TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:58:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 15 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplemenata i treninga  (Pročitano 29704 puta)
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #189 poslato: Avgust 31, 2016, 09:10:01 posle podne »

Ok vazi dogovoreno.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #188 poslato: Avgust 31, 2016, 01:12:53 posle podne »

Kreni polako "na masu"( bez pomenutog prejedanja odjedared, dizanja hidrata u nebo...)...clean ishrana...redovni treninzi...dovoljno odmora...bazične suplementacije...bez neke "hipotetike" i onoga "šta bi bilo kad bi bilo"...prati svoje telo...vreme je faktor koji svi mi zaboravimo...

Svi se unapred opterećujemo krajnim ishodom, pa u toj "maniji gonjenja" za idealnom figurom često i skrenemo sa pravog puta...

Što jednostavnije to bolje...drži se osnova...

Svakako da bi bilo dobro da čuješ više mišljenja...
« Poslednja izmena: Avgust 31, 2016, 01:16:26 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #187 poslato: Avgust 31, 2016, 01:04:17 posle podne »

Pa nisi ti dzabe doktor  ;D. Svaka cast. Ucim, ucim i ucim jos uvek i oko treninga i oko ishrane. Reci mi sta dalje da radim?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #186 poslato: Avgust 31, 2016, 12:32:58 posle podne »

Nisam tek tako pomenuo "skinny fat"...kao posledicu loše koncipiranih restriktivnih dijeta( koje često traju u nedogled) + trenažnih krajnosti( "preterivanja" sa kardio treningom, dok je trening sa opterećenjem "nedovoljno stimulativan")...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat.html

« Poslednja izmena: Avgust 31, 2016, 12:34:53 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #185 poslato: Avgust 31, 2016, 12:27:35 posle podne »

Znaci lupio pa ostao ziv... Nadam se da ce biti ok kad krenem na masu. Skinuo sam stomacinu, treniram redovno, jedem cisto.. Videcemo. Ja sam zadovoljan postignutim. Skinuo sam oko 20kg za godinu dana. Treniram tek godinu dana. Sta ti mislis, jesam mozda jos trebao da nastavim sa dijetom?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #184 poslato: Avgust 31, 2016, 12:01:46 posle podne »

Pa ako ćemo orijentaciono oko BF...mislim da si sebe precenio sa brojkom 8%...

Čisto radi uporeĂ°enja...

Trebaće tebi još "mesa"...da ne bude...skinny fat  ;)
« Poslednja izmena: Avgust 31, 2016, 12:05:31 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #183 poslato: Avgust 31, 2016, 11:53:05 pre podne »

Evo slike
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #182 poslato: Avgust 30, 2016, 11:36:42 pre podne »

Ja nemam kaliper ali kupicu  ;D. Slikacu se pa cu ubaciti sliku kasnije.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #181 poslato: Avgust 30, 2016, 10:25:47 pre podne »

Odradi prvo lab. nalaze...pa onda kreatin...

Može neka slika "forme"?

Najčešće na osnovnu debljine kožnog nabora( kaliper)...odreĂ°ivanje BF...mada, nemaju svi kaliper...  ;)
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #180 poslato: Avgust 30, 2016, 10:18:56 pre podne »

Reverse jos nije odradjen. Tek sam krenuo polako da dizem UH. Ne znam, kako se racuna BF?! Ja mislim da mi je bf oko 8%, po mojoj slobodnoj proceni. Visina 192cm, tezina 87kg. Izmericu kasnije obim struka. Sto se tice ogledala ok to izgleda mada imam jos malo naslaga na stomaku. Odradicu laboratoriju za 10-tak dana. Da li da pocinjem da pijem kreatin dok ne uradim laboratoriju ili da sacekam?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #179 poslato: Avgust 30, 2016, 12:43:27 pre podne »

Sa hidratima možeš manje "u startu"...oko 3 gr po kg( čak i malo manje), pa postepeno povećavaj( izbegavaj hiperakutno prejedanje)...to važi i za ukupni unos "kalorija"...nadam se da je reverse odraĂ°en "uspešno"...

Daj vremena svom telu da se vrati rutini redovnog treninga - neka ti u prvom planu bude dovoljno proteina i zdravih masti( ali opet bez nekih drastičnih i naglih promena, "skokova")...

Koliki je BF sada? Obim struka? Šta kaže vaga? Šta kaže ogledalo?

Bilo bi dobro malo se iskontrolisati...lab. nalaz krvi i urina ( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - ast, alt...bilirubin...sedimentacija, CRP...rutinski pregled urina)

« Poslednja izmena: Avgust 30, 2016, 12:48:08 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #178 poslato: Avgust 29, 2016, 05:28:30 posle podne »

Vratio se odmora pre neki dan, na moru nisam trenirao, hranio sam se uglavno cisto. Poceo sam da treniram, lagano dizem UH posto sam zavrsio sa dijetom. Prvi put idem na masu, treba mi pomoc oko plana ishrane, na kom unosu da budem sa UH, prot. i mastima? Ja sam mislio da probam za prvo vreme da budem na UH-4,5, B-2,5, M-100? TDEE mi je oko 3200. Visok sam 192cm, tezina 87-8kg.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #177 poslato: Avgust 11, 2016, 04:37:01 posle podne »

Ok vazi! Necu trenirati na moru.
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #176 poslato: Avgust 11, 2016, 02:29:05 posle podne »

Pa ideja sa postepenim unosom hidrata mozda i nije tako losa stvar sa aspekta moguceg "reverse"...da ne ode mast u propast  ;)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/povratak-otpisanih-ili-kako-uraditi-reverse.html

Iskreno, ides na more, opusti se malo...

Pretpostavljam da neces trenirati za to vreme?

Ne ocekuj previse napretka za 5-6 nedelja...polako bez zurbe, sto je brzo, to je kuso...polako...

Inace, postoje i te neke "rotacije za masu", gde se unos hidrata prilagodjava tezini treninga...u danima sa tezim treningom unos hidrata "najvisi"...
Sačuvana
ivan85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 104

« Odgovor #175 poslato: Avgust 11, 2016, 12:01:27 posle podne »

Hvala za tekst. Ono sto kazu covek je "objasnio" sta i kako. Tako sam ja i mislio da radim, cisto da odrzim kondiciji jer mi je najteze bilo krenuti sa kardiom od nule, umirao sam na traci. Sad vec trcim kao maratonac  ;D! Treba da napravim plan ishrane za masu i dvoumim se sta i kako. Kako da se vratim u kolosek posle ove dijete a da se ne umastim a da opet iskoristim ovaj period od 5-6 nedelja za koji kazu da je najbolji za nabacivanje mesa. Procitao sam tvoj tekst Slavisa gde savetujes da se UH dodaju 10-15%  na nedeljnom nivou. Ja sam trenutno na unosu od svega oko 60UH i ako budem tako postepeno ubacivao UH ne znam da li cu uspeti da nabacim nesto misica u tom periodu 5-6 nedelja?! A kad se vratim u normalu mislio sam da opet radim rotacije samo sa vecim unosom UH?! Sta mislite o tome?
Sačuvana
Ја не причам и не пишем, ја завијам. Не завијам што ме је страх, не завијам што сам бесан. Завијам да би ме Чопор чуо мој, да би ме чули Вукови, да би ме чуле Вучице, да би ме чули Вучићи, да би се окупио Чопор мој! А, када се окупи Чопор мој, бојте се пси!
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 15 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.