TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:23:53 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zamena za Ella sir  (Pročitano 36293 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: Jul 04, 2017, 08:58:22 pre podne »

Drugar mi je nabavljao Ellu direktno sa proizvodnje jer ima prodavnice i poznaje komercijaliste, problem je navodno u mašini za pakovanje ii ambalažu. Zato je nema nigde. Ja doduše gledam sastav i cenu, meni je jeftinije da uzimam ovaj sir sa povrćem nego ellu+whey+bademe. Računica je tu jasna, ellu niko nije uzimao str8, bar ne ozbiljniji vežbači, uvek su dodavali whey i koštunjavo voće a cena obroka tada ode u nedogled...
« Poslednja izmena: Jul 04, 2017, 09:00:23 pre podne od strane TwinSix » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #10 poslato: Jul 04, 2017, 08:43:47 pre podne »

Ja trenutno uzimam baš taj k plus sir jer ellu ne mogu naći nigde.
Ja sam uvek uzimao u večernjim satima ellu iz razloga što se protein iz sira sporije otpušta tokom cele noći i hrani mišiće.Ima i varijanta da uzmeš kazein pa piješ.
Sir sam kombinovao sa proteinom a nekada samo nju jeo u zavisnosti od perioda.
Ovde ne govorim o takmičarskom periodu jer tada je ishrana drugačija.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #9 poslato: Jul 04, 2017, 08:19:41 pre podne »

U odnosu na Ellu svi gore navedeni su dosta masniji.
Ali to ne mora znaciti da su losi i da nekome ne odgovaraju.
Jesu, ali zar u obrok pred spavanje ne treba da se unosi kombinacija proteina i masti? Koja je logika uzimati ellu i dodavati onda bademe??
...ps. zahvalio bih se Dunyi što je skrenula pažnju na ovaj K Plus sir, pola kg 130 rsd, msm da je trenutno najpovoljniji na tržištu... :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #8 poslato: Jul 04, 2017, 07:31:18 pre podne »

U odnosu na Ellu svi gore navedeni su dosta masniji.
Ali to ne mora znaciti da su losi i da nekome ne odgovaraju.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #7 poslato: Jul 04, 2017, 06:21:43 pre podne »

Trenutno koristim Protein Balans sir, ima 25 grama proteina na tom pakovanju od 250 grama, oko 23-24 gr masti i nešto malo hidrata. Meni savršeno odgovara, jedino je malo slaniji.
Pošto mi je sir poslednji obrok u danu, uvek ću dati prednost mastima u odnosu na hidrate, proteini se podrazumevaju.
Sačuvana
Dunya
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 59


« Odgovor #6 poslato: Jul 03, 2017, 08:55:48 posle podne »

Evo neke zamene koje ja koristim :) Svi su onako rastresiti, nisu kremasti, ali kada se doda malo vode mogu lepo zameniti Ellu  ;)
K Plus iz Idee, Rikota iz Maxija, Biser ima u svakoj radnji, a Aro iz Metroa
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #5 poslato: Jul 03, 2017, 07:02:51 posle podne »

Evo dobre zamene,a cak je i ukusan.
Ima ga u DIS marketima,Orascu i u jos nekim domacim prodavnicama,a nema ga u prodajnim objektima Agrokora i Delhaize,jer ovi poslednji imaju bezobrazne uslove za manje kompanije.

http://www.kuccompany.co.rs/asortiman/sirevi/svezi-sirni-namaz

Evo jos jednog,sa slicnim sastavom i povoljnom cenom

http://www.mlekoprodukt.com/catalog.17.html?catalog_item_id=72
« Poslednja izmena: Jul 03, 2017, 07:06:57 posle podne od strane g0xy » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2017, 03:20:49 pre podne »

Ajmo sada malo Ella histerije  ;) ..svakako da ima prednosti...ali...

Živimo u vremenu desatananizacije zasićenih masti, pa tako i mlečne masti...solidan izbor je i prezident mladi sir( 5,5% mlečne masti) ili mladi sir šabačke mlekare( oko 6% mlečne masti)...ako mene pitaš domaći mladi sir( kvalitetne sirovine) je najbolji izbor...možda malo više mlečne masti, ali ih računaj u ukupni unos masti i nema problema( naravno bez krajnosti)...pogotovu ako se ne spremaš za binu  :)

Možda 25% masti u suvoj materiji  ;) To i nije previše masno  ;)

Ajmo malo ilustrativno...

O maslacu( čista mlečna mast)... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolje-od-mlecne-masti-maslac-puter

O zasićenim mastima uopšteno... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/zasicene-masti-uzvracaju-udarac
Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #3 poslato: Jul 01, 2017, 05:30:36 posle podne »

Sportski pozdrav, u zameni za elu koristim mladi sir od "moja kravica"..mozda ima par procenata vise masnoce ali ne stvara mi problem. :) ps: kada jedem malo masnije sireve imam problema sa varenjem tako da u mom slucaju biram malo posnije..

Hmm, ne znam koji je to sir, kako izgleda pakovanje?
Inace prezident mladi sir je odlicna stvar prema onome sto vidim...
Mada kazem, naisao sam na neki sir koji ima 25% masti ali sledece nutritivne vrednosti:

120 kcal
13g proteina
2g hidrata
5 g masti

u poredjenju sa Ellom malo je kaloricniji (ella ima 55 kcal, sadrzaj proteina i hidrata je priblizno jednak, dok je ovaj sir dosta masniji, 4.5 grama masti vise na 100g)
Slazem se da treba oprezno sa kalorijama, ali zasto je ta masnoca bas toliko losa?
Sačuvana
MarkoMare12
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2317


Prilagodi se svakoj situaciji, budi borac!

« Odgovor #2 poslato: Jul 01, 2017, 05:08:34 posle podne »

Sportski pozdrav, u zameni za elu koristim mladi sir od "moja kravica"..mozda ima par procenata vise masnoce ali ne stvara mi problem. :) ps: kada jedem malo masnije sireve imam problema sa varenjem tako da u mom slucaju biram malo posnije..
« Poslednja izmena: Jul 01, 2017, 05:10:21 posle podne od strane MarkoMare12 » Sačuvana
Renedekart
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #1 poslato: Jul 01, 2017, 05:06:09 posle podne »

Pozdrav,

S obzirom da dosta nas konzumira Ellu, a trenutno je iz nekog razloga povucena iz prodaje...Zanima me kako i cime je zameniti, naravno ocekujem da se ovde preporuci neki sir koji moze posluziti kao obrok pred spavanje?
I jos jedno pitanje kada sam vec tu, a vezano je za ovu temu...
Zanima me zasto sirevi sa velikim postotkom masnoce nisu preporucivi?
Ako recimo naletim na sir koji ima 120kcal, napravljen je od surutke, sadrzi 13g proteina, 2g hidrata i 5 g masti na 100g proizvoda, a pri tome ima 25% masti, sta konkrento ovde pravi problem i sta utice na izgled?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 18 upita.