TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 06:40:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening i prehlada  (Pročitano 1335 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16687


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 19, 2017, 10:05:27 posle podne »

Ja sam uvek za pauzu kada je prehlada ili bilo koji zdravstveni problem u pitanju. Bolje nikakav trening nego neko "gubljenje" u teretani koje nema smisla. Pauza svakako moze da prija i iz drugih razloga tako da se ja uvek odlučujem za odmor u takvim situacijama.
Sačuvana
Marko Vlajic
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 709


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 19, 2017, 09:58:19 pre podne »

Stigla je jesen a sa njome i sezona prehlada i gripa. Uvek se nameće pitanje kada nas uhvati prehlada, dal pauzirati ili otići na trening? Prošao sam obe faze i kada sam bolestan išao na trening i naravno kada sam par dana pauzirao.
Iz nekih stručnih uglova sam čuo da kad je organizam pod "opsadom" nekog virusa, tada ga ta sama borba crpi, i trening i utrošak energije bi mu samo tu borbu otežao,što je i logično. Kad je grip u pitanju i izlaganje velikim naporima dok on traje, kažu da se izlažemo i mogućim srčanim problemima.
Kroz godine treninga  dešavalo mi se da tek kad osetim da prehlada kreće da me "hvata" sa onim prvim simptomima, u tim trenucima bih radio neki kardio trening gde bi se preznoio i generalno bi se osećao bolje. Međutim bilo je i kontra efekata, kada sam kao mlađi i tvrdoglaviji uprkos prehladi ili gripu išao i radio redovne treninge. U tim slučajevima bi samo dobio veću temperaturu i osećao se još gore.
Znam da svako ima drugačija iskustva, savete iz svog ugla dal trenirati ili ne?
Stoga slododno iznesite i vaša mišljenja.  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.