TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:54:19 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Mrsavljenje!  (Pročitano 2797 puta)
Pirandelo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Maj 29, 2017, 08:48:56 posle podne »

Hvala na odgovorima, trenutno jedem sta se sprema u kuci, dorucak : pileca dzigerica, przena jaja, przeno meso itd. rucak: krompir, pasulj, pirinac sa mesom, vecera: riba,nekad voce,nekad kuvana jaja
Recimo da mi je 80% jelovnika ovakav, sto se tice tegova, mislio sam prvo malo stomak da skinem ovim nacinom i onda da se bavim izgradnjom misica, kao sto ste videli u svoj trening sam ubacio i trening sa sopstvenim telom, kuci imam i tegove, najvise bih volio kad bih mogao da radim i trening sa vijacom(prije 4 godine) sam uspeo tako da smrsam i neki trening za izgradnju misica moze biti i sa sopstvenim telom i sa tegovima. Bojim se ako iskljucim vezbe sa vijacom da ce sam proces mrsavljenja biti prespor ipak koliko vidim svi preporucuju neku kardio vezbu. Da dodam da na svaki obrok jedem krsisku belog hleba, ukupno 3 kriske. Zaista ne pratim gramazu namirnica. Pomenuli ste taj izraz "skinny fat". Mozda je najbolje da kombinujem tegovi+kardio? Ali me onda zanima da li isti dan da radim obe vezbe kardio+tegovi ili da lepo raspodelim,

Prestao sam pusiti prije 8 meseci.
N pijem lekove,
Ne pratim krvni pritisak. Ipak imam 21 godinu i onda nije bas da pratim to.
« Poslednja izmena: Maj 29, 2017, 09:01:21 posle podne od strane Pirandelo » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Maj 29, 2017, 05:36:55 posle podne »

Okani se vijače, prigrli "gvožđe"...  ;)

Kao što reče Dušan, posveti se treningu sa opterećenjem koji ne samo da će dati doprinos "fat-burn" nego će pomoći očuvanju i izgradnji mišićne mase...da rezimiramo -  dobrobiti treninga sa opterećenjem idu od postepenog povećanja mišićne mase, bolje osetljivosti na insulin, bržeg metabolizma, doprinosa redukciji masnih naslaga do boljeg imunog odgovora( miokini).

Ishrana nije dobro formulisana jer ako proteini nisu u dovoljno dobrom odnosu sa kvalitetnim ugljenim hidratima i zdravim mastima, nanaćeš sebi više štete nego li koristi( usporavanje metabolizma, hormonski disbalans, skinny fat građa - "mišiće se tope, masti ostaju", posledični "jo-jo" efekat po završetku dijete...).

Pitanje je i koliko proteina unosiš? Vlakna? Hidrati( prosti, složeni)? Masti? Neka računica?!

Hleb? Od celog zrna žitarica? Sladoled? (Ne)uspešan pokušaj hronodijete?! Ispiši nam svoj dnevni meni po obrocima sa osvrtim sastav obroka...gramažu namirnica, ako pratiš?

Upoznaj se pravilnim odabirom namirnica, njihovom nutritivnom vrednošću, principima za sastavljanje obroka, zdravim načinom pripreme namirnica...

Malo informacija...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Kako si zdravstveno? Piješ neke lekove?

Da li si u poslednjih 3-6 meseci odradio lab. nalaz krvi u urina( AKO NISI ODRADI) - posebno obratiti pažnju na glikemiju, trigliceride, ukupni holesterol, HDH, LDL, ukupni i direktni bilirubin, ureu, kreatinin, enzime jetre - AST, ALT, kompletna krvna slika, gvožđe, rutinski pregled urina)...

Krvni pritisak? Pratiš?

Pušač?

Bolje doziraj kardio...šta misliš Dušane?
« Poslednja izmena: Maj 29, 2017, 05:41:13 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2017, 05:15:13 posle podne »

Ja bih ti predlozio da ubaciš i trening u teretani, bez tegove je mnogo teže skinuti kilograme a i kada budeš skinuo kilograme mozda nećeš biti u potpunosti zadovoljan izgledom.
Sačuvana
Pirandelo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2017, 03:46:50 posle podne »

Pozdrav,imam 115 kg i visok sam 186cm, zanima me vase misljenje o mom treningu za mrsavljenje, da li da povecam ili smanjim, mesec dana radim sa vijacom, ispocetka sam radio neorganizovano bez serija, a zadnjih 7-treninga mi izgleda ovako:


1. dan izmedju dorucka i rucka preskacem vijacu, 10 serija po 5 minuta, u tih 5 minuta, 3 minuta preskacem(malo i odmaram,setam po terenu) i onda 2 minuta setam. Izmedju rucka i vecere sam zadnjih par dana uveo i sklekove trbusnjake i cucnjeve

2. dan preskakanje vijace izmedju dorucka i rucka

3. dan isti kao i prvi dan

4. odmor

Ishrana bogata proteinima, 3 kriske hljeba dnevno, ponekad i 1 sladoled oko 150 kcal, uvece ako osecam glad pojedem jabuku!
« Poslednja izmena: Maj 29, 2017, 03:50:18 posle podne od strane Pirandelo » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 17 upita.