TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 04:13:35 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pilece belo na 1000 nacina  (Pročitano 1359 puta)
Maksim Trzin
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 946


« Odgovor #6 poslato: Februar 17, 2018, 02:13:42 posle podne »

Savet za sve koji koji imaju manji budžet, ušteda novca vrlo primetna

Lično i dan danas u 80% slučajeva radim ovako, kako zbog budžeta, tako zato što volim meso na ovaj način.

Razlika u ceni između pilećeg belog mesa u filetima i pilećeg belog sa kostima i kožom je skoro duplo. Logički gledano (a radio sam i matematiči) da kilogram pilećeg belog sa kostima i kožom ima makar 700g čistog mesa. Tako dolazimo do zaključka da je daleko jeftinije da kupimo meso u toj varijanti nego filete, ali...imamo više posla pre pripreme hrane (lično mi nije problem malo više vremena uložiti u proces a da pritom uštedim).

Kako ja to radim
Skinem kožu i odsečem masnoću što vidim, presečem grudi na pola i tako u ekspres lonac. Posle kratkog vremena je meso kuvano. Pošto je dobro kuvano, odvajanje od kostiju je vrlo lagano i brzo.
Sve začine stavljam naknadno.
Sačuvana
Katarina FITNESS
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 830


« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2018, 07:54:11 posle podne »

Omiljena kombinacija za pripremu belog mesa trenutno:

- Izblendiram pileće belo meso, zatim oblikujem kao pljeskavice, dodam organski dodatak jelima (iz prethodnog posta), malo karija, belog luka u prahu i peršuna, zatim dodam komadiće crnog luka unutra I pečem na maslinovom/kokosovom ulju.

PREUKUSNO! :)
Sačuvana
Katarina FITNESS
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 830


« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2018, 07:51:30 posle podne »

Ja umesto vegete koristim organski dodatak jelima iz DM-a  i super joj parira :D

https://www.maslina.rs/slika/products/1497779444-sanatera-dodatak_jelu.jpg
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2018, 01:11:33 posle podne »

Poslednjih godina, naručujem u mesari da mi ispeku na roštilju. Još mi ga i podele po porcijama.

Vikendom ga najčešće sam spremam, u teflonu i na kokosovom ulju. Nekada na kockice, nekada na tanke šnicle, uz kojekakve začinske mirođije. :)
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2018, 09:02:10 posle podne »

Ja sam pretezno belo meso spremam tako sto isecem na tanke snicle, malo vegetice (znam da ima puno protivnika vegeti ali jos nema zacina koji joj moze parirati bar po meni :)), malo maslinovog ulja i to ispecem na tiganju koji je od nelepljivo podloge.

I to je to, medjutim fino je dok je vruce posle kad se ohladi jako neukusno, par puta sam povratio jer bukvalno mi se vraca hladno belo meso, bude mi muka.

A nekad moramo spremiti uvece za sutra i da imamo ceo dan, posao, fax, obaveze. A ovo kombinacija mi ne prija, prija mi pohovano i vruce i hladno al vec znamo to pohovanje i spremanje u ulju je no no
Zato pisiti i vase metode, da isprobavamo sto vise, i da stalno menjamo da nam se ne smuci kao meni par puta, gladan kao konj a tera me na povracanje haos :)
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #1 poslato: Januar 20, 2018, 08:57:38 posle podne »

Pozdrav drustvance, posto je polovini foruma a i onima koji nisu na forumu a treniraju jedan od glavnih izvora proteina belo meso, prema mojoj proceni bar 50% proteina na dan nam dolazi od belog mesa, voleo bih da na ovoj temi obradimo sto vise recepata kako spremamo belo meso.
Bilo bi lepo da svako opise svoj nacin i svoje recepte, od pripreme mesa tj zacinjavanja pa sve do ternicke obrade.

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.055 sekundi sa 18 upita.