TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 08:43:59 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin+whey!!  (Pročitano 2186 puta)
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #16 poslato: Decembar 17, 2017, 01:06:39 posle podne »

Dogovoreno  :)
Sačuvana
MarkoRR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #15 poslato: Decembar 17, 2017, 12:57:57 posle podne »

Citaj citaj i samo citaj, veruj mi..
Javljaj kako napredujes.  :)
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #14 poslato: Decembar 17, 2017, 12:51:22 posle podne »

Vazi shvatio sam sad neke stvari i pokusacu da se drzim toga hvala na savetima...
Sačuvana
MarkoRR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #13 poslato: Decembar 17, 2017, 12:44:09 posle podne »

Imas jedan dan odmora u nedelju, malo. Telo napreduje kada odmara. Ovo sve daje razultate sada na pocetku ali ubrzo ce da uspori dosta.
Opet kao sto kaze Slavisa, znam da je malo dosadno ali citanje je osnov svega.
Moj neki je savet ti je da podelis grupe po danima, drzis se osnovnih, visezglobnih vezbi sa dodatkom izolacionih. Znaci neki osnov, nista izmisljanja, nista fensi bar jedno vreme dok ne vidis da i to staje pa onda menjas. Moras da shvatis da se telo prilagodjava svemu sto mu das kao zadatak. I toj ishrani i treningu. Cilj je da naucis svoje telo kako i na sta reaguje. A to ces postici zapisivanjem, eksperimantisanjem, i neobilaznim failovanjem. Moras da padnes par puta pre nego sto naucis, prosto neizbezno. Sada kada si na pocetku, kada ti telo najbolje i najbrze reaguje, iskoristi to maksimalno. Ja bih voleo da imam nekoga ko je mogao da mi govori sve ovo, ili mesto da citam sve kada sam ja pocinjao, nego sam dosta stvari kao muva bez glave radio...
Znaci moj neki savet, sto se tice treninga je sledeci, NOGE OBAVEZNO RADI, to je prvo i osnovno. :)
Pon NOGE (u inat svima koji rade grudi ponedeljkom)
Uto GRUDI
Sre ODMOR
Cetv RUKE
Pet LEDJA
Sub RAME
Ned ODMOR

Znaci osnovne vezbe, zgibovi, cucnjevi, benc press, mrtvo dizanje, potisak iznad glave u kombinaciji sa izloacionim vezbama. Fokusiraj se na bucice, sipku, suve tegove, masine ostavi kao dodatak. Ukljucice se drugi koji imaju daleko vise iskustva i znanja pa ce dati svoj savet.
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #12 poslato: Decembar 17, 2017, 11:33:29 pre podne »

Hvala na savetima i nije da ja volim pomfrit ili tako nesto nego prosto mislio sam da kuci spremim belo a u skoli kupim krompir tj pomfrit ali sam shvatio da nije to to..I jos nesto samo trenig kad radim koliko pauze da pravim izmedju ponavljanja i da stavljam vecu kilazu ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Decembar 17, 2017, 02:29:32 pre podne »

Delimo mi tekstove, ponavljamo i ponavljamo, ali nekako "manje mastan pomfrit" je ipak ok kao izvor hidrata  ;D ( i trans masti)

Ako je naš Aleksa ljubitelj pomfrita evo predloga - rerna( pek papir) ili el. pekač - iseckaj krompir, "premaži" maslacem i eto zdravog pomfrita...

Marko je dao niz korisnih saveta koje bi bilo dobro da usvojiš...mislim da smo u drugoj temi isto pričali o ishrani, ali to izgleda da nije ostavilo traga u percepciji nekih uzročno-posledičnih odnosa, znam, čitanje je teška stvar...

Neka naš Aleksa pogleda i teme...

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=205145.0

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=168721.0

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=226907.0

Malo više inicijative, čitanja, truda...

Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #10 poslato: Decembar 16, 2017, 07:57:53 posle podne »

Pa ide ovako:
Ponedeljak: Grudi, triceps
Utorak: Ledja, Biceps
sreda: Ramena, Noge
Pa pauza i sve tako u krug
Sačuvana
MarkoRR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #9 poslato: Decembar 16, 2017, 07:51:44 posle podne »

Nabrajanje namirnica nazalost nema efekta, gramaze su ipak bitne.
Obrok 1. Ok, kada ti dosadi ubacuj neke sitnice za ti promene ukus.
Obrok 2. Vidi da je 200g mesa, mozes 100g pirinca i obavezno neka salata sa kasikom maslinovim uljem. Maslinovo je odlican izvor zdravih masti.
Obrok 3. Nemoj jaja jer ih vec imas dosta. Znaci 200g oslica (on je jeftin), cena pileceg belog i crvenog mesa je ista, neka bude raznoliko. 300g krompira, jbg moras da meris ako hoces da pratis napredak. A mozes i opet pirinac ali 80g. I salata naravno.
Obrok 4, opet merenje. Ne sir, MLAD sir, znaci Ella, TopFit od Dr Milka, President, imas jos jeftinih opcija, potrazi na forumu i YT, jedno 150g bi bilo ok sa 3 jaja i jedno 20g badema, ili kikirikija. Samo ne przen.

Krenes sa ovim i pratis. Kada radis masu, bitno je da meris obime, kilazu i ogledalo i da zapisujes. Na svake dve nedelje. Ako ima pomaka na bolje, radis sve kako treba, ako ne, nesto moras da menjas.

Kada ti je trening? Kojim danima? Koliko puta nedeljno? Napisi malo o tome. Trening je bitan faktor kada je masa u pitanju. Mozda cak i koliko i ishrana. Kod skidanja masti je druga prica.
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2017, 07:54:07 posle podne od strane MarkoRR » Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #8 poslato: Decembar 16, 2017, 07:40:16 posle podne »

Vazi jel moze ovako ishrana:
OBROK 1: 4 jaja 100 g ovsene sa mlekom
OBROK 2: 150-200 g belog i 100 g pirinca
OBROK 3: riba, kuvana jaja, meso, pored toga krompir. slata, pirinac
OBROK 4: Sir, jaja , paprika neka uz to..

Eto nadam se da je malo bolje, cilj mi je da se ugoim jos nekih 7 kg pa se nadam najboljim rezultatima
Sačuvana
MarkoRR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #7 poslato: Decembar 16, 2017, 07:30:29 posle podne »

Nema na cemu naravno. Kombinuj bolje onda za sada sa obicnim mlekom. Ja obozavam cokoladno mleko ali je nazalost bas losa opcija.
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #6 poslato: Decembar 16, 2017, 07:28:05 posle podne »

Aha dobro ja sam donekle to znao da ne treba cokoladno masno pomfrit tj brza hrana aili znas kako kako kad si mrsav pa reko da mi to nece skoditi toliko sa 65 kg, ali sve u svemu prommenicu to nesto vezano za ishranu za treci obrok nemam para za  crveno meso posto kupujem belo ali u nedelju dana imacu barem 3 dana i crveno da jedem whey sam planirao da kupim i plus kreatin..Sve u svemu hvala na tvom misljenju :)
Sačuvana
MarkoRR
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41

« Odgovor #5 poslato: Decembar 16, 2017, 07:19:13 posle podne »

Moj neki predlog je da pocnes da citas malo forum, i posebno Slavisine tekstove o ishrani jer je ovo jako jako lose. Premalo proteina i premalo UH i malo zdravih masti
Ja sam prvi za to da se vama mladima ne treba sada davati tacne instrukcije sta i kako, radi izbegavanja stvaranja te neke obaveze koja odbija ali su neke osnovne stvari potrebne da bi se igrala ova igra.
Unapred se izvinjavam moderatorima ako sam narusio pravila kuce i uskocio sa savetima, ne znam da li je dozvoljeno. Ako jesam, obavestite me da znam za ubuduce.
Nego, da se vratimo na jelovnik.
Prvi obrok, izbaci to cokoladno mleko, jer je to sve samo nije mleko i ima svega samo ne onoga sto treba da ima. Ako imas novca, uzmi whey pa ga mesaj sa vodom i ovsenim, dodas neki kakao, neko voce, imas razne opcije samo treba da citas.
Drugi obrok, ako vec pripremas pilece belo, propremi malo vise jedno 200g, i uz to pripremi pirinac i ponesi u skolu. Kakav crni pomfrit ili bilo sta przeno, prepuno trans masti, procitaj malo o tome. Nadam se da znas da se hrana meri pre termicke obrade (kuvanja, pecenja). Znaci izmeris 80g pirinca, i onda skuvas. Neka salatica uz to bi bilo idealno, kupus sa kasikom maslinovog ulja, prava stvar.
Treci obrok se potrudi da umesto tih jaja i sardine isto ubacis opet neko meso, i npr neki krompir, ako te smara pirinac, samo pazi 100g pirinca ima 80g UH a 100g krompira ima 20g UH pa ubacis npr 200g neke ribe, ili opet piletine, ili juneci but, svinjski but sa 300g krompira. Krompir mozes da skuvas ili da ispeces u rerni, sa nekim zacinima. Preporuka je rerna i zacini, mnogo lepsi ukus. I uz to neka salata.
Obrok pred spavanje neka budu neki proteini i masti. Znaci mozes neki mlad sir sa jajima. Ella je idealna ako ti odgovara, i saka badema.

I to kada ti je treninh ima uticaj na raspored unosa makronutrijenata. Potrazi malo i tekstove o tome.

Ako si vec odlucio da ovo radis, uzmi citaj sto vise i videces da imas mnogo opcija koje nisu jednolicne, bezukusne i dosadne, da mozes svasta da spremis a ujedno ces da se naucis disciplini, sto je opste vazno.
Sačuvana
Aleksabg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 63

« Odgovor #4 poslato: Decembar 16, 2017, 05:53:54 posle podne »

Posto sam bas odlucio da bolje sredim ishranu a idem u skolu imam i za to resenje evo jedan dan ishrane..
Dorucak: 4 jaja i 110 g ovsene pahuljice sa cokoladnim mlekom..
Rucak u skoli: Pripremicu kuci 150 g belog mesa i ponecu sa sobom i u skoli cu kupiti pomfrit manje mastan znaci 150 g belog i 100 g krompira..
Posle rucka: 4 kuvana jaja i salata ili neka sardina i neka salata
Vecera: Sir i jos nesto sta vi kazete..
U ovoj ishrani mislim da mi je UH veoma mali pa cekam vase misljenje..


Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Decembar 16, 2017, 04:31:14 posle podne »

Kao što reče kolega Stamen, suplementi su manje bitna deo priče...

Osnovni preduslov maksimalne upotrebne vrednosti suplemenata su sređni plan treninga i korektna ishrana, ali i vreme provredeno u "ovoj priči"...meseci, godine, decenije su merne jedinice napretka...  ;)

Sve u svemu kreatin i whey su dobra kombinacija suplemenata...

O kreatinu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Vezano za whey... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/koji-je-whey-protein-najbolji-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nedostizni-whey-protein
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #2 poslato: Decembar 16, 2017, 03:31:52 posle podne »

Ako je ishrana sredjena mozes slobodno krenuti sa ovom kombinacijom. Za 6 meseci u opste nije lose ako si dobio 7 kg ciste misicne mase. Svakako bih ti preporucio da nam opises nacin ishrane i plan treninga.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.