TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:56:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u ledjima i nadlaktici  (Pročitano 1470 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: Novembar 17, 2018, 06:01:28 pre podne »

Pozdrav, da li su se tegobe povukle?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: April 20, 2018, 11:30:33 pre podne »

Svakako
zašto da čekaš toliko dugo kad možeš da potpomogneš oporavak

E sad zavisi i kog koga ćeš ići
Sačuvana
kokstb11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #10 poslato: April 20, 2018, 06:24:14 pre podne »

Hvala ti na odgovoru.

Dakle, preporucujes mi ponovno javljanje fizioterapeutu?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #9 poslato: April 19, 2018, 11:33:31 posle podne »

Pozdrav

Doktorka je napisala da je hematom u organizaciji, čitaj -sanaciji, i da se polako povlači za šta treba vreme.
Drugo, ultrazvuk je veoma specifična metoda, individualna, teško je čitati tuđa " viđenja", pri tom, taj ko je radio zna tačnu  lokalizaciju, kako je usmerio sondu, dubinu. Ja ne mogu ništa da ti kažem na osnovu ove slike.
Ono što mogu je da te savetujem ako je hematom u pitanju, da ne bi čekao pola godine, postoje  razne fizikalne procedure koje mogu ubrzati resorpciju hematoma.
Takođe je predloženo da radiš magnetnu rezonancu grudnog dela kičmenog stuba koja bi se radila sa ciljem da pokaže da li taj hematom ugrožava neke nervne strukture.
Sačuvana
kokstb11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #8 poslato: April 18, 2018, 09:24:11 posle podne »

Pozdrav Aleksandra, poslusao sam tvoju preporuku i odradio sam UV dijagnostiku, pa ti u prilogu saljem nalaz i snimke ukoliko budes mogla utvrditi prirodu provrede na osnovu fotografija.

Nalaz:
https://ibb.co/mwHanS

Lijeva strana ledja:
https://ibb.co/kwLpE7

Desna strana ledja:
https://ibb.co/kRy6SS


Totalno sam demoralisan sa komentarom doktorice da cu morati da mirujem par mjeseci, uslijed povezanosti ovih hematoma (ukoliko se vide) sa nervima (uslijed kojih mi je trnula ruka).
Napominjem da sam prije par dana odradio dva treninga i prvi dan nisam imao nikakve teskoce, tek drugi dan, jer sam moguce preforsirao, juce me boljelo vise, danas je vec blaza bol.

Molio bih te da mi analiziras ovo ukoliko mozes i da mi kazes, da li ima potrebe za ovim CT snimanjem (iz razloga jer sam vec snimao kicmu i pokazalo se da je sve u redu) i da mi kazes je li zaista istina da se mora mirovati par mjeseci (opet bez neke konkretne analgetske terapije, trenutno pijem Nalgesin forte), jer mi to zaista malo zastrasujuce zvuci.

U nadi da ces mi ubrzo odgovoriti, lijep pozdrav!
« Poslednja izmena: April 18, 2018, 09:26:15 posle podne od strane kokstb11 » Sačuvana
kokstb11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #7 poslato: April 16, 2018, 08:37:41 posle podne »


Hvala na detaljnom odgovoru.

Bol se smanjila definitivno, cak sam pokusao i neke mini treninge, prvi dan nisam osjetio nikakve tjeskobe, dok drugi dan i jesam, tako da cu jos odmirovati.
Nadam se da su ovo "poslednji trzaji", i dalje nastavljam sa terapijom analgetika.
Ako bude pogorsanja, oticu negdje na snimanje pa ti saljem snimak.

Lijep pozdrav i hvala na korisnim savjetima!
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: April 15, 2018, 08:33:05 pre podne »

Bol se smanjila sto ide h prilog saniranja povrede.
Sa druge strane, svakako bi mogao Ultrazvuk mekih tkiva da se odradi, koji bi mogao pokazati aktuelnu tj postojecu patologiju...eventualno definisao terapiju koja je tebi potrebna i samim tim ubrzao izlecenje...da se ne ide " na slepo".
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #5 poslato: April 15, 2018, 08:30:29 pre podne »

Izvini na kasnijem odgovoru.
Sve mi ide u prilog ostecenja mekotkivnih struktura( misic, tetiva, lig).
Za povrede treba vreme da se saniraju pogotovo ako nisu potpomognute nekom terapijom.
Ono sto ne mozes pogresiti jeste da izbegavas treninge dok je bol prisutna sto vazi i za izbegavanje pokreta koji dovode do pojacanja bola, analgetska krema uz prethodno hladjenje bolnog mesta, eventualno neki analgetik.
To je ono sto to ti mozes ako ne ides dalje na dijagnostiku
Sačuvana
kokstb11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #4 poslato: April 12, 2018, 07:07:28 pre podne »

Hvala na blagovremenom odgovoru.

Naravno da je tesko da mi odgovorite bez konkretnih nalaza i to mi je sasvim jasno, ali u bolnici me nisu uputili na nikakva dodatna snimanja. Cak su mi rekli da to sto ja trazim (snimanje misica) se vrsi magnetnom rezonancom koja je mnogo skupa i za koju se treba cekati po par mjeseci, a kako zivim u relativno malom gradu, nemamo bas ni sirok spektar privatnih klinika, pritom sam vezan poslom da ne mogu da odem na par dana u neki veci centar pa da ispitam sta se to dogodilo.

Sto se tice same povrede, nastala je sigurno uslijed neodgovorajuceg zagrijavanja jer tezina uopste nije bila nesto narocito velika, a povreda se desila u sjedecem polozaju, dakle radeci naobicniju vjezbu za biceps sa bucicom od 13kg.
Posle par serija osjetio sam da sam naglo cimnuo ledjima i tada se javila bol.
Prvo je pocelo da boli pored prsljenova na obje strane, pa sam se bio zabrinuo da je kicma(sto je snimak kasnije eliminisao), da bi se nakon tri dana uslijed najobicnijeg pjesacenja pojavila razorna bol na obje strane ispod lopatica (dakle unutrasnja strana predjela ispod lopatice, s tim da je desna strana bila vise bolna od lijeve) a taj predio pored prsljenova me vise nije bolio, dakle, fokus je ostao na predjelu ispod kostiju lopatica sa unutrasnje strane, tacno na rukohvat.
Spektar bolova je bio bas "sirok". Od ukocenosti, ostre boli, trnjenja desne ruke i slicno.
Ali hajmo reci da dominira ukocenost (jaceg ili blazeg inteziteta u zavisnosti ako sam fizicki aktivan na bilo koji nacin).
Mislim da su mi antibiotici dati jer mene zapravo fizijatar ni porodicni doktor nije shvatio ozbiljno, jer se na meni zaista ne vidi da su mi ostecene neke motoricke sposobnosti, da sam konstantno ukocen ili slicno, bar u momentu kad sam se njima javio (prvih par dana bukvalno nisam mogao da ispruzim ruku da uzmem solju, jaka bol pri oblacenju i slicno), ali je bol svakako postojala.
To je bilo toliko nepodnosljivo, da su mi banalne stvari predstavljale problem, duga setnja, vezivanje pojasa u kolima, drzanje misa desnom rukom i slicno.
Mogu se pohvaliti da je situacija nesto bolja u poslednjih par dana ali bol je jos prisutan u koliko toliko podnosljivoj mjeri.
.

Znam da je tesko da se odgovori ovako na nevidjeno, medjutim ne sumnjam u vase bogato iskustvo i susretanje sa slicnim povredama (bar se nadam da ste vidjeli/culi za nesto slicno)pa bi mi savjet bilo koje vrste bio od pomoci, a tice se pitanja kao sto su, da li predlazete neku adekvatnu terapiju (kreme, vjezbe, medikamenti), da li ovakve povrede ostavljaju trajne posledice,  da li je moguce da je u pitanju neka tetiva, jer me brine trnjenje ruke, da li mogu da se vratim blagom treningu cak iako blaza bol i dalje postoji i slicno.

Izvinjavam se ako je moja poruka bila konfuzna jer nije decidna ali kao sto rekoh, doktori nisu dali nikakav doprinos u prolanazenju uzroka bola i povrede vec sam tretiran mehanicki, samo da se zadovolji procedura, tako da sam dva mjeseca bio u agoniji, jeste da je u zadnje vrijeme situacija  bolja, mada je za mene bol u ledjima postala realnost i itekako utice na kvalitet zivota(iako je sada slabijeg inteziteta) a povratak treningu misaona imenica.

Lijep pozdrav!
« Poslednja izmena: April 12, 2018, 07:22:38 pre podne od strane kokstb11 » Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: April 11, 2018, 01:11:27 posle podne »

Na kom mestu se pojavio oštar bol? I pri kom pokretu ( šta si radio na treningu sa bučicama?)
Nedovoljno zagrejani mišići ili velika opterećenja?

Bol koji opisuješ ispod lopatice da li se javlja pri pokretima ili u miru? Još neke tegobe da li postoje- trnjenje, grčevi, peckanje?
Zašto su ti dati Antibiotici???

Ako možeš i imaš nalaze da li bi mi poslao na moj mail?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: April 11, 2018, 01:10:13 posle podne »

Pozdrav,

Svakako hvala na opširnom mail-i u opisu tegoba.

Svestan si da ti mogu dati samo savete, event. kome još da se obratiš, ali da to često nije dovoljno bez pregleda.
Ali, pokušaću da pomognem...

Sačuvana
kokstb11
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #1 poslato: April 10, 2018, 08:47:07 pre podne »

Pozdrav,

Novi sam ovdje i moze se reci da sam pocetnik sto se tice treniranja, tj. radim neke kucne treninge i slicno, unazad par mjeseci i nisam imao nikakvih problema do pocetka februara ove godine.
Uslijed dizanja bucice sjedeci, mislim da sam napravio neki nagli pokret ledjima i od tada krece moja agonija.
Prvih par dana bilo je okej, podnosljivo, da bi par dana nakon povrede, hodajuci od posla do kuce, odjednom, pojavila se ostra bol, koja me sasjekla i bukvalno ukocila, tako da nisam mogao sam da se obucem, da uhvatim kasiku, da vezem pojas u autu i slicno...
Naravno, otisao sam u bolnicu, propisane su mi terapije antibioticima u vidu inekcija i zaista posle nekih 10-tak dana ta paklena bol je prestala, ali je i dalje ostala ona dosadna, koja ne prolazi evo i do dan danas, skoro dva i po mjeseca od povrede.
Ta bol se ogleda u jakoj ili blazoj ukocenosti predjela ispod lopatica sa obje strane, s tim da je desna strana vise povrijedjena.
Bukvalno sam dugo vremena osjecao pod prstima zadebljanje na desnoj, a na lijevoj strani malu kvrzicu velicine ljesnika.
Nakon sto mi antibiotik nije rijesio problem, obratio sam se fizijatru, gdje mi je propisano 10-tak terapija (DD i ultra zvuk) sto mi je pomoglo relativno, a kako nije doslo do izlijecenja, terapija mi je produzena na jos 3-4 tretmana jacom terapijom (tens i jos nesto nisam siguran).
Po rijecima fizijatra ta terapija svima pomaze, jer je prirodni analgetik a meni je ucinila gore, bol se pojacao nakon nje.
Na tu moju konstataciju da mi je losije od tih tretmana, fizijatrica je ljutito odgovorila da je to nemoguce i izjurila napolje (jedva sam uspio da izmolim neke tablete za bolove, koje idu bez recepta).
Uslijed mog mirovanja, bol se smanjila, cak u nekim momentima i relativno iscezla, medjutim uslijed svakog fizickog rada, pokusaja treninga, bilo cega, zavisno od inteziteta fizicke aktivnosti intezitet bola se pojacava.
Imam simptome ukocenosti, ne mogu da se naslonim ledjima na tvrdu podlogu, da spavam na ledjima, cak ponekad i kad drzim mis od racunara u desnoj ruci i slicno.

Cak sam dobio i savjete da se vratim postepenim treninzima, da bi se na taj nacin prevazisla bol, ali kad god pokusam nesto slicno, bol se odmah vrati.
Cak sta vise, prije par dana uslijed pokusaja treninga manjih serija sklekova, unutrasnja strana nadlaktice se naglo ukocila, natekla, da bi se otok sam od sebe povukao nakon 10 minuta ali je i tu blaga bol ostala zakljucno sa danasnjim danom.
Cuo sam za teniski lakat, ali me brine i to sto mi je ta ruka trnula povremeno dok mi je intezitet bola u ledjima bio najjaci, pa se ovako laicki brinem da nisu neki ligamenti pokidani, tetive, ne znam.
Tako da u sustini, imam dva goruca problema, ledja i nadlakticu desne ruke.

Izvinjavam se na opsirnoj poruci ali bukvalno vi ste mi jedina nada za savjet, jer je ovakva situacija neizdrziva, osjecam se kao polu invalid a kad se obratim fizijatru, porodicnom doktoru, gledaju me kao budalu uz komentar "mi smo uradili sve sto smo mogli", i da nema vise poente da dolazim kod njih.

P.S. Napominjem da sam snimao kicmu i da je sa njom sve u redu.

U nadi da cete mi odgovoriti, lijep pozdrav iz Trebinja.
 
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 17 upita.