TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 28, 2024, 09:36:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda trbusnog zida bruh ili kila  (Pročitano 166735 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #682 poslato: Maj 27, 2016, 11:38:05 posle podne »

ovo su važna istezanja za tebe...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #681 poslato: Maj 27, 2016, 11:32:32 posle podne »

pozdrav, da li radiš vežbe koje sam ti dao?
- kakvo je stanje trenutno?
Sačuvana
Kvelertak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #680 poslato: Maj 23, 2016, 10:53:53 pre podne »

Evo, nakon tjedan dana, da javim kako napreduje oporavak.

Mislim da je problem bio u tome što sam neaktivan bio ( oko 2 tjedna ) pa mi se sve pokočilo. Počeo sam sa vježbama ( čučnjevi, trčkaranje, malo teretana - gorni dio tijela ) te sam uz samo zagrijavanje posvetio više pažnju i na istezanje tj. na ove vježbe koje ste mi rekli da radim.
Osjećam se puno bolje, i dalje osjećam zatezanje u lijevom dijelu trbušnog zida, ali to više nije konstantna bol tokom cijelog dana, već se manifestira tokom korištenja samih mišića. Pazim samo da ne pretjerujem dok vježbam, čini mi se da napredujem, tj. iz tjedna u tjedan mogu sve intenzivnije raditi bez boli.

Hvala na savjetima!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #679 poslato: Maj 18, 2016, 01:39:31 posle podne »

probaj ovo što sam ti pstavio
vežbe + istezanja
... ne radi druga opterećenja trbušnih za sada...
- javi kako ide...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #678 poslato: Maj 18, 2016, 01:34:14 posle podne »

ovo su vežbe koje treba da radiš da zagreješ + ojačaš trbušnjake / stabilizatore trupa (mišić pravi i trbušni i ledjni...)
- vežbe se rade statički zadržaj 10-15sec, 3 ponavljanja...
- posle ovih vežbi radiš prethodno istezanje 5min
važno je da nema bol pri izvodjenju
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #677 poslato: Maj 18, 2016, 01:20:04 posle podne »

ovo je vežba istezanja za trbušne mišiće - koju treba da radiš, trebalo bi da ti bude bolje sa tom vežbom...
Sačuvana
Kvelertak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #676 poslato: Maj 16, 2016, 01:11:30 posle podne »

Pozdrav,  da li se bol javlja pri treningu ili postoji tokom celog dana?
Pri kojim pokretima se javlja bol?

Bol se nasumično pojavi i nestane tokom cijelog dana, nekad dok ležim, nekad dok sjedim/stojim. Nije jaka da ne mogu hodati i obavljati osnovne funkcije ali ju osjetim.
Dok za vrijeme treninga, vjerojatno zbog zagrijanosti, nisam osjećao prejaku bol, samo lagano zatezanje na tom dijelu dok bih izvodio vježbu (slično kao kad slezena boli). Kasnije bi bol bila veća, ponavljam, to je bilo tada dok sam trenirao, sad ne treniram - samo brzo hodanje i lagano trčanje.

Bol se najviše pojavi dok obavljam pokrete koji zahtjevaju uporabu trbušnih mišića kao što su saginjanje, dizanje nekog lakšeg tereta, sjedenje. Čak bi se dogodilo da se najedem, pa osjećam neku nelagodu u dijelu trbušnog zida.

Hvala na odgovoru!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #675 poslato: Maj 16, 2016, 12:41:59 posle podne »

Pozdrav,  da li se bol javlja pri treningu ili postoji tokom celog dana?
Pri kojim pokretima se javlja bol?
« Poslednja izmena: Maj 16, 2016, 12:43:41 posle podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Kvelertak
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #674 poslato: Maj 15, 2016, 10:17:01 posle podne »

Poštovanje,

da ne otvaram novu temu napisat ću u ovoj. Pročitao sam cijelu temu koja ja jako informativna, imam sličan problem te još nekih nepoznanica koje bih Vas molio ako mi možete odgovoriti. Prije otprilike mjesec dana sam osjetio nekakvo zatezanje trbušnog zida, lijeva strana, ispod rebra te prelazi nekad i na prepone. Nije jaka bol, pasivna ali ju osjetim stalno. Što se tiče istezanja i ostalih stvari, mogu sve raditi kao i prije, samo što se bol vrati nakon što se ohladim. Inače sam vježbao u teretani u kombinaciji sa HIIT treninzima, ovisno o danu i programu. Kako me nije u početku previše boljelo, samo sam smanjio intenzitet treninga de pričekao malo ne bi li bol prošla. MeĂ°utim, kako bol nije prolazila, zadnja 2 tjedna sam u potpunosti prestao sa vježbanjem te posjetio liječnika. Doktor je rekao da je to najvjerojatnije istegnuće mišića ili neko nagnječenje živca te rekao da mirujem što se utega tiče ( što i radim otkad sam osjetio bol) i propisao mi je DICLAC DUO tablete koje sam popio kroz 6-7 dana.

Što se tiče treninga, trenutno samo brzo hodam / lagano trčkaram, istežem se i planiram se vratiti dizanju utega ( samo gornji dio, što manje moguće opterećenje trbušnog zida). Zanima me Vaše mišljenje je li to u redu ili da i dalje u potpunosti mirujem jer bol još uvijek osjetim. Postoji li kakva kombinacija toplog/hladnog obloga, gela koja bi eventualno ubrzala oporavak?

Pozdrav
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #673 poslato: April 26, 2016, 11:02:34 posle podne »

ovo su istezanja kaja treba da radiš posle vežbi...
zadržaj 2-3min po istezanju...
(ne sme da boli)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #672 poslato: April 26, 2016, 10:49:40 posle podne »

Pre par dana sam naleteo na forum i citao malo tudja iskustva sa slicnom ili istom povredom, i poceo da se istezem. Mogu reci da mi malo prija. Inace da se nadovezem na proslu pricu, na otpusnoj listi je pisalo direktna ingvinalna kila, dr. mi je rekao da je to sportska kila ali nista vise od toga, naknadno sam istrazivao da vidim o cemu je rec i nasao da ovo stanje ima vise naziva, atletska prepona itd... Pokusao sam sa fizikalnom i istezanjem jedno dva meseca posle operacije ali tegobe su bile velike i morao sam da odustanem
napisaću ti program - vežbe + istezanja
- treba da radiš polako, postepeno... polako da radiš, ne forsiraš...
-----------------------
- ovo su vežbe koje treba da radiš - statički zadržaj 10-15sec, 3 ponavljanja, po vežbi...
(odabir vežbi i doziranje po subjektivnom osećaju - ne sme da izaziva bol...)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #671 poslato: April 26, 2016, 10:41:06 posle podne »

Hvala puno.
A ostale vežbe (biceps, triceps, grudi, leĂ°a, ramena) mogu raditi normalno (i bez pojasa?) sa malim i umerenim operećenjima?
da, ali postepeno, kreni sa malim težinama, postepeno povećavaj - izbegavaj naprezanja...
(pojas nije potreban kod tih vežbi...)
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #670 poslato: April 26, 2016, 09:23:32 posle podne »

Hvala puno.
A ostale vežbe (biceps, triceps, grudi, leĂ°a, ramena) mogu raditi normalno (i bez pojasa?) sa malim i umerenim operećenjima?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #669 poslato: April 26, 2016, 02:17:58 posle podne »

ne treba pojas, treba da se radi postepeno
- posle 10ak dana prethodnih vežbi možeš krenuti...
(statički zadržaj 10-15sec, 3 ponavljanja)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #668 poslato: April 26, 2016, 02:11:09 posle podne »

34 god.

Kilu sam dobio u teretani, ali ne znam tačno kad, kako i na kojoj vežbi. Dva meseca posle operacije krenuo sam samo sa trčanjem 3-4 puta i malim fudbalom jednom nedeljno, nisam radio nikakve vežbe. Ne osećam nikakve bolove ni tegobe u predelu rane. Operisao sam na levoj preponi, a hirurg na prvom pregledu (kada mi je konstatovao kilu na levoj) mi je rekao da mi je i na desnoj preponi otvoren kanal, tj. postoji opasnost od iskakanja kile, pa se toga plašim...
Da li treba da radim na jačanju trbušnog zida, i koje vežbe tu spadaju? Da li koristiti pojas pri njihovom izvoĂ°enju?

Hvala, pozdrav...
ovo su statičke vežbe za jačanje trbušnih mišića
(10-15sec zadržaj, 3 ponavljanja...)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.099 sekundi sa 17 upita.