TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:19:20 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol i zategnutost leve strane tela  (Pročitano 8814 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #73 poslato: Septembar 26, 2018, 02:35:46 posle podne »

Nemam sad te nalaze u mail-ovima.
Pokušavam da te navedem na speciojalistu kod koga nisi bio a mogao da pomogne. Ne znači ti dijagnostika ukoliko neko ne predloži terapiju
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #72 poslato: Septembar 26, 2018, 02:33:48 posle podne »

Ako analgetici ni miorelaksansi ne pomažu (protiv bolova i za relaksaciju mišića), možda razmisliti o nekoj blokadi? Ortoped?
Sačuvana
milanccce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #71 poslato: Septembar 25, 2018, 08:31:47 posle podne »

Ovo je moj mail
alexandra.brankovic7@gmail.com

Molim te mi pošalji očitanu MR, najskoriju i UZ abdomena ako ga imaš


Nista to sad nemam ovde, slao sam vec sve nalaze pre par meseci, nemam nista novije. UZ abdomena mislim da sam nekoliko razlicitih cak poslao.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #70 poslato: Septembar 25, 2018, 03:16:25 posle podne »

Ovo je moj mail
alexandra.brankovic7@gmail.com

Molim te mi pošalji očitanu MR, najskoriju i UZ abdomena ako ga imaš
Sačuvana
milanccce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #69 poslato: Septembar 25, 2018, 02:22:45 posle podne »

A na koji način je dijagnostikovano?
Je l rađena MR?

Svaki MR je bio u redu, karlice, stomaka i kicme. Neurohirurg mi je rekao da je moguće da je neki periferni nerv, ali da moramo prvo potpuno isključiti sve ovo na šta su drugi sumnjali i centralni nervi sistem, to je sada sve iskljuceno. A doktor sportske medicine je rekao da je taj pudendalni, zbog problema sa ejakulacijom i zato sto je prilikom prvog pregleda bilo jako bolno strujanje kroz stomak kada mi je stavio prst u levi ingvinalni kanal. Kilu su mi gledali svi mogući i hirurzi i urolozi, niko nije našao.

E, sad sam opet malo više pogoršao sve, pogotovo uveče imam tegobe. Išao sam na plivanje i ovog puta sam odlučio malo više da plivam, da vidim kako će biti, otplivao sam nekih 10 ak duzina, samo par puta sam imao osećaj kao da me malo zateze stomak dole levo, i jedno probadanje kroz stomak do testisa kada sam izašao iz vode. Posle je sve bilo ok, do uveče kad je počelo ponovo zatezanje, peckanje koze u istom tom delu stomaka, bolovi. Jutro nakon toga sam se probudio, sa celim trupom modro crvenim. Dan posle plivanja uveće ista situacija ponovo kreću bolovi zatezanje, pogotovo kad sedim, kad legnem mi prostruji kroz levu nogu odatle i bude mi malo lakše. I noćas oko 3, 4 se budim, čuje mi se kao pretakanje vode u stomaku, i opet modro crven ceo, nakon nekih sat vremena od ustajanja iz kreveta se povuče. Ja više nemam ideju šta da radim, definitivno je nešto što se samo fizički pogoršava, razmišljam da l da se isforsiram maksimalno pa kud puklo da puklo, jer ovako ne mogu ni da treniram ni normalno da funkcionišem.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #68 poslato: Septembar 21, 2018, 08:44:24 posle podne »

Na MR bi se videlo da li je u pitanju  upala nerva, ili kompresija npr...ako je nerv u pitanju.
Videće se šta je u svakom slučaju
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #67 poslato: Septembar 21, 2018, 08:38:58 posle podne »

A na koji način je dijagnostikovano?
Je l rađena MR?
Sačuvana
milanccce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #66 poslato: Septembar 20, 2018, 10:53:57 posle podne »

Slažem se za vit D, B.
Smanjiš kofein, alkohol, koriguješ ishranu (smanjiš trans masti)

Ali trebalo bi neurolog da predloži terapiju. Ipak je to njegov domen.

Kod neurologa sam bio 3 puta, kod dva različita po jednom i jednom na kontroli.  Oni mi ispitaju samo osnovno: reflekse, da hodam žmureći itd. Jedino što su primetili je da su mnogo pojačani refleksi u nogama, pogotovo levoj. I dodali su mi uz b vitamin i koenzim q10 da pijem. Preporučili mi plivanje, i kazu da ce proci vremenom. Ići ću od naredne nedelje 3 puta sedmicno na plivanje, pa ću videti na čemu sam za nekih mesec dana.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #65 poslato: Septembar 20, 2018, 10:27:03 posle podne »

Slažem se za vit D, B.
Smanjiš kofein, alkohol, koriguješ ishranu (smanjiš trans masti)

Ali trebalo bi neurolog da predloži terapiju. Ipak je to njegov domen.


Sačuvana
milanccce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #64 poslato: Septembar 20, 2018, 08:36:22 posle podne »

Pozdrav

Kad su došli do te dijagnoze?
Koje su tegobe ostale?
Jesi li imao neku terapiju?

Urolozi su na kraju rekli da je samo neki nerv unutra, ja sam otisao kod neurologa, centralni nervni sistem je skroz u redu, onda sam otisao kod doktora sportske medicine i on je utvrdio da je taj pudendalni nerv. Pokazao mi je u nekoj knjizi simptome i tacno kuda prolazi, rekao mi je da samo pijem b vitamin, i da vezbam umereno, da ce se vremenom oporaviti. Ali u poslednih 15 ak dana ponovo se malo pogorsalo, verovatno zato sto sam poceo dosta da sedim. Vidim da se kod nas malo pise o tom nervu, samo par clanaka sam nasao, imam sve simptome koji su tu navedeni. Zatezanja tu po donjoj levoj strani stomaka, malo prepona, bol u levom testisu, otezana i bolna ejakulacija povremeno, nakon vezbanja se bol pojacava, i taj neugodan osecaj, blago trnjenje levog stopala. Svakako, bolje je nego pre par meseci, kada sam izgubio 11 kg, u poslednja 3 sam vratio 10, islo je na bolje sve do pre nekih 15 ak dana. Terapiju nisam imao nikakvu, to i trazim, pretpostavljam da bi se nerv brze oporavio kada bih dobio neku terapiju. Deluje mi da mi je plivanje pomoglo, jer posle 10 dana mora sam poceo lakse da se podizem pravo iz kreveta, ranije sam se dizao samo na stranu, kao da nisam imao snage ravno da se podignem, nakon mora sam i vratio kilazu. Medjutim kada duze plivam, kraul na primer, zna da zaboli, ali se u toku dana smiri. Mnogo sam se raspisao, ali kontam da je bolje sto vise da opisem situaciju :D
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #63 poslato: Septembar 20, 2018, 08:13:36 posle podne »

Pozdrav

Kad su došli do te dijagnoze?
Koje su tegobe ostale?
Jesi li imao neku terapiju?
Sačuvana
milanccce
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23

« Odgovor #62 poslato: Septembar 20, 2018, 07:31:28 posle podne »

Pozdrav,

Javljam se posle duze vremena, simptomi su se u medjuvremenu smirili, pa se vratili, ali nisu kakvi su nekad bili. Uglavnom, neka konacna dijagnoza je upala pudendalnog nerva, da li neko zna nesto o ovome i da li postoji neka terapija ili neke vezbe, koje umanjuju bolove? Pozdrav!
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #61 poslato: Maj 08, 2018, 04:43:32 pre podne »

Jesi li pogledao one linkove?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #60 poslato: Maj 08, 2018, 04:29:17 pre podne »

Uglavnom nije slučaj da postoji apsolutna simetrija leve-desne strane tela.

Mislim da će simetrično jačanje muskulature biti dovoljno
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #59 poslato: Maj 08, 2018, 04:26:58 pre podne »

Izmeri obim sredina desne i leve natkolenice i uporedi.

Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.06 sekundi sa 18 upita.