TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395142 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 03:01:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 15 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplemenata i treninga  (Pročitano 29707 puta)
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #204 poslato: Oktobar 09, 2016, 07:53:10 posle podne »

Hocu! Kad prekinem sa unosom kreatina, posle koliko dana mogu da odradim laboratoriju?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #203 poslato: Oktobar 09, 2016, 07:34:14 posle podne »

Ne zaboravi da je zdravlje iznad svega...iznad svih suplemenata, trenažnih napora, želja sa savršenim izgledom...

Ne brže od života...obavezno obrati pažnju na sve pomenute stavke...
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #202 poslato: Oktobar 09, 2016, 07:07:01 posle podne »

Sto se odmora tice spavam oko sedam sati dnevno i to je to, obaveze mi ne dozvoljavaju vise. Od dremke naravno nema nista. Nisam radio 5-6 meseci analize. Za 5-6 dana zavrsavam sa kreatinom pa cu onda da uradim sve. Ne pratim pritisak i ekg, jednom godisnje izmerim pritisak. Posveticu malo vise paznje svemu ovome.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #201 poslato: Oktobar 09, 2016, 03:52:18 posle podne »

Odlična kombinacija suplemenata...ne bih imao šta da dodam...  ;)

Mnogi ne obrate pažnju na stavku odmora u trenažnom procesu - dobar tajming odmora izmeĂ°u dva treninga( bar 2 dana nedeljno potpuni odmora od treninga), kvalitetan noćni san( dobra higijena sna)...a tu su čak i preporuke za tzv. "dremku" od oko sat vremena u toku dana...

Nadam se da bar na 3 meseca odradiš lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL...enzimi jetre - AST, ALT...urea, kreatinin, kompletna krvna slika, Fe...rutinski pregled urina)...

Pratiš li vrednost krvnog pritiska? Ekg u miru?

Nadam se da si ispoštovao preporuke oko doziranja i dužine uzimanja kreatina i reaktora?!

« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2016, 03:57:12 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #200 poslato: Oktobar 09, 2016, 03:27:33 posle podne »

Haha... bas tako  ;D! Standardno, nema nekih promena velikih. Tek ocekujem rezultate. Jedem cisto, treniram jako, odmaram koliko stignem  8). Od suplemenata koristim whey, bcaa, glutamine, kreatin monohidrat, C4, casein, zmb6, kompleks vitamina, omega 3.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #199 poslato: Oktobar 09, 2016, 02:12:51 posle podne »

To i ja radim...koliko je jaja i pilećeg mesa pojedeno, strah me da kokošku pogledam u oči...

Sve je to lepo, a šta kaže ogledalo?

Ne zaboravi da merenje obima ne praktikuješ učestalo, već na 2-3 nedelje, daj svom telu vremena da se menja...  ;)
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #198 poslato: Oktobar 09, 2016, 01:26:21 posle podne »

Da, kuvana jaja. Najprakticnije mi je tako, uvece se skuvaju i oljuste i ujutru na brzaka. To i radim  ;D. Merio sam se jutros, ugojio sam se 1kg od prosle nedelje. Izgleda da sam na pravom putu. Videcu samo da izmerim obime i da pratim po tome, to je ipak vaznije od onoga sta kaze vaga.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #197 poslato: Oktobar 09, 2016, 12:33:57 posle podne »

Tvrdo kuvana jaja? Ili...? Sve u svemu, žvaći i gutaj...manje kukanja  ;)

Gledaj da ti uvek proteini visoke biološke vrednosti budu u prvom planu u svim "računicama", što se tiče biljnih, pa bilo bi divno, bajno, sjajno da principi komplementarnosti važe...ali za sada gledaj na njih kao na makrose koji imaju energetsku, ali ne i pravu nutritivnu vrednost...

I da manje opterećenosti kalorijama...ipak se kalorije se na kraju moraju svesti na nešto opipljivo...grame proteina, ugljenih hidrata, masti  ;)
« Poslednja izmena: Oktobar 09, 2016, 01:21:49 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #196 poslato: Oktobar 08, 2016, 07:19:28 posle podne »

Ma nosim na posao, pripreme svako vece kao da krecem na put oko sveta. Ustanem u 5:30h, ovsene pojedem sa sirom ili jogurtom bez problema a jaja jedem ja njih, jedu ona mene  ;D. U ovom jelovniku imam 200g proteina visoke bioloske vredonsti....
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #195 poslato: Oktobar 08, 2016, 01:00:45 posle podne »

Uvek ponesi nešto kvalitetnih namirnica sa sobom u adekvatnoj ambalaži, to ne mora biti sir...već i meso...

Ako mene pitaš za ovo "uračunavanje" biljnih proteina u ukupni unos istih...ipak, nekompletni proteini, "niže" biološke vrednosti nisu najbolji izbor, kao "muscle building" agensi...

Neka ti u prvom planu budu proteini visoke biološke vrednosti - meso, riba, jaja, sir...
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #194 poslato: Oktobar 08, 2016, 11:50:22 pre podne »

Ok. Malo mi komlikovana ova tablica... U obrok dva ubacujem 200g sira 0% ili jogurt. Nezgodno mi na poslu u to vreme da jedem sir i badem ali videcu sta mogu da uradim. Imam 600g mesa na meniju dnevno, nekad promenim pa ubacim ribu umesto mesa. Da li bih trebao da pojacam malo meso? Da li bih jos nesto trebao da menjam? U nedelju se merim pa cu videti da li sam napredovao nesto.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #193 poslato: Oktobar 07, 2016, 11:47:10 posle podne »

Okani se slepih kalorija... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/sizifov-posao-brojanje-kalorija.html

Smatram da pomenuta tablica ima svojih nedostataka( npr. nisu uračunata dijetna vlakna...dakle moramo znati razliku izmeĂ°u svarljivih i nesvarljivih hidrata)...moj predlog... http://nutritiondata.self.com/

Jezgraste plodove bolje ubaci bar uz proteine visoke biološke vrednosti( npr. posniji sir)...

Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #192 poslato: Oktobar 07, 2016, 11:17:13 posle podne »

Sve vrednosti pratim na ovom sajtu http://www.tablicakalorija.com
Uracunao sam sve  ::)  osim salate i povrca. Proteina zivotinjskog porekla imam oko 200, plus sejk posle treniga koji ne racunam. Delim mericu da bih bio u ciljanom unosu i proteina i kalorija. Maslinovo ne dodajem jer u dva udarna obroka (3 i 4) imam dosta i B i UH pa da ne ubacujem jos i masti. Zato izmedju obroka 3 i 4 pojedem 40g badema. Po ovom sajtu ovde imam 3800kCal! Meni je tdee kako sam ja opet na netu izracunao oko 3200kCal. Nema nekih promena sto se tice vage i ogledala, bar ono sto ja primecujem, obime nisam merio ali cu izmeriti.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #191 poslato: Oktobar 07, 2016, 10:04:16 posle podne »

Jesi li siguran u ovaj proračun makrosa? Koristio si neku aplikaciju?!

Nadam se da u račun nisu uzeta vlakna, proteini biljnog porekla i sl.? Masti? Dodaješ uz salatu maslinovo ulje?

Zašto deliti mericu proteina...samo celo  ;)

Šta kaže ogledalo? Vaga? Obimi?
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #190 poslato: Oktobar 07, 2016, 12:04:25 posle podne »

Ovako trenutno izgleda moj jelovnik. Cilj je nabacivanje misiscne mase sa sto manje masti. Visok 192cm, 88-9kg. UH 5g po kg, B 3g po kg, masti 1,2. U suficitu sam oko 500kCal. Umesto pirinca ubacim nekad krompir ali sve u ciljanom unosu. Da li je ovo u redu? Sto se treninga tice, treniram 3 puta nedeljno sa tegovim, onaj Dusanov program, neku nedelju promenim malo ali to je to. Kardio dva puta laganog intenziteta.
Obrok 1
150g ovsene, jogurt 200g, jaja 2 cela+2 b             
Omega 3x5.                           
                       
Obrok 2 (blender)
Ovsene 100g, kikiriki puter 30g, 1/2 whey, kasika-dve bobicastog.             
                       
Obrok 3
Pirinac 150g, b meso 300g, salata                 
                       
40g badem   

Obrok 4
Pirinac 150, Biftek   300g                   
                       
Obrok 5
Kazein merica, Badem 30g       
     
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 15 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 17 upita.