114 poslato: Januar 03, 2017, 09:49:18 pre podne »

Niskoapsorptivni oblici pomenutih minerala, tako da moja preporuka u slučaju pomenutih šumećih tableta izostaje...

Kao što iznova i iznova ponavljamo, pre kupovine bilo kakvih suplemenata, dobro se raspitajte o svim aspektima kupovine  ;) kvalitet, doziranje, cena...
« Poslednja izmena: Januar 03, 2017, 10:03:40 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Milooss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 54

« Odgovor #113 poslato: Januar 03, 2017, 08:36:31 pre podne »

A samo da vas pitam jel mogu da pijem ovo kao sumece poslacu link slike, imam i cink i magnezijum... :D Nije mi problem da kupim, ali posto imam to da li mogu i njih da uzimam ? ?

Slika Magnezijuma: http://prntscr.com/dqwmsh

I imam ovu neku mesavinu vitamina a unutar ima i CINK-a : http://prntscr.com/dqwmvk
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #112 poslato: Decembar 31, 2016, 01:29:28 posle podne »

Ono što lično koristim u ovom periodu -  magnezijum-citrat - CI-TRI-MAG Forte proizviĂ°ač Genexo SP. z.o.o. , 375 mg po tableti( 60 mg elementarnog magnezijama), 30 tableta...Zink-glukonat( 15 mg) od MaxMedike, 50 tableta...sve zajedno oko 500 din...može se naći u najbližoj apoteci...  ;)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 9 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.153 sekundi sa 18 upita.