TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:45:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brachioradialis povreda  (Pročitano 2179 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Jul 16, 2017, 12:14:12 posle podne »

Moguće da si pored tetive m.brachioradialis-a, istegao takođe, u nekom stepenu i donji pripoj m. biceps brachii nije isključeno i mišiće supinatore i pronatore.

U svakom slučaju, za početak, nastavi sa lediranjem par puta na dan, posle toga lokalno neku kremu da umanji bol, šta tebi prija tj. tebi efikasno...eventualno neki analgetik, mada mislim da možeš proći i bez lekova.
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #3 poslato: Jul 16, 2017, 10:40:48 pre podne »

Evo ovako

Uzak hvat je bio,dlanovi ka gore okrenuti,vrlo blag ugao na sipci.
Na hammeru osetim bol u krajnjem opruzenom polozaju i krajnjem skupljenom.
Bol je pogotovo izrazen,kada rotiram saku u bilo koju stranu u najdebljem delu misica i gornjoj zoni podlaktice,bas ispod pregiba,na unutrasnjoj strani.
Na pregibu je bol vrlo blag,a pri rotaciji sake u bilo koju stranu znatno ostriji.
« Poslednja izmena: Jul 16, 2017, 10:58:42 pre podne od strane g0xy » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Jul 16, 2017, 09:52:57 pre podne »

Pozdrav,

Na Skotovoj kada si radio, kakav je bio hvat, uži ili širi? Dlanovi da li su bili okrenuti na gore ili na dole?

Kada osetiš bol prilikom Hamer pregiba? - šaku rotiraš ka unutra u položaj pronacije ili ka spolja u supinaciju? Kada potpuno opružiš ruku, gde tačno osetiš bol?
Sačuvana
g0xy
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 94


« Odgovor #1 poslato: Jul 15, 2017, 03:53:00 posle podne »

Danas sam napravio tesku glupost.
Natovario sam na skotovoj klupi 40kg tegova na Z šipku i iz polozaja "zaključani laktovi" potegnem sam,bez da mi neko doda teg celokupnu težinu.
Prvi put normalno odradim pregib,a na drugom ponavljanju mi na sredini pokreta, nešto krcne u Brachioradialisu desne ruke i blago me zaboli.
Posle toga je trening za biceps bio zavrsen...kaput.

Trenutno stanje na potpuno hladnoj ruci, je da imam bolove kada vrsim hammer pregib ruke uz rotaciju šake,pogotovo imam bol kada potpuno opruzim ruku.

Nemam nikakve otoke,podlive,vidljive ili opipljive hematome,ruka izgleda potpuno normalno...ali boli.


Sta bih mogao da koristim kao terapiju u ovom slucaju i koje pokrete rukama da izbegavam,dok mi se ostecenje ne zaceli.
Glukozamin vec imam,odradio sam masazu sa konjskim gelom,deluje mi da se malo smiruje.


Sto se tice bicepsa i ledja,izgleda da cu morati da preskocim sledece nedelje trening,jer mi te vezbe pogađaju ovaj mišić  :-\
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.078 sekundi sa 17 upita.