TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 12:44:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 15 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplemenata i treninga  (Pročitano 29710 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #219 poslato: Oktobar 18, 2016, 01:27:46 pre podne »

He, he...jedna slika( u ogledalu) govori više od hiljadu reči  ;)
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #218 poslato: Oktobar 17, 2016, 06:24:50 posle podne »

Ma nisam ja u tom fazonu da poziram svaki dan i da se zagledam. Pratim prema rupicama na kaisu  ;D.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #217 poslato: Oktobar 16, 2016, 01:28:02 posle podne »

Kad nema kalipera i "metra" dobro je i ogledalo...

Naravno, daj vremena svom telu za vidljive promene pa izbegavaj prečesto( čitaj svakodnevno) poziranje pred ogledalom...

Dakle i vaga i ogledalo su dobar orijentir napretka...a nekada i stvari koje nosiš...znaš ono  - "vidi košulja mi uska u predelu grudi, ruku...i sl."  ;)

Polako i postepeno sa ishranom...ali ne zaboravi i faktore treninga i odmora... ;)
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #216 poslato: Oktobar 16, 2016, 10:53:02 pre podne »

Tacno tako. Merio sam se jutros, imam 90kg, za dve nedelje ugojio sam se 1,5kg. Da pojacam malo ishranu ili je to ok? Jos nisam merio obime, nemam sa cim.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #215 poslato: Oktobar 15, 2016, 01:00:50 pre podne »

Baš tako samo napred, naravno ima mišljenja da unos "složenih hidrata" + vlakna( vlaknasto povrće) može biti dobar izbor čak i u obrok pred počinak...neki govore i o dnevnim varijacijama osetljivosti na insulin...kao uveče je najmanja...a ujutru najveća...tako da jutro proteini + masti...a veče i hidrati...  ;)

Sve u svemu...istina je tamo negde  ;) IzmeĂ°u  ;D
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #214 poslato: Oktobar 14, 2016, 05:26:02 posle podne »

Tako sam i mislio! Ma nema straha, glava gore i samo napred  ;D . Ne mogu da menjam satnicu, zbog posla jedino u to vreme mogu.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #213 poslato: Oktobar 14, 2016, 12:40:32 posle podne »

Uzmi pwm posle treninga...zatim pomenuti obrok i to je to...neće biti fatalnog katabolizma, ako je unos hidrata u ostalim obrocima bio na zavidnom nivou...

Ako pak postoji "strah od opadanja" jednostavno promeni satnicu treninga...tako da sve bude ispoštovano  ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 14, 2016, 12:42:16 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #212 poslato: Oktobar 14, 2016, 12:36:44 posle podne »

Pozdrav. Imam jednu dilemu.... treniram tri puta nedeljno kasno uvece, obrok posle treninga je oko 23h i to je ujedno i poslednji obrok pred spavanje, uzmem mericu kazeina i 30-40g badema. Da li bih trebao da ubacim i UH posto je kasno ili ne?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #211 poslato: Oktobar 09, 2016, 10:17:11 posle podne »

Ako mene pitaš akcenat na whey, BCAA i Glutamin  ;)

Nema na čemu ;)
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #210 poslato: Oktobar 09, 2016, 10:06:55 posle podne »

Ok hvala  ;D
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #209 poslato: Oktobar 09, 2016, 09:42:14 posle podne »

Kofein i taurin...i "samo" 5 gr kreatina...

Pre treninga - 200 mg kofeina + 2000 mg taurina , posle treninga - 2000 mg taurina + 5 gr kreatin monohidrata( Prolab) + 15 gr maltodekstrina + 1 kesica kalijum-hlorida( 1000 mg)...oko pola sata posle toga kvalitetan "čvrst obrok"...

Koristio sam MPACT od Dymatize( pre jedno dva meseca)...solidan...  ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2016, 09:44:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #208 poslato: Oktobar 09, 2016, 09:20:07 posle podne »

Pa vidi ovo je moj prvi pravi rektor. Do sad sam koristio animal cuts kad sam bio na dijeti, on ima coffein i bas mi je dobrodosao taj kick. Kupio sam u pansportu attack ali nisam stigao da ga koristim jer sam bio na dijeti i koristio sam animal cuts. Prosao odmor a ja ne zivim u Srbiji i nisam mogao da ga nosim avionom sa mnom, tako da sam ga poklonio drugaru. Koristio sam dok sam bio na dijeti universalov storm ali i to nije klasican reaktor. Sta znam, meni se svidja. Sta ti koristis, coffein?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #207 poslato: Oktobar 09, 2016, 08:55:08 posle podne »

U suštini ako "reaktor" piješ "redovno" najbolje je uzimati najviše 3 nedelje u kontinuitetu( pre svakog treninga), a posle toga bar 7-15 dana pauze...

Mada, nekada je i sa aspekta "ekonomije" i "efikasnosti" najbolje uzimati samo pre prioritetnih ( "teških treninga")...npr. "leg day"...

Mada taj 1 gr kreatina je u visokoapsorptivnoj formi...dakle, "menja" veću količinu monohidrata( primer alkalina i sl.)...

Dakle, izvagaj sam...uzrok / posledica...korist / šteta...ako mene pitaš reaktori se "precenjuju"...  ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2016, 09:01:18 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #206 poslato: Oktobar 09, 2016, 08:28:41 posle podne »

Ok mada sam ja mislio da pauziram sa kreatinom samo dve nedelje pa da napravim jos jednu turu. Radio sam fazu punjenja i posle toga u danima treninga (tri puta nedeljno) uzmem po 5g pre i posle treninga a ostalim danima samo 5g. U ovom c4 ima 1g kreatina po dozi. Planiram rektor da pijem i kad zavrsim sa kreatinom. Sta mi ti predlazes, da nastavim ili ne? Koliko bi trebalo da pravim pauzu sa rektorom i posle koliko vremena?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #205 poslato: Oktobar 09, 2016, 08:12:54 posle podne »

Moj savet bi bio posle mesec dana od prestanka uzimanja kreatina...

Tj. ako govorimo uopšteno - trebalo bi uraditi "nalaz" pre uzimanja kreatina i mesec dana po prestanku uzimanja...povećan unos kreatina će sasvim sigurno dovesti i do povećanja nivoa kreatinina...tako da ne bude pogrešne interpretacije rezultata, pomenuta "pauza" poželjna...

A koliko dugo si uzimao kreatin? Radio "klasično punjenje"...ili 3-5 gr pre i posle treninga?

Da li si obratio pažnju na pristustvo kreatina i u drugim suplementima poput NO-reaktora što takoĂ°e može uticati "na rezultat"?!

Planiraš da i po prestanku uzimanje kreatina nastaviš sa "reaktorom"?

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 15 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 17 upita.