TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395479 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 11, 2024, 03:51:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako doci do 105 kg - pomoc -  (Pročitano 4515 puta)
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #22 poslato: Avgust 10, 2017, 03:14:02 posle podne »

Ne ne pogresno si me razumeo ili sam ja pogresno sastavio recenicu....ne savetujem to da radis vec ti poredim da je biceps mnogo manji od nogu a i njemu si posvetio jedan trening kao i nogama...to ti iznosim kao ne realno....

dobro, ali daj mi nesto... molim te daj mi nesto, neku teoriju, zasto ne valja sam bices i zasto da ubacim jos jednu grupu misica?
Sačuvana
i've never been much of a romeo
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #21 poslato: Avgust 10, 2017, 03:10:50 posle podne »

Ne ne pogresno si me razumeo ili sam ja pogresno sastavio recenicu....ne savetujem to da radis vec ti poredim da je biceps mnogo manji od nogu a i njemu si posvetio jedan trening kao i nogama...to ti iznosim kao ne realno....
Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #20 poslato: Avgust 10, 2017, 03:08:00 posle podne »

Pa vidi stavio si biceps jedan dan a on je premali misic da bi se radio jedan dan zasebno....vec ako hoces da razdvajas biceps od tricepsa upari ih sa nekom drugom particijom...npr sa ledjima i grudima...uporedi recimo biceps i noge povrsinski...koji je veci misic a i jedan i drugi misic radis jedan dan....

ok izneo si misljenje, e sad mi daj teoriju zasto nije dobro? kakve veze ima sto svaki dan radim zasebno jednu grupu misica, sad me savetujes da radim biceps i noge... odradim biceps sva krv koja se napunila tu posle nogu otice skroz dole i nista nisam uradio...i zasto bih uopste radio dve vezbe, koji je to pravilnik da moram dve vezbe da radim, sta fali svaki dan jedna grupa misica... ja o tome pricam , ja hocu argumente o tome... :) ... a ne samo davide nije dobro ubaci jos neku grupu, ok nije problem ali prvo mi reci zasto nije dobro, objasni, pa mi posle objasni zasto da dodam drugu grupu misica... vrlo jednostavno... teoretski
Sačuvana
i've never been much of a romeo
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #19 poslato: Avgust 10, 2017, 03:03:41 posle podne »

Pa vidi stavio si biceps jedan dan a on je premali misic da bi se radio jedan dan zasebno....vec ako hoces da razdvajas biceps od tricepsa upari ih sa nekom drugom particijom...npr sa ledjima i grudima...uporedi recimo biceps i noge povrsinski...koji je veci misic a i jedan i drugi misic radis jedan dan....
Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #18 poslato: Avgust 10, 2017, 02:59:37 posle podne »

Svako ima svoj plan i ne odgovara svakome isto...ni plan treninga ni plan ishrane...treba slusati svoje telo samo...
Zasto ne guras standardno jedna particija jedan dan? A da pritom noge i ledja ne idudan za danom kao ni grudi i ramena...eto otprilike pa mozes sam sastaviti...

pa cekaj, sad kazes svako ima svoj plan i ne odgovara svakom isto ni plan treninga ni plan ishrane.... pa ako je tako , otkud oni znaju da li meni plan lezi ili ne lezi, a vidim ne svidja im se... na pitanje dobijem potpitanje, zasto nisi ovo , zasto nisi ovako... pa zato kazem ajde onda ljudi napisite vase planove pa da vidim
« Poslednja izmena: Avgust 10, 2017, 03:10:52 posle podne od strane _david_ » Sačuvana
i've never been much of a romeo
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #17 poslato: Avgust 10, 2017, 02:48:29 posle podne »

Svako ima svoj plan i ne odgovara svakome isto...ni plan treninga ni plan ishrane...treba slusati svoje telo samo...
Zasto ne guras standardno jedna particija jedan dan? A da pritom noge i ledja ne idudan za danom kao ni grudi i ramena...eto otprilike pa mozes sam sastaviti...
Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #16 poslato: Avgust 10, 2017, 02:16:50 posle podne »

Citao sam ovaj forum, ko god je izneo plan ishrane i ko god je izneo plan treninga, nikad nije valjalo... pa ajde onda iznesite vase planove treninga i ishrane , pa da uporedimo.... sta to tako vi dobro znate, a mi svi ovde tupavi nista ne znamo, nije hejt... samo pisem...posto sam sad srchovao na fejsbuku nenanda, Nnenad je ubedljivo pobedio, pocetna slika pozeraj, obim ruke 160 izdefinisan... na raznim anabolicima + dodaje u opisu slike  "Ukoliko zelte ovako da izgledate obratite se Adoni Ado Gosto" i sad ce on meni da proda plan ishrane da mu ja tutnem koju stoju u dzep, ljudi molim vas... dosao sam po ozbiljne savete....mada nemam nista protiv tebe nenade, vidim da se bavis profesionalno... ali nemoj da me zavlacis ako nemas sta konkretno da mi kazes sa argumentima, glupo je ubacivati se

- sta ne valja u ovom mom treningu, nemojte da pitate vase trenere pa da mi onda odgovarate, recite mi odma, davide ne valja to to i to... razlozi (objasnjenja sa nekom teorijom) kakve veze ima sto sam odvojio ruke, sta kao nece stici ruka da se opopravi? daj to su miki maus teorije... dosao sam po ozbiljne savete... kako da doguram do 105 kg..ako nista nevalja, izmenite mi to, sastavite mi plan ishrane, trening pa cu valjda dogurati do tih 105 kila :)

- znam nenade za broj ponavljanja da nema veze sa masom ili defkom...
« Poslednja izmena: Avgust 10, 2017, 03:05:06 posle podne od strane _david_ » Sačuvana
i've never been much of a romeo
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #15 poslato: Avgust 10, 2017, 12:45:50 posle podne »

Sad tek videh, broj ponavljanja u seriji isto tako povecaj slobodno...Nije manji broj za masu, a veci za definiciju ako to nesto ciljas, to su mitovi i zablude nestrucnih ljudi iz osamdesetih itd.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #14 poslato: Avgust 10, 2017, 11:22:42 pre podne »

Kao što je i Nenad primetio ti si ramena, biceps i triceps odvojio posebne dane. 
Pa kao što si dole nešto pominjao napredak u prve 4 godine posle neka stagnacija ako ne bude hemije i slicno. Pa sa ovakvim treningom to je i jeste tako ili ces uzeti hemiju i i dalje pumpati biceps  ili ces nauciti da treniras ako zelis dalje da napredujes. To su ti dve mogućnosti, a ja savetujem onu drugu.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #13 poslato: Avgust 10, 2017, 09:39:35 pre podne »

Ruke kao najmanja partija na telu rasturene u dva dana.... NIKAKO !!!
Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #12 poslato: Avgust 10, 2017, 02:17:31 pre podne »

Ponedeljak: Gudi, listovi, trbušnjaci
Utorak: Leđa
Sreda: Noge
Cetvrtak: Ramena, vrat
Petak: Triceps, listovi
Subota: Biceps, podlaktica
Nedelja: Odmor

GRUDI
Broj serija Broj ponavljanja
Ravni benč-pres 4 4-6
Kontra kosi potisak bučicama 4 6-8
Koso razvlačenje 4 6-10
Nekad ubacim (butterly)
takodje njekad ubacujem smorene sipke za grudi

LEĐA
Zgibovi sa opterećenjem 3 4-6
Vslanje u pretklonu 3 4-6
Mrtvo dizanje 3 4-6
Veslanje na donjem koturu 2 6-8
Veslanje bučicom 2 6-10
Dobro jutro 4 10-15

NOGE
Čučanj 5 4-6
Leg pres 4 6-8
Nožna ekstenzija 4 6-10
Vučenje sa pravim nogama 4 6-8
Leg curl 4 6-10

RAMENA
Potisak iza vrata 4 4-6
Lateralno podizanje za srednju glavu 3 6-8
Lateralno podizanje za zadnju glavu 3 6-8
Uspravno veslanje 4 4-6
Vežba za vrat 4 15-20
(po jedna serija u svakom pravcu)


TRICEPS
Potisak sa čela 3 4-6
Uski benč-pres 3 6-8
Jednoručni potisak bućicom iza glave 2 6-10

BICEPS
Stojeći biceps pregib 3 4-6
Pregib na Skotovoj klupi bučicom 3 6-8
Hamer pregib 2 6-10

PODLAKTICA
Obrnuti biceps pregib 3 10-15
Zglobni pregib 2 15-20

LISTOVI
Stojeće podizanje na prste 3 10-15
Sedeće podizanje na prste 2 10-15

TRBUŠNJACI
Ležeće trbušne kontrakcije 3 15-20
Podizanje nogu 3 15-20
Trbušne kontrakcije sa
povlačenjem konopca
2 20-30
« Poslednja izmena: Avgust 10, 2017, 02:28:11 pre podne od strane _david_ » Sačuvana
i've never been much of a romeo
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16741


« Odgovor #11 poslato: Avgust 09, 2017, 10:44:55 posle podne »

Mene najviše zanima tvoj plan treninga, da vidimo kako to izgleda posle 3,5 godina vežbanja :)
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #10 poslato: Avgust 09, 2017, 08:56:06 posle podne »

Uopšte nije loše Davide. Sto se tiče proteina ja idem dnevno izmedju 2,5 do 3g  po kg. Sto znači da na mojih 100kg unesem izmedju 250 i 300g. Na tvom mestu dodao bih kvalitetnih uh u 7.obroku posto ti je prioritet masa. Sto se tice 6.obroka kazi mi koliko unosi crnog hleba. Znaš i sam da je u obroku posle treninga jako bitno uneti sve potrebne nutrijente u dovoljni količinama. Ti si mlad momak i   imaš brz metabolizam pogotovo sto imaš zavidnu misicnih masu. Verujem da sad da bi napredovao dalje treba da pojača unos proteina i uh. U zadnjih 6.meseci da li stagniras sa dobijanjem na masi ili je dobijas polako. Ima li neke promene u odnosu kada si se slikao.
  Ono sto je zanimljivo kod Mirka je to da čovek ima noge na kojima mogu da mu zavide i bodybilderi. Na poslednjoj slici se vidi da mu je list velicine glave a to dodatno povecam njegovu kilazu jer su noge pola tela.
 Sto se tiče kardia da li je to onih 20min posle treninga  sa tegovima ili trčiš jos i duze?
  Čekamo tvoj plan treninga
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2017, 09:14:44 posle podne od strane Stamen Randjelovic » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Avgust 09, 2017, 03:43:04 posle podne »

Mislim da proteini neće biti problem, oko 1,5-2 gr po kg će biti ok...sa hidratima postepeno ići naviše...početna cifra oko 3 gr po kg...pa "do granice zamašćivanja"( uopšteno rečeno, naravno, clean izvori hidrata), neki pominju 3-6 gr po kg...obrati pažnju i na unos masti, 0,6-1 gr po kg...

Poenta priče je u postepenom povećanju unosa kalorija...ah, "magloviti suficit"...  ;) u odnosu na TDEE( ipak, samo orijentaciono)...

Ne zaboravi da kardio ima niz benefita za naše telo od kardiovaskularnog zdravlja, oporavka od treninga( "troši laktate")...ali, bez krajnosti sa istim...

Malo informacija...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najcesce-greske-u-radu-na-povecanju-misicne-mase

Nego deder ispiši nam nedeljni plan treninga po mišićnim partijama...vežbe, serije, ponavljanja...koliko treninga imaš nedeljno? Trajanje treninga...pauze između serija...
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2017, 09:02:48 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
_david_
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 168


i've never been much of a romeo

« Odgovor #8 poslato: Avgust 09, 2017, 03:20:21 posle podne »

Hvala slavisa vezano za savete za ishranu, ja sam relativno mlad u ovom "sportu" kad kazem sport ne mislim na profesionalizam, nego obican dizac tegova.... i nisam trazio nikakve savete nego sam isao,. znas ono... na moju ruku za jelovnik malo pretrazivao internet za ishranu i nista drugo, nisam nikada nista stavljao na papir i merio, ali u pravu si trebao bi , mozda mi sada telo trazi vise uh proteina itd... poslusacu savet , da.. to za omega3 znam da izaziva krvarenje u vecim kolicinama duzi niz perioda , inace sam zaboravio da napisem da svaki dan radim kardio trening, to je klasicno trcanje... ne vozim bajs, to mi nekako smor....i ostalo, znaci samo trcanje svaki dan.. tdee isto ne merim, ne znam kolika mi je potrosnja energije tokom dana... ali uradicu sve to pa javljam

- Stamen nije problem





- OVO su mi stare slike , od pre 2,3 meseca... nemam novije, trenutno nemam telefon ,odnosno koristim nokiu 6300 a tu je kamera i znate sami kakva -200 piksela, probao sam da se slikam ali jok ne vredi... videcu da me kolege slikaju pa cu okaciti svezije slike
Sačuvana
i've never been much of a romeo
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.159 sekundi sa 17 upita.