TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 03:58:55 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Neravnomerne muske grudi  (Pročitano 2435 puta)
Gari98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #24 poslato: Jul 29, 2020, 02:39:45 posle podne »

Pozdrav
Jesi li obavio pregled?

Pozdrav, hvala Vam sto ste me se setili :D Nisam stigao zbog trenutnih obaveza vezanih za posao bicu u mogucstvu tek pocetkom meseca, ja cim obavim pregled javljam se ovde.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #23 poslato: Jul 27, 2020, 06:37:03 pre podne »

Pozdrav
Jesi li obavio pregled?
Sačuvana
Gari98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #22 poslato: Jul 16, 2020, 10:09:08 pre podne »

Koliko mi se čini problem je više estetske prirode...ali prvo odradimo predloženo...sve u svemu trajna korekcija je u tom uzrastu jedino hirurška, ali glavna indikacija su ipak realne smetnje...ako ih stvarno ima...

Sto se tice smetnji uglavnom je drzanje, ruzno izgleda a i da ispravim sto vise sada pa da se pridrzavam vezbi da bih kasnije imao manje problema, a oko grudi mene nista ne bolii kada ih treniram i grudni misici normalno rade ali izgledaju tako kako izgledaju..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #21 poslato: Jul 16, 2020, 12:52:22 pre podne »

Koliko mi se čini problem je više estetske prirode...ali prvo odradimo predloženo...sve u svemu trajna korekcija je u tom uzrastu jedino hirurška, ali glavna indikacija su ipak realne smetnje...ako ih stvarno ima...
Sačuvana
dzontravolta
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 64

Za sve je potrebno vreme!

« Odgovor #20 poslato: Jul 15, 2020, 09:35:10 posle podne »

Pozdrav. Evo i ja da prokomentarisem vezano za pravilno drzanje, pravu/krivu kicmu itd. Nema jedne vezbe za to, sve vezbe cine jedan orkestar koji pridonosi tome, telo funkcionira kao celina
Sačuvana
MM
Gari98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #19 poslato: Jul 15, 2020, 03:48:48 posle podne »

Svakako se javi. Do tada vidi link sto je kolega poslao. Ako nadjem jos sta bi bilo korisno poslacu ti

Hocu, a link sam sacuvao pa cu raditi vezbe vec od sutra u teretani.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #18 poslato: Jul 15, 2020, 03:41:56 posle podne »

Svakako se javi. Do tada vidi link sto je kolega poslao. Ako nadjem jos sta bi bilo korisno poslacu ti
Sačuvana
Gari98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #17 poslato: Jul 15, 2020, 03:36:09 posle podne »

Ako sam dobro razumela nesvestice nisu bile u toku treninga nego dok stojis i bude toplo?
Koga god nadjes.
Pretpostavljam da ce ti dati vezbe, tu mozemo pomoci dopunama za teretanu na sta da obratis paznju.
Ali prvo pregled jer nisi dugo bio

Tokom treninga nikada, ja cu otici do kraja meseca kod fizijatra pa cu nastaviti na ovoj temi odgovor sta mi je doktor rekao i zbog dopune za teretanu. Hvala Vam puno.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #16 poslato: Jul 15, 2020, 03:16:54 posle podne »

Ako sam dobro razumela nesvestice nisu bile u toku treninga nego dok stojis i bude toplo?
Koga god nadjes.
Pretpostavljam da ce ti dati vezbe, tu mozemo pomoci dopunama za teretanu na sta da obratis paznju.
Ali prvo pregled jer nisi dugo bio
Sačuvana
Gari98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #15 poslato: Jul 15, 2020, 09:57:37 pre podne »

Fizijatar bi dijagnostikovao problem. A bilo bi pozeljno obaviti i preglede koje je kolega Slavisa predlozio ako ih vec nisi radio?
Godiste?

Odgovorio sam i Vasem kolegi malo je duza poruka :D Imam 21 godinu, 1998 godiste, ici cu kod fizijatra, da li Vi mislite da ce se moci i ovaj esteski deo grudi popraviti kolko-tolko nakon sto popravim drzanje i grudni kos?
Sačuvana
Gari98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #14 poslato: Jul 15, 2020, 09:55:46 pre podne »

A koliko godina imaš? Fizikalna terapija u mlađem uzrastu?

Rentgenski snimak srca i pluća? CT, NMR, eho srca, spirometrija? Nalaz, skorije? Pregled interniste?

predlozi vežbi koje mogu pomoći... https://www.healthline.com/health/fitness-exercise/pectus-excavatum-exercises#1

kako ti izgledaju treninzi u teretani?

Imam 21 godinu, u mladjem uyrastu sam radio vezbe fizijatra u drzavnoj ustanovi, ali onako kroz maglu niko mi se nije nesto posvetio da ja to radim pravilno i kako treba, tako da sam krz neko brze vreme to i batalio posto sam mladji bio pa mi nije bilo interesantno, a majka me nije ni terala bila je kao ok kako hoces...
Rentgenski snimak srca i pluca nisam radio, CT jesam sve je dobro bilo, NMR mislim da jesam u tokom nesvestica sto sam spomenuo isto je sve dobro bilo, eho mozda kada sam bio mladji, spirometriju mislim da nisam nikada radio, sto se tice nalaza bio sam u urgentnom gde su mi radili CT zbog neke povrede tokom posla, uradili su mi i kompletnu krvnu sliku i isto je sve dobro bilo..Pregled interniste sam obavio kod moje doktorke u domu zdravlja, kaze sve je dobro, mada ja nesto i ne verujem drzavnim ustanovama vise, posto tokom nesvestica niko se ni nije potrudio da pogleda sta je uzrok malo dublje...Sto se tice mene ja se osecam super, pogotovo nakon treninga, u teretani radim uglavnom sa spravama i sa tegovima i razne vrste bencha, istezem se takodje, a i tek sam poceo sa teretanom, bio sam 6 puta do sada, rutina mi je da treniram 1 dan a 1 dan odmaram. Ako nesto znaci radim i sedeci posao sto znam da isto ne pomaze u pravilnom drzanju posto ne sedim najpravilnije. Planiram oko 25. ovog meseca da obavim pregled fizijatra, pa bilo koji savet i preporuka kod koga bi bio od velike pomoci, u Beogradu sam inace, i da li za sada da nastavim sam treningom u teretani ili da pauziram dok ne vidim fizijatra? Hvala unapred..
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #13 poslato: Jul 15, 2020, 08:33:54 pre podne »

Fizijatar bi dijagnostikovao problem. A bilo bi pozeljno obaviti i preglede koje je kolega Slavisa predlozio ako ih vec nisi radio?
Godiste?

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Jul 15, 2020, 01:37:29 pre podne »

A koliko godina imaš? Fizikalna terapija u mlađem uzrastu?

Rentgenski snimak srca i pluća? CT, NMR, eho srca, spirometrija? Nalaz, skorije? Pregled interniste?

predlozi vežbi koje mogu pomoći... https://www.healthline.com/health/fitness-exercise/pectus-excavatum-exercises#1

kako ti izgledaju treninzi u teretani?
« Poslednja izmena: Jul 15, 2020, 01:48:17 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Gari98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #11 poslato: Jul 14, 2020, 10:42:12 posle podne »

Pozdrav.
Ne vidim dobro, ali, mene podseca na oblik pectus excavatuma tzv." udubljene grudi".
Jesi li imao neke od tegoba: ceste rrspiratorne infekcije, lupanje srca, bol u grudima, vrtoglavice, mucnine, narocito u naporu, tj tokom treninga?

I da dodam samo na moj odgovor, sada sam procitao simptome, izgleda da imam blag oblik "udubljenih" grudi, ramena mi idu u napred malo, iskriveljan mi je kicma, pogotovo kada sedim, i estetski izgled grudi, pa ako bi mogao i savet u vezi toga gde i kako se leciti?
Sačuvana
Gari98
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #10 poslato: Jul 14, 2020, 10:37:34 posle podne »

Pozdrav.
Ne vidim dobro, ali, mene podseca na oblik pectus excavatuma tzv." udubljene grudi".
Jesi li imao neke od tegoba: ceste rrspiratorne infekcije, lupanje srca, bol u grudima, vrtoglavice, mucnine, narocito u naporu, tj tokom treninga?

Umm nemam neko ozbiljno udubljene jedino kod ovog "preseka" na sredi izmedju grudi, sto se tice tegoba : respiratorne infekcija nikada, lupanje srca osetim intezivno kada trcim ali nisam previse aktivan osim teretane i dizem tezine ali do sada nisam imao zbog tezina ili teretane, vrtoglavice tokom treninga jesam imao dok sam trenirao kik boks ali je i to vremenom prestalo, nesvestice nikada tokom treninga, ali zbog  "vrucine" u busu, bude mi toplo vidim sive tackice postaju bele i samo se onescestim, bio na pregledima i nista...mucnice ne bas. I da ponekad me iz cista mira zaboli srce ili tu oko srca nisam siguran. Hvala na odgovoru.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.076 sekundi sa 19 upita.