TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 11:14:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sagorevaci masti i stitna zlezda  (Pročitano 1317 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Avgust 14, 2017, 08:37:18 pre podne »

Koliko imaš godina? Redovno treniraš ili si pravio duge pauze?

Mogao bi odraditi ultrazvuk vrata, uz hormone št. žlezde.

Majka ima hipo/hiper ili probleme sa štitnom autoimune prirode?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2017, 04:27:13 posle podne »

Nema nikakvih čvorova na vratu..."izraslina"?

Ne znam koje bi parametre "krvne slike odradio", da bi iskontrolisao štitnu žlezdu potrebno je odraditi fT3, fT4, TSH( bar "inicijalno")...što se tiče paraštitne žlezde smatram da bi simptomatologija bila manifestnija od pomenute, ako postoje neki problemi...

Mada ne bi trebalo zaboraviti i na neželjene efekte ketogene dijete na koji bi takođe trebalo obratiti pažnju ( npr. problemi sa vodom i elektrolitima...molim za detaljno čitanje)...https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/nezeljeni-efekti-ketogene-dijete

Pomenuti suplement, Animal Cuts, sadrži i "kompleks za stimulaciju štitine žlezde"( bez panike, ništa sintetika, T3 i sl.) - , kao što već rekosmo pri restriktivnim dijetama jedan od glavnih problema je posledično usporavanje metabolizma kao posledica nedovoljne konverzije T4 u T3. Podsetimo se da je T3 aktivni oblik hormona štitne zlezde koji na nivou perifernih tkiva ostvaruje maksimalni učinak. Animal Cuts sadrži i TIROIDNI KOMPLEKS zadužen za dovoljnu aktivnost kontrolora brzine našeg metabolizma – štitne žlezde( tirozin, ektrakt lista masline i lista žalfije).

Dakle, ne vidim nekakva ograničenja( ako ih od početka upotrebe nije bilo) vezano za animal cuts, kao i ketogenu djetu( ako se sporovodi kako valja)...
« Poslednja izmena: Avgust 13, 2017, 04:29:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Joco991
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2017, 11:03:53 posle podne »

Nemam nijedan od ovih simptoma koje si naveo... dakle samo kao neko stezanje sa obe strane vrata...
Za nalaze tesko, oni su mi kod kuce a ja sam trenutno na odmoru... za kalcijum racunaj da je ili 2,66 ili 2,71, tako nesto... mada sam negde procitao da da je sve do 2,7 normalno, iako su ref vr u mom slucaju nesto nize...
Hormone i krvnu sliku sam odradio reda radi, nisam nikakvih problema imao, i kao sto sam napisao, sve je bilo ok, i dr je rekla da je sve u redu.

Sa ac cu za svaki slucaj da pauziram, dok pretpostavljam da mogu da nastavim sa keto... za 2 nedelje sam skinuo preko 3 kg a izgleda kao da sam skinuo i vise od toga, pa mi je nesto zao da prekinem

Ili da za svaki slucaj uradim krvnu sliku?
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2017, 11:05:55 posle podne od strane Joco991 » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2017, 10:53:15 posle podne »

Hm, ta pojava stezanja ne mora da ima nikakve veze sa štitnom žlezdom...

Pomenuta "frka" oko kalcijuma i vitamina D bi se pre odnosila na paraštitine zlezde...

Svakako da rigorozne dijete mogu uticati na konverziju T4 u T3( aktivnost enzima i unos hidrata)...

Da li se javlja i promuklost? Teško gutanje? Knedla u grlu? Otoci na vrati? Čest suv nadražajni kašalj koji nema veze sa prehladom?

Ako nije problem, možeš li da skeniraš te nalaze čisto da vidimo "razloge"? Sumnja na hiperparatiroidizam?

Inače, pojava grčeva? Klenbuterol?
« Poslednja izmena: Avgust 12, 2017, 11:01:27 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Joco991
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2017, 10:33:55 posle podne »

Pozdrav svima...
Pre nekih 2m poceo sam sa koriscenjem sagorevaca masti. Ispio sam The Fat Burner, napravio malu pauzu i presao na AC...
Jos prilikom koriscenja The Fat.b. par puta sam osetio neko ziganje u predelu vrata, ali to je bilo samo u pocetku i svega par puta, nista strasno...
Nakon nekih nedelju dana koriscenja AC poceo sam ponovo da osecam bolove u predelu vrata, samo ovaj put mnogo jace i dugotrajnije... kao neko stezanje sa obe strane grkljana... traje neko vreme, pa pusti, pa opet i tako vec par dana...
Trip ili imam razloga za brigu? Dodao bih da mi majka ima problema sa stitnom...
Hormone stitne sam kontrolisao prosle godine, sve je bilo ok...
medjutim, nalazi krvi su pokazali da imam blago povisen kalcijum u krvi, 2.66 cini mi se... na netu sam nasao da to moze biti povezano sa stitnom... sem toga, bio mi je snizen vitamin D, sto takodje moze ukazivati na odredjena probleme sa stitnom... ALI, ako sam dobro shvatio, vise Ca ukazuje na ubrzan rad, dok manjak D vitamina ukazuje na snizen rad, potpuno kontradiktorno...
Uglavnom, tada je dr rekao da je sve ok i da nema razloga za brigu...
Vec 2 nedelje sam na keto... sa ac cu da prekinem svakako, ako nista drugo da vidim da li ce se bolovi povuci, da li da vadim nalaze, ili da zavrsim jos desetak dana dijete i da se malo oporavim, pa za  ekih mesec dana
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 19 upita.