TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 08:50:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane za masu  (Pročitano 5589 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #13 poslato: Februar 07, 2017, 02:13:15 posle podne »

To što si spojio trening ramena i trening nogu jasno govori da ti trening nogu nije dovoljno kvalitetan. Napisi nam malo vise o treningu, koje vezbe radiš po danima, koliko serija i ponavjanja ?

Osnovne vežbe, tipa cucanj i mrtvo dizanje nemaju samo direktan ucinak na misice nogu/ledja vec uticu na muskulaturu celog tela i kao takve su kljuc za dobijanje misicne mase.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2017, 02:03:12 posle podne »

Pa i sendvič ne mora biti tako loš, ako je sastav istog adekvatan...

Hm...hleb - brašno od celog zrna žitarica, malo ella sira za premaz, zelena salata i kupus plus pileće belo...i prijatno...  ;) Naravno, nešto hrane možeš poneti sa sobom u adekvatnoj ambalaži...pirinčane galete, kikriki( pečen, neslan)...neko meso, kuvana jaja...dakle, pripremi obroke blagovremeno...

Bez mesnih preraĂ°evina...

Bolje whey ubaci samo posle treninga sa bananom...

Posle pwm obavezan "konkretan" obrok...

Večera npr. grilovana skuša + salata od vlaknastog povrća...ili...posni sir( mladi sir - do 10% mlečne masti) + jezgrasti plodovi....
Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2017, 01:53:17 posle podne »

Pa šta jedeš po obrocima( odabir namirnica, količina, način pripreme hrane)? Šta planiraš? Ajmo, da to sredimo lepo? Koliko obroka dnevno planiraš?

Da vidimo da li naši saveti imaju "odjeka"?!
Ujutru jedem obicno jaja ili ribu iz konzerve i ovsene.
Uzinam u skoli, tako da nemam izbora osim obican sendvic.
Za rucak jedem sto se spremi, uglavnom neko meso.
Sat, dva pre treninga pojedem takodje ono sto je bilo za rucak, meso i sl. ili whey.
I posle treninga banana i whey.
Planiram povecati kalorijski unos, naravno, mozda uvesti jos jedan obrok...
« Poslednja izmena: Februar 07, 2017, 01:55:15 posle podne od strane voight » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Februar 07, 2017, 01:48:58 posle podne »

Pa šta jedeš po obrocima( odabir namirnica, količina, način pripreme hrane)? Šta planiraš? Ajmo, da to sredimo lepo? Koliko obroka dnevno planiraš?

Da vidimo da li naši saveti imaju "odjeka"?!
Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #9 poslato: Februar 07, 2017, 01:45:29 posle podne »

Svakako da možemo zajedno formulisati i neki plan ishrane...a možeš sa nama podeliti i sadašnji plan ishrane koji ćemo zajedno "modifikovati"...da se ipak ne bavimo neodreĂ°enostima - možda, trebalo bi, probati i sl., da se to odradi kako treba...i da posluži svrsi...  ;)
Pa za sad bas i nemam neki plan ishrane. Sve u svemu pazim na unos nezdravih namirnica (slatkisa, sokova...), i baziram ishranu na unosu proteina, a od sad cu paziti i na unos UH i masti. Voleo bih da imam plan ali to do sad jos nisam nigde trazio.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Februar 07, 2017, 01:25:48 posle podne »

Svakako da možemo zajedno formulisati i neki plan ishrane...a možeš sa nama podeliti i sadašnji plan ishrane koji ćemo zajedno "modifikovati"...da se ipak ne bavimo neodreĂ°enostima - možda, trebalo bi, probati i sl., da se to odradi kako treba...i da posluži svrsi...  ;)
« Poslednja izmena: Februar 07, 2017, 01:30:20 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #7 poslato: Februar 07, 2017, 01:20:34 posle podne »

S obzirom da nema problema sa masnim naslagama, i ograničen unos hidrata posle treninga u ovom slučaju neće biti problem, veži ih za vlakna( vlaknasto povrće i neće biti problema)...btw...bitno je i koliko si hidrata uneo u prethodnim obrocima...dakle, sve se svodi na izbalansirane odnose proteina, ugljenih hidrata i masti...

Znači kaže trener samo proteini...hm, a masti?  ;)

Kao što iznova i iznova ponavljamo osnovu svakog našeg obroka čine proteini, ali oni sami za sebe ne mogu biti "obrok"...dakle, dodajemo ugljene hidrate i/ili masti u zavisnosti od cilja( i naravno vlakna)...

O odabiru namirnica, osnovne stvari... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike


Hvala puno :D. Svakako cu probati primeniti savete.
Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #6 poslato: Februar 07, 2017, 01:19:08 posle podne »

Kako ti izgleda trening u teretani ?
Grudi/Triceps,
Ledja/Biceps,
Noge/Ramena.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2017, 12:25:52 posle podne »

S obzirom da nema problema sa masnim naslagama, i ograničen unos hidrata posle treninga u ovom slučaju neće biti problem, veži ih za vlakna( vlaknasto povrće i neće biti problema)...btw...bitno je i koliko si hidrata uneo u prethodnim obrocima...dakle, sve se svodi na izbalansirane odnose proteina, ugljenih hidrata i masti...

Znači kaže trener samo proteini...hm, a masti?  ;)

Kao što iznova i iznova ponavljamo osnovu svakog našeg obroka čine proteini, ali oni sami za sebe ne mogu biti "obrok"...dakle, dodajemo ugljene hidrate i/ili masti u zavisnosti od cilja( i naravno vlakna)...

O odabiru namirnica, osnovne stvari... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2017, 11:58:55 pre podne »

Kako ti izgleda trening u teretani ?
Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2017, 11:51:27 pre podne »

Nazalost nisam u mogucnosti da treniram ranije.
Zdravstveno sam odlicno. Imam 18 god, 181cm, 68kg. Hteo bih povecati telesnu tezinu.
Trener mi je jednom prilikom rekao da posle treninga (u mom slucaju to je 22h) ne treba nista da jedem osim proteina. I to me jako buni i cak mislim da mi je napredak bio mnogo manji dok nisam nista jeo...
O UH sam nesto i naucio iz prilozenog linka :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2017, 02:03:27 pre podne »

Poceo sam da treniram pre par meseci i zadovoljan sam rezultatima ali uvek moze bolje ;D Nisam bas do sada pazio na ishranu pa imam par pitanja:
1. Sa treningom svaki dan zavrsavam oko 22h pa ne znam sta bi trebao da jedem posle treninga, bukvalno sat pred spavanje?
2. Osecam da na treningu ponekad nemam puno snage. Mislim da je problem do UH posto ih bas slabo unosim. Zanima me kad je najbolje unositi UH i sta bih trebao uzeti pre treninga da bih imao snage za ceo trening? Razmisljam o kupovini gainera zbog UH...
Od suplemenata uzimam protein i kre-alkalyn.

Pre detalja dolaze osnove...dakle, pravo pitanje je koliko je tvoj meni sreĂ°en?

Koliko su upoznat sa pravilnim odabirom namirnica, njihovim nutritivnim sastavom, principima za sastavljanje obroka, zdravim načinom pripreme hrane?

Iskreno nisam za vežbanje tako kasno...mogući problemi sa spavanjem( uspvaljivanje)? Nema mogućnosti za promenu tajminga treninga?

Ne unosiš hidrate, pa bi gejner? Opet se vraćamo na pitanje o odabiru namirnica( koje su izvori hidrata)? Btw...nisu svi hidrati isti? Prosti, skrob, vlakna?

Gejeneri su samo dodatak ishrani, a ne njena zamena, dakle, pokušaj da uneseš dovoljno hidrata kroz ishranu...a zdrave masti?

Da li si upoznat sa ugljeno-hidratim profilom većine gejnera?

A kako si zdravstveno? Piješ neke lekove? U poslednjih 3-6 meseci odraĂ°en lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, tranasminaze - AST, ALT, urea, kreatinin, kompletna krvna slika, gvožĂ°e, rutinski pregled urina )? Pratiš vrednost krvng pritiska?

Koliko imaš godina? Visina, težina? Obim struka? Ciljevi?

O tajmingu hidrata, i ishrani uopšte... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane
Sačuvana
Damirr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39

« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2017, 12:57:03 pre podne »

Poceo sam da treniram pre par meseci i zadovoljan sam rezultatima ali uvek moze bolje ;D Nisam bas do sada pazio na ishranu pa imam par pitanja:
1. Sa treningom svaki dan zavrsavam oko 22h pa ne znam sta bi trebao da jedem posle treninga, bukvalno sat pred spavanje?
2. Osecam da na treningu ponekad nemam puno snage. Mislim da je problem do UH posto ih bas slabo unosim. Zanima me kad je najbolje unositi UH i sta bih trebao uzeti pre treninga da bih imao snage za ceo trening? Razmisljam o kupovini gainera zbog UH...
Od suplemenata uzimam protein i kre-alkalyn.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.09 sekundi sa 18 upita.