TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:19:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mrsavljenje!  (Pročitano 2798 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #19 poslato: Avgust 03, 2017, 09:19:01 posle podne »

Taj post je obrisan.
Svako reklamiranje tog tipa nije u skladu sa pravilima foruma pa vas molimo da to ne radite.
Hvala na
razumevanju.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Avgust 03, 2017, 03:09:38 posle podne »

Pa ok, ništa od pomenutog nije novo ni suprotno logici...mada mi se čini da se reklamiramo? Hm?  ;) Može to i na nekom drugom mestu? Zar ne?
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #17 poslato: Maj 31, 2017, 01:22:47 posle podne »

  Nekad covek jednostavno nema vremena za trening a tabata je u tom slučaju odlično rešenje jer traje svega 4min. Uraditi 2-3 tabate je vise nego dovoljno da se ubrza metabolizam i dobro oznoji . Moze se postici i dobra pumpa u mišićima ako se koriste vežbe snage. Probajte biceps pregib sa sipkom u tabata stilu (moze pre izlaska u grad ili bazena ;)), misic ima da eksplodira i da se napumpa, a mozda vam ne gine i upala misica.
  Dobro, naravno da 4min tabata biceps ne moze da zameni ceo trening za isti ali nije loša varijanta kad se nema vremena.
 
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Maj 31, 2017, 07:36:59 pre podne »

Prednost tabate je upravo ta da ti odredjujes vezbe i one su uvek druge nego koje si radio na treningu.
Na primer odraditi celu tabatu samo dzak je ekstra.
Probao sam i zaista je ekstra.
Ne odgovara naravno ovaj sistem svakome.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #15 poslato: Maj 30, 2017, 09:07:29 posle podne »

Ja sam više za klasičan kardio trening i odvojen trening sa tegovima. Da kardio bude uglavnom trčanje kako se ne bi zamarale mišićne grupe koje ćeš raditi sa tegovima.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Maj 30, 2017, 06:38:30 posle podne »

Poslušaj Stamena jer Tabata je baš njegov deo čime se profesionalno bavi.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #13 poslato: Maj 30, 2017, 12:43:36 posle podne »

Moze Tabata na prazan stomak odmah ujutru, cak ga i preporučuju kako bi se ubrzao metabolizam po ustajanju. Ti ne moraš raditi neke zahtevne vežbe. Mozes kombinovati cucnjeve bez opterećenja, trbušnjake, J. Jack, šado box, trčanje u mestu... Evo samo primera nekih lakših vezbi a ti napravi neku svoju kombinaciju.
Sačuvana
Pirandelo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #12 poslato: Maj 30, 2017, 09:37:15 pre podne »

Hvala na savetu, sad sam procitao malo vise o tom Tabata treningu, malo mi se cini ekstremno za moj trenutni polozaj(zbog tezine i neaktivnosti) ali probacu ujutru, ne verujem da cu odma moci i upola ovako da radim ali polako uspecu jednom. Mogu li to raditi na prazan zeludac ?
« Poslednja izmena: Maj 30, 2017, 09:39:21 pre podne od strane Pirandelo » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Maj 30, 2017, 07:35:13 pre podne »

Dobio si odlicne odgovore od mojih kolega.Ja bih se samo nadovezao sa sistemom koji trenutno radim posle tegova a to je Tabata.
Ko ga je probao zna sta je a ko nije savetujem da proba.
Japanac koji je to smislio svaka mu cast.
Ceo krug od osam serija ukupno cetiri minuta male pauze razlicite vezbe.
Ja na primer tu jedan dan radim trbusne pa recimo dzak,vijaca,sklopke..kombincija ima mnogo.
Sačuvana
Pirandelo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: Maj 29, 2017, 11:46:07 posle podne »

Iskreno nisam, zelim prvo da udjem u "štos" sto se tice svega ovoga pa posle mozda i budem uzimao.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Maj 29, 2017, 11:41:30 posle podne »

Ništa od ove priče nije tako jednostavno da se može sažeti u nekoliko rečenica...

Ako negde zaškripi - tu smo...

Obrati pažnju na našu tekstoteku...ČITAJ! https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana

Jesi planirao nešto od suplementacije?
Sačuvana
Pirandelo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #8 poslato: Maj 29, 2017, 11:38:22 posle podne »

Hvala na ovim odgovorima i na strpljivosti, malo se oduzila konverzacija, poslusacu tvoj savet. Hvala u Dusanu na savetu.

Kad sam rekao stomak zbog genetike vise sam mislio zbog neaktivnosti i lose ishrane vise mi se talozi salo na stomaku nego na ostalim delovima!!

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Maj 29, 2017, 11:32:19 posle podne »

Za "idealan" fat-burn moja preporuka će biti kardio "na prazan želudac", dakle, pre doručka...trening sa oterećenjem onda može biti popodne( posle ručka)...

HIIT će dati prolongiran "fat-burn" efekat čak 48h od završetka treninga...moja preporuka HIIT 2 puta nedeljno + kardio niskog intenziteta 2 puta nedeljno( ne u istom danu)...btw, deonice kod HIIT prilagoditi "stanju i mogućnostima"...

Ma svi se mi vadimo na genetiku - da, meni je to "porodično"( osim ako nema hormonskih poremećaja i drugih "bolesti" diktiranih genetikom - metabolizam masti i sl.) - nema opravdanja - FIZIČKA NEAKTIVNOST I LOŠA ISHRANA!

Vidim da nisi iščitao predložene tekstove, učini to u tvom je interesu...

Ja ću dati korekciju jelovnika da ne ulazimo u detalje( da ne ispišemo "rat i mir")...

Obrok 1 - ovsene pahuljice + kuvana jaja( ok su i pržena, ali na maslacu ili domaćoj svinjskoj masti ili kokosovom ulju)

Obrok 2 - kuvani krompir/ pirinač + belo meso + salata od vlaknastog povrća( kupus, zelena salata, brokoli, kelj...uz dodatak extra virgin maslinovog ulja i jabukovo sirće)

Obrok 3 - riba( manje konzervi, više prave ribe) + salata od vlaknastog povrća + pirinčane galete

Obrok 4 - malomasni sir( npr. ella) + šaka oraha( badem, lešnik, kikiriki - pečen, neslan)

Obrati pažnju i na unos soli, izbegavaj preterano dosoljavanje! Po koja voćka između obroka poželjna!

Pročitaj! https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-da-zasluzite-ugljene-hidrate

1300-1600 kCal je gladovanje, bar oko 2700 kCal...

Bez zejtina i margarina...za sada bez hleba
« Poslednja izmena: Maj 29, 2017, 11:37:35 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Pirandelo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #6 poslato: Maj 29, 2017, 11:10:38 posle podne »

Zaista dobar odgovor, sto se tice preskakanja vijace ja zaista nemam problema sa zglobovima, i ja sam mislio da cu imati problema sa tim zbog tezine ali evo vec mesec dana preskacem nisam osetio nikakav bol ili povredu,

Sto se tice HIIT treninga znam sta je to, cak sam pokusavao da ga odradim i sa vijacom, skakao sam brzo i pomjerao se u skoku unazad cik-cak  i vracao opet napred istim principom, ne znam koliko ste me razumeli, ovaj trening je
iscrpljujuc.

Video sam da ste napisali prvo trening sa tegovima pa onda kardio, negde sam procitao da tim redosledom se pospesuju sagorevanja masti, moje pitanje je da li moze 2-3 sata posle dorucka kardio pa tek 2-3 sata posle rucka sa tegovima? Tako mi vise odgovara zbog vremena. Naravno da bih bolje sagorio masti mogao bih da kombinujem zagrevanje pa HIIT i onda direktno na masti da trcim ili preskacem vijacu umerenim tempom ?

Obim struka ne znam, valjda genetski mi je tako da sala na stomaku imam dosta.

Rekli ste nema przeno, moj jelovnik za 1. dan moze ovako izgledati

JUTRO : kriska hljeba+3 przena jajeta    oko 500 kcal, znaci ovde imamo priblizno 20 grama proteina, UH oko 30 grama (iz hljeba) ne znam koliko UH ima u jajima i ostalo su sigurno masti iz przenih jaja
RUCAK : kuvani krompir + belo meso + beli sir (hljeb ne jedem sa krompirom)
VECERA: iscedjena sardina + kriska hljeba
Uvece ako ogladnim pojedem jabuku

Sve ovo bi trebalo da bude od 1300 do 1600 kcal dnevno sto pojedem!
Zanima me jos ako pocnem raditi kao sto ste mi rekli tegovi+kardio da li mogu posle tegova raditi HIIT trening jer bojim se da se onda misici ne sagore vise?
« Poslednja izmena: Maj 29, 2017, 11:20:44 posle podne od strane Pirandelo » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Maj 29, 2017, 10:29:43 posle podne »

Bez uvrede, ali moraćeš da svojim ukućinama pomogneš da prihvate zdrave stilove života i navike u ishrani, jer obično sistem "šta ima u kući" ne daje dobre rezultate...nema prženja na ulju!

Nije stvar samo pobrojati namirnice, već se u svemu tome dobro orijentisati - barem okvirno pratiti ciljani unos proteina, hidrata, masti...vlakana...znati šta je "vredno brojanja", čitati, pitati, informisati se!

Smatram da zbog težine vijača može biti problem za noge( zglobovi), ima i drugih rešenja - trčanje, brzo hodanje, bajs...

Povećana telesna težina( "masna masa" - potokožna i viscrelna mast - oko organa) je faktor rizika za mnoge bolesti - zato predlažem da odradiš pomenute lab. nalaze i pratiš krvni pritisak...a koliki je obim struka?

Trening sa sopstvenom težinom ima limite jer sa vremenom "dostupna težina" postane nedovoljno stimulativna za napredak...raznovrsniji program treninga je potreban da bi sve mišićne partije bile dovoljno stimulisane...

Ako već zeliš "serije"( deonice) u kardio treningu bolje se odluči za intervani tip treninga( HIIT)...informiši se na tu temu!

Umesto hleba ubaci kuvan pirinač, krompir, ovsene pahuljice...

Bez tog seckanja treninga, neka to bude "u kontinutetu" oko 60 min, 3-4 puta nedeljno...

Dakle, dobro formulisan plan treninga sa opterećenjem + kardio( najbolje posle...ili 1 dan tegovi, 1 dan kardio...)...

Bez krajnosti sa kardio treningom...( učestalost, trajanje)...
« Poslednja izmena: Maj 29, 2017, 10:38:02 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 17 upita.