TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:18:49 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: No reaktor mma  (Pročitano 2550 puta)
Aleksandar Terzic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


Profesionalni MMA borac

« Odgovor #11 poslato: Jun 06, 2018, 09:26:46 posle podne »

Dosta vremena je proslo od otvaranja ove teme.
Nadovezao bih se kao takmicar da definitvno treba izbeci bilo kakvo uzimanje stimulativnih sredstava tipa NO pre same borbe, jer upravo uz koriscenje istih se javlja preveliki pritisak i nervoza, dok u samoj borbi takmicar mora ostati maximalno hladan i pribran. Pre nekog teskog treninga/sparinga OK, ali pre borbe nikako, sto si uradio- uradio si/ ne tovi se prase pred Bozic a i sama borba je dovoljna motivacija i mentalni triger :)
Sačuvana
" Nepobedivost leži u odbrani. Mogućnost pobede leži u napadu. " - Sun Tzu
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Septembar 29, 2017, 10:17:05 posle podne »


Neki od proizvođača suplemenata imaju čak i seriju "reaktora" namenjenih "navodno" MMA borcima i sl.
Mislim da je to : https://www.pansport.rs/transportni-sistemi-i-no-reaktori/assault-punch?sku=541
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Septembar 29, 2017, 10:16:08 posle podne »

Kod kofeina je doza bitna, ponekad kada premašim određenu dozu baš se oseti ubrzan rad srca što mi više otežava trening. Tako da je jako bitno voditi računa o doziranju, ja se nekad prevarim pa popijem nekoliko guarana ili kafa u toku učenja i onda kad dodam kofein pre treninga ume da bude problema.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Septembar 29, 2017, 10:05:22 posle podne »

Razlika između leka o otrova je doza...tako da bi trebalo biti oprezan pri doziranju kofeina...

Hm, koristim redovno kofein kao suplement godinama, baš kao "preworkout"...osim ako nema nekih ozbiljnijih teškoća "sa srcem", krvnim pritiskom i sl. ne bi trebalo da bude problem...naravno, tu je bitan aspekt nadoknada vode i elektrolita...uzimanje drugih suplemenata, skriveni izvori kofeina, drugih metilkasntina, sinefrina...

Neki od proizvođača suplemenata imaju čak i seriju "reaktora" namenjenih "navodno" MMA borcima i sl.

Taurin uz kofein može povoljno delovati i na mišiće, a i na srčani mišić... http://www.tmg.org.rs/v333407.htm
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Septembar 29, 2017, 12:23:54 posle podne »

Ja isto mislim da je no reaktor loša opcija pre trening jer će ti ubrzati puls + pumpa a mislim da ti to nije potrebno. Takođe i kofein, on podize koncentraciju i imaćeš više "energije" ali opet i on ubrzava rad srca tako da to može biti problem. Najbolje da isprobaš na treningu, nista se ne isprobava prvi put na takmičenju.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #6 poslato: Septembar 29, 2017, 10:57:54 pre podne »

To je nažalost realnost i na to se mora paziti.NO su odlični ali zavisi za šta.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #5 poslato: Septembar 28, 2017, 02:40:53 posle podne »

Protein + ovsene su dovoljne...ipak banana je dominantno izvor prostih hidrata, a ovsene pahuljuce će dati postajaniji nivo sporootpuštajuće energije...  ;)

Zoltan je dao dobar osvrt i na neki "benigniji" side efekat i solo kofein može biti dobar izbor...
Sačuvana
cedamil
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #4 poslato: Septembar 28, 2017, 12:19:37 posle podne »

Vazi hvala na brzom odgovoru a sta mislite da li je ovsene pahuljice sa proteinom i bananama mogu da prodju kao dobar obrok pre borbe?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #3 poslato: Septembar 28, 2017, 07:01:25 pre podne »

Kao neko ko je doktorirao u bukvalnom smislu NO reaktore na sebi,uzimao ih godinama i sada ovde gde se trenutno nalazim imam još dvadesetak novih da probam savetujem ti da ne uzimas pre borbe a evo i zasto.
Dovesce do pumpe u misicima sto ti moze tokom borbe napraviti probleme pogotovu kada se uvatis sa protivnikom u klinc.Meni se to desavslo na Armwrestling mecevima pa ti me savetujem.Mozda samo kofeinske tablete i to je to.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2017, 11:29:35 posle podne »

Sve od navedenog je tačno...

Tu su stimulativni sastojci koji "će ubrzati rad srca", kofein i dr. metil-ksantini koji imaju diuretički učinak, a tu je i "osećaj energije"...

Bitna stvar je osetljivost na pomenute sastojke, doziranje i sl., hidratacija pre, u toku, posle "aktivnosti"( nadoknada vode i elektrolita)...zdrastveno stanje...eventualno uzimanje još neki suplemenata, "dopinga" i sl.

"broscience"...čuo sam od drugara, prijatelja u teretani i sl. je zanimljiv pojam...dobra informisanost iz pouzdanih izvora dosta znači...

Probao bih pre meča( neki trening, sparing i sl.) pomenuti suplement, utvrdio "toleranciju" na sastojke, pa onda znaš šta da očekuješ...i kako da doziraš...

Detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/informativno-o-no-reaktorima
« Poslednja izmena: Septembar 27, 2017, 11:32:42 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
cedamil
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 17

« Odgovor #1 poslato: Septembar 27, 2017, 11:07:26 posle podne »

Pozdrav svima zeleo bih da vas pitam da li je dobro uzeti hot blood 3.0 ili neki drugi no reaktor sat vremena pre mma borbe? Negde sam cuo da moze dati energiju (naravno ne ocekujem ne znam ni ja sta) a neki kazu da je lose za hidrataciju i da ubrzava rad srca. Sta je tacno od ova 2?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.