TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395036 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 04:17:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Liposukcijska Dijeta  (Pročitano 11347 puta)
Detaljno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #8 poslato: Februar 18, 2017, 03:44:18 posle podne »

Teretana je svakako bolji izbor ( veće opterećenje, veći izbor opreme  i slicno)  ali svakako da se i kući može nešto improvizovati i  postići neki rezultati.

Ova kombinovana sprava je ok mada sam ja imao loša iskustva sa njom, nije da bas najbolje funkcionise ali moze da posluzi, bucice su super. Mozda samo tu ravnu  klupu u kombinaciji sa jednim stalkom za cucanj koji bi se kombinovao sa kuplom za razne potiske i da kupis jednu ravnu šipku i malo tegova. Ali za početak mozemo nesto iskombinovati i sa ovim sto imaš.
Super. Znaci nabaviti jos tegova i ravnu sipku i sigurno bi se i kod kuce za pocetak moglo nesto samo da se pokrene pa bi ja  upisao teretanu.Mada mi je nekako cucanj za mene pocetnika opasno radit jer jos ne znam pravilno izvodenje pa da se desi neka nezgoda bruh , kicma , sve je moguce. Sto se tice moje grade ja sam eto visok preko 180 tako sam graden da mi je ovo ostalo sve dobro samo me stomak muci tzv. poceo pivski posto  sam sirok pa se ostalo i ne primjeti salo , noge genetski napredne skoro pa da ih za pocetak i ne treba jer ce mi se poceti dodirivati ako bi ih napumpao :D
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Februar 18, 2017, 03:41:26 posle podne »

A kako stojiš sa zdravljem? Obim struka?

Da li si u poslednjih 3-6 meseci odradio lab.nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL, enzimi jetre AST, ALT, ukupni bilirubin, direktni bilirubin, urea, kreatinin, kompletna krvna slika, gvožĂ°e...rutinski pregled urina)? Ekg ( u miru)? Test opterećenja? Spirometrija? Pratiš vrednost krvnog pritiska?

Piješ neke lekove?

Ono što bih savetovao je da na početku obavezno kreneš sa treningom sa opterećenjem...dakle, prigli sve dobrobiti treninga sa opterećenjem - od postepenog povećanja mišićne mase, bolje osetljivosti na insulin, bržeg metabolizma, doprinosa redukciji masnih naslaga do boljeg imunog odgovora( miokini). Kardio trening je najbolji „suplement“ treningu sa opterećenjem, ali kao i za sve vrste treninga – ne zaboravi na intenzitet, trajanje i učestalost.

Svakako da će trebati vremena da se "uĂ°e u kondiciju", tako da kardio "niskog intenziteta" može biti dovoljno dobar izbor( za početak)...

Ne radi se samo o smanjivanju hleba, već o tome šta se zapravo računa...tj. upoznaj se pravilnim odabirom namirnica, njihovom nutritivnom vrednošću, principima za sastavljanje obroka, zdravim načinom pripreme hrane...

Dakle, čitanje...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

Za početak predlažem da pročistiš ishranu od svih nepravilnosti, kreneš sa redovnim treninzima...i pratiš svoje telo...bez slepog verovanja u sve što vidiš ili pročitaš na netu...ne komplikuj, drži se osnova...

Bitno je i šta jedeš i kada jedeš, dakle, dobro formuliši obroke - osnovu svakog tvog obroka čine proteini visoke biološke vrednosti( meso, riba, sir, jaja) uz dodatak ugljenih hidrata i/ili masti u zavisnosti od tajminga obroka i cilja( prvi jutarnji obrok, trening...obrok pre počinka)...

Daj svom telu dovoljno vremena da se opravi od treninga - bar 2 dana nedeljno potpuni odmor od treninga...

Kako ti sada izgledaju obroci? Koliko obroka imaš dnevno? Prženje na ulju( zejtinu)?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #6 poslato: Februar 18, 2017, 03:35:52 posle podne »

Teretana je svakako bolji izbor ( veće opterećenje, veći izbor opreme  i slicno)  ali svakako da se i kući može nešto improvizovati i  postići neki rezultati.

Ova kombinovana sprava je ok mada sam ja imao loša iskustva sa njom, nije da bas najbolje funkcionise ali moze da posluzi, bucice su super. Mozda samo tu ravnu  klupu u kombinaciji sa jednim stalkom za cucanj koji bi se kombinovao sa kuplom za razne potiske i da kupis jednu ravnu šipku i malo tegova. Ali za početak mozemo nesto iskombinovati i sa ovim sto imaš.
Sačuvana
Detaljno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #5 poslato: Februar 18, 2017, 03:26:31 posle podne »

Kao što sam rekao, za ishranu bolje da sačekamo Slavišu on je ipak stučiniji po tom pitanju.

A po pitanju treninga nine očekujem da trčiš puno ili slično, već moraš polako ući u proces vežbanja i da telo postepeno privikavaš na trening. Pored kardio treninga kao što sam pomenuo trebao bi da imaš i trening sa tegovima. Da li imaš mogućnosti da ideš u teretanu i da li si nekad trenirao u teretani ?
Iskreno , nisam imao priliku jer stvarno nisam blizu teretane plus obaveze fakultet tako da nisam prije ni razmisljao o teretani jer mi je poprilicno daleko 10 km ali mogao bi se snaci. Imam bucice one sto se mogu dodavati utezi vrecu i multifunkcionalnu spravu (http://fitnesoprema.ba/image/cache/catalog/kucnaoprema/multifunkcionalnaspravast9022-500x500.jpg ) bucice su 2x po 10 kg moze se od te dvoje jedna skombinirati da ima oko 20 kg. ali nije problem da jos utega kupim pa da povecam tezinu i pristupacna mi je ravna klupa. Da li bi to dobro doslo za pocetak da se tijelo malo navikne na teret pa tad ubacivati teretanu ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #4 poslato: Februar 18, 2017, 03:21:04 posle podne »

Kao što sam rekao, za ishranu bolje da sačekamo Slavišu on je ipak stučiniji po tom pitanju.

A po pitanju treninga nine očekujem da trčiš puno ili slično, već moraš polako ući u proces vežbanja i da telo postepeno privikavaš na trening. Pored kardio treninga kao što sam pomenuo trebao bi da imaš i trening sa tegovima. Da li imaš mogućnosti da ideš u teretanu i da li si nekad trenirao u teretani ?
Sačuvana
Detaljno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2017, 03:14:35 posle podne »

Ovo je uzaš, ne moze biti gore od ovoga po tvoje zdravlje . Ja razumem da imaš 95kg i da bi želeo da što pre izgubis kilograme ali ovakva vrsta dijete se suluda. Na kraju i kad izgubis kilograme bices mršaviji i mlitaviji što će još gore izgledati.

Moraš ovom problemu pristupiti iz dva ugla a to su ishrana i trening( trening u teretani + kardio), a ishrana moza sadržati pored proteina i masti i uh ili na primer samo masti ako si na keto dijeti mada kao pocetniku se po ne preporucuje. Sacekaj Slavišin odgovor on će te detaljnije uputiti oko ishrane a ja sam tu da ti pomognem oko treninga ako želiš :)
Bio bih Vam zahvalan ako bi mogao da me malo uputis. Jer sam odlucio da idem na bolje i tog se drzim samo trebam neki savjet oko treninga npr za pocetak, jer jbg 95 kg ne mogu se nadati nekom kardiu da trcim 1h i to. Zbog tog sam Vas i pitao jer nemam iskustva a citam sad da je to ko-fol dobra dijeta itd. Uveo sam za pocetak oko 4km  svakodnevno hodanja ( polako smanjivam kruh , jer stvarno puno sam ga jeo , i kod kuce plus po pekarama jer studiram.) znam da to nije dovoljno ali evo to je bar neki pocetak zagrijavanje pa dok sakupim neke savjete da  idem prema njima  .  Sta bi mi preporucio sto se tice ishrane da li je dobro da ostane kao kod liposukcijske i da dodam jos neke  , negdje UH. ?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2017, 01:38:20 posle podne »

Ovo je uzaš, ne moze biti gore od ovoga po tvoje zdravlje . Ja razumem da imaš 95kg i da bi želeo da što pre izgubis kilograme ali ovakva vrsta dijete se suluda. Na kraju i kad izgubis kilograme bices mršaviji i mlitaviji što će još gore izgledati.

Moraš ovom problemu pristupiti iz dva ugla a to su ishrana i trening( trening u teretani + kardio), a ishrana moza sadržati pored proteina i masti i uh ili na primer samo masti ako si na keto dijeti mada kao pocetniku se po ne preporucuje. Sacekaj Slavišin odgovor on će te detaljnije uputiti oko ishrane a ja sam tu da ti pomognem oko treninga ako želiš :)
« Poslednja izmena: Februar 18, 2017, 01:42:05 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Detaljno
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #1 poslato: Februar 18, 2017, 01:12:29 posle podne »

Pozdrav. Zanima me ima li neko iskustva sa ovom dijetom. Radi se o liposukcijskoj dijeti. Imam 20 god. 183 cm i 95 kg. Cilj mi je skinuti kilograme.
Evo po autoru kako bi otprilike trebao izgledati jelovnik :

"Dakle, konzumira se zdrava hrana bogata belančevinama, što uključuje meso, punomasni sir, jaja,, mleko, odnosno sve ono što su jeli naši preci.

Doručak je lagan. To može biti omlet sa sirom ili neki smoothie
Ručak može biti pohovano belo meso i neka salata od svežeg povrća.
Večera se ne preskače i ohrabruje se, što je suprotno svim očekivanjima i svemu onomo što mislimo da zanmo o dijetama. Kenan Madnara smatra da je najbolje vreme za večeru izmeĂ°u 18-22 sata i tada može da se konzumira oko 200 g mesa ili ribe .

Svako jutro pijete limunadu bez šećera
Svake večeri pijete šoljicu čaja za probavu
Obavezno pijete 2 litra vode dnevno
Možete piti kafu, limunadu, čaj bez šećera izmeĂ°u obroka
Kada ste baš gladni, jedina namirnica kojom možete prevariti glad su sveži krastavci.
Probiotik koji će održati zdravu mikrofloru u crevima
Multivitaminske tablete, do 2 dnevno
Omega 3 masne kiseline" - eto copy-paste jedan dio sto sam naisao.

Zanimaju me vasa iskustva da li je dobro osmisljena ova dijeta da li ce biti vidljivi rezultati ako se budem pridrzavao naravno uz lagani kardio za pocetak
.

I jos me zanima da li je bolje uzeti fat burner ili nakupovati za te pare jaja i mesa da se ima proteina :D
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.063 sekundi sa 18 upita.