TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:44:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problem sa disanjem.  (Pročitano 4656 puta)
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #10 poslato: Jun 11, 2017, 11:45:48 pre podne »

Ne verujem da će rešiti problem, ali izbegavaj kafu "na prazan želudac", isključimo sve moguće iritanse...

A kolika je to količina tečnosti koja izaziva tegobe? - Gutljaj vode ili posle malo veceg jela.

Obilni obroci?

Koliko obroka imaš u toku dana? - 2-3

Kako ti obroci izgledaju( sastav obroka, odabir namirnica)? - u glavnom jedem , jaja , hleb , pirinac , voce , povrce , belo/svinsko meso, pasulj , testo , krompir , grasak , supa i riba ponekad , ovu vrstu hrane jedem tokom nedelje i retko kad jedem nesto sto nisam naveo u ovih par namirnica.

Redovne stolice? Pojava proliva? Zatvora? Promena boje stolice? Gasovi? - Imam redovnu stolicu , nemam proliv , nema promena boje kod stolice , gasove nemam - sve u normali.

Temperatura? - Nemam temperaturu,

Malaksalost? Umor? Kako spavaš?- malaksalost ne , umor ne , spavam dobro. 7-8 uvek.

Uzimaš nešto od suplemenata? - Nista

Primetio sam da mi sada smeta ovo otezano disanje i dok se bavim fizickim aktivnostima , imam kondicije ali zbog teskog dotoka kiseonika ne mogu da se nadisem i disem konstanto na usta onako jako , ali to samo posle obroka.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Jun 08, 2017, 10:26:58 posle podne »

Ne verujem da će rešiti problem, ali izbegavaj kafu "na prazan želudac", isključimo sve moguće iritanse...

A kolika je to količina tečnosti koja izaziva tegobe?

Obilni obroci?

Koliko obroka imaš u toku dana?

Kako ti obroci izgledaju( sastav obroka, odabir namirnica)?

Redovne stolice? Pojava proliva? Zatvora? Promena boje stolice? Gasovi?

Temperatura?

Malaksalost? Umor? Kako spavaš?

Uzimaš nešto od suplemenata?
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #8 poslato: Jun 08, 2017, 07:19:12 posle podne »

Smatram da samoinicijativno ne bi trebalo da krećeš sa samodijagnostikom bez konsultacije gastroenterologa...a i klinička slika mi deluje blago rečeno čudno...

Da rezimiramo...Podrigivanje, gorušica, regurgitacija (vraćanje) sadržaja iz želuca? Pojava bola iza grudne kosti posle obilnih obroka i pri zauzimanju ležećeg položaja ili presavijenog položaja tela kod pertlanja cipela ili nekog drugog rada, a nestajanje bola posle uspravljanja?

Inače uzimaš možda česšće analgetike( NSAIL - andol, brufen, naproksen i sl.)? Konzumacija alkohola? Kafe?

Podrigivanjem na silu mi samo pomaze trenutno , gorusucu nemam , regurgitaciju nemam, nemam nikakve bolove, samo mi bude lakse kada lezim nego kada stojim i hodam.
Primetio sam da mi se zeludac naduje posle jela ili posle konzumiranja tecnosti...
Ne uzimam nista od lekova.
Alkohol jednom nedeljno (subota - izlazak) , kafa(domaca-turska) svaki dan na prazan stomak ujutru.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jun 08, 2017, 05:31:52 posle podne »

Smatram da samoinicijativno ne bi trebalo da krećeš sa samodijagnostikom bez konsultacije gastroenterologa...a i klinička slika mi deluje blago rečeno čudno...

Da rezimiramo...Podrigivanje, gorušica, regurgitacija (vraćanje) sadržaja iz želuca? Pojava bola iza grudne kosti posle obilnih obroka i pri zauzimanju ležećeg položaja ili presavijenog položaja tela kod pertlanja cipela ili nekog drugog rada, a nestajanje bola posle uspravljanja?

Inače uzimaš možda česšće analgetike( NSAIL - andol, brufen, naproksen i sl.)? Konzumacija alkohola? Kafe?
« Poslednja izmena: Jun 08, 2017, 05:50:39 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #6 poslato: Jun 08, 2017, 05:19:52 posle podne »

Magnet ili sonda...odnosno magnetna rezonanca ili gastroskopija(gutas sondu)
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #5 poslato: Jun 08, 2017, 03:15:09 posle podne »

Dakle problem postoji samo ujutru? Ili je prisutan i u toku dana?

Hm...pojasni mi to gušenje? Nedostatak vazduha?

Čisto ilustrativno - Najčešći uzroci gušenja su:

- prisutnost stranog tela u disajnim putevima,

- pneumotoraks (kolaps jednog plućnog krila zbog pucanja plućne maramice),

- bolesti srca...

- akutne i hronične bolesti gornjih i donjih disajnih puteva,

- bolesti štitne žlezde

- prisutnost uvećanih limfnih čvorova ili drugih tumorskih tvorevina koje pritišću ili urastaju u disajni istem (leukemija, limfomi, metastatski tumori),

- malokrvnost (anemije),

- psihičke bolesti (neuroze, depresije ili psihoze)

- stomačne bolesti

Osećaj gušenja sa bolovima u grudnom košu može biti znak reflektirajućih simptoma iz trbušne duplje kao što su GERB, napad žučnih kamenaca, uklještena hijaus hernija (želučano-dijafragmalna kila),  uvećana jetra, te zbog pritiska na dijafragmu  pritišću i pluća i ometa se disanje.

Na osnovu izloženog rekao bih da se radi o spazmu jednjaka koji najčešće ima "psihosomatski potencijal", predlažem posetu gastroenterologu i dodatnu dijagnostiku( UZ abdomena, kontrastno snimanje barijumskim kontrastom, endoskopija...)

Danas sam uzeo gutljaj vode i evo ceo dan osecam kod zeluca ka grlu teret ,ne mogu da udahnem kako treba, pri udisaju osecaj se javlja,kao da mi je pritisak tu lociran kod zeluca.
Ne znam kako drugacije da vam objasnim.Pocelo je pre mesec dana.Tokom celog dana mi je prisutan pritisak,jedino ujutru ne.
Nisam malokrvan,nisam u depresiji,nemam stomacne bolesti,niti gore navedenog.
Kako da proverim da li imam želučano-dijafragmalna kilu?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Jun 07, 2017, 11:30:39 pre podne »

Dakle problem postoji samo ujutru? Ili je prisutan i u toku dana?

Hm...pojasni mi to gušenje? Nedostatak vazduha?

Čisto ilustrativno - Najčešći uzroci gušenja su:

- prisutnost stranog tela u disajnim putevima,

- pneumotoraks (kolaps jednog plućnog krila zbog pucanja plućne maramice),

- bolesti srca...

- akutne i hronične bolesti gornjih i donjih disajnih puteva,

- bolesti štitne žlezde

- prisutnost uvećanih limfnih čvorova ili drugih tumorskih tvorevina koje pritišću ili urastaju u disajni istem (leukemija, limfomi, metastatski tumori),

- malokrvnost (anemije),

- psihičke bolesti (neuroze, depresije ili psihoze)

- stomačne bolesti

Osećaj gušenja sa bolovima u grudnom košu može biti znak reflektirajućih simptoma iz trbušne duplje kao što su GERB, napad žučnih kamenaca, uklještena hijaus hernija (želučano-dijafragmalna kila),  uvećana jetra, te zbog pritiska na dijafragmu  pritišću i pluća i ometa se disanje.

Na osnovu izloženog rekao bih da se radi o spazmu jednjaka koji najčešće ima "psihosomatski potencijal", predlažem posetu gastroenterologu i dodatnu dijagnostiku( UZ abdomena, kontrastno snimanje barijumskim kontrastom, endoskopija...)
« Poslednja izmena: Jun 07, 2017, 11:32:29 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #3 poslato: Jun 06, 2017, 11:40:13 posle podne »

Hm, a čvrsta hrana? Zalogaji?

"Vraćanje" hrane i tečnosti tokom jela? Gorušice? Rađen ekg?

Da li se problem vezuje za konzumiranje veoma hladnih, ili veoma toplih jela i pića? Ili se uvek javlja bez obzira na sadržaj, "temperaturu" obroka?

Teško disanje je praćeno pojavom bolnosti? Ili? Gušenje? Tokom nekih drugih aktivnosti, penjanje uz stepenice, npr.? Položaja tela? Piješ neke lekove? Astma? Deformiteti kičme?

Koliko traje to gušenje? Minut-dva?

Nervoza? Stres?



Nemam problema sa vracanjem hrane ili tecnosti , nemam gorusicu , ekg uvek je bio dobar (zadnji put radjen pre 4-5meseci).
Voda je uvek mlaka , nisam obracao paznju na to ali obraticu kada pijem toplo ili hladno da li mi se javlja pritisak u grudima (zeludac)
Nemam nikakvih bolova , gusenje takodje , otezano disanje Da.
Nisam obracao paznju na stepenice , obraticu ubuduce.
Astma- Ne.
Deformitet kicme- Ne.
Lekove ne pijem.
Najvise mi prija kada sedim kada imam otezano disanje , a najgore kada hodam koliko sam mogao da primetim.
Tokom fizickih aktivnosti nemam ovaj problem , sve je u redu.
Otezano disanje traje po par sati nakon prvog jutarnjeg gutljaja mlake vode, vodu pijem ceo dan tako da vecinu dana imam otezano disanje, nekad jace nekad slabije.
Nervoza ponekad , takodje za strest vazi , pogotovo u zadnje vreme.
« Poslednja izmena: Jun 06, 2017, 11:42:04 posle podne od strane Ulquiorrax » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jun 06, 2017, 10:01:33 posle podne »

Hm, a čvrsta hrana? Zalogaji?

"Vraćanje" hrane i tečnosti tokom jela? Gorušice? Rađen ekg?

Da li se problem vezuje za konzumiranje veoma hladnih, ili veoma toplih jela i pića? Ili se uvek javlja bez obzira na sadržaj, "temperaturu" obroka?

Teško disanje je praćeno pojavom bolnosti? Ili? Gušenje? Tokom nekih drugih aktivnosti, penjanje uz stepenice, npr.? Položaja tela? Piješ neke lekove? Astma? Deformiteti kičme?

Koliko traje to gušenje? Minut-dva?

Nervoza? Stres?



Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #1 poslato: Jun 06, 2017, 09:36:28 posle podne »

Posle pijenja vode (negazirane) tesko disem,pre mesec dana je to pocelo, i pre sam pio po 2-3 litre na dan i nista mi nije bilo , a sada uzmem gutljaj i imam osecaj kao da mi u grlu stoji knedla i u grudima teski teret koji mi ne dozvoljava da udahnem punim kapacitetom. Pijem kafu svaki dan , alkohol samo vikendom. Dok jedem nema problema , popijem malo kisele i resen problem.Treniram u teretani 3 puta nedeljno i u glavnom bavim se sportskim zivotom, tokom treninga nemam problem sa disanjem. Molim za pomoc.
« Poslednja izmena: Jun 06, 2017, 09:39:40 posle podne od strane Ulquiorrax » Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 18 upita.