TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:01:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening na godisnjem odmoru- da ili ne?  (Pročitano 1929 puta)
Aleksandra Aranitovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1140


« Odgovor #12 poslato: Avgust 10, 2017, 11:46:17 pre podne »

I ja spadam u one koji ne mogu bez treninga  ;D
Na odmoru kombinujem lagano trcanje ujutru, vezbice sa svojom tezinom(sklekovi,cucnjevi,obrnuta propadanja,vezbe za stomak, ledja...itd.) i gledam da sto vise plivam  ;D

Ali od teretane ipak odmorim tih par dana...
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #11 poslato: Avgust 07, 2017, 11:09:02 posle podne »

Pa recimo da me nije interesovala pauza jer je ono sto mi prija upravo trening.

Da, telu treba odmora i ja dajem klijentima takozvani ciljani reset, ali mene samo nije briga da li ce doneti bolji izgled telu jer sam prezadovoljan ovim sto trenutno nosim i osecam se jako dobro sa tom kolicinom treninga :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Avgust 07, 2017, 08:41:15 posle podne »

Ako nikada niste propustili trening kako možete znati da li bi vam pauza prijala ( i pomogla da dodjete do boljih rezultata)  ili ne  ? :D
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #9 poslato: Avgust 07, 2017, 08:07:23 posle podne »

Svi smo mi razliciti,a i svako poznaje svoje telo najbolje. Niko od nas nije juce poceo da trenira tako da zna sta mu godi i prija.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #8 poslato: Avgust 07, 2017, 04:12:02 posle podne »

8 godina bez promasenog treninga. Ljubav valjda :)
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #7 poslato: Avgust 07, 2017, 03:11:11 posle podne »

Zanimljivo je da svi imamo drugacija iskustva i stavove. :) Da, znam za primer jednog karatiste koji je mesec dana pauzirao, trener ga pozvao na takmicenje, da samo kategoriju popuni. Medjutim u zadnji cas se desi da mora da nastupi, krene turnir i momak osvoji zlato. Iz njegove price nikada se nije osecao sveziji, jaci, motivisaniji nego taj put,iako mesec dana nije vezbao nista. To sigurno mozemo pripisati i superkompenzaciji koje je telo stvorilo, jer je ranije sigurno bio preoptercen treningom. Zavisno kako ulazimo u odmor, dali iz srednjeg ili visoko intenzivnog perioda.
Nekada moze veoma prijati u fazi godisnjeg odmora, i totalna promena trening rutine. Novi pokret, novi stimulans.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #6 poslato: Avgust 07, 2017, 02:50:49 posle podne »

Ja sam za to da se napavi potpuni odmori tih 10 dana nekad i više od toga i kada su takmicari u pitanju jer nista ne moze da zameni taj odmor. Vaznost odmora sam shvatio nakon povreda kada sam bio primoram da odmaram po par meseci godisnje i ispostavilo se da su ti odmori veoma dobro uticali na moj napredak. Pre toga nikad nisam pravio pauze zbog straha da moje performanse na opadnu ali se ispostavilo da su one sve sporije napredovale i stagnirale jer nije bilo tih odmora. Nakon potpunog odmora snaga i ostale performase ce sigurno biti nize( nekada i puno slabije) ali samo privremeno dok se telo ponovo aktivira i vrati u trening ali ce nakog toga potpuno oporavljen i svez cns uciniti to da prevazicete rezultate koje ste imali pre pauze. Poznajem par ozbiljnih takmicara ( cucanj i mrtvo 300kg+, bench 200kg+ ) koji tokom leta ili u nekom drugom delu godine ne treniraju po mesec-dva ( samo ponekad plivanje, malo trcanja i slicno) a imaju ozbiljne rezultate i u svakoj takmicarskoj sezoni naprave znatno bolje rezultate nego ranije. Ne potcenjujte moć odmora, nikakva hemija ili suplementacija ne moze da zameni prirodni odmor koji bih ja preporucio i takmicarima da naprave barem mesec dana godisnje.

Moj lični primer  čučanj oko 170kg i dugo dugo vreme stagnira na toj kilazi, potpuna pauza godinu dana, posle povratka u teretanu cucanj jedva 10x30kg( jako smesno ali pretesko ),posle prvog meseca dosao do 100kg, a u trećem  mesecu treninga cucanj 200kg ( vise od 3xtelesne tezine).
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Avgust 07, 2017, 07:09:30 pre podne »

Mnogo zavisi koji je odmor  pitanju ali uzmimo za primer odlazak na more u trajanju od deset dana.
Prvo sto uradim je da gde god da odem trazim teretanu po hotelima ili lokalnim molovima.
Idem pet treninga tokom nedelje ali minimalno moze i cetiri.
Uglavnom je to ujutru nekih sat vremena posle dorucka.
S obzirom da je to period kada ne vodim racuna toliko o ishrani nisu to neki posebno jaki treninzi vec da se forma odrzi.
Kombinacija kruznih treninga,mozda neke posebne particije i hita na kraju je dovoljna.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #4 poslato: Avgust 06, 2017, 12:27:59 posle podne »

Zoli, koji intenzitetom vezbas na odmoru? Koliko ucestalo i dali tamo radis drugaciji tip treninga?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Avgust 06, 2017, 06:41:55 pre podne »

Trebarazlikovati takmičare i hard vežbače od rekreativaca jer nije to isto.Kod nas nema odmora jer ovo je bukvalno droga.Ja na bilo kom odmoru gde god da sam prvo tražim teretanu.
Rekreativci to sigurno neće raditi i tu treba ipak napraviti razgraničenje nije isto.
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #2 poslato: Avgust 05, 2017, 10:18:29 posle podne »

Pozdrav Mare. Moram da se nadovezem na tvoj text. Kao aktivan sportista ja jednostavno nemam potrebu ili zelju da se prepustim pasivnom odmoru. Telo mi traži trening i ne mogu bez njega mada na odmoru ne radim treninge tog obima ili intenziteta ipak odradim neki laksi bb  ili  cf trening i to 3 ili 4 puta za ceo odmor. Primetio sam da ako se prepustim čarima odmora i leškarenju na plazi moje performanse su manje kada se vratim kuci i redovnom treniranju. Ne nesto puno ali ipak manje. I zato mi je lakše da odradim par lakših treninga nego da se vratim pola koraka nazad. Moja preporuka bi bila da aktivni sportisti i napredni rekreativci odrade po koji trening i na odmoru u zavisnosti od opreme i mogućnosti jer ipak smo mi tu gde smo jer se razlikujemo  od ostalih.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #1 poslato: Avgust 05, 2017, 06:11:44 posle podne »

U jeku sezone odmora, cesto nem se vrti u glavi dal da treniramo tih par dana na odmoru ili da se opustimo skroz? Hocemo ispasti iz forme tako brzo ili cemo se regeneristi i biti jos bolji?
Moj stav je sledeci:
Kada odemo negde na odmor, more ili slicno, potreba za fizickom aktivnosti za svakog je drugacija. Mnogi medju nama imaju "naviku" da treniraju stalno, to je ok. Ali ipak treba sagledati to sve iz vise uglova.
Cilj odmora je regeneracija kako psihicka, tako i fizicka. Trening s druge strane je opterecenje i vrsta stresa. Na prvu loptu, deluje kao da ga treba izbaciti ali...
Ako je u pitanju pocetnik koji "od skoro" je poceo da trenira, nema jos neke ustaljene navike i disciplinu, moj savet je TRENING. U toku tih 7-10 dana napraviti bar 2x kraci trening od 15-20min. Telo pocetnika se brzo razvija, ali brzo se i vraca na staro. U prevodu, lako reaguje i na trening, i na detrening.
Zato par kratkih serija sklekova, zgibova,cucnjeva i core vezbi i kraj price. Dobro dodje i kao trening discipline i volje.

Ako imamo aktivnog sportistu, ili naprednog rekreativca koji godinama redovno "izgara" u masovnim treninzima, moj savet je ODMOR. Za nekog u formi cije je telo naviklo na svakodnevni trenazni stres, 2x godisnje, pasivni odmor od 7-10 dana je preko potreban radi prevencije povredjivanja, ali i doprinosi daljem razvitku sposobnosti. Jer unutar pasivnog odmora za top vezbaca, posle 3-4 dana telo se "resetuje". Dogadja se potpunija obnova tkiva, balans hormona se vraca,nervni sistem postaje senzitivni i reaktivniji na trening kasnije kad se vratimo. Takodje i celijski receptori se odmoraju i postaju reaktivniji za prvi i svaki sledeci trening, posle pauze.
Tu kao sto vidimo, pauza je produktivna stvar. Jer ovo prividno "rusenje" forme daje samo podlogu za dalje napredovanje.

Ja sam naceo ovu temu a vi nastavite :) dajte svoja misljenja, ideje...podelite i neke treninge ako ste ih radili u ovom periodu i slicno.
Bice zanimljivo svakako :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.096 sekundi sa 18 upita.