TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 08:44:12 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata za početak?  (Pročitano 2625 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #17 poslato: Mart 20, 2018, 01:33:56 pre podne »

Mozes postaviti sliku nogu ? Ubaci i  varijacije mrtvog dizanja u trening nogu.
Sačuvana
Mario_SD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #16 poslato: Mart 19, 2018, 08:11:11 posle podne »

Nisam trazio da mi sastavis plan ishrane nego cisto da me uputis u neke pocetne stavke vezane za ishranu, ali nema veze prelistacu teme koje si okacio ovde. Hvala na izdvojenom vremenu pokusacu da primenim sto vise iz saveta tj. koliko budem bio u mogucnosti.

Hvala na savetima, samo jos jedno pitanje... Takodje imam problem sa nogama tj. dosta su mrsave i cini mi se da mi gornji deo tela mnogo bolje napreduje. Sta da radim povodom toga, trebam li noge onda 2 puta nedeljno da radim?

Mozes ih trenirati 2x nedeljno sto bih ti i preporučio, kako su izgledali dosadasnji treninzi nogu ?

Radio sam ih od prilike jednom nedeljno, nekada dva puta. Radio sam 5 vežbi sa po 6 serija oko 10 ponavljanja u zavisnosti od tezine sa kojom radim.
Najvise sam radio cucnjeve, iskorak i presu dok sam druge dve ubacivao vezbe za šut, zadnju ložu i prepone.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #15 poslato: Mart 18, 2018, 11:28:24 posle podne »

Hvala na savetima, samo jos jedno pitanje... Takodje imam problem sa nogama tj. dosta su mrsave i cini mi se da mi gornji deo tela mnogo bolje napreduje. Sta da radim povodom toga, trebam li noge onda 2 puta nedeljno da radim?

Mozes ih trenirati 2x nedeljno sto bih ti i preporučio, kako su izgledali dosadasnji treninzi nogu ?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Mart 18, 2018, 10:26:12 posle podne »

Znači dođosmo i dotle da moramo da sve sažvaćemo i prezentiramo( ishrana po obrocima), dok će naš forumaš iz fotelje da napreduje,,,sve bi na gotovo...

Lenjost je porok, neznanje bolest...

Pogledaj teme...

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=168721.0;topicseen

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=205145.0;topicseen

https://forum.pansport.rs/index.php?topic=226907.0;topicseen
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: Mart 18, 2018, 10:14:38 posle podne »

Ljudi se prečesto opterećuju pričama o telesnim tipovima, a da nisu ni delimično upoznali svoje telo i njegov način reagovanja na modifikacije treninga i ishrane...

Btw...pomenuti način distrubucije masnog tkiva je muški tip gojaznosti...i ima najviše veze sa loše koncipiranom ishranom...

Pre nego krenemo da se "frljamo" sa ciljanim unosom makrosa, savladajmo osnove - pravilan odabir namirnica, njihova nutritivna vrednost, principi za sastavljanje obroka, zdrav način pripreme hrane...

Zapitaj sebe koliko si dobro formulisao plan treninga po mišićnim partijama..naravno, da je tu bitan i "faktor genetike", ali prvo krenimo od onoga na šta realno možemo da utičemo - znanje i saznanje, kao i sprovođenje istog u delo...

O kreatinu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju
« Poslednja izmena: Mart 18, 2018, 10:20:53 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Mario_SD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #12 poslato: Mart 18, 2018, 03:10:11 posle podne »

Hvala na savetima, samo jos jedno pitanje... Takodje imam problem sa nogama tj. dosta su mrsave i cini mi se da mi gornji deo tela mnogo bolje napreduje. Sta da radim povodom toga, trebam li noge onda 2 puta nedeljno da radim?
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #11 poslato: Mart 18, 2018, 01:32:04 posle podne »

Ne valja ti ni ishrana ni trening pa zato ne napredujes ..

Trening ne moze bez odmora tako da ides,radi ta 4 treninga sa pauzama od 1,2 dana .. I ne treba ti toliko kardia ako već hoćes da nabacujes masu .. To ti dodatno dosta trosi kalorije a ti o tome ni ne vodis računa tako da si mozda i u minusu a ne plusu sa njima ..

Ti ovde ugljenih hidrata i masti skoro i da nemaš, ubaci 4g/kg uh i 1.5g/kg zdravih masti   .. Pa ako u roku od 2,3 nedelje ne dodajes kilazu pojačaj uh na 5g/kg a masti na 2g/kg ..

A od supplemenata mnogo očekuješ sa lošom ishranom i treningom .. Mozes da uzimas kreatin 5g pre i posle treninga, i whey+dekstroza odma posle treninga ..



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Kapiram, ali tehnicki meni je odmor od treninga npr. grudi triceps do sledeceg istog treninga 5 dana. Je l je to ok ili moram izmedju svakog treninga da pravim dan pauze?

Ako neko ima vremena i volje da mi ispise ne ishranu tj. plan nego namirnice koje bih trebao da koristim najvise u ishrani i kada tj. npr. za dorucak najbolje je to to i to, za rucal to i to itd...
Pravi i pauze između treninga npr Ponedeljak,Sreda,Petak,Subota ta 4 treninga ..

Ishranu imas na forumu već po temama ..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Mario_SD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #10 poslato: Mart 18, 2018, 11:41:00 pre podne »

Ne valja ti ni ishrana ni trening pa zato ne napredujes ..

Trening ne moze bez odmora tako da ides,radi ta 4 treninga sa pauzama od 1,2 dana .. I ne treba ti toliko kardia ako već hoćes da nabacujes masu .. To ti dodatno dosta trosi kalorije a ti o tome ni ne vodis računa tako da si mozda i u minusu a ne plusu sa njima ..

Ti ovde ugljenih hidrata i masti skoro i da nemaš, ubaci 4g/kg uh i 1.5g/kg zdravih masti   .. Pa ako u roku od 2,3 nedelje ne dodajes kilazu pojačaj uh na 5g/kg a masti na 2g/kg ..

A od supplemenata mnogo očekuješ sa lošom ishranom i treningom .. Mozes da uzimas kreatin 5g pre i posle treninga, i whey+dekstroza odma posle treninga ..



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Kapiram, ali tehnicki meni je odmor od treninga npr. grudi triceps do sledeceg istog treninga 5 dana. Je l je to ok ili moram izmedju svakog treninga da pravim dan pauze?

Ako neko ima vremena i volje da mi ispise ne ishranu tj. plan nego namirnice koje bih trebao da koristim najvise u ishrani i kada tj. npr. za dorucak najbolje je to to i to, za rucal to i to itd...
Sačuvana
Fearless
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #9 poslato: Mart 18, 2018, 09:37:14 pre podne »

Ne valja ti ni ishrana ni trening pa zato ne napredujes ..

Trening ne moze bez odmora tako da ides,radi ta 4 treninga sa pauzama od 1,2 dana .. I ne treba ti toliko kardia ako već hoćes da nabacujes masu .. To ti dodatno dosta trosi kalorije a ti o tome ni ne vodis računa tako da si mozda i u minusu a ne plusu sa njima ..

Ti ovde ugljenih hidrata i masti skoro i da nemaš, ubaci 4g/kg uh i 1.5g/kg zdravih masti   .. Pa ako u roku od 2,3 nedelje ne dodajes kilazu pojačaj uh na 5g/kg a masti na 2g/kg ..

A od supplemenata mnogo očekuješ sa lošom ishranom i treningom .. Mozes da uzimas kreatin 5g pre i posle treninga, i whey+dekstroza odma posle treninga ..



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
« Poslednja izmena: Mart 18, 2018, 09:40:44 pre podne od strane Fearless » Sačuvana
Mario_SD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #8 poslato: Mart 18, 2018, 09:04:59 pre podne »

Kako si organizovao trening u teretani ?
Idem 4 dana za redom pa dva odmaram i tako u krug. Uglavnom 5 puta nedeljno, nekada 4 zavisi od obaveza. Što se tiče treninga radim sledece grupe misica zajedno:
- Grudi + triceps
- Ledja + biceps
- Noge + stomak
- Ramena + podlaktice + vrat

Pre svakog treninga sam na traci 15-20 minuta, zatim prelazim na tegove gde radim za svaku vecu grupu misica 5 vežbi sa 6 serija od 8 do 12 ponavljanja. Neke vezbe cesto ponavljam tj. ne menjam mnogo pokreta tj vezbi za neki misic a citao sam da to moze stopirati razvoj? Nakon toga opet idem na traku, preskacem vijacu ili udaram dzak.

Oh, da li treba da se izvinimo što smo sebi dopustili da sagledmo sliku globalnije?

Ne zaboravi mladiću da je preduslov maksimalne upotrebne vrednosti suplemenata sređena ishrana i trening( osnove)...

A o ishrani...

Pohovanje? Čini mi se da ćeš morati da se upoznaš sa zdravim načinom pripreme mesa - kuvanje, pečenje( pek. papir, el. pekač), prženje na zasićenim mastima( domaća svinjska mast, maslac, extra virgin kokosovo ulje)...bez zejtina, belog brašna, "hlebnih mrvica", prezle i sl.

Plan za večeru je potpuni promašaj( hidrati + masti = greška; plazmica + mleko= no, no )...bolje se odluči za posniji sir + orašasti plodovi...ili riba( skuša, pastrmka, losos, sardela, tuna...bez krajnosti sa konzervama) + salata od vlaknastog povrća...

Hleb? Integralni? Zašto ne ovsene + jaja...i to je dovoljno...( doručak)

A pirinač, krompir? Batat? Zar je hleb dominantni izvor ugljenih hidrata na tvom meniju? Malo o belom brašnu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/belo-zlo-belo-brasno-beli-hleb

Bez krajnosti sa kačkavaljem...

Vrati se na podeljene tekstove, bilo bi uputnije da se malo pozabaviš osnovama...

O gejnerima, koje si pomenuo...detaljno... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Whey + bcaa + kreatin su ok...kako ih doziraš?

Ne zaboravi da je loš odabir izvora hidrata + količina istih + loš tajming + loš sastav obroka = veliki rizik za masne naslage!

Ne, samo objasnjavam zbog cega sam pitao samo za suplemente i o njima pricao a ne o ishrani. Svakako tebi hvala na ovim teksovima potrudicu se da sto vise to primenjujem. Sto se tice doziranja suplemenata kreatin pijem pre i posle treninga, protein posle treninga i bcaa posle treninga. Takodje protein koristim u nekim šejkovima.

Imam pitanje sto se tice taloženja masti. Ima li ikakve veze moj metabolizam i ta ektomorf gradja sa tim? Tj. Je l moram toliko striktno da vodim racuna o ishrani ili imam malo oduska? Pitam iz razloga sto se kod mene jako jako malo masti talozi natelu i to samo u predelu stomaka.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #7 poslato: Mart 18, 2018, 01:10:10 pre podne »

Oh, da li treba da se izvinimo što smo sebi dopustili da sagledmo sliku globalnije?

Ne zaboravi mladiću da je preduslov maksimalne upotrebne vrednosti suplemenata sređena ishrana i trening( osnove)...

A o ishrani...

Pohovanje? Čini mi se da ćeš morati da se upoznaš sa zdravim načinom pripreme mesa - kuvanje, pečenje( pek. papir, el. pekač), prženje na zasićenim mastima( domaća svinjska mast, maslac, extra virgin kokosovo ulje)...bez zejtina, belog brašna, "hlebnih mrvica", prezle i sl.

Plan za večeru je potpuni promašaj( hidrati + masti = greška; plazmica + mleko= no, no )...bolje se odluči za posniji sir + orašasti plodovi...ili riba( skuša, pastrmka, losos, sardela, tuna...bez krajnosti sa konzervama) + salata od vlaknastog povrća...

Hleb? Integralni? Zašto ne ovsene + jaja...i to je dovoljno...( doručak)

A pirinač, krompir? Batat? Zar je hleb dominantni izvor ugljenih hidrata na tvom meniju? Malo o belom brašnu... https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/belo-zlo-belo-brasno-beli-hleb

Bez krajnosti sa kačkavaljem...

Vrati se na podeljene tekstove, bilo bi uputnije da se malo pozabaviš osnovama...

O gejnerima, koje si pomenuo...detaljno... https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/prica-o-gejnerima-i-ishrani

Whey + bcaa + kreatin su ok...kako ih doziraš?

Ne zaboravi da je loš odabir izvora hidrata + količina istih + loš tajming + loš sastav obroka = veliki rizik za masne naslage!
« Poslednja izmena: Mart 18, 2018, 01:12:06 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #6 poslato: Mart 17, 2018, 11:15:24 posle podne »

Kako si organizovao trening u teretani ?
Sačuvana
Mario_SD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #5 poslato: Mart 17, 2018, 07:47:08 posle podne »

Prvo me zanima kako se hraniš i kako treniraš?

Potpuni je non-sense da smatramo da su nas samo suplementi, ma kako njihov odabir bio dobro formulisan doveli do nekih rezultata!

Da priča ne bude šuplja ispiši nam dnevni meni po obrocima( sastav obroka, odabir namirnica)...ciljani unos proteina, hidrata, masti? Dakle, dobro balansirana nutritivna jednačina proteina, ugljenih hidrata i masti daje rezultate...

Ti osnove nisi savladao, a toliko se oduševljavaš efektima suplemenata?!  :o

Čitaj...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane
Ovaj podforum vezan je za suplementaciju i zato sam pitao vezano za suplemente a ne za ishranu. Mene je zanimalo kakav efekat ima kombinacija ova tri suplementa koje sam
naveo u prvom postu na postizanje misicne mase. Kad smo poceli o ishrani, danas recimo sam imao sledece obroke:
- 4 obarena jaja, 2-3 kriške hleba namazane kajmakom i casa jogurta.
- Proteinski šejk (Banana, laneno seme i merica synthia gold proteina).
- Pohovano belo meso (150-200g), przene pecurke, zelena salata i 3-4 kriske hleba.
- Pohovano belo meso (150-200g), 100g kačkavalja, 100g sira i 2–3 kriske hleba.
I za veceru planiram nesto tipa puter od kikirikija na hlebu ili mlevena plazma i mleko.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 17, 2018, 04:41:04 posle podne »

Prvo me zanima kako se hraniš i kako treniraš?

Potpuni je non-sense da smatramo da su nas samo suplementi, ma kako njihov odabir bio dobro formulisan doveli do nekih rezultata!

Da priča ne bude šuplja ispiši nam dnevni meni po obrocima( sastav obroka, odabir namirnica)...ciljani unos proteina, hidrata, masti? Dakle, dobro balansirana nutritivna jednačina proteina, ugljenih hidrata i masti daje rezultate...

Ti osnove nisi savladao, a toliko se oduševljavaš efektima suplemenata?!  :o

Čitaj...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-pocetnike

https://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-napraviti-plan-ishrane
Sačuvana
Mario_SD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #3 poslato: Mart 17, 2018, 10:50:03 pre podne »

Pozdrav, 

U teretanu idem nekih 6-7 meseci, visok sam 196cm i imam 83kg. Kada sam počeo pio sam gainer Hyper Mass 5000 i postigao odredjene rezultate. Nakon toga ubacio sam proteine i kreatin sto me je dovelo do trebutne kilaze (poceo sam sa 69kg). Sada sam porucio whey protein, kreatin i bcaa da pijem u kombinaciji nekih mesec dana. Zanima me sta mislite o tome i da li bi trebao nesto da promenim tj. dodam ili izbacim za bolje rezultate. Takodje imam problem jer sam stao na 83kg vec nekih 2 meseca pa ako neko ima predlog ili ideju kako da jos povecam masu neka je iznese ovde. Sto se tice ishrane jedem 4 puta dnevno plus suplementacija.
Dzabe svu nadu bacas u supplemente ..

Moras da unosis oko 2,2g proteina po KG, a sto se tiče zdravih masti i ugljenih hidrata tu moras da se igras .. Ako se ne pomeras sa kilazom znači da moras da poboljsas ishranu a mozda i trening .. Probaj sa 4g uh po kg i 1.5g z.masti po kg .. Pa ako ne dodajes masu povećavaj ..

A bilo bi dobro i da u postworkout-u dodas dekstrozu i protein kako bi iskoristio tu pumpu i protok krvi da dostavis proteine mišiću .. :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Sta bi preporucio sto se tice ishrane tj. sta bih najvise trebao da jedem za sto vise ugljenih hidrata i masti?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.065 sekundi sa 17 upita.