TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:18:52 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Znojenje ispod pazuha  (Pročitano 6022 puta)
perspistop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #18 poslato: Decembar 15, 2017, 01:29:02 pre podne »

Kažite "STOP" prekomerenom znojenju!!
Mi znamo kako vam je i kroz šta prolazite! Imamo rešenje za vaš problem.
Uskoro i u Srbiji u slobodnoj prodaji !!

Pišite nam o vašim problemima koje prouzrokuje prekomereno znojenje na sledeći mail: perspistop@gmail.com

Hiperhidroza: prekomereno znojenje dlanova, pazušnih jama, leđa, grudi i drugih delova tela...

Uspešno kontrolišemo ova stanja koja su veliki problem za normalan zivot.

Vaš,
Perspistop
Sačuvana
perspistop
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #17 poslato: Decembar 15, 2017, 01:28:11 pre podne »

Okej...ubacujem kardio pa cemo videti kako cu odreagovati.
Sta tacno smatras pod time "oduzmi gas"....da smanjim obim i intenzitet treninga....ili nesto drugo?
Da li bih mogao jos nesto da preduzmem po pitanju ovog problema da pobosljam situaciju?
I hvala.
Hm, smanji broj obrtaja > danas su tako uredjene stvari oko nas da smo stalno na velikom broju obrtaja sto znači da trosimo stalno mnogo goriva i motor se stalno pregreva> trosimo sebe pojacano (tako ode i kosa, "sagori") a i znojimo se zbog pregrevanja motora - zato sto smo na velikom broju obrtaja - luci se vise hormona, pojacan je simpatikus...
Treba da se opustis, usporis, smanjis telefon, mreže,  trku... da malo "izaĂ°eš iz mašine" u koju smo uhvaćeni  ;)

Kažite "STOP" prekomerenom znojenju!!
Mi znamo kako vam je i kroz šta prolazite! Imamo rešenje za vaš problem.
Uskoro i u Srbiji u slobodnoj prodaji !!

Pišite nam o vašim problemima koje prouzrokuje prekomereno znojenje na sledeći mail: perspistop@gmail.com

Hiperhidroza: prekomereno znojenje dlanova, pazušnih jama, leđa, grudi i drugih delova tela...

Uspešno kontrolišemo ova stanja koja su veliki problem za normalan zivot.

Vaš,
Perspistop











Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #16 poslato: Februar 25, 2016, 11:30:03 pre podne »

Okej...ubacujem kardio pa cemo videti kako cu odreagovati.
Sta tacno smatras pod time "oduzmi gas"....da smanjim obim i intenzitet treninga....ili nesto drugo?
Da li bih mogao jos nesto da preduzmem po pitanju ovog problema da pobosljam situaciju?
I hvala.
Hm, smanji broj obrtaja > danas su tako uredjene stvari oko nas da smo stalno na velikom broju obrtaja sto znači da trosimo stalno mnogo goriva i motor se stalno pregreva> trosimo sebe pojacano (tako ode i kosa, "sagori") a i znojimo se zbog pregrevanja motora - zato sto smo na velikom broju obrtaja - luci se vise hormona, pojacan je simpatikus...
Treba da se opustis, usporis, smanjis telefon, mreže,  trku... da malo "izaĂ°eš iz mašine" u koju smo uhvaćeni  ;)
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #15 poslato: Februar 25, 2016, 11:21:21 pre podne »

Nemam osecaj da ne svrbi/pece glava...ono s'vremena na vreme se poceses.. ali nista preterano...nisam obracao paznju.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Februar 25, 2016, 11:17:45 pre podne »

Ovako, ekg sam radio pre jedno godinu dana, sve je bilo u perfektnom redu. Puls u stanju mirovanja, oko 50. Lupanja  i preskakanje srca...ne...samo kada dodjem u neku situaciju u kojoj je to (valjda) normalno, vezano za lepe devojke. Gubitak na tezini, pre...sada vec 7 godina sam smrsao jedno 50kg u nekih 4 meseca, ali osim toga, ono normalno gore dole par kilograma, nista drasticno. Apitit bolji sumnjam da iko ima. Drhtanje ruku, pa ne znam sta se tacno pod tim misle...generalno gledano ne, ponekad kada ispravim dlan (okrenut ka zemlji) ne mogu da ga drzim perfektno mirno, vec se malo drma, ali ono bukvalno neprimento, ne veruj da se to racuna. Krvi pritisak 127/77 zadnji put kada sam merio, pre par meseci, i uvek je bio ok. Nesanica....ne...samo se budim vise puta zbog mokrenja, ovako nemam problema sa snom. Glavobolja, da, u predelju slepoocice (uvek jedne, ali se menja strana) barem jednom u 2 meseca imam bol koji me drzi taj citav dan (razvija se postepeno u toku dana, ujutru bukvalno ne osecam, popodne krece i kako dan odmice boli sve vise), i to imam bukvalno od kada znam za sebe. Opadanje kose, ne, samo mi se proredila dosta, oko temena i zalisci, ali opet, nista drasticno. Stolice uredne, zatvor i proliv ne.

Kakvo misljenje vlada o ovom laserksom unistavanju zlojnih zleda? Pored toga sto zvuci mocno, deluje mi kao bolje resenje od klasicne operacije. Kakva bi bila cena (okvirno, hiljade ili stotine evra) i koja bi bila tvoja preporuka po tom pitanju?

P. S. Hvala
I po pitanju kose postoji - ukazuje problem na hiperaktivnost simpatikusa, psihicki pojacan tonus/napetost i hormonsko pojacano lučenje...
Da li imas osećaj da te svrbi/peče glava?
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #13 poslato: Februar 25, 2016, 11:12:38 pre podne »

Okej...ubacujem kardio pa cemo videti kako cu odreagovati.
Sta tacno smatras pod time "oduzmi gas"....da smanjim obim i intenzitet treninga....ili nesto drugo?
Da li bih mogao jos nesto da preduzmem po pitanju ovog problema da pobosljam situaciju?
I hvala.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Februar 25, 2016, 11:09:14 pre podne »

Radi se o disbalansu aktivnosti smpaticko/parasimpatickog sistem tj lokalna hiperaktivnost simpatickog sistema + adrenalinska pojacana produkcija
- predlazem da ubacis kardio 3x nedeljno po 1h i time ćeš napraviti bolji balans aktivnosti u vegetativnom sistemu (opustit simp/osloboditi parasimp) smanjiti adrenalin i smanjiti znojenje van treninga...
Ne salim se - obrati paznju na kardio, malo oduzmi gas, daj sebi prostora da se opustiš i rešićeš problem...
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #11 poslato: Februar 24, 2016, 12:34:33 posle podne »

Kardio trening trenutno ne...vezbam u teretani...standardni trening nista posebno.
Znam da nije bolest i da je to cak stavisr zdrava pojava...zbog toga mi i  primamljivo zvuci ovo laserki posto smanji za 60-80% kako je Slavisa napisao. Jednostavno...znojim se mnogo vise nego prosecna osoba i to mi ne smeta ni najmanje...ali ispod pazuha je bas preterano. Znaci iako hodam lagano trudim se da se ne zamaram i sve...nakon 5 min setnjr meni je donji deo rukava sam mokar....pa zbog toga mi treba nrko resenje. Bolest nije...ali problem svakako jeste.
hvala na odgovoru nenade.
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #10 poslato: Februar 24, 2016, 12:08:43 posle podne »

Da ne nagadjamo sacekacemo savet lekara,a za to privremeno resenje antiperspirant nivea stres protect,po meni najbolji u toj klasi. .

Hvala na odgovoru Nenada. Za sucaj da savet lekara ne bude od pomoci (posto koliko sam vec procitao, pricao sa ljudima, resenja osim privremenog maskiranja, stikovima i dezodoransima, i operacije naravno, nema), nivea stres stik ili dezodorans, sta bi bilo bolje?
Roll on stick najbolje
Sačuvana
Nenad Glisovic
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Februar 24, 2016, 11:48:23 pre podne »

da li si razmišljao o psihološkoj komponenti?
- znojenje je prirodna reakcija organizma - tebi jeste neprijatno i ono je pojačano (prekomerno) ali to je prirodna pojava - nije bolest (!)
- mislim da nije rešenje spaljivanje žlezda - one i izbacuju toxine izmedju ostalog...
- simpatička gangliektomija - nisam u potpunosti ni za tu metodu (mada ona daje rezultate i postji kao opcija...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Februar 24, 2016, 11:46:03 pre podne »

pozdrav,
da li radiš kardio trening?
treniraš u teretani ili  neki drugi sport?
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #7 poslato: Februar 24, 2016, 07:52:05 pre podne »

Ovako, ekg sam radio pre jedno godinu dana, sve je bilo u perfektnom redu. Puls u stanju mirovanja, oko 50. Lupanja  i preskakanje srca...ne...samo kada dodjem u neku situaciju u kojoj je to (valjda) normalno, vezano za lepe devojke. Gubitak na tezini, pre...sada vec 7 godina sam smrsao jedno 50kg u nekih 4 meseca, ali osim toga, ono normalno gore dole par kilograma, nista drasticno. Apitit bolji sumnjam da iko ima. Drhtanje ruku, pa ne znam sta se tacno pod tim misle...generalno gledano ne, ponekad kada ispravim dlan (okrenut ka zemlji) ne mogu da ga drzim perfektno mirno, vec se malo drma, ali ono bukvalno neprimento, ne veruj da se to racuna. Krvi pritisak 127/77 zadnji put kada sam merio, pre par meseci, i uvek je bio ok. Nesanica....ne...samo se budim vise puta zbog mokrenja, ovako nemam problema sa snom. Glavobolja, da, u predelju slepoocice (uvek jedne, ali se menja strana) barem jednom u 2 meseca imam bol koji me drzi taj citav dan (razvija se postepeno u toku dana, ujutru bukvalno ne osecam, popodne krece i kako dan odmice boli sve vise), i to imam bukvalno od kada znam za sebe. Opadanje kose, ne, samo mi se proredila dosta, oko temena i zalisci, ali opet, nista drasticno. Stolice uredne, zatvor i proliv ne.

Kakvo misljenje vlada o ovom laserksom unistavanju zlojnih zleda? Pored toga sto zvuci mocno, deluje mi kao bolje resenje od klasicne operacije. Kakva bi bila cena (okvirno, hiljade ili stotine evra) i koja bi bila tvoja preporuka po tom pitanju?

P. S. Hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Februar 24, 2016, 01:43:20 pre podne »

Pominjem samo informativno...

1) Torakoskopska simpatektomija radi se koliko znam na VMA, kao i na Klinici za grudnu hirurgiju Instituta za plućne bolesti Vojvodine u Sremskoj Kamenici...

Cena je oko 1000 eu...

Detaljnije o samoj intervenciji... http://www.vma.mod.gov.rs/videoasistirana-torakoskopska-simpatektomija.pdf

Komplikacije su izuzetno retke( eventualno pneumotoraks,kompenzatorno znojenje na leĂ°ima ili trbuhu..."povreda gangliona")

2) Tu je i "lasersko uništavanje znojnih žlezda ispod pazuha" Laser Sweat Ablation...Tretman korišćenjem Nd-YAG lasera ne ostavlja velike ožiljke i ne izaziva krvarenje.
Ova procedura može jednostavno da se uradi pod lokalnom anestezijom. Kroz mali rez od 3mm u predelu pazuha laserskom sondom ulazi se pod kožu i laserskim zrakom se uništavaju znojne žlezde. Blagi kompresivni zavoj u predelu pazuha nosi se narednih 3 do 5 dana. Navodno se postiže 60 do 80 posto smanjenja pazušnog znojenja i to kao trajni rezultat. Nije primećeno kompenzatorno znojenje u drugim regijama.

P.S. raĂ°en ekg? Puls u mirovanju? Lupanje i preskanje srca? Gubitak na težini? Apetit? Drhtanje ruku( tremor)? Krvni pritisak? Nesanica? Glavobolje? Opadanje kose? Stolice uredne? Zatvor? Prolivi?




« Poslednja izmena: Februar 24, 2016, 01:48:26 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2016, 12:02:40 pre podne »

Lekove...ne, pijem omega 3 kompleks vit i min centrum i zn glukozamat 15 mg....i vit C 1g dnevno. Suplementi protein i kofein pred trening ali ne svaki dan. Stresne situacije i nervoza...ni najmanje...imam bas opusten zivot...pomalo depresivan...ali opusten :-) tokom sna da...ponekad...ali bas ponekad...tipa jednom mesecno se preznojim sav. Jedino sto dok spavam imam vice telesnu temperaturu nego prosecan covek...npr u sobi gde neko drugi se pokriva sa 2 carsava ja cu sa jednim tanjim samo, vrucina mi je dok spavam...ali ne znojim se. Sake da...ali nije preterano...i nije bas uvek...kako kad da kazemo.

Traje dugo vec...recimo kad izadjem u grad uvek imam dve bare ispod pazuha...ne od pobjrteta vec od kada sam krenuo da treniram aktivno...da kazemo pre 6 godina. I problem je sto postajr sve veci i veci problem, tj znojim se svr vise i vise ispod pazuha. Zdravstvrno je sve savrseno...barem rezultati tako kazu.
hmm...otac ima ali posto se slabo krece bas i nije izrazeno toliko kod njega...ali su slicni problemi.

Da...svi simptomi jesu hiperhidroze...zbog toga sam i pitao ovde...nisam hteo sam sebi da dajem dijagnozu. Koliko sam upucen leka nema. Sto se tice tih saveta..sve postujem ali veruj mi niie od neke pomoci...tj bolje reci nije ni od kakve...znojim se i dalje podjednako.
Koliko sam upucen jedino trajno resenne je uklanjanje zlezda? Da li se zna koje su posledica toga...kakva je procedura operacije...i kakve su sanse da dodje do komplikacija u toku i posle operacije? Izuzetno male...ili solidne?
Takodje...najprihvatljive resenje mi je botoks...ali je problem sto je 500e za pola godine...sto je bas previse.
zbog toga bi mo trebao neki drugi predlog...i hvala na sugestijama Slavisa...ali veruj mi da vec sve postujem..ali kao sto vec rekoh...ni od kakve pomoci nije. Jedino te uloske za pazuh...gde to ima i na koji nacin funkcionise?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2016, 10:40:05 posle podne »

Da piješ neke lekove? Suplementi? Sagorevači masti? Previše kofeina? Stresne situacije? Nervoza? Napetost? Da li prestaje tokom sna? Znoje se i šake?

Koliko dugo to pojačano znojenje u pazušnoj regiji traje? Od puberteta? Nikakvi zdravstveni problemi? Štitna žlezda?

Da li i neko u porodici ima sličnih problema?

Siguran sam da će se i dr Tutorov uključiti...

Biću subjektivan u interpretaciji...

S obzirom na izloženo najverovatnije je u pitanju neki oblik fokalne( zarišne ) hiperhidroze čija je najčešća lokalizacija na dlanovima, tabanima, kao i regiji pazuha...najčešće je nepoznatog uzroka, genetski uslovljena. Prestaje tokom sna. Žarišna hiperhidroza zahvata inače zdrave osobe, a počinje da se ispoljava u pubertetu i na vrhuncu je u dvadesetim ili tridesetim godinama života.

Što se tiče terapijskih mogućnosti...pored jonoforeze, antiperspiranta i dezodoranasa( aluminijum hlorid)...tu su i neki lekovi (sedativi, antiholinergici, simpatikolitici, β blokatori, atropin ...sa mnogim "propratnim efektima") ... Botulinum A toxin(  isključuje inervaciju znojne žlezde )...torakoskopska simpatektomija...ali ima i onih koji u prvi plan stavljaju psihoterapiju(  + tehnike opuštanja)...nekada i sama opterećenost "znojenjem" nas uvodi u začarani krug...opterećeni znojenjem, znojimo se...

A tu je i dijetetski režim – izbegavanje namirnica koji provociraju pojačano znojenje (kafa, čaj, koka-kola, čokolada), izbegavanje začinjene i vruće hrane...tu su i narodni lekovi - čaj od žalfije, jabukovo sirće...

Osnovne preporuke...

- Izbegavanje majica jarkih boja
- Nošenje tamne odeće naročito majica
- Veća količina maramica za brisanje uvek pri ruci( čak postoje i uložci za pazuhe)
- Obavezan dezodorans uz sebe
- Rezervna garderoba
- Izbegavati stalno razmišljanje "koliko sam se oznojio  i da li je to neko video" - manje opterećivanja...









Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 18 upita.