TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:25:40 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Krvni pritisak  (Pročitano 11834 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Maj 30, 2016, 09:36:17 posle podne »

To je to Nikolice, ako se ne varam dobio si i sličnu interpretaciju od dr Tutorova...

Sve u svemu, bez krajnosti i u pogledu treninga i ishrane i nema razloga za brigu...

Dobro je biti odgovoran prema svom zdravlju, ali opet...bez krajnosti...
Sačuvana
Nikolica98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #9 poslato: Maj 30, 2016, 07:58:01 posle podne »

Hvala na svim savetima, nikad nisam nikakve smetnje osetio tokom dizanja, tako da necu da preterujem previse, ali me i dalje brine pritisak, tako da cu ipak da odem do lekara...
Sačuvana
Nikolica98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #8 poslato: Maj 30, 2016, 07:11:31 posle podne »

Samo jos nesto...kada sam radio holter pre testa opterecenja, receno mi je da mogu da radim sklekove, ali da ne preterujem, ali tegove ne, ali posle testa, doktor mi je rekao da mogu sve. Da li na osnovu ovog nalaza nekako mozete da me bar posavetujete sto se tegova tice, posto u Beogradu nisu posebno naglaseni...
Sačuvana
Nikolica98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #7 poslato: Maj 30, 2016, 06:22:45 posle podne »

Uh, dobro je, nego sta je to drugo zanimljvo, i zasto nema veze sa sportskim srcem, i da mislite da na osnovu ovog nalaza nemam potrebe za brigom?
Sačuvana
Nikolica98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #6 poslato: Maj 30, 2016, 05:59:55 posle podne »

http://i66.tinypic.com/28k5amf.jpg 

Evo i slike sa testa opterecenja...
Sačuvana
Nikolica98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #5 poslato: Maj 30, 2016, 05:47:12 posle podne »

Prvo, kad sam bas mali bio, imao sam sum na srcu i to sam redovno kontrolisao celog zivota kod dr Knezevic, pa sam onda sa 12 poceo da treniram fudbal i 2014. mi je rekla na toj redovnoj kontroli da imam usporeno srce i onda je majka zakazala kod tog doktora Kosutica iz Beograda, i on mi je rekao da odradim holter, i ako budu otkucaji manji od 30 tokom noci, treba da batalim fudbal. Odradio sam holter, i sve je bilo u redu ali sam ipak pauzirao sa fudbalom oko godiu dana, da ne bih rizikovao. Posle te pauze opet sam odradio holter kod dr Knezevic i rekla mi je da je ok ali da ako hocu da nastavim sa fudbalom moram da radim test opterecenja, tako da sam i to uradio i sve je bilo super, rekao mi je doktor iz Tirsove da slobodno mogu da nastavim da treniram. Sportsko srce mi je moja doktorka utvrdila, i do sad je bilo najmanje zabrinjavajuce mali broj otkucaja, ne znam sad, vi miite da je ozbiljno, ne znam sta da mislim...
Sačuvana
Nikolica98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #4 poslato: Maj 30, 2016, 03:46:28 posle podne »

Ja samo pricam sta mi je receno. Punim 18 godina za dva meseca, a i to su mi rekla dva kardiologa, jedan moj koji me kontrolise celog zivota, i drugu, zove se dr. Kosutic, iz Beograda je dolazio u Kg...
Sačuvana
Nikolica98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #3 poslato: Maj 30, 2016, 01:47:31 posle podne »

Ovako, naziv aparata je 'Omron', merio sam pre neki minut, bilo je 129(gornji), donji 47 i otkucaji 45. Ne pratim toliko redovno, i da, bio sam u Beogradu da bih radio test opterecenja, i rekli su mi da je sve u redu. Da li ovakav pritisak ima veze sa 'sportskim' srcem koje imam? Lekove nikakve nikad nisam pio ni za srce ninza pritisak...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2016, 10:51:09 posle podne »

Kojim aparatom je izmerena pomenuta vrednost? Pouzdano?

Samo jednom se pomenuta vrednost "pojavila"? Ili pri svakom merenju? Pratiš redovno vrednost krvnog pritiska? Piješ neke lekove?

Ako se ne varam u jednoj drugoj temi si pominjao neke "kardiološke probleme"? Ako se ne varam raĂ°en je i holter ekg i test opterećenja? Redovna kontrola kardiologa?
Sačuvana
Nikolica98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2016, 09:29:29 posle podne »

Zdravo, imam pitanje u vezi sa krvnim pritiskom. Sobzirom da imam 17 godina, ne znam da li je normalno da imam nizak pritisak i otkucaje, kad sam poslednji put merio (gornji 111, donji  41 i otkucaji takodje oko 40). Da li je ovo normalno za moje godine ili naznacava problem. Da li treba da se konsultujem sa svojim lekarom? :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.