TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396117 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 10, 2024, 12:57:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 48 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda trbusnog zida bruh ili kila  (Pročitano 167559 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #457 poslato: Avgust 14, 2013, 10:50:47 pre podne »

Trči po mekšoj podlozi, ne beton!
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #456 poslato: Avgust 14, 2013, 09:45:06 pre podne »

Pozdrav PeĂ°a. Da nastavim ovako ili neke nove vježbe i modifikacije u terapiji?
Marco, da li bi mogao malo trčati? Plivanje?

Plivanje je ok, bez problema i bolova, dvaput sedmično otprilike 6 x 30tak sec (ako misliš da treba mogu i češće).

Trčanje - danas ću kasnije da probam vani na betonu pa javim kako je bilo.
(zadnji put sam 1.8. - nakon jedno 15-tak sec je bila lagana bol/zatezanje/težina (nešto izmeĂ°u) u trbusnima, ali manje nego 15 dana prije toga (napravio sam 3 x 30 sec, nisam htio više)

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #455 poslato: Avgust 13, 2013, 07:55:04 posle podne »

Ovde sam nasao jos nesto o tome:
http://www.gotpaindocs.com/Iloingul_nurlgia.htm
da li imaš nešto od tih simptoma?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #454 poslato: Avgust 13, 2013, 07:53:03 posle podne »

Evo gotovi su mi i ovi nalazi, koliko ja vidim i ovde je sve u redu?

http://img856.imageshack.us/img856/8109/o6pr.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/6591/xgfx.jpg

Ja sam siguran da je u pitanju Illioingvinalni nerv.
Ovde sam nasao jos nesto o tome:
http://www.gotpaindocs.com/Iloingul_nurlgia.htm
nalazi su u redu, mada tu nije radjeno za nerv koji je problem kod tebe...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #453 poslato: Avgust 13, 2013, 07:42:02 posle podne »

Pozdrav PeĂ°a. Da nastavim ovako ili neke nove vježbe i modifikacije u terapiji?

Pogoršanje - kratkotrajno (1 dan) i manjeg intenziteta - se javi samo ako duže pješačim. (20-25 min i više ), inače sve ok kako sam opisao u zadnja 2-3 posta.


Marco, da li bi mogao malo trčati?
Plivanje?
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #452 poslato: Avgust 13, 2013, 10:33:12 pre podne »

Pozdrav PeĂ°a. Da nastavim ovako ili neke nove vježbe i modifikacije u terapiji?

Pogoršanje - kratkotrajno (1 dan) i manjeg intenziteta - se javi samo ako duže pješačim. (20-25 min i više ), inače sve ok kako sam opisao u zadnja 2-3 posta.


Sačuvana
Anri1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #451 poslato: Avgust 08, 2013, 11:58:08 pre podne »

Evo gotovi su mi i ovi nalazi, koliko ja vidim i ovde je sve u redu?

http://img856.imageshack.us/img856/8109/o6pr.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/6591/xgfx.jpg

Ja sam siguran da je u pitanju Illioingvinalni nerv.
Ovde sam nasao jos nesto o tome:
http://www.gotpaindocs.com/Iloingul_nurlgia.htm
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #450 poslato: Avgust 08, 2013, 10:36:47 pre podne »

Evo dobro je, srećom ipak je bilo samo 1-dnevno pogoršanje zbog prenapora. Od utorka ujutro nisam bio izlazio vani, u srijedu popodne sam ponovo izašao na ulicu i hodanje je normalno, bez boli. (da se vratilo na ono stanje iz 6. mjeseca mislim da bih se upucao :)

Napominjem da u utorak ipak nisam pauzirao s vježbama, samo sam ih radio jako polako (kućne)  a u srijedu u teretani na mašinama. - nema pogoršanja i smetnji, radim ih kao i prije ovoga dugog penjanja uzbrdo u ponedjeljak.

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #449 poslato: Avgust 07, 2013, 08:40:43 pre podne »

Marco napravi odmor jedan dan, pa javi kako je... Led i gel primenjuj.
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #448 poslato: Avgust 06, 2013, 04:10:40 posle podne »

Update 2:
opet loše. u ponedjeljak sam bio prisiljen ići do kuće koja, ispostavilo se, nije blizu mora nego 20 min hoda uzbrdo, i to 2x - popodne i kasno navecer na spavanje... danas opet boli normalno hodanje po ulici :(
samo se nadam da sam vježbama dovoljno ojačao podrucje da se uz 2-3 dana mirovanja se može vratiti na stanje prije ovog. :(

Da li da isto napravim vjezbe danas i sutra ili da malo mirujem? Bi li u ovoj situaciji imale pozitivan efekt ili bi pogoršale stvar?

Pozdrav
Sačuvana
Anri1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #447 poslato: Avgust 06, 2013, 03:29:31 posle podne »

Imam varikocelu ali sam siguran da ona ne prouzrokuje ove bolove. Mozda je on mislio na taj nerv ali su meni lose preveli, posto mi je rekao da ta vena ili nerv prolazi kroz unutrasnji dio butine i zato imam bol u nozi a koliko ja znam varikocela tj. vena ide samo u testis. Sad sam skroz zbunjen, ipak cu morati jos pricati sa njim prije nego sto odem tamo.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #446 poslato: Avgust 06, 2013, 11:34:49 pre podne »

To što ti je napomenuo doktor iz Aus, je varkocela ili proširena vena testisa. Ona uzrokuje tupe, neprijatne bolove u preponi i testisu, uglavnom levo, ne bi trebalo desno. Proširena vena može uticati na plodnost, medjutim to nije hitno stanje.... Ultrazvukom se može videti stanje vena na testisu i u preponi, a i pregledom testisa se već proveravA da li postoji varikocela...
Sačuvana
Anri1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25

« Odgovor #445 poslato: Avgust 05, 2013, 06:58:01 posle podne »

Danas sam uradio EMG, ovo je nalaz http://img703.imageshack.us/img703/9713/d8ps.jpg

Stupio sam u kontakt sa jednim doktorom iz Austrije (Graz) koji je kada sam mu rekao simptome rekao da je ovo jako
opasno i da mi pod hitno treba operacija, jer moze da se desi da vise ne mogu decu da imam. Zato sto mi
 ta vena vrsi pritisak na skrotum, i zato imam toliko jake boleove. Rekao je da uradim Spremiogram i Hormon FSH i Testosteron, jer to je isto vazno kod ovog oboljenja. To sto ja imam je kao jedna vrsta vazektomije na prirodan nacim. Ta tri nalaza
su jako vazna, a ako se potvrdi dijagnoza, onda se mora vidjeti na koji nacim da se operise, posto ima tri nacina operacije.
Sačuvana
marco
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 125


« Odgovor #444 poslato: Avgust 03, 2013, 10:52:04 pre podne »

da li ima bola pri hodanju/šetnji?

Ne, hodanje po ulici (čak i žurno) je već mjesec dana sasvim normalno. (u 6.mjesecu bi bila bol pri hodanju po ulici nakon samo 5 min, i to sporog hodanja)
Sada se jedino nakon oko 25 min hodanja javi nešto malo, skoro više kao zatezanje nego bol (zadnji put je to bilo prije 8 dana, od tada nisam imao potrebu za tako dugim hodanjem).

Jučer probao lagano trčanje u teretani na parketu (oko 20 m u jednom pravcu pa se okrenem pa ponovo), čak na početku treninga i još sam na momente probao recimo malo brže od najsporijeg :) - bilo ok (kasno popodne - imam dojam da ujutro to ne bih mogao (možda griješim, subjektivno).

UPDATE: u subotu popodne opet probao lagano trčanje vani na betonu - nakon jedno 15-tak sec se počne osjećati lagana bol/zatezanje/težina (nešto izmeĂ°u) u trbusnima, ali dosta manje nego prije 15 dana (napravio sam 3 x 30 sec, nisam htio više)

« Poslednja izmena: Avgust 04, 2013, 06:07:25 posle podne od strane marco » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #443 poslato: Avgust 02, 2013, 11:25:40 posle podne »

marco, kako si?

Ej pozdrav Pedja. A nema nekih promjena ni nabolje ni nagore, čini mi se da je bolje kad sam jako zagrijan u teretani, ali kad se vratim u normalu onda je isto.
Od smetnji - mala bol kod primicanja lijevog koljena na podu desnome koje "gleda" uvis) (samo lijevog, obratno je ok) - ovo samo kroz jutro, tokom dana nestane.

Vježbe: - 1 dan teretana, 1 dan kućne vježbe - radim 3x12 u teretani (kućne 3x15), pauze 1 min kod svih vježbi i istezanja
- na mašinama leg ekstenzije i hamstringse mogu bez ikakve boli (tež. 15-20 kg)- posebno leg ekstenzije, čini mi se da ih mogu i punom jačinom kao i prije povrede - slično kao i kraul plivanje (isti pokreti nogama)
- mašina za primicače - ovo radim jako polako sa min. težinom (10 kg), malo boli u trbusnima samo prva serija
- kućne vježbe - sve bez problema, ponekad mala bol u pocetku prve serije kod dizanja donje ispružene noge

- Trčanje/ trčkaranje - na parketu u teretani na kraju treninga, jako zagrijan - tu mi se čini bez problema da bih mogao minut vrlo sporog trčanja da ima prostora više od 20-tak m. - ne znam kako bi bilo vani na betonu, ono kad sam probao prije 15 dana nije bilo ok.
Možda na kraju treninga odvesti se vani pa probati ili da ne forsiram još? Neke nove vježbe?

Pozdrav, tnx.
[/quote]
da li ima bola pri hodanju/šetnji?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 48 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 14 upita.