TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 362275 Teme od strane 24669 Članovi Poslednji član: NikolaS1991

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 03, 2020, 11:02:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 10 11 [12] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi, sagorevači...Ili ne?  (Pročitano 14728 puta)
Kolev Nenad
Napredni član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: Jul 19, 2016, 04:11:21 posle podne »

Jako puno vezanih treninga bez odmora nije nikako dobro iz razloga sto moze da dodje do preopterecenja i povrede, vrlo lako...

A sto se tice novog plana, pa reci nam samo koliki ti je staz u teretani i koji su ciljevi, tj sta se treba popraviti,a sa cime si zadovoljan..??
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
Na mreži Na mreži

« Odgovor #10 poslato: Jul 19, 2016, 11:16:00 pre podne »

Po kom rasporedu mišićnih grupa planiraš da počneš  da treniraš ovog puta ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Jul 18, 2016, 10:59:56 posle podne »

HIIT će svkako imati niz prednosti...

Ali 2 puta nedeljno će biti sasvim dovoljno...

Moj predlog bi bio 2 x nedeljno HIIT, 2 x nedeljno kardio niskog intenziteta...

Pratiš puls?

Kardio trening je svakako bitan...ali..."kardio trening treba da se bazira na individualnim ciljevima. Ukoliko je cilj skidanje masnih naslaga, onda se treba prvo fokusirati na ishranu i trening sa tegovima."...malo više o listi prioriteta... http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/kardio-trening-sve-to-treba-da-znate.html

O samom intervalnom treningu i logici istog... http://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/intervalni-trening.html

Redovan trening( trening sa opterećenjem + dobro doziran kardio - bez krajnosti) + clean ishrana 365 dana u godini i zasigurno neće biti problema...

Ne zaboravi da svaka krajnost ostavlja posledice...( Gladovanje ili ozbiljan kalorijski deficit, kao i neopravdan strah od hidrata i masti; Preterivanje sa kardio treningom - dužina, učestalost... ; izbegavanje treninga sa opterećenjem ili nedovoljno stimulativan trening sa opterećenjem) ... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat.html

Btw...a kako ti sad ishrana izgleda? Koliko obroka imaš dnevno? Kako ti obroci izgledaju( odabir namirnica, količina, sastav obroka)? Pratiš neki ciljani unos proteina, hidrata, masti...parametri energetske potrošnje?
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Jul 18, 2016, 04:34:17 posle podne »

Pozdrav ljudi!
Situacija s obavezama se malo iskomplikovala, tako da do sada nisam mogao mnogo da se posvetim
treninzima s opterećenjem. Ali dobra vest je da sutra konačno krećem u teretanu.

Što se ishrane tiče, nastavio sam sa voĂ°enjem računa o istoj i uz kardio (istog intenziteta) sam se spustio na nekih 85kg
(kapiram da se spustim na nekih 80) i par cm manje u struku. Naravno, to je samo početak... Sada je više cilj na smanjenju "cm"...
Što se HIIT-a tiče, razmišljao sam da umesto klasičnog trčanja, preĂ°em na ovaj vid treninga
(za početak 30sec sprint/90sec brzo hodanje ili lagano trčanje) - 15/20min, bar 3 puta nedeljno.

Što se suplementacije tiče, još uvek nisam ništa nabavljao i u principu i ne planiram ništa pre septembra, jer mi budžet
to neće baš istrpeti. Ali u septembru kontam da nabavim nešto od dole pomenutih kombinacija.

E sad, što se teretane tiče, par nekih linkova o savetima za koncepciju treninga (pogotovo na dane odmora, jer ja umem
da budem sivonja koja ne ume da pravi pauze, pa odustaem posle 2 meseca) bi bili dobrodošli. Inače nije mi prvi put u teretani
i uglavnom sam ranije vežbao po rasporedu: grudi/bicpes; leĂ°a/triceps; ramena/stomak; noge/stomak i tako u krug. (Jedno vreme
sam radio ramena/noge, a stomak uz svaki trening, al' sam skontao da mi to tad nije odgovaralo..) A nešto mi se čini da to što
sam ja radio tad nije bilo baš najpametnije, pa rekoh da priupitam za savet...

Pozdrav svima... :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
Na mreži Na mreži

« Odgovor #7 poslato: Jun 23, 2016, 03:31:18 posle podne »

Ako ne ispitne rokove misliš oni polako prolaze, mislim da te trening ne bi previše opteretio i oduzeo ti vremena ali ipak ti bolje znaš kako ti je. Ako ništa sačekaj da proĂ°u pa obavezno u teretanu posle toga.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Jun 23, 2016, 09:46:32 pre podne »

Mozes ubaciti whey uz ovsene svakako...

Ih, skuvaj jaja uvece, ostavi u friz i narednog dana "konzumiraj"...zar je to toliko vremenski zahtevno? Skuvas vecu kolicinu i nema problema...

Bas tako vezano za jezgraste plodove, ali prati i taj neki ciljani unos makrosa( masti)...

Naravno da su cedjeni sokovi od pravog voca, svezeg voca( sokovnik...), "home made" dobar izbor...naravno bez dodatog secera...

Sto se tice suplemenata moj predlog imas...BCAA i glutamin su korisni uvek bez obzira na odrednicu "masa" ili "definicija"...

Pomenute termine bih pre svega vezao za nacin treninga( akcenat na kardio), kao i ishranu( manipulcije unosom ugljenih hidrata...restriktivniji pristupi)...

Nadam se da tokom kardia pratis puls? HIIT?

Dakle, pre preciznog odabira suplementa dolaze trening i ishrana, kao preduslovi maximalne upotrebne vrednosti suplemenata...tako da bolje razmisli o sto skorijem odlasku u bolje opremljenu teretanu, nego li o "kombinaciji suplemenata za definiciju"...  ;)

Btw...pomenuta kombinacija deluje ok...
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Jun 23, 2016, 09:22:04 pre podne »

Pre kupovine sagorevača ja bih ti preporučio da uplatiš teretanu i počneš sa ozbiljnijim treninzima :)

Ovo se podrazumeva, samo da proĂ°u rokovi ovi udarni sada... :D I nije meni ideja da odem i kupim neki sagorevač ili bilo šta tek tako, nego da se malo informišem i pronaĂ°em najbolju moguću kombinaciju koju mogu da priuštim...

@Slavisa, hvala na ova dva posta. Neke od ovih tekstova sam i čitao, tj. uz njihovu pomoć sam uspeo da "korigujem" ishranu ova dva meseca. (Kako je to izgledalo ranije, ne želite da znate...) Ali svakako ću da iščitam sve ponovo.

Što se tiče zdravlja, nemam nikakvih zdravstvanih problema, sve je ok koliko ja znam (ne pijem lekove, nema trenutno nikakvih povreda...).
Nisam skoro radio nikakve analize (zapravo nisam od poslednje registracije, a to će biti pre više od 4 godine :O), tako da mislim da to ne bi bilo loše proveriti u što skorije vreme.

Što se menija tiče, kakva je kombinacija, recimo whey-a sa ovsenim i jogurtom ili slično? Naravno, nije problem ni da dodam belanca. Jaja uglavnom jedem vikendom zato što mi je zbog obaveza lakše da ih tad skuvam.
A za jezgraste prodove, misliš dodati ih uz poslednji obrok (uz sir recimo ili slično porciju od 30ak grama)?
Što se voća i povrća tiče, da, to sam zaboravio da napišem dole... Trebalo bi da ima dovoljno. Uz svaki obrok sa mesom (bar 2 puta dnevno) tu su salate (dakle paradajz, kupus, zelena salata, krastavac). Voće takoĂ°e (uglavnom jabuke, ali kad se može priuštiti tu su i maline i jagode...).
Da li je ok recimo unositi, pogotovo u ovim vrelim danima, sokove od ceĂ°ene pomorandže ili limunadu (naravno ne ono "kupovno smeće", već ceĂ°eno kod kuće, bez šećera i drugih aditiva)?

Što se suplemenata tiče, koliko je ovaj tekst recimo koristan i proizvodi navedeni u njemu?
http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/mrsavljenje-definicija-kombinacije-suplemenata-sagorevaci-masti-aminokiseline-protein.html

Recimo: Universal Daily formula + Natriol INC Omega-3 Fish Oil 1000 mg + whey neki za početak... (bez sagorevača za sada)?

Što se treninga tiče, bar kardio, u principu je on u poslednja 2 meseca poprilično redovan (svaki drugi dan, eventualno ako sam u velikoj gužvi nekad preskočim max 2 dana). A trening sa opterećenjima, kao što napisah gore, planiram da dodam čim proĂ°u ova opterećenaj druge prirode -.-'  ;D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
Na mreži Na mreži

« Odgovor #4 poslato: Jun 22, 2016, 02:47:42 posle podne »

Pre kupovine sagorevača ja bih ti preporučio da uplatiš teretanu i počneš sa ozbiljnijim treninzima :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2016, 10:45:12 pre podne »

Po pitanju suplemenata ne ocekuj da ce ti whey zameniti izvore proteina visoke bioloske vrednosti iz ishrane koji ti mogu nedostajati...dakle, u pwm whey ce svakako imati upotrebnu vrednost, ali neka ostali obroci budu "korektni"...

Da, studentski zivot je tezak, ali za vidljive rezultate potrebne su i zrtve i odricanja u pogledu kvaliteta, a i kvantiteta ishrane...

Od suplemenata za pocetak preporucujem...vitaminsko-mineralne komplekse( sa akcentom na vitamine C i E, magnezijum - viskoapsorptivni oblici), omega-3 esencijalne masne kiseline, kao i proteinski suplement...sve ostalo nije moze da saceka...

Malo o nekim zabludama koje te muce i resenjima... http://www.pansport.rs/tekstoteka/cesto-postavljana-pitanja/zlatna-pravila-gubitka-masnih-naslaga.html

Nadam se da je zdravstveno sve ok?

Radjen u skorije vreme lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, uk. holesterol, HDL, LDL, AST, ALT, kompletna krvna slika....)?

Pratis vrednost krvnog pritiska? Ekg u miru?

Pijes neke lekove? Neke povrede?

Btw...vezano za predlozeni meni...

Uz dorucak dodaj malo vise proteina, jaja( akcenat na belanca)...o znacaju dorucka... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/doruak-najvaniji-obrok-u-toku-dana.html

Jezgraste plodove vezi uz redovne obroke, dakle idealno uz neki izvor proteina visoke bioloske vrednosti...npr. uz veceru...a sir ne mora uvek biti ella, tu je npr. i prezident sir( 5,5% m.m.) ili mladi sir sabacke mlekare( oko 6% m.m.)...dakle, sir + jezgrasti plodovi...

Nadam se da na tvom meniju ima i dovoljno svezeg vlaknastog povrca( kupus, zelena salata, brokoli, paradjz...), kao i voca( citrusi, jagode, kupine, maline- i zamrznute varijante su ok, jabuke...)

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2016, 10:34:14 pre podne »

Najbolji sagorevac masti je naše telo u pokretu, na pogon kvalitetne, raznovrsne i izbalansirane ishrane prilagoĂ°ene cilju( kalorijski deficit kroz manipulacije unosom ugljenih hidrata)  ;)

Vrati se redovnim treninzima( dobro formulisan trening sa opterecenjem i dobro doziran kardio-bez krajnosti, tj. za pocetak kardio niskog intenziteta), uspostavi rutinu, procisti ishranu od svih nepravilnosti( bez drasticnog restrikcija), prati svoje telo i posle 2-3 meseca bice ti jasno sta daljhe ciniti...

O upotrebnoj vrednosti sagorevaca masti( istine i zablude), molim detaljno procitaj... http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevai-masti-istine-i-zablude.html

Vezano za ishranu potrudi se da se upoznas sa pravilnim odabirom namirnica, njihovom nutritivnom vrednoscu, kao i principima za sastavljanje obroka...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

Potrudi se da barem orijentaciono pratis ciljani unos makronutrijenata...

Obrati paznju i na zdrave masti... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/masti-u-ishrani-istine-i-zablude.html

Vezano za treninge, ko zeli, taj nadje nacin...smatram da bi trebalo da krenes u bolje opremljenu teretanu, jer je trening sa opterecenjem jedan od kljucnih faktora "procesa"...

A o samom procesu... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html
Sačuvana
uzunovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2016, 08:37:15 pre podne »

Pozdrav svima... Pre par godina (4+), dok sam trenirao, pratio sam forum i neke fore u vezi sa treningom u teretani. MeĂ°utim, upisao sam faks, zapustio sam bilo kakav vid treninga i za 4 godine se usvinjio skoro 20ak kg. E sad, rekoh da pitam nekoga od vas za savet... Elem, imam 23 godine, visok sam 186cm. Pre nekih mesec i po, dva sam rešio da je dosta više "years of the pig", te sam krenuo na redukciju ishrane. E sad, budući da živim u domu studentskom, to jeste malo nezgodno, ali činim šta mogu. Negde tamo u aprilu sam bio na relaciji 97-103kg (zavisi koju sam vagu koristio -.-). Kada sam krenuo sa redukcijom ishrane i laganijim treningom, uzeo sam vagu i onaj metar krojački i brojke su bile za šokirati se (96kg - 103cm).
Nakon neka 2 meseca redukovane ishrane i treninga (možda malo manje), koliko god to uslovi studentski dopuštaju (mada sam nabavio tu neke stvarčice, poput indukcione ploče/frižidera, koji mogu pomoći), jutros je vaga pokazala 89.2kg. Što se ove druge brojke tiče, metar nemam, ali rekao bih da se tu ništa ne dešava (što je i očekivano za tako kratko vreme).

E sad, za nekih 20ak dana se završavaju obaveze na faksu, idem kući, što znači veća mogućnost za bolju ishranu i više vremena za treninge, te sam hteo da vas pitam šta bi bilo dobro uzeti od dodataka ishrani da pripomogne, za početak u oslobaĂ°anju masnih naslaga i redukciji obima struukaaa? (za mišićnu masu ćemo posle, jer je za gospodu rekreativce gotovo nemoguće jedno zameniti drugim). Nisam nikad pio ništa od tih čuda, ali ljudi su mi generalno predlagali neki sagorevač i whey. Šta kažete vi? Da li bilo šta? Ako sagorevač, koji sagorevač? Kako? Gde? Koliko? Itd...

U principu evo nekog grubog plana ishrane kojeg se u principu držim, ali kad vreme stisne, pojede se i u menzi nešto odvratno... Vreme nije striktno zbog obaveza, ali otprilike:

pon-pet
(do 10 najkasnije) doručak: ovsene (oko 100g) + 250/300ml balans jogurta (0%mm) (mada dešava se da nekad pojedem tunjevinu kad imam, a zaboravim da uzmem ovsene - doduše iscedim svo ono ulje...)
(2 sata od doručka) užina: 30g sirovi lešnik/badem ili voće (jabuka/dve) - zavisi šta imam i kol'ko keša imam kad...
(do 3 najkasnije) ručak: oko 200/250g grill pilećeg belog/kuvanog junećeg + pirinač/kuvan ili pečen krompir (ali nekad tu bude menza, pa ne mogu baš da pratim količinu, već to bude klasična porcija, meso (riba, piletina, teletina) + pirinač/povrće) + salata (kupus/čeri paradajz/krastavac) + nekad bude neka supa).
(do nekih 7, 8 najkasnije) večera: gotovo identično kao ručak, samo bez supe
poslednji "obrok" bude uglavnom pred spavanje - šolja ovog novog "balans protein" jogurta (ili parče kozijeg sira ako naĂ°em dobar domaći).. Ela sir mi se smučio posle 3 dana  :o

vikendom za doručak jedem kuvana jaja (5 belanaca + 3 žumanca) + čaša balans jogurta (0%mm), ostalo manje-više isto.

Mada se nekada nažalost desi da ovu užinu pomerim izmeĂ°u ručka i večere, ako mi je taj dan pretrpan...
U principu izbacio sam sokove (sve, osim ako nekad sam ne napravim sok od pomorandže ili limunadu), alkohol, junk food, grickalice, slatkiše (kad mi se jede slatko pojedem jabuku ili nešto od voća,ali ne banane i ne nakon 3, 4 popodne)... Isto tako izbacio sam i svinjsko meso iz upotrebe na neko vreme i što više ulja kad spremam sam...

Što se treninga tiče, za to trenutno nemam mnogo vremena, ali odem ujutru pre doručka (nekad uveče) na trčanje (20-30min, kardio... uglavnom preko 100/120 otkucaja u minuti) ili nekada na plivanje (tu sam baš lejm, jedva uspem da preplivam 500m u serijama od 50 ili 100). Svaki dan ili nekad bude dan, dva pauze, tu sam još neuredan, te čekam da to sredim, pa bih onda uzeo te neke suplemente.
I ona klasika uglavnom svaki dan trbušnjaci, sklekovi, improvizovana polu-propadanja (ili kako se to već zove), čučnjevi...
Kontam preko leta da dodam malo i teretanu.

Eto, otprilike tako nešto izgleda to što ja radim, pa su svi savete, kritike, ukazivanja na greške dobrodošli...

Živi bili i unapred hvala! :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 10 11 [12] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »

SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.114 sekundi sa 19 upita.