TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 03:52:39 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povratak u teretanu, pitanja za ishranu  (Pročitano 5075 puta)
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #19 poslato: Jul 12, 2017, 05:43:40 posle podne »

Imam 3 obroka plus 2 uzine izmedju i to je uglavnom neka vocka ili saka orasastih plodova. Doruckujem u 7h, istreniram oko 9h do 11h,popijem protein. Rucak oko 12h-13h. I to manju porciju, posle 2 sata pojedem vocku, pa kasnije oko 17h-18h ponovo jedem slicno jelu kao i rucak...kasnije vocku i to je to. Vec od 20h ne jedem.
Probala sam belo meso da veceram ili samo salatu sa mladim sirom i nekako uvek dobijem na tezini. Kao da mi je organizam navikao da ne veceram. A nekad ni ne osetim glad...
Pa sad ne znam da li na silu da jedem... Obroci su mi inace manji...ne prejedam se...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #18 poslato: Jul 12, 2017, 03:26:36 posle podne »

Kažu da je bitno i šta jedeš i kada jedeš! Obrok pred počinak je jako bitan, ipak naše telo se mora hraniti i tokom noći( najprostije rečeno)...kombinacija proteina, masti i vlkana može biti dobar izbor...

Npr. grilovana skuša + salata od vlaknastog povrća...mladi sir( manji procenat mlečne masti) + orašasti plodovi...

Izbegavaj izvore "svarljivih" hidrata u obroku pre počinka...što manje "cimanja insulina"...

A koliko obroka imaš dnevno?

« Poslednja izmena: Jul 12, 2017, 03:32:08 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #17 poslato: Jul 12, 2017, 08:26:52 pre podne »

Zanima me, posto jako slabo veceram, nekad cak i ne vecaram uopste..da li to utice na pad snage?Jer kad se probudim obavezno doruckujem i trening odradim u prepodnevnim casovima.
Probala sam da veceram laganu hranu i uvek sam dobijala na kilazi. A moram da je odrzavam na 52kg.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Jul 04, 2017, 02:23:49 posle podne »

Izbaci ih na neki dan čisto da vidiš promenu...šta reći osim se umeriti u količinama, i nemoj ih ubacivati uz svaki obrok...
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #15 poslato: Jul 04, 2017, 03:52:46 pre podne »

Od kada sam izbacio paradajz prosle nedelje kada je ponovo doslo do naduvanja stomak u predelu pupka( ne ispraceno gasovima ili bolovima), nisam imao ponovljen problem, pa moguce da je bilo do njega, ko zna i kakvog nam ga prodaju  :o ...

Pa koji je tvoj predlog sto se sampinjona tice? Da smanjim konzumiranje, kolicinu? Obicno ih jedem na poslu uz meso koje ponesem, nekada uz jaja za dorucak :)

Samo kupus ponekad i pasulj ponekad od navedenog konzumiram, a od danas ili sutra bi trebalo i ovsene da vratim u meni...
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Jul 03, 2017, 11:10:47 posle podne »

Ne vidim nikakv problem sa konzumacijom šampinjona osim možda intolerancije na neki od "sastojaka"...ALI, glavni krivci za problem nadimanja su i fermentisani oligosaharidi, disaharidi, monosaharidi i polioli( neki ih čak pominju kao vlakna  ;) ).

Ta vlakna, tj. nesvarljivi ugljeni hidrati fermentisani bakterijama stvaraju gasove...a šampinjoni imaju "zanimljiv" kompleks istih...

Normalno, debelo crevo (colon) je puno bezopasnih bakterija, od kojih neke održavaju creva zdravim (normalna crevna mikroflora). Neki složeni ugljeni hidrati, tačnije (dijetna) vlakna se ne mogu svariti dostupnim digestivnim enzimima, što omogućava uključivanje bakterija u taj proces, tzv. fermentacija. Nusproizvodi tog procesa su, između ostalog i gasovi kao što su azot, ugljenik dioksid, vodonik i metan. Malobrojni sastojci gasova imaju neprijatan miris, kao što je sumpor koga ima u osetnim tragovima.

 ;)

Dakle, oprezno, izbaci ih dan-dva i prati stanje...a ovesene, mekinje, voće, suve šljive, lan? Trešnje, luk, kupus, jabuke, pasulj( magunarke)...?
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #13 poslato: Jul 03, 2017, 06:57:29 posle podne »

Imao sam mali sukob misljenja sa kolegama danas. Konstantno u jelovniku ubacujem 50 do 100 grama sampinjona, a oni su mi skrenuli paznju kako nije dobro za stomak? Inace, kao sto sam napisao, imam povremen problem sa nadimanjem stomaka, pa testiram od cega moze da dodje do toga. Sto se tice sampinjona, naisao sam na ovaj tekst http://www.stvarukusa.rs/pojam/sampinjoni , i mislim da su stvarno fantasticni, i da bi bilo steta ne ubaciti ih u jelovnik.  ::)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Jun 24, 2017, 02:49:19 posle podne »

I loše formulisana ishrana i fizička neaktivnost i loš san = problemi

To telo koje imaš treba ti ceo život – budi odgovoran prema njemu – održavaj ga kao skupocen auto – daj mu najkvalitetnije gorivo( hrana), „neka motor radi“( trening), ne dozvoli pregrevanje( odmor)...  ;)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #11 poslato: Jun 24, 2017, 09:16:32 pre podne »

Ah, znam da je nuzno, gledam da spavam bar 6, 7 sati  ::)
Mada ne mogu a da ne primetim da sam imao neke od ovih tegoba  :(

Mogao bih, sledeci put kada radim noge u teretani, gledacu da snimim izvodjenje pa da vidimo da li je samo tehnika u pitanju, ili je vise neki moj problem sa kicmom ili necim...
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #10 poslato: Jun 23, 2017, 10:29:37 posle podne »

San nije gubljenje vremena...nikako...toliko hormona, poput hormon rasta, koji doprinose oporavku našeg tela, a da ne pričamo o CNS( mozak)...SAN KAO LEK! Uskraćivanje sna može izazvati niz tegoba, od izostanka napretka u pogledu mišićne mase i sl., depresije, problema sa imunitetom, loše koncetracije, razdražljivosti, hormonskog disbalansa...

Možeš i snimiti izvođenje čučnja, postaviti pa će Dule i ekipa dati "ispravke"...moguće i da je položaj šipke problematičan...
« Poslednja izmena: Jun 23, 2017, 10:34:38 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #9 poslato: Jun 23, 2017, 12:28:15 posle podne »

Pa tako nekako  ;D

Znam, ali ja san gledam kao gubljenje vremena  ::) . Tipa, bolje nesto da uradim za tih 2 sata, nego da spavam dodatno dva sata  8)

Tehnika mislim da je ok, sem toga sto se desava, a mrtvo radim, i najjaca mi je vezba sto se tezine tice...
A problem sa vratnim delom nemam, ne znam sta je konkretno u pitanju, secam se da mi je jedan iskusniji vezbac jednom prilikom rekao da mogu i karlicu da povredim tako, da povedem racuna prilikom cucnja  :(
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Jun 23, 2017, 11:34:47 pre podne »

He he period "telesnog remodelovanja" posle pauze  ;)

Mada ne zaboravi, kvalitetan san je najbolji lek...za oporavak...

A neki deformitet kičme? Tehnika čučnja je ok? Radi li se mrtvo?

A neki problem sa vratnim delom kičmenog stuba?
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #7 poslato: Jun 23, 2017, 06:44:01 pre podne »

Ubagovala je stara slika, pa sam postavio novu  8) ;D
Ja sam, doco, ja sam, vratio se u teretanu, a evo i na forum  ;)

Poslusacu te za svinjsku mast onda, makar neka manje stetna opcija od zejtina, a poslusacu te i za te tablete magnezijuma, nije nek razlika u novcu, a ako je vec tolika razlika u kvalitetu, sto da ne  :)

Ekg nisam radio barem 4 godina, a sto se glavobolje tice, dok sam je imao, bilo je pulsirajuca ja mislim, i to u odredjenim polozajim glave, ili pri naglom ustajanju, sada nemam problem sa istom...

Treninzi su ok za sada, solidan napredak u kilazama za mesec dana treniranja, malo mi je problem recimo posao, posto spavam par sati, radim 8 sati, dremnem sat vremena, pa odem da istreniram, ali iznenadjujce, imam vise snage nego sto sam ocekivao  ::)
Jedini problem koji imam sto se tice treninga su naravno stare povrede, i imam problem prilikom izvodjenja cucnja, cak i bez ikakvog opterecenja, kada cucnem ispod paralele, donji deo kicme, otprilike oko struka, karlice, se izbaci unazad, i ako je gore kicma prava, taj deo ne mogu da kontrolisem... Za sada nisu to neke kilaze, i koristim pojas, pa nemam vecih problema, ali ne razumem zasto dolazi do toga  ???
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Jun 22, 2017, 11:15:40 posle podne »

Sad kad si stavio sliku, znam o kome se radi, naš stari znanac!  ;)

Miki druže stari, drago mi je da si ponovo na Forumu i da ćemo zajedno da idemo napred...dovoljno sam upoznat sa svim mukama koje te prate, tako da te razumem...

Mislim da dovoljno pratiš neke moje tekstove, tako da, samo malo više čitanja...  ;)

Izbegavajte zejtin, kao i margarin, bolje i domaća svinjska mast za prženje nego li zejtin...tu je i maslac...

Šumeće tablete magnezijuma, ne ne...ako mene pitaš, bačena para, ja lično koristim CITRMAG FORTE( daleko od toga da reklamiram proizvođača, ali za oko 300 dinara naći 30 tableta magnezijum citrata sa po 375 mg po tableti - retkost, a čim budžet trpi neka bude svih mogućih ušteda, ne trošimo novac sa "loše suplemente")...btw...pomenuti suplement možeš naći u svim bolje snabdevnim apotekama

Jesi radio ekg?

Glavobolja je poput obruča - "steže"? Pulsirajuća?

A kako stojiš sa treninzima?
« Poslednja izmena: Jun 22, 2017, 11:24:27 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #5 poslato: Jun 22, 2017, 10:09:47 posle podne »

Za te okvirne stvari sam mahom informisan, mislim na makronutrijente i to. Sto se tice kolicine konzumiranja, gledam da u svakom od navedenih obroka, imam barem 25 do 40g proteina, odnosno 150 do 200g mesa. Ali iskreno, nisam se bavio konkretnom kalkulacijom, zato kazem da radim po "osecaju", jer nije konstatno, zavisi od posla, treninga, rucka koji nije uvek do mene i slicno...
Na zalost, majka sprema svaki obrok ( osim kad kupim), i uvek przi na tiganju, kako meso, tako i ribu, osim ako se pece u rerni npr, ali verujem da i tada koristi zejtin  :( .
Sto se nadimanja tice, nisam imao problem ni sa bolovima, ni sa gasovima, nego se stomak samo izduje, skoro kao da sam trudan  :o . Ali sada je znatno smanjeno, mozda se desi jednom u nedelju dana...

Sto se tice analiza, poslednju sam odradio analizu krvi pre par meseci kada sam bio bolestan, i bilo je sve ok ( nesto malo povecan pesak, ali su rekli da je u granicama normale). A sto se tice ostalih stvari, nisam skoro radio nikakve analize. Imao sam pre problem i sa glavoboljom ( gorinji i zadnji deo glave) ali u poslednjih par meseci ne. Jedini problem, da kazem trenutno koji imam je sto mi se ponekad, u stanju mirovanja pojaca lupanje srca ( inace imam nepravilan rad srca, kuca neravnomerno, ubrzano, pa usporeno, pa skoro potpuno stane  ??? ). Ali se i to umanjilo u zadnje 2 nedlje. Cini mi se veliki broj prethodno navednih problema se znatno smanjio od kada sam poceo da treniram, sredio ishranu, i poceo da meditiram, malo se manje nerivram. Posao je cest okidac stresa, nespavanja i isrcpljenosti, pa njega dosta krivim za sve ove stvari.
Pusac nisam, i ne koristim nikakvu sumplementaciju, elem samo sam uzeo da pijem magnezijum, sumece tablete pre par dana, jos uvek ispijam prvu kutiju :)
« Poslednja izmena: Jun 22, 2017, 10:12:28 posle podne od strane Miki91 » Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.