TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394941 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 04:44:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko suplementacije  (Pročitano 7621 puta)
Stefansimonovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1478


« Odgovor #16 poslato: Mart 12, 2017, 07:22:53 posle podne »

Koliko mozes ponavljanja sa tom kilazom ? :D
Sačuvana
Tamii
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #15 poslato: Mart 12, 2017, 06:41:15 posle podne »

Nisam te bas najbolje razumeo 15kg sa jedne ili sa obe strane + sipka ili sve ukupno 15kg ?
7,5 sa jedne i 7,5 sa druge strane + sipka :)
sve ukupno 15,17kg ne znam tacno koliko je sipka
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #14 poslato: Mart 12, 2017, 06:36:49 posle podne »

Nisam te bas najbolje razumeo 15kg sa jedne ili sa obe strane + sipka ili sve ukupno 15kg ?
Sačuvana
Tamii
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #13 poslato: Mart 12, 2017, 06:34:52 posle podne »

Pa sad...ALT je u granici normalnog...hm, AST se u velikim količinama nalazi i u mišićima, tako da, i "jači trening" može da dovede da porasta AST( mada ovaj nalaz nije nimalo zabrinjavajući)...

Sve u svemu univerzalni savet za zdravu jetru - izbaciti sve moguće „iritanse“ iz ishrane, ograničiti neracionalnu upotrebu lekova i doping sredstava sa hepatotoksičnim učinkom, prestati sa upotrebom alkohola, prekid pušenja, krenuti sa zdravom ishranom( organska proizvodnja…bez industrijski preraĂ°ene hrane), redovna fizička aktivnost, gubitak masnih naslaga, bez krajnosti sa suplementima…dobra hidriranost…
Dakle za sada nije potrebna suplementacija ?
Sačuvana
Tamii
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #12 poslato: Mart 12, 2017, 06:34:03 posle podne »

Taj cucanj mi upada u oci, 15kg na cucnju a 20kg i 25kg na izolacionim vezbama za prednju i zadnju lozu. Cucanj je kompleksna vezba i trebala bi da mozes da je radim barem da duplo vecom kilazom nege ove izolacione vezbe.
Cucanj sam pocela da radim od septembra 2016. godine, dok ove izolacione vezbe radim vec 2 godine zbog kolena. Polako napredujem sa cucnjevima s obzirom da sam pocela da radim cucanj bez tezine , tj. samo sa sipkom pa sam dogurala do 15kg, ali se trudim da povecavam  :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #11 poslato: Mart 12, 2017, 06:30:50 posle podne »

Taj cucanj mi upada u oci, 15kg na cucnju a 20kg i 25kg na izolacionim vezbama za prednju i zadnju lozu. Cucanj je kompleksna vezba i trebala bi da mozes da je radim barem da duplo vecom kilazom nege ove izolacione vezbe.
Sačuvana
Tamii
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #10 poslato: Mart 12, 2017, 06:22:02 posle podne »

Moras malo ozbiljnije pristupiti treningu, napraviti dobar izbor vezbi i trenirati sa odgovarajucom kilazom :)
Kilaze za trening su mi sledece :
Cucanj 15kg (prva serija 5kg, druga 10kg, zadnja 15kg)
sut masina 20kg
zadnja loza 25kg
listovi 45kg
presa 40-50kg (zavisi kako kad)
Za ruke :
Biceps 7,5kg (radialis masina)
Triceps 10kg (radialis masina)
Ramena 15kg (masina)
A radim i vezbe sa tegovima po 4kg
Ledja (gornji deo, lats ...) radim 25-30kg
Sto se tice trbusnjaka radim sve vrste za gornje,srednje i donje oko 20 ponavljaja sa serijama za neke vezbe, tako da ukupno za trening otprilke oko 200 trbusnjaka

P.S 168cm , 58kg ali poprilicno imam misicnu masu zbog kosarke :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #9 poslato: Mart 12, 2017, 02:43:24 posle podne »

Moras malo ozbiljnije pristupiti treningu, napraviti dobar izbor vezbi i trenirati sa odgovarajucom kilazom :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Mart 12, 2017, 02:18:19 posle podne »

Pa sad...ALT je u granici normalnog...hm, AST se u velikim količinama nalazi i u mišićima, tako da, i "jači trening" može da dovede da porasta AST( mada ovaj nalaz nije nimalo zabrinjavajući)...

Sve u svemu univerzalni savet za zdravu jetru - izbaciti sve moguće „iritanse“ iz ishrane, ograničiti neracionalnu upotrebu lekova i doping sredstava sa hepatotoksičnim učinkom, prestati sa upotrebom alkohola, prekid pušenja, krenuti sa zdravom ishranom( organska proizvodnja…bez industrijski preraĂ°ene hrane), redovna fizička aktivnost, gubitak masnih naslaga, bez krajnosti sa suplementima…dobra hidriranost…
« Poslednja izmena: Mart 12, 2017, 02:48:44 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Tamii
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #7 poslato: Mart 12, 2017, 01:39:11 posle podne »


Ovo je krva slika od septembra AST mi je uvecan zbog konzumiranja koka kole vece pred radnjenje krvi inace mi sve okej i u normlanim granicama. Nikakvih zdravstvenih problema nemam, krvni pritisak 100/60
« Poslednja izmena: Mart 12, 2017, 01:42:48 posle podne od strane ivanailic72 » Sačuvana
Tamii
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #6 poslato: Mart 12, 2017, 01:37:21 posle podne »

Jedno sto mozes da izgubis trenirjau trbusnjake na svakom treningu je vreme, taj visak na stomaku se ne resava trbusnjacima.
Takodje noge i zadnjica se mogu uraditi sa par kvalitetnih vezbi i serija, nije potrebno cak moze biti i kontraproduktivno to sto radis gomilu vezbi.
Sto se tice nogu i zadnjice,radim cucnjeve sa sipkom do 10kg po 3 x 10 i sve vezbe radim na tom principu, uglavnom je to presa,sutalica,zadnja loza, listovi , most sa sipkom i sut unazad
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #5 poslato: Mart 11, 2017, 11:40:40 posle podne »

Jedno sto mozes da izgubis trenirjau trbusnjake na svakom treningu je vreme, taj visak na stomaku se ne resava trbusnjacima.
Takodje noge i zadnjica se mogu uraditi sa par kvalitetnih vezbi i serija, nije potrebno cak moze biti i kontraproduktivno to sto radis gomilu vezbi.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 11, 2017, 10:33:01 posle podne »

Trbušnjaci se prave u kujni, ne u teretani  ;)...dakle, pročistimo ishranu od svih nepravilnosti, da bi naš sistem treninga bio svrsishodan...  ;)

Što se tiče plana ishrane, eh, možemo dati neke smernice...

Npr. https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

U suštini svih dijeta koje provereno rade su manipulacije unosom ugljenih hidrata, naravno, unos proteina visoke biološke vrednosti i zdravih masti mora biti "na zavidnom nivou"( dovoljno nisko sa hidratima, umereno sa proteinima, dovoljno visoko sa mastima)...btw, nadam se da nema problema sa tumačenjem osnovnih termina - proteini, ugljeni hidrati, masti...?

Vezano za sagorevače masti - realan osvrt na njihovu upotrebnu vrednost... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevaci-masti-istine-i-zablude

Inače, kako si zdravstveno? Da li si u poslednjih 3-6 meseci odradila lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL, urea, kreatinin, enzimi jetre - AST, ALT, ukupni bilirubin, diretktni bilirubin, kompletna krvna slika, gvožĂ°e...rutinski pregled urina...)

Krvni pritisak? Piješ neke lekove? Hormonski sve ok? Ciklusi uredni? Štitna žlezda?
Sačuvana
Tamii
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2017, 08:07:42 posle podne »

Praktikujem za dorucak zitarice tj pahuljice i mleko , zatim banana posle nekoliko sati kad osetim glad, za rucak obicno kuvana jela sa povrcem piletina, curetina, krompir itd. a za veceru sir,jaja,tuna...Takodje pijem minimalno 2L vode na dan. Ako ima neki predlog oko ishrane dobro bi dosao :)

Sto se tice treninga, trenirala sam 10 godina kosarku tako da sam "nabila" masu prestala sam pre 2 godine kada sam imala operaciju ligamenata na kolenu pa me je to i dovelo do teretane. Uglavnom idem 3 do 4 puta nedeljno i jedan dan radim noge i stomak, drugi ruke i stomak i tako menjam . U toku nedelje posto studiram DIF imam dosta kardio treninga, tako da u teretani praktikujem trcanje ili bicikla desetak minuta kao zagrevanje. Radim kvadriceps, listove, zadnjicu bukvalno sve sprave i vezbice , drugi dan mi je za ruke i ledja i obavezno radim trbusnjake uvek. Zadovoljna sam izgledom i ruku i nogu kao i gornjeg stomaka vidljive su plocice po malo , medjutim donji mi pravi problem dosta i koliko god radila vezbe za donji stomak nikako da nestane pa sam mislila da ukljucim i neku suplementaciju :)
« Poslednja izmena: Mart 11, 2017, 08:21:16 posle podne od strane ivanailic72 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2017, 07:35:07 posle podne »

Nece tu sagorevac pomoci ako se trening i ishrana ne koriguju. S obzirom na nacin na koji si postavila pitanje delujes mi kao pocetnik. Napisi nam kako ti izgledaju treninzi  i ishrana da videli da li ima propusta :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 18 upita.