TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:09:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dva pitanja u vezi keto dijete  (Pročitano 1540 puta)
Miki2497
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #3 poslato: Septembar 20, 2016, 03:51:22 posle podne »

Precesljao sam ja ovaj forum u zadnjih 6 meseci i uzduz i popreko,ali takodje on mi nije jedini izvor infomacija i volim da se informisem sa sto vise 'proverenih' mesta istovremeno,nedoumicu o mlecnim prozivodima sam imao zbog sirokog spektra informacija ali sam shvatio da ipak treba testirati jer je kako kazes 'na sopstveni rizik', tako da sam posle konzumiranja 100g(manje-vise) sira,milerama ili neceg slicnog ipak uredno ostajao u ketozi,sa jogurtom i mlekom vec nisam hteo da rizikujem,hvala na odgovoru i nadam se da ce i ovaj moj nekom pomoci! :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 18, 2016, 01:59:28 pre podne »

A što lepo druže ne kreneš od našeg sajta, pisao ja detaljno na temu nekih namirnica, ali izgleda da se više veruje stranim sajtovima nego našim...  ;)

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/oprezno-pravilan-odabir-namirnica-na-keto-dijeti.html

Da bi znao da li je neki recept valjan, obrati pažnju na namirnice koje sadrži...udeo svarljivih hidrata i sl.( dakle, ono što se stvarno računa)...

Sajt je ok...

Što se tiče mlečnih proizvoda, hm,možda se laktoza nameće kao prvi problem, tako da konzmaciju čak i punomasnih mlečnih proizvoda ostvaljam tebi na sopstveni rizik. Maslac, kao skoro čista mlečna masti može biti najbolji izbor, a idealno „prečišćena“ varijanta,“ ghee maslac“...dakle, kao što rekosmo prati sve svarljive hidrate  ;) i ono što te može izbaciti iz ketoze ;)
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2016, 02:25:20 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miki2497
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 60


« Odgovor #1 poslato: Septembar 17, 2016, 03:14:28 posle podne »

Koliko je pouzdan sajt http://www.ruled.me/ kada se radi o keto dijeti,jer pronasao sam tonu informacija tamo,od recepata do saveta?

Takodje medju dozvoljenim namirnicama na pomenutom sajtu stoje punomasni sirevi i pavlaka cini mi se,dok neki sajtovi kazu da mlecni proizvodi nisu dozvoljeni na keto?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 17 upita.