TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:12:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda Kolena.  (Pročitano 3159 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: Avgust 24, 2017, 12:20:39 pre podne »

A kad realno sagledas stvari, ako je nesto osteceno vezbanjem samo pogorsavas stanje...i mogucnost za dobar oporavak se smanjuje.
Pravovremeno javljanje lekaru nakon povrede ( vreme je jako bitna stavka) + adekvatna terapija a posle toga sledi rehabilitacija tj postepeno vracanje u trenazni proces....
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Avgust 24, 2017, 12:16:52 pre podne »

Prof Milankov je odlican. Ne bih nista da prognoziram, ali najverovatnije ce te operisati.
Obavezno se javi
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #7 poslato: Avgust 23, 2017, 10:14:39 posle podne »

Bio sam kod ortopeda , I dao mi je uput za Novi Sad kod profesora Milankova, nista ni on ne zna sta sme sta ne smem , jedino da odem kod Vukosava.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #6 poslato: Avgust 22, 2017, 03:19:15 posle podne »

Tako je, uz zvanican pregled  i savet mi cemo imati kristalniju sliku sta da ti savetujemo :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: Avgust 22, 2017, 06:32:43 pre podne »

S obzirom da je potpuna ruptura u pitanju uz udruzene povrede, moj savet ti je da sto pre odes kod ortopeda.
Jer ce on obaviti jako bitnu stvar koja ovde nedostaje a to je pregled.
Sa njegovim misljenjem mozemo razmotriti dalje opcije. Sve drugo bi bilo tebi na stetu.
To sto si imao raniju povredu, ne znaci da je ova identicna i da se isto tretira.

Javi se nakon pregleda....
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #4 poslato: Avgust 21, 2017, 08:34:51 posle podne »

Da , operisu se , ali ako zelis odma , moras da platis oko 150 000 hiljada ili da cekas red pa kad te pozovu , obicno kazu ceka se po godinu , dve..Ici cu da se prijavim pa kad budem stigao na red, a dotle zelim da mi kazete sta smem da radim a sta ne ?
I jel moze neko da mi objasni sta je ovo ''Lateralni retinaculum patele raslojen,hiperintenzan,uvecanog volumena u blizini femoralne insercije, daje sliku rupture'' , slika neka sa objasnjenjem sta je I gde se nalazi?
MR sam uradio jer sam kao i ortoped sumnjao na prednje ukrstene (isti simptomi kao i na levom kolenu koje sam vec operisao) imam iskustva u glavnom sa tom povredom , a I radi provere zbog sebe :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Avgust 21, 2017, 05:00:42 posle podne »

Sad sam i ja to htela da pitam, ko je trazio MR?
Jesi li bio kod ortopeda?
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2017, 04:55:26 posle podne »

Koliko znam obicno se ukrsteni ligamenti operisu? Sta ti doktori kazu na to?
Sačuvana
Ulquiorrax
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 73

« Odgovor #1 poslato: Avgust 21, 2017, 04:06:47 posle podne »

Pre 2 nedelje sam pokidao prednji ukrsteni ligament I imam rupture medialnog meniskusa, sada hodam normalno, mogu da ispravim i savijem nogu u punom obimu..
Zanima me , da li smem da trcim pravoliniski , da li smem da radim noge u teretani?
Vec sam operisao levo koleno isto LCA ali bez rupture meniskusa , ne znam kakav uticaj ima meniskus na koleno u potpunosti(njegova uloga) , osecam bol kada ispravim skroz nogu a pritom se oslonim na nju svom tezinom (spoljna strana desnog kolena), I prilikom savijanja osecam isto (bol nije strasna ali smeta).

Ovo su analize magnetne rezonance :

Prisutan je srednje veliki intraartikualrni izliv , bez prisustva degradacionih produkata krvi. Edem periartikualrnih mekih tkiva.
Prikazuje se zona povesenih PD FS inteziteta siganala posterolateralnog aspekta tibijalnog platoa, koja odgovara kontuziji.CP i LcolM ocuvanog kontinuiteta i inteziteta signala.
Postoji potpuni prekid kontiniteta LCA.
Lateralni retinaculum patele raslojen,hiperintenzan,uvecanog volumena u blizini femoralne insercije, daje sliku rupture.
Postoji horizontalna rupture zadnjeg roga medijalnog meniskusa i druga vertikalna u regiji spoja zadnjeg roga i tela ovog meniskusa,Nema znakova inkarceracije.
Lateralni meniskus je ocuvane morfologije,homogeno hipointenzan.
Ekstrnzorni mehanizam je normalnog izlgeda.
U zatkolenoj jami nema patoloskih promena.
ZAKLJUCAK: RUPTURA LCA , LATERALNOG RETIINAKULUMA PATELE I MEDIJALNOG MENISKUSA,aktuelno bez znakova inkarceracije.
KOSTANA KONTUZIJA POSTEROLATERLANOG ASPEKTA TIBIJALNOG PLATOA.
VECI IZLIV.

Sta smem da radim a sta ne ?
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.123 sekundi sa 17 upita.