TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:22:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Plan treninga  (Pročitano 4138 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #25 poslato: Januar 20, 2018, 01:26:50 posle podne »

Budi veoma pažljiv kada izvodiš te vežbe i prvo nauči tehniku.
Svako pogrešno izvođenje može doneti neku neželjenu povredu.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #24 poslato: Januar 20, 2018, 02:32:51 pre podne »

Donji deo leđa će jačati kod čučnja i mrtvog dizanja, takođe je dobra i hiperekstenzija sa opterećenjem.
Sačuvana
srba91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #23 poslato: Januar 19, 2018, 03:39:53 posle podne »

Ahaa,a kad radim ramena mislio sam da malo vise isforsiram trbusnjake i da ubaacim 15tak minuta trcanja na traci? Aa sta preporucujes za ojacanje donjeg dela ledja? Hvala
Bavaništanac uzecu tvoje misljenje u obzir :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #22 poslato: Januar 18, 2018, 10:00:07 posle podne »

Meni se ne dopada da za rame odvajas poseban dan a ledja koja su veća misicna partija spajas sa bicepsom. Ja bih rame spojio sa nekom drugom misicnom grupom jer mislim da nema potrebe odvajati poseban dan za njih.
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #21 poslato: Januar 18, 2018, 02:20:57 posle podne »

Pozdrav drustvo,nisam isao oko pola godine u teretanu pa sam planirao i da promenim malo trening,s obzirom na to da imam krivu kicmu mislio sam da se polako vratim i da mi primarni cilj bude ojacati ledja.Do sada sam radio (ledja,triceps) (grudi biceps) ramena i noge posebno i to rasporedim u nedelju dana.Radio sam po 4 vezbe i 4 serije,sem noge i ramane 5 vezbi a 4 serije i to u serijama 12,10,8,6.Imate li neki predlog kako bi mogao da izmenim trening,isto da bude 4 treninga nedeljno i vezbe kojim bi ojacao donji deo ledja? hvala unapred :)

Ja tako radim dva meseca pa promenim sledecim redom

1 dan Grudi i Ramena
2 dan Ledja i Ruke komplet biceps i triceps
3 dan Noge
4 dan odmor

Stim sto i vezbe koje radim radim piramidno sa povecavanjem tezine iz serije u seriju i ne radim to 12,10,8,6 kao ti...

Recimo najvise sam u grudima napredovao kad bi pre pocetka rada ramena odradio 4 serije bendja sa 2-3 izbacaja sa maksimalnim tezinama.To sam recimo primetio da mi dalo ekstra efekat...
« Poslednja izmena: Januar 18, 2018, 02:23:24 posle podne od strane Bavaništanac » Sačuvana
srba91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #20 poslato: Januar 18, 2018, 01:43:36 posle podne »

Pozdrav drustvo,nisam isao oko pola godine u teretanu pa sam planirao i da promenim malo trening,s obzirom na to da imam krivu kicmu mislio sam da se polako vratim i da mi primarni cilj bude ojacati ledja.Do sada sam radio (ledja,triceps) (grudi biceps) ramena i noge posebno i to rasporedim u nedelju dana.Radio sam po 4 vezbe i 4 serije,sem noge i ramane 5 vezbi a 4 serije i to u serijama 12,10,8,6.Imate li neki predlog kako bi mogao da izmenim trening,isto da bude 4 treninga nedeljno i vezbe kojim bi ojacao donji deo ledja? hvala unapred :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Novembar 16, 2017, 10:22:58 posle podne »

Surutka nije jedini i najbolji hepatprotektiv...ima ih više... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/zastite-vasu-jetru-dobrodosli-u-svet-hepatoprotektiva

Sve u svemu industrijski prerađena hrana je naš najveći neprijatelj...a da ne pričamo o raznim sokovima, grickalicama...
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #18 poslato: Novembar 16, 2017, 05:24:11 posle podne »

O "kanalima" smo detaljno u drugoj temi...

Sad sam pitao za UZ "stomaka" - jetra - žučna kesa - žučno kanali...pankreas i sl.

Nema pretvaranja masne mase u mišićnu...jedno je masno, jedno mišićno tkivo...

Ispoštuj, primeni i budi realan prema sebi...

Kazem,radio je i tad kad su bili ti rezultati i nista.Otiso kod hirurga odma posle toga i covek mi prepise dijetu jer sam mu izgledao krupnije,mada smo mi porodicno krupni ljudi,razbacani.Siroka ledja i ramena pa mu delovalo tako...Ja drzo dijetu i pio surutku i sveo je na 180 za 10 dana a bila 700,bukvalno preporodila me.Pito on mene posto mu tako izgledam da li pijem steroide il nesto tako,reko nikad...Masnija je je bila jetra...Sad sta je to izazvalo ja ne znam,nit pusim nit pijem.Mislim da ce biti hrana
« Poslednja izmena: Novembar 16, 2017, 05:25:43 posle podne od strane Bavaništanac » Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #17 poslato: Novembar 16, 2017, 04:01:48 posle podne »

O "kanalima" smo detaljno u drugoj temi...

Sad sam pitao za UZ "stomaka" - jetra - žučna kesa - žučno kanali...pankreas i sl.

Nema pretvaranja masne mase u mišićnu...jedno je masno, jedno mišićno tkivo...

Ispoštuj, primeni i budi realan prema sebi...

Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #16 poslato: Novembar 16, 2017, 09:39:05 pre podne »

Rađen UZ abdomena?

Nadam se da ćemo primeniti predloge izmene menija?

Da radjen je,iskreno 5x sam ove godine vec radio ultra zvuk zbog kanala i kad mi gledao testise i kanale radio je i sve ostalo i nikad nista.Kaze nije mi nista,sramota me vise da idem,kad me vidi nasmeje se covek....
Isao sam i na VMA jer nisam verovao ovde i isto i tamo potvrde dijagnozu za kanale...
Lezo sam u krevet jun,jul,avgust,septembar...Zaista od bolova nisam mogo da hodam bukvalno i na psihickoj bazi sto mi se to desilo moguce da sam jeo vise nego sto treba masnije i eto...
Ja sam bio sam sebi pogorsao stanje jer mene kad je pocelo da pusta jula meseca ja sam usto i uzo tegove i vratim bol jos goru nego sto je bila prvi put...
Labaratoriju sam radio ove godine 7x keva vise ne moze me provuce kroz knjige kad odem da radim,onda ti sve jasno,mora platim jer sam ispuco za ovu godinu....
DA pridrzavacu se menija svakako jer moram da izgubim barem 6 kila al hocu ih izgubim pametno pretvarajuci u misicnu masu.
Radicu ovaj program dva meseca pa ce vidimo rezultate,svaki 4 dan odmor pa opet 3 dana trening...
Svaki petak merenje,danas se merio cisto info i vidim kila dole a sit sam,polako samo...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Novembar 15, 2017, 09:47:55 posle podne »

Rađen UZ abdomena?

Nadam se da ćemo primeniti predloge izmene menija?
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #14 poslato: Novembar 15, 2017, 05:02:53 posle podne »

Manje sa "vege" izletima, ili jedemo kako treba( kvalitet i kvantite) ili će željeni napredak izostati, isto važi i za treninge!

Pomenuti meni mi deluje oskudno...samo dva obroka sa proteinima? Manje bih se oslanjao na proteinske suplemente, više na prave namirnice...

Po koja voćka između obroka je ok( veličina porcija voća ne veća od onoga što može stati u šaku), ali treba i znati koje voće odabrati, u prvom redu "low-carb" voće - citrusi, jagodasto voće( "berries"), jabuke, breskve...

Bez krajnosti sa voćem! I voće ima "šećere"...

Tribulus...hm, koliko imaš godina?

Uz ovsene dodaj jaja da bi to bio kompletan obrok...obrok pre počinka ubaci posniji sir i orašaste plodove i tako će taj meni biti koliko-toliko ok...( ako se ne varam sir i jaja su ok, kada su vege-bros u pitanju...možda bih ubacio i belo meso)...

Uz obroke ubaci salatu od vlaknastog povrća( uz dodatak jabukovog sirća i extra virgin maslinovog ulja)...

Malo čitanja na temu ishrane...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Što se tiče "problema sa amilazom", ostao si nedorečen, što nije u tvom interesu! Da li imao pankreatitis? Abzus alkohola? Kamen/peska u žuči? Čir? Gastritis? Zauške?

Nisam za "običnu testeninu", ipak belo brašno nije dobar izbor, pogotov na "lean mass"...

Ako mene pitaš unos hidrata bih vezao za prvi jutarnju obrok i obrok posle treninga...ili pak za obrok pre i posle treninga, ima onih koji hidrate unose samo npr. u 2 obroka nakon treninga i sl.

Mi smo vec pricali oko Tribulasa,kad sam imo povredu ingvinalnih kanala radeci u sumi kad sam ih rasirio pa kad sam polako kretao sa vezbanjem..34 godine imam..Amilaze su mi bile u urinu 700 ne u krvi,e sad ja nit pusim,nit pijem.Moguce da sam tad kad sam bio u krevetu od ingvinalnih kanala jeo masnije nesto malo duze pa se to odrazilo na njih.Pregledo me tad Hirurg i prepiso mi dijetu jer kaze da sam krupniji malo...Pio sam surutku i sveo na 180 zadnji put kad sam radio i vise nisam radio analize...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Novembar 15, 2017, 03:43:58 posle podne »

Manje sa "vege" izletima, ili jedemo kako treba( kvalitet i kvantite) ili će željeni napredak izostati, isto važi i za treninge!

Pomenuti meni mi deluje oskudno...samo dva obroka sa proteinima? Manje bih se oslanjao na proteinske suplemente, više na prave namirnice...

Po koja voćka između obroka je ok( veličina porcija voća ne veća od onoga što može stati u šaku), ali treba i znati koje voće odabrati, u prvom redu "low-carb" voće - citrusi, jagodasto voće( "berries"), jabuke, breskve...

Bez krajnosti sa voćem! I voće ima "šećere"...

Tribulus...hm, koliko imaš godina?

Uz ovsene dodaj jaja da bi to bio kompletan obrok...obrok pre počinka ubaci posniji sir i orašaste plodove i tako će taj meni biti koliko-toliko ok...( ako se ne varam sir i jaja su ok, kada su vege-bros u pitanju...možda bih ubacio i belo meso)...

Uz obroke ubaci salatu od vlaknastog povrća( uz dodatak jabukovog sirća i extra virgin maslinovog ulja)...

Malo čitanja na temu ishrane...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane

Što se tiče "problema sa amilazom", ostao si nedorečen, što nije u tvom interesu! Da li imao pankreatitis? Abzus alkohola? Kamen/peska u žuči? Čir? Gastritis? Zauške?

Nisam za "običnu testeninu", ipak belo brašno nije dobar izbor, pogotov na "lean mass"...

Ako mene pitaš unos hidrata bih vezao za prvi jutarnju obrok i obrok posle treninga...ili pak za obrok pre i posle treninga, ima onih koji hidrate unose samo npr. u 2 obroka nakon treninga i sl.
Sačuvana
Bavaništanac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


« Odgovor #12 poslato: Novembar 15, 2017, 09:00:17 pre podne »

Oho, malo dupliranje teme...sada sa preciznijim odgovorima...

Vegetarijanaci s?

Povećane amilaze? Koliko? Pankreatitis?

Dakle, od izvora proteina, na meniju su mlečni proizvodi, jaja, riba? To je ok...

Da postoji tako savršen recept samo za "lean mass" bilo bi dobro, ali zadovoljimo se realnošću...  ;)

Ipak trebalo bi se pozabaviti tim nekim ciljanim unosom proteina, hidrata, masti( kakav je plan na tom polju?)...naravno, moramo znati šta je vredno računanja! Proteini visoke biološke vrednosti( biljni proteini su ipak manje biološki vredni), svarljivi hidrat( dominacija složenih, prosti oprezno!), vlakna su nesvraljiva, i naravno tu su i zdrave masti( bez margarina, zejtina i sl.)...

Btw...a koje su to testenine? Od celog zrna žitarica?

Kontrolisan unos hidrata je ključ napretka, tako da ako limitiraš unos istih moraćeš da poradiš na unosu masti i proteina...

A šta si to čitao o namirnicama koje treba jesti "na masi"? Čisto da vidimo da li si na pravom putu?

kazem 95% sam na vege hrani al ima period kad jedem i ostalo,Amilaze mi bile 700 a cini mi se da je granica 480 pa sam ih za deset dana spustio na 180 uz surutku,nastavio da je pijem po litru dnevno al evo ogadila mi se i od danas sam je batalio,trebo sam pijem casu ujutru i casu uvece a bilo je dana kad sam pio i dve litre dnevno,uglavnom ispod litre nisam bio na dnevnom unosu.
Sad mi ishrana ujutru probiotik jogurt sa ovsenim pahuljicama,uzina voce,rucak tunjevina,skusa il koju vec imam al sardine nevolim pa ih nemam,pa opet uzina voce pa trening pa posle treninga opet riba i uvece voce.
Ali ubacicu sad i posle treninga pirinac obican beli kuvani i testeninu normalnu kupovnu.
Pijem sledece:Protein profesional 100%,Tribulus Maximus i Omegu 3 to je od Vas kupljeno i u apoteci sam uzeo magnezijum direkt 300 i cink i selen.
Protein pijem za sad posle treninga al pocecu i ujutru a sve ostalo pijem ujutru
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Novembar 15, 2017, 12:08:53 pre podne »

Oho, malo dupliranje teme...sada sa preciznijim odgovorima...

Vegetarijanaci s?

Povećane amilaze? Koliko? Pankreatitis?

Dakle, od izvora proteina, na meniju su mlečni proizvodi, jaja, riba? To je ok...

Da postoji tako savršen recept samo za "lean mass" bilo bi dobro, ali zadovoljimo se realnošću...  ;)

Ipak trebalo bi se pozabaviti tim nekim ciljanim unosom proteina, hidrata, masti( kakav je plan na tom polju?)...naravno, moramo znati šta je vredno računanja! Proteini visoke biološke vrednosti( biljni proteini su ipak manje biološki vredni), svarljivi hidrat( dominacija složenih, prosti oprezno!), vlakna su nesvraljiva, i naravno tu su i zdrave masti( bez margarina, zejtina i sl.)...

Btw...a koje su to testenine? Od celog zrna žitarica?

Kontrolisan unos hidrata je ključ napretka, tako da ako limitiraš unos istih moraćeš da poradiš na unosu masti i proteina...

A šta si to čitao o namirnicama koje treba jesti "na masi"? Čisto da vidimo da li si na pravom putu?

« Poslednja izmena: Novembar 15, 2017, 12:13:10 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 17 upita.