TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:00:46 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol i zategnutost leve strane tela  (Pročitano 8805 puta)
milanccce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #13 poslato: April 03, 2018, 05:01:25 posle podne »

Je l to " zategnutost" ili bol?
Kada se savijas na desnu stranu i istezes taj deo sta osecas?
Kad imas bol, dok trcis, dizes tesko, ili i u mirovanju?
I da li je sve to konstantno svih ovih meseci istom jacinom nelagodnost-bol?

Zategnutost duže traje, a tuda gde je ta zategnutost ponekad bude oštar bol koji ide do testisa. Nekad je toliko osetljivo, kad dohvatim lastišem od bokserica, samo osetim kao da nešto prostruji.

Sad sam probao da se savijam na desnu stranu, imam blagi bol iznad levog kuka sa strane leđa, i kao da je malo jači na dodir. Da trčim nisam probao, bol imam u mirovanju npr kad dugo stojim u tus kabini, ili dok sedim zateže pri dnu leđa, najlakše mi je kad ležim na leđima, tako mi bar deluje.

Kad podignem nešto samo malo teže imam taj kao grč u levom testisu i posle toga se desi da me probode kao bol od nerva, zna ponekad da se spusti i niz nogu.

Nije konstantno, nekad su  bolovi manjeg intenziteta i jedno vreme mi je izgledalo kao  da nema zategnutosti.
« Poslednja izmena: April 03, 2018, 05:19:54 posle podne od strane milanccce » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: April 03, 2018, 02:30:37 posle podne »


[/quote]

Ova sprava je u pitanju https://www.fitness.com.hr/images/clanci/hand-grip-vjezba.jp

[/quote]

A sta ce ti ovo?

Prvo mi posalji nalaze, pa ti onda javljam predloge sta dalje
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: April 03, 2018, 02:25:45 posle podne »

Je l to " zategnutost" ili bol?
Kada se savijas na desnu stranu i istezes taj deo sta osecas?
Kad imas bol, dok trcis, dizes tesko, ili i u mirovanju?
I da li je sve to konstantno svih ovih meseci istom jacinom nelagodnost-bol?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #10 poslato: April 03, 2018, 02:23:21 posle podne »

alexandra.brankovic7@gmail.com
ako te ne smara sve sto imas, da imam kompletnu sliku situacije.
Uvek moze nesto da se " ne vidi"...da je nesto znacajno klinicki mislim da bi videli.
Sačuvana
milanccce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #9 poslato: April 02, 2018, 07:29:00 posle podne »

Drugo, ako je zaista sve u redu kao što kažu, a "prošireni kilni kanali" kako navode, ostaje da poradimo na aktivnosti trbušne muskulature, m.leđa, glutealnih, nogu....

Istezanja, i tzv "core" vežbe koliko često radiš u sklopu treninga?
Koliko već  dugo ne treniraš (ili treniraš?)

Ova sprava je u pitanju https://www.fitness.com.hr/images/clanci/hand-grip-vjezba.jpg

Šta je potrebno od nalaza i na koji mejl da pošaljem?

Istezanja nisam radio redovno, pogotovo istezanja trbušnjaka .

Ne treniram negde mesec i po dana, od kada sam imao najveće tegobe.

Istezanja sam radio povremeno, core vežbe nisam.

Koje vežbe mogu sada da radim za postepeno jačanje tih delova? I da li je moguće da je to na primer mala kila, a da je oni nisu videli, može li da se ne vidi i da li postoji neko snimanje koje bih mogao još da uradim?

Inače, kad se nagnem ka napred dok sedim kao da prebacujem zategnutost na leđa(naročito posle jela), varenje mi je slabije i osećam dosta vazduha u stomaku koji ne mogu da izbacim.  Ni trbušnjake ne mogu da stegnem kao ranije.

I da, hvala ti što mi pomažeš.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: April 02, 2018, 06:22:32 pre podne »

Drugo, ako je zaista sve u redu kao što kažu, a "prošireni kilni kanalai" kako navode, ostaje da poradimo na aktivnosti trbušne muskulature, m.leđa, glutealnih, nogu....

Istezanja, i tzv "core" vežbe koliko često radiš u sklopu treninga?
Koliko već  dugo ne treniraš (ili treniraš?)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: April 02, 2018, 06:22:06 pre podne »



Evo sad upravo prilikom tuširanja nakon 5 minuta sam osetio oštru bol kad sam uperio tuš pored levog kuka. Npr neka nova aktivnost koju sam uveo je bila ona mala sprava za stiskanje za podlaktice (otpor 25 kg), ta stiskanja sam radio po 1000 na dan negde. Tu sam znao da osetim tu začepljenost ranije, i npr kad radim biceps(pogotovo poslednji put kada sam povecao 2.5 kg po ruci, tada sam i prvi put primetio podizanje i spustanje levog testisa dok dižem teret), a najveća tegoba je bila 2 dana nakon toga prilikom izbacivanja spermatozoida  i to baš po toj levoj strani. Tad kada sam išao u urgentni sam imao temperaturu 37.6. Koje posle nije bilo, pre toga sam često znao da imam 37, 37.1.

Koja je to sprava?

Jedino još da mi prolediš nalaze na moj mail, sa snimcima..

Radiš li redovno istezanja kada su naročito trbušnjaci u pitanju?
Sačuvana
milanccce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #6 poslato: April 01, 2018, 11:57:02 pre podne »

Jesi li imao povišenu temperatuiru ( da li si merio?)

Kada se bol prvi put javi sećaš li se tj možeš li da ga povežeš sa nekom aktivnošću na treningu, ili generalno?

Pregledani su i bubrezi, skroz su u redu, nema ni peska. Nema tegoba prilikom mokrenja ni krvi u urinu, treba mi nekih 3, 4 sekundi da počnem mokrenje, ali ne mogu da se setim da li je i pre tako bilo. Primetio sam promene u testisima, ali svi urolozi su mi rekli da su potpuno ok. Npr kad ležim osetim da je levi testis naduven i zategnutiji od desnog, pa kao da se koža od testisa naduva povremeno malo, pa se izduva, blago pomeranje testisa, takođe primetio sam baš malo zadebljanje kože koja visi do testisa. Kada je rađena spermokultura jesam imao tegobe, i na izgled su mi bili lošiji spermatozoidi(po mojoj proceni, malo ih je manje bilo i nisu bili skroz beli kao ranije, ali urolog mi je rekao da ne gledam to i da zanemarim). Niko nije imao urogenitalnu patologiju u porodici. PSA mislim da mi nije rađen(niko od urologa mi nije to tražio).


Evo sad upravo prilikom tuširanja nakon 5 minuta sam osetio oštru bol kad sam uperio tuš pored levog kuka. Npr neka nova aktivnost koju sam uveo je bila ona mala sprava za stiskanje za podlaktice (otpor 25 kg), ta stiskanja sam radio po 1000 na dan negde. Tu sam znao da osetim tu začepljenost ranije, i npr kad radim biceps(pogotovo poslednji put kada sam povecao 2.5 kg po ruci, tada sam i prvi put primetio podizanje i spustanje levog testisa dok dižem teret), a najveća tegoba je bila 2 dana nakon toga prilikom izbacivanja spermatozoida  i to baš po toj levoj strani. Tad kada sam išao u urgentni sam imao temperaturu 37.6. Koje posle nije bilo, pre toga sam često znao da imam 37, 37.1.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: April 01, 2018, 11:27:05 pre podne »

Jesi li imao povišenu temperatuiru ( da li si merio?)

Kada se bol prvi put javi sećaš li se tj možeš li da ga povežeš sa nekom aktivnošću na treningu, ili generalno?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: April 01, 2018, 11:24:09 pre podne »

Jesu li i bubrezi zahvaćeni i opisani na UZ?

Tegobe prilikom mokrenja? Krv u urinu?

Promene spolja na testisima (crvenilo, otok?)

Kada je rađena spermokultura? Jesi li imao u tom trenutku tegobe?

PSA rađen?
U porodici je l neko imao urogenitalnu patologiju (konkretno mislim na kamen u bubregu, karcinome prostate, testisa)
Sačuvana
milanccce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #3 poslato: April 01, 2018, 10:11:50 pre podne »

Pozdrav,

Na pregledu kod urologa je l rađen pregled prostate, UZ prostate, UZ testisa, PSA?
UZ abdomena?
U sklopu krvne slike CRP?

KAkva je trenutna situacija? bol, priitisak, ako ima gde su lokalizovani?

Sve je rađeno, ultrazvukovi ukupno 4 puta (i prostate i testisa i abdomena), rezultati su svi u redu, cak su uz to i brisevi rađeni, i oni su negativni (kultura brisa uretre, hlamidija, mikroplazma, ureaplazma). Rađena je celokupna krvna slika i svi parametri su bili u redu(CRP je bio 1.1).

Trenutno imam zategnutost i pritisak sa leve strane, iznad kuka, kao da me je neko stegao rukom, i desno od levog kuka, kao da je zategnutije u odnosu na desnu stranu, al tu su mi vec 4 puta  gledali na UZ. Zategnutost se ponekad širi i uvis do levog rebra. Takođe imam  i  sevajuće bolove  u levom testisu, iznad testisa, iznad levog kuka i taj grč u levom testisu kad podignem nogu, ili kad podignem nesto on se refleksno i brzo malo podigne uvis, pa odmah spusti(ponekad praćeno sevajućim bolom). Prisutno je i stalno krčanje od levog rebra pa ka dole.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Mart 31, 2018, 10:10:26 posle podne »

Pozdrav,

Na pregledu kod urologa je l rađen pregled prostate, UZ prostate, UZ testisa, PSA?
UZ abdomena?
U sklopu krvne slike CRP?

KAkva je trenutna situacija? bol, priitisak, ako ima gde su lokalizovani?
Sačuvana
milanccce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #1 poslato: Mart 31, 2018, 02:31:35 posle podne »

Pozdrav, pisem sa nadom da ce neko znati da mi pomogne.

Imam 23 godine, rekreativno se bavim vezbanjem i dizanjem tegova, nekih godinu i po dana unazad. Moje tegobe su pocele pre 6, 7 meseci. Prva tegoba koji sam imao je bila bol u testisima, osetljivost na dodir. Otisao sam kod urologa, odradio urin, urinokulturu, spermokulturu sve je bilo u redu. Nakon 2, 3  meseca bolovi se pojacavaju, ima ih i u stomaku, opet sve u redu. Mesec dana posle tog pregleda pocinjem da imam cudan osecaj nakon pola sata vezbanja u stomaku, levo od pupka, kao neku blagu zapusenost. U pocetku nisam obracao paznju na to i nastavio sam da vezbam, da bi me pre nekih mesec dana kad sam povecao kilazu jace uhvatila ta zacepljenost i zabolela. 2, 3 dana nakon toga sam imao mnogo otezano izbacivanje spermatozoida, bukvalno sam osecao toliku teskocu da prodju izmedju levog testisa i penisa, koja mi je prostrujala bukvalno do glave i nekih 15 ak min mi je bilo lose nakon toga, morao sam na vazduh. Dva dana nakon toga mi se javlja ogromna zacepljenost na toj levoj strani, tezina, nisam mogao da se namestim kako da spavam. Otisao sam u urgentni centar, kad su tegobe bile toliko jake kao da ce nesto puci, medjutim opet je i ultrazvuk, kao i svi rezultati bili dobri, sem leukocita, ali su bili bas malo uvecani, urolog mi je rekao da se to tolerise. Rekao mi je da su mi otvoreni kilni kanali, ali da nema nigde kile. Od pre 20 ak dana stolicu mogu da imam samo ujutru i iz delova(nekad i na 48h jednu). Otisao sam kod gastroenterologa, video je da imam kaskadni zeludac, i visak zeludacne kiseline, i rekao mi je da imam iritabilni kolon(nervozna creva). Ali i da je sve u redu, i da to nije nista ozbiljno, i dao mi je lekove za taj spazam u crevu i za zeludacnu kiselinu. Interesuje me da li je moguce da su ove tegobe i tegobe u testisima povezane, posto je sa uroloske strane sve u redu. Ono sto sam takodje primetio je da sada prilikom podizanja necega, refleksno mi se podize i levi testis kao da je u grcu, takodje ponekad kao da se naduje koza od testisa kao da je neki vazduh unutra, i dalje imam bolove u stomaku, otezanu erekciju(od onog puta nisam vise izbacivao spermatozoide, kod kukova se cuje krcanje kad probam), bolove u ledjima u predelu creva, nemogucnost stezanja stomaka, ponekad ostar bol iznad levog kuka, krcanje sa leve strane, imam izgleda dosta vazduha, posto dosta podrigujem. Smrsao sam za mesec dana nekih 6kg, ali sam uspeo da zaustavim mrsavljenje. Ima li neko ideju sta bi mogao biti moj problem, i da li je moguce da su sve ove tegobe od creva, kao i kad i kako mogu opet da vezbam i dizem tegove?  Hvala unapred na odgovoru!
 
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.091 sekundi sa 21 upita.