TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 11:30:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: otvaranje kukova-joga  (Pročitano 3876 puta)
qmiller
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 16, 2016, 06:54:23 posle podne »

hvala vam puno na odgovorima...
@sasha 123
probao sam to,ali kada dodje vreme da vratim noge na svoje mesto sve zvezde prebrojim haahahah,ali stvarno osecaj je ko da mi lomi neko kukove
Sačuvana
sasha 123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 14, 2016, 10:33:54 posle podne »

Cao nemoj da se opterecujes sa razgibanoscu, nego kreni na kik boks tamo ces svakako raditi na tome nema u njemu nesto puno kikova iznad pojasa ugl je low kick dominantan. Dobra stvar za povecanje fleksibilnosti i generalno za borilacke sportove je prirodna gimnastika ( gimnastica natural) mislim da se tako pise i dinamicko rastezanje.
Meni je pomogla vezba za otvaranje kukova da legnem ledjima na pod stavim dupe uz zid noge gore rasirim ih i pustim da padaju ka dole a da nebi mislio o tome uvek sam citao nesto jer osecaj i nije nesto prijatan.
Sačuvana
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2016, 01:08:22 pre podne »

nadam se da ce ti neko vise pomoci. Znam za opstepoznati Thomas test kojim se testira hip flexibility https://www.youtube.com/watch?v=Q0XiUq9TJ2w. Ujedno ima i Thomas stretch.
Sačuvana
qmiller
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2016, 11:36:31 posle podne »

nisam znao gde da postavim ovo pitanje pa rekoh da otvorim temu ovde medju ostalim sportovima...
naime o cemu je rec,ja prirodno nisam nesto razgiban bio,cak i od malena sam imao problema sa tim...krenuo sam na kosarku sa nekih sta znam 10-11 god i trenirao je godinu dana,tada sam jos i ok bio razgiban i onda sam stao potpuno...isao sam u teretanu samo od neke 18e godine,sada treniram vec sta znam neke 2-3 godine boks i hteo sam na kik boks da krenem medjutim kukovi su mi bas bas zatvoreni...5-6 meseci sam radio kod kuce ove vezbe,pocnem sa zagrevanjem nekih 10 min dok ne pocnem da se znojim i to sa zagrevanjem kukova,zatim radim ove vezbe po redu :
1) istezanje lista,dodirujem prste sa skupljenim nogama u stojecem polozaju 2minuta
2) ova vezba po 1:30s svaku stranu
3)istezanje kvadricepsa tako sto sedim na kolenima oko 2 minuta isto
4)cucanj sa otvorenim stopalima i guram kolena laktovima
5)imam stolicu neku kuci podignem nogu na nju ona mi je u visini kukova da kazem,tu istezem zadnju lozu i rotiram nogu na stranu simulirajuci midl kik
6)radim frog istezanje do granice boli jedno 3minuta
7)potom idem u spagu musku i tu radim jedno 4-5 minuta u serijama,doduse sve radim u serijama od po 30sekundi sem prve 2 vezbe
8)takozvano leptir istezanje
e sad ja primecujem napredak kod istezanja lista,zadnje loze itd,sa lakocom dohvatim prste na nogama,ali kukovi se slabo otvaraju bas,ako sam se pomerio1-2 cm za svo to vreme plus sto ujutru kada ustanem imam bolove u kukovima dok se ne zagrejem,pa me zanima da li moze neko da mi preporuci neke vezbe za otvaranje kukova,toliko sam listao na netu i slabo,sve se pomera i napreduje sem kukova...inace imam 23 godine
hvala vam unapred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 17 upita.