TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 11:45:48 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Savet za suplementaciju  (Pročitano 5466 puta)
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #32 poslato: Jul 27, 2017, 10:18:29 posle podne »

Ja tebe nisam vredjao samo sam rekao svoje a ti brate jedi travu do sutra bole me briga...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Limunče
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #31 poslato: Jul 27, 2017, 10:16:51 posle podne »

Cim ti sebe hvalis to mi sve govori...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Kad je neko bezobrazan I ja sam bezobrazna. Toliko.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #30 poslato: Jul 27, 2017, 10:14:25 posle podne »

Postoje neka istraživanja da je omnivorstvo i jedan od razloga povećanja inteligencije. Ali posle ovakvih postova, prosto se zapitam dokle bi pojedini primati dogurali sa istom, da ne konzumiraju te količine mesa?!
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #29 poslato: Jul 27, 2017, 10:13:19 posle podne »

Cim ti sebe hvalis to mi sve govori...

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Limunče
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #28 poslato: Jul 27, 2017, 10:11:53 posle podne »

Ti imas svoje misljenje a ja svoje...ja volim batacice, prsa od lepih kokica, sunke, rebra, krmenadle od prasica, govedinu svu volim mmmmm
Kako je tebi sa travom?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Kao sto rekoh, duhovitost je osobina inteligentnih ljudi. Mozda ti to nije dovoljno jasno, ali u potpunosti te razumem. Neki smo I lepi I pametni, a neki ste.... pa niste nista, prazne caure. Zamolila bih te da, ako nemas nista pametno da kazes, a nemas, odskakuces odavde na tim svojim batacicima. Ljudi poput tebe mi uzasno zamaraju mozak, a moj mozak ipak voli drugaciju vrstu stimulacije. A sa travom mi je odlicno, hvala na pitanju....
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #27 poslato: Jul 27, 2017, 09:58:37 posle podne »

Ti imas svoje misljenje a ja svoje...ja volim batacice, prsa od lepih kokica, sunke, rebra, krmenadle od prasica, govedinu svu volim mmmmm
Kako je tebi sa travom?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Limunče
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #26 poslato: Jul 27, 2017, 09:53:30 posle podne »

Ja bi voleo da previse zivotinja prodje put od mog tanjira pa kroz stomacic i posle niz vodu....

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
I ja bih volela da neki ljudi ne pokusavaju da budu duhoviti, duhovitost je osobina inteligentnih ljudi......  ali sta ces, niko nije savrsen..... Ako cemo vec da budemo bezobrazni....
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #25 poslato: Jul 27, 2017, 08:59:07 posle podne »

Ja bi voleo da previse zivotinja prodje put od mog tanjira pa kroz stomacic i posle niz vodu....

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Limunče
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #24 poslato: Jul 27, 2017, 04:11:12 posle podne »

Samo opušteno, naučićemo dosta jedni od drugih...ipak, balans uvek pobeđuje...  ;)
Ipak, Bog gleda u dušu, ne u tanjir...
Upravo tako :) I hvala na svakom savetu :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #23 poslato: Jul 27, 2017, 03:28:04 posle podne »

Samo opušteno, naučićemo dosta jedni od drugih...ipak, balans uvek pobeđuje...  ;)

Ipak, Bog gleda u dušu, ne u tanjir...
Sačuvana
Limunče
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #22 poslato: Jul 27, 2017, 03:08:41 posle podne »

Nema potrebe za ljutnjom dovoljno saveta je dato oko svih mogućih izvora proteina visoke biološke vrednosti samo bi trebalo povesti računa o nekim nedostacima - dovoljan unos hidrata, unos EPA i DHA( omega-3) koje se svakako računaju( ipak tu su problemi koji se tiču unosa omega-6 i omega-9 masnih kiselina koje mogu okupirati enzimske sisteme obrade, tako da laneno ulje nekada ne može biti dovoljno)...

Kao što je Peđa napomenuo u biljnom svetu uz proteine( ili pak pokušaj uspostavljanja komplementarnosti istih) uvek ide dosta ugljenih hidrata...

Ja mislio da smo mi karnivori tako agilni u odbrani svojih stavova( mora da je od mesa)...  ;) isključivost  :D

Mahunarke i pirinač su stara dobra vegan kombinacija...

Ma pisali mi tekst i o tome...valjalo bi pročitati... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rat-i-mir-mesojedi-vs-vegani

Obratimo pažnju i na komplementarnost proteina, i na vitamin B12, i na EPA i DHA, na vitamin D, na "hem-gvožđe", kreatin, karnozin i taurin...mada kad vidim vegana za Mr.O, kažem to je to  ;)
Hvala :) Iskljuciva sam oko svog stava jer je previse zivotinja proslo kroz moje ruke a koje su bile u takvim stanjima da sam svaki put pozelela hidrogensku bombu koju ce neko baciti na nas I zbrisati nas sa lica zemlje. Nikoga ne teram da deli moje misljenje I moje stavove ali trazim da ih postuje kao sto I ja postujem tudje :) I mirna Backa :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Jul 27, 2017, 02:36:30 posle podne »

Nema potrebe za ljutnjom dovoljno saveta je dato oko svih mogućih izvora proteina visoke biološke vrednosti samo bi trebalo povesti računa o nekim nedostacima - dovoljan unos hidrata, unos EPA i DHA( omega-3) koje se svakako računaju( ipak tu su problemi koji se tiču unosa omega-6 i omega-9 masnih kiselina koje mogu okupirati enzimske sisteme obrade, tako da laneno ulje nekada ne može biti dovoljno)...

Kao što je Peđa napomenuo u biljnom svetu uz proteine( ili pak pokušaj uspostavljanja komplementarnosti istih) uvek ide dosta ugljenih hidrata...

Ja mislio da smo mi karnivori tako agilni u odbrani svojih stavova( mora da je od mesa)...  ;) isključivost  :D

Mahunarke i pirinač su stara dobra vegan kombinacija...

Ma pisali mi tekst i o tome...valjalo bi pročitati... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/rat-i-mir-mesojedi-vs-vegani

Obratimo pažnju i na komplementarnost proteina, i na vitamin B12, i na EPA i DHA, na vitamin D, na "hem-gvožđe", kreatin, karnozin i taurin...mada kad vidim vegana za Mr.O, kažem to je to  ;)
« Poslednja izmena: Jul 27, 2017, 02:47:34 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Limunče
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 25


« Odgovor #20 poslato: Jul 27, 2017, 01:08:17 posle podne »

Ono što sam ja vidio da vegani rade je da kombinuju različite namirnice i tako se trude da neutralizuju nedestatke određene aminokiseline. Npr. žitarice imaju niže nivoe lizina i treonina a mahunarke metionina, pa ih kombinuju, naravno ne mora u istom obroku nego u toku dana. Komplikovanije je malo nego nekome ko jede meso ali biće lakše kad skontaš glavne namirnice koje uglavnom voliš da konzumiraš. Nađi neki sajt, vjerovatno ima, gdje se vide za namirnice proflli aminokiselina. Dosta ti olakšava to što jedeš jaja i mliječne proizvode.
Isto sam vidio da neki veganima savjetuju veći unos proteina ukupno pa možeš i to razmotriti.
Hvala puno :) Saznala sam danas da je jedna instruktorka grupnih programa u teretani u koju idem veganka a jedna je vegetarijanka pa cu I njih zamoliti da me posavetuju.
Sačuvana
TheUgly
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #19 poslato: Jul 27, 2017, 12:44:55 posle podne »

Ono što sam ja vidio da vegani rade je da kombinuju različite namirnice i tako se trude da neutralizuju nedestatke određene aminokiseline. Npr. žitarice imaju niže nivoe lizina i treonina a mahunarke metionina, pa ih kombinuju, naravno ne mora u istom obroku nego u toku dana. Komplikovanije je malo nego nekome ko jede meso ali biće lakše kad skontaš glavne namirnice koje uglavnom voliš da konzumiraš. Nađi neki sajt, vjerovatno ima, gdje se vide za namirnice proflli aminokiselina. Dosta ti olakšava to što jedeš jaja i mliječne proizvode.
Isto sam vidio da neki veganima savjetuju veći unos proteina ukupno pa možeš i to razmotriti.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #18 poslato: Jul 27, 2017, 09:06:54 pre podne »

Sve dok vodiš računa da podmiriš potrebe organizma sa potrebnim makroima, a da pri tome ne ostvaruješ preveliki suficiti pojedinih makroa, slobodno organizuj ishranu tako da zadovoljiš hedonistu u sebi
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 17 upita.