TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 01:18:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nakon lat pulldown-a stomak ubija  (Pročitano 1375 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2018, 01:38:28 pre podne »

Iskreno kad vidim ovako zanimljive opise "zbivanja" kao posledice trenažnih krajnosti čini mi se da sve podseća na neku od scena iz "isterivača đavola"...kao da nam treba vrač...pričamo o spontanom sagorevanja ili šta...šalu na stranu...

Zoltan je to ukratko opisao...

A ja ću dodati da bi posle svaki duže pauze, a pre početka "trenažnih sesija" trebalo odraditi neke osnove preglede - lab. nalaz krvi i urina( glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, HDL, LDL, , enzimi jetre - AST, ALT, urea, kreatinin, kompletna krvna slika, gvožđe, rutinski nalaz urina...), ekg u miru, spirometrija, pa i test opterećenja i eho srca...

Ne zaboravimo važnost zagrevanja pre treninga, istezanja na kraju...pravilne forme izvođenja pokreta za svaku vežbu( pun radijus...dobra kontrola opterećenja...bez egomanijaštva...)...tu je i nadokanada vode i elektrolita...dovoljno sna...zdravi stilovi života...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2018, 07:57:18 pre podne »

Uvek treba lagano ići posle pauze.Problem nastaje uglavnom jer svi mislimo ma šta bre jak sam mogu odmah sve.Ali mora se pažljivo ići I polako.
Sačuvana
nikolica011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2018, 12:22:59 pre podne »

A kako si izmerio temperaturu? Koji "aparat" si koristio? Živin? Pazuh?

Odrasli bi pre merenja uvek trebalo da sačekaju da prođe 20 minuta do pola sata ako su pušili, jeli ili pili topao ili hladan napitak, odnosno sat vremena ako su imali fizičku aktivnost ili se tuširali toplom vodom.

Samo si jednom izmerio temperaturu, neposredno nakon treninga?

A kako se osećaš ovako? Malaksalost? Apetit? "Prehlada"?

Ziva, pazuh. Izmerio otprilike pola sata nakom treninga. Do tad sam jedino vodu konzumirao.. posle toga apetit 0, stomak, glava boleli i samo sam podrigivao (tj muka mi je bas bilo, ali nisam imao sta da povratim). sigurno je temperatura bila jer sam legao i osecao sam kako toplota izbija iz mene (preko lica pogotovo). Moguce da sam se previse izložio pa nabio kilazu :D mislim ovako nije ni blizu velike kilaze. Ranije sam radio 65kg, a sada je bilo 35 s tim sto sam ta 4 meseca pauze bio bukvalno bez bilo kakve fizicke aktivnosti, smrsao 7kg... prvi put kada mi se desilo trening je bio posle krace pauze (4-5 nedelja) i isto sam odmah prekinuo trening i isto sve i sledeci trening bez problema, tako da verujem da će i sad biti isto, ali me zanimalo jer mi se drugi put sve isto desava, pa reko da nije neko isto osetio, a da zna gde je pogrešio..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2018, 11:26:56 posle podne »

Da nisi malo preambiciozno krenuo?

Grčevi?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2018, 11:20:34 posle podne »

A kako si izmerio temperaturu? Koji "aparat" si koristio? Živin? Pazuh?

Odrasli bi pre merenja uvek trebalo da sačekaju da prođe 20 minuta do pola sata ako su pušili, jeli ili pili topao ili hladan napitak, odnosno sat vremena ako su imali fizičku aktivnost ili se tuširali toplom vodom.

Samo si jednom izmerio temperaturu, neposredno nakon treninga?

A kako se osećaš ovako? Malaksalost? Apetit? "Prehlada"?

Sačuvana
nikolica011
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2018, 09:40:13 pre podne »

Pozdrav ljudi, treniram dosta dugo i sada sam imao kratku pauzu (4meseca), juce sam se vratio na trening. Poceo sam sa bencom, cucnjevima i potiskom sa ramena. Osim toga sto sam dosta smanjio kilaze, sve je super bilo. Onda sam krenuo lat pulldown za koji smatram da sam dosta uvezbao formu i osecam lat misice perfektno svakim ponavljanjem. E sad problem je bio kada sam podigao kilazu na drugom setu (sa 25 na 35kg) kao sam radio osecam da sam se malo vise "istegao", tj kao da nisam mogao stomakom da drzim tezinu i nakon toga sam prekinuo trening jer je stomak bukvalno krenuo da me ubija i osecao sam se kao da cu svakog trenutka da povratim...kada sam dosao kuci, izmerio temperaturu, kad ono 37,8°. Evo danas kao nov...jeo sam sat i po pre treninga i ovo mi se drugi put desava.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 18 upita.