TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 10:52:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin i beta alanin( ili arginin) ?  (Pročitano 5008 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #44 poslato: Januar 01, 2018, 12:28:47 pre podne »

Pa sad neki ne mere to "kutijama"... ;)

Obično je predlog 6-8 nedelja "on", pa bar 4 nedelje "off"...cilj svega je popuna rezevri kreatina, pre svega u mišićima i "održavanje istih bar neko vreme"... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju
Sačuvana
Urke_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #43 poslato: Decembar 31, 2017, 10:54:23 pre podne »

Pa nisam znao da ne treba pauza od kreatina, jer citao sam da je potrebno napraviti pauzu nedelju dve nakon svake kutije,kao.
Onda cu nastaviti kao sto je Slavisa preporucio... hvala, nadam se da cu se oporaviti od povrede
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #42 poslato: Decembar 31, 2017, 01:22:26 pre podne »

Sve u svemu nastavi sa suplementacijom kreatinom i beta-alaninom...bar 1 dnevno, 5 gr kreatin-monohidrata + 5 gr beta-alanina...btw...nadam se što skorijem oporavku...

Mada sam više za uzimanje beta-alanina pre i posle treninga( podeli tih 5 gr)...
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2017, 01:42:47 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #41 poslato: Decembar 30, 2017, 11:25:14 posle podne »

Ja nikad ne pravim pauzu od kreatina, a ako sam dobro razumeo ti si ovu kutiju otvorio pre 20ak dana tako da ti jos uvek ne treba pauza.
Sačuvana
Urke_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #40 poslato: Decembar 30, 2017, 06:27:15 pre podne »

Hm...a koliko dugo uzimas kreatin i beta/alanin? ...da bi imalo potrebe za "pauzama" razmotri da li je postignuta "doza zasićenja istima"( npr. popuna "kreatinskih rezervi")...

A kako beše doziraš beta-alanin i kreatin?

Prvih 7 dana sam uzimao 6-7g beta , u 2 doze pre I posle treninga, a kreatin 5g pre I posle takodje.
Sada uzimam 4g betaA samo pre trenings I kreatin na isti nacin.
Beta alanin ne uzimam dugo, 15tak, dana malo vise. A kreatin, ovo je druga kutija I poceo sam nedelju dve dana pre beta A. Kada sam popio prvi, pravio sam pauzu 2-3nedelje.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #39 poslato: Decembar 30, 2017, 12:49:19 pre podne »

Hm...a koliko dugo uzimas kreatin i beta/alanin? ...da bi imalo potrebe za "pauzama" razmotri da li je postignuta "doza zasićenja istima"( npr. popuna "kreatinskih rezervi")...

A kako beše doziraš beta-alanin i kreatin?
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2017, 12:57:15 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Urke_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #38 poslato: Decembar 29, 2017, 08:07:25 posle podne »

Ipak nisam uspeo danas do teretane, prebukiran obavezama. Snimak saljem posle praznika. Pauza od 8-9 dana ce prijati zglobovima.
Imam jedno pitanje, da li da tokom pauze konzumiram Beta Alanin I kreatin ili da napravim pauzu I tu sa uzimanjem, da bi se vratila osetljivost na suplemente ili kako vec?

Srecni Bozicni I Novogodisnji praznici svima, najbolja ste ekipa!
Sačuvana
Urke_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #37 poslato: Decembar 29, 2017, 10:38:35 pre podne »

Da li si možda probao i goveđi želatin? Hidrolizovani kolagen?...vezano za zglob? https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-zdravlje/prijatelji-vasih-zglobova-koze-kose-noktiju-kolagen-i-zelatin

Nisam baš revnosno pratio prethodne postove...o kakvom problemu "sa zglobom" je reč?

Natrol Glucosamine & MSM je svakako koristan, ali ne i svemoguć...čuvajmo zglobove, trebaće nam ceo život  ;)

Nisam probao nista do sad, ali posle citanja ovog posta definitivno cu probati I govedji zelatin. Za sad koristim konjsku mast I Voltaren, utrljavam par puta dnevno.
Slavisa, bolovi se javljaju u levom zglovu, kod rotiranja zgloba, I okretanje dlana na gore. Samim tim imam bolove kada radim biceps, letenja, vezbe sa kontra hvatom, I jos po neke..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #36 poslato: Decembar 29, 2017, 04:48:32 pre podne »

Da li si možda probao i goveđi želatin? Hidrolizovani kolagen?...vezano za zglob? https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana-zdravlje/prijatelji-vasih-zglobova-koze-kose-noktiju-kolagen-i-zelatin

Nisam baš revnosno pratio prethodne postove...o kakvom problemu "sa zglobom" je reč?

Natrol Glucosamine & MSM je svakako koristan, ali ne i svemoguć...čuvajmo zglobove, trebaće nam ceo život  ;)



Sačuvana
Urke_
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53


« Odgovor #35 poslato: Decembar 29, 2017, 01:11:21 pre podne »

Urke, ne bi bilo loše da napraviš snimak čučanja i benča da vidimo da li tu nešto treba korigovati :)

Snimicu sutra, radicu full body trening. Pa pravim pauzu nedelju- nedelju i po dana zbog obaveza, putovanja. Prijace mi odmor sigurno.
Inace danas sam uzeo Natrol Glucosamine & MSM, da vidimo da li ce pomoci u oporavku zgloba.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #34 poslato: Decembar 28, 2017, 11:48:28 posle podne »

Urke, ne bi bilo loše da napraviš snimak čučanja i benča da vidimo da li tu nešto treba korigovati :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #33 poslato: Decembar 27, 2017, 12:19:10 pre podne »

Meni je baš prijao neko vreme, čak sam bio i jači jer sam  imao bolji start iz rupe ali problem sa grudnim delom kičme mi više ne dozvoljava da radim tako, tako da sam sad na Pl čučnju. Nije ni kod PL čučnja sve sjajno ali mnogo bolje kontrolišem problem sa ledjima pri toj tehnici.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #32 poslato: Decembar 26, 2017, 10:54:50 pre podne »

Da OLY je daleko, daleko biomehanički pravilniji. Manje su poluge i bolja raspodela težine, a smim tim i stres se ravnomernije respoređuje. Ali zbog dubine su na njemu i manje težine

Evo kako bi trebali, svi oni koji žele da ga rade, da se pripremaju i da provere mogućnosti za izvođenje OLY SQ-a.

Vrlo je prosto! Čučnuti na suvo, tako da kukovi prođu nivo kolena, cela težina na petama, a leđa zategnuta (lopatice u nazad), pogled pravo, bez forsiranja pretkolna. U takvoj, čučnutoj poziciji, pronaći širinu i ugao stopala u kojem se osećamo najudobnije. Kolena prate liniju stopla. Ne smeju da ulaze ili izlaze van linije stopala.
Ko može tako da čuči i da ga takav položaj ne zabacuje ni napred ni nazad, ima pravo da krene sa praznom OLY šipkom da vežba ceo pokret. U suprotnom se trebaju tražiti razlozi nemogućnosti.
Najčešći razlozi su: Neistegnuti gluteus, skraćeni listovi, neistegnuta zadnja loža.
Ako se podvija rep u toj poziciji onda ili je pretkolon preveliki ili su slabe partije spinalnih erektora i već spomenuti nedovoljno istegnuti gluteusi.

U svakom slučaju svi bi trebali , da ne kažem morali, da radimo na istezanju svih, a pogotovo gore navedenih regija. Kao i ojačavanju istih.


P.S.
Meni samo OLY (high bar) i prija. Ovaj drugi me ubija i provocira mi diskus herniju.
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2017, 11:07:47 pre podne od strane Пеђа » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #31 poslato: Decembar 26, 2017, 10:29:56 pre podne »

Meni je OLY više prijao i čini mi se da sam već u startu bio jači bez steznika nego na PL čučnju, ali nisam mogao da nastavim sa tim jer mi je problem pravila kifoza i skolioza pa su se javljali bolovi u torakalnom delu i zbog toga sam se vratio na Low bar. Ja sam uvek za Oly cucanj jer je mnogo bolja aktivacija mišića nogu a ledja trpe manje opterećenje.
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #30 poslato: Decembar 26, 2017, 10:21:08 pre podne »

Koji čučanj radiš, High ili Low bar? Odnosno OLY ili PL?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 17 upita.