TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:00:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PRP  (Pročitano 3157 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Jul 14, 2017, 11:19:29 pre podne »

"Ko hoće nađe način, ko neće nađe izgovor"  :)

"Ipak tanka je granica između leka i zloupotrebe istog"...apsolutno se slažem...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Jul 14, 2017, 10:24:06 pre podne »

Ne pominjite previše IGF-1 i hormon rasta...ipak crno tržište je prepuno peptida "oporavka" - TB-500, BPC-157, IGF-1 LR3, ipamorelin i sl...  ;) Ipak, svi traže jeftiniju alternativu skupim tretmanima...ili je možda uvek slađe zabranjeno voće...  ;)

Ipak tanka je granica između leka i zloupotrebe istog  ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Jul 14, 2017, 09:49:45 pre podne »

Po mom mišljenju  ovo je super opcija i treba je probati ako se ima problema.
Operacija je uvek zadnja opcija.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Jul 14, 2017, 09:09:39 pre podne »

Ovo je što znam za Beograd: http://www.sportmedicalalliance.rs
Sticajem okolnosti nisam upoznala dr iz tima, ali svakako ubuduće planiram...biće preporuke iz " prve ruke"  :)

Nije jeftino, bar za naše standarde, nekad je potrebno i više tretmana, zavisi, ali kada se uporedi sa operacijom (koja se svakako na kraju opet plaća, jer niko ne želi da rizikuje, nažalost...mislim da svi znaju na šta ciljam), mislim da je ovo ipak dobra investicija...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Jul 14, 2017, 08:57:32 pre podne »

I ja sam upoznat sa ovime i koliko sam čuo odlično je i daje rezultate.
Nisam u potpunosti siguran ali mislim da u Novom Sadu jedan samo doktor radi ove terapije i jedna je oko 100e ali nisam siguran.
Sve u svemu ako je ovo sve tačno onda je odlično za sve nas sportiste da se ponekad regenerišemo ako treba a pogotovu kod povreda.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Jul 14, 2017, 08:16:30 pre podne »

Tako je, ubrzava oporavak hrskavice i tetiva, između ostalog. Mnogi se opredeljuju za PRP jer je neoperativna metoda lečenja i oporavak dosta brži. Naravno, ima i ona svojih ograničenja.

U pitanju su faktori rasta - proteini koji se nalaze u trombocitima i koji stimulišu tzv. kaskadu zarastanja, jer se mobilišu i oslabađaju iz trombocita na "mestu povrede", tj oštećenja kontinuiteta tkiva.
Sa PRP-em se ceo proces ubrzava, jer se na to mesto "ubacuje" koncentrovan sadržaj dobijen centrifugiranjem uzorka krvi samog pacijenta.
Neki od Faktora rasta (Growth factors): Trombocitni faktor rasta (PDGF), Transformišući faktor rasta beta (TGF beta), Insulinu sličan faktor rasta (IGF 1 i 2), Interleukin 8 (IL-8), Vaskularni endotelijalni faktor rasta (VEGF) i dr.

Nešto više o PRP-u, kao i spisak sportista koji su se bili podvrgli tretmanu:
https://www.mortonsneuroma.com/professional-athletes-and-platelet-rich-plasma-injections/
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Jul 13, 2017, 10:03:49 posle podne »

Za ove tretmane sam cuo kod par sportista koji su isli da im se ubrza oporavak povrede ramena i kolena. Jako brzo se regenerise tkivo, koliko sam video. Dosta efikasna terapija. Cuo sam da cak i hrskavicu obnavlja?
Koliko sam razumeo taj serum u sebi sadrzi i neki procenat prirodnog hormona rasta iz tela doticnog pacijenta, koji je samo koncentrisan malo vise?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #1 poslato: Jul 13, 2017, 04:44:34 posle podne »

Plazma Bogata Trombocitima (Platelets Rich Plasma / PRP) je deo krvne plazme bogat trombocitima, koji u sebi sadrže faktore rasta i druge supstance koje aktivno učestvuju u lečenju i obnavljanju oštecenog i/ili obolelog tkiva.

Neka od novijih istraživanja:

The Efficacy of Platelet-Rich Plasma (PRP) as a Supplemental Therapy for the Treatment of Erectile Dysfunction (ED): Initial Outcomes
J.J. Banno, T.R. Kinnick, L. Roy, P. Perito, G. Antonini, D. Banno
February 2017 (http://dx.doi.org/10.1016/j.jsxm.2016.12.134)

The Effectiveness of Platelet-Rich Plasma in the Treatment of Tendinopathy: A Meta-analysis of Randomized Controlled Clinical Trials
Jane Fitzpatrick, MBBS, FACSP*, Max Bulsara, BSc(Hons), MSc, PhD, Ming H. Zheng, MD, PhD, FRCPath, FRCPA
June 2016 ( https://doi.org/10.1177/0363546516643716)

Meta-analysis of efficacy of platelet-rich plasma therapy for androgenetic alopecia
A. K. Gupta & J. L. Carviel
May 2016 (http://dx.doi.org/10.1080/09546634.2016.1179712)
« Poslednja izmena: Jul 13, 2017, 04:58:25 posle podne od strane Aleksandra Brankovic » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 19 upita.