TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 03:03:56 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: INTERMITTENT FASTING ili Povremeni post  (Pročitano 7784 puta)
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #23 poslato: Februar 02, 2019, 04:03:53 posle podne »

Sigurno da moze i bolje... ali za sada radi... pa cu da smanjujem i povecavam kad stane da  pada kilaza
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #22 poslato: Februar 02, 2019, 04:02:09 posle podne »

reko sam od do... stapi i pokazuju da sam u ketozi... a i ulus u ustima
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #21 poslato: Februar 02, 2019, 03:59:56 posle podne »

sa tegovima
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #20 poslato: Februar 02, 2019, 03:49:00 posle podne »

I da... zaboravih... Gledam da trening bude pre prvog obroka... uglavnom oko 14h.. a prvi obrok posle toga... jedem 2x dnevno... oko 15h ili 16 i drugi put 2h kasnije... Ne znam oko tog punjenja da li da cekam dok ne osetim potrebu... posto mi je za sad super ovako.

Treniras na prazan stomak? Tj nemas ni jedan obrok prije treninga? Radis kardio? Ili trening sa tezinama?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #19 poslato: Februar 02, 2019, 03:41:49 posle podne »

200-300g masnoce oko 100g Proteina i 10-30g UH ?

Ako uzmemo u obzir da 1 gr masti ima 9 kCal, znači da samo iz masti uneseš 1800-2700 kCal?

Malo mi je čudna postavka makrosa...? 100 gr proteina...hm? Pokušaj nekog oblika ketogene dijete?
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #18 poslato: Februar 02, 2019, 08:23:14 pre podne »

I da... zaboravih... Gledam da trening bude pre prvog obroka... uglavnom oko 14h.. a prvi obrok posle toga... jedem 2x dnevno... oko 15h ili 16 i drugi put 2h kasnije... Ne znam oko tog punjenja da li da cekam dok ne osetim potrebu... posto mi je za sad super ovako.
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #17 poslato: Februar 02, 2019, 08:18:24 pre podne »

Jedem od 2000 do 3000 kalorija dnevno... Bmr mi je oko 2500 kal. Unesem oko 200-300g masnoce oko 100g Proteina i 10-30g UH... Pijem dosta vode... dodatak vitamini-minerali... i trening za sad po malo ...Pocetnicki... Ali polako cu da pojacam i to...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #16 poslato: Februar 02, 2019, 08:13:25 pre podne »

Posto mi se svasta nesto desavalo... od 10 januara sam na keto i fasting...  skinuo za sad 4-5 kg.. osecam se super... u cetvrtak davao krv... bolji rezultati nego prethodni put... skoro savrseni...

Cisto da se pohvalim... mada ima jos dosta da se skida... prvih par kila ide lako... videcemo na dalje
Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #15 poslato: Jul 04, 2018, 10:18:43 posle podne »

Upravo tako ili jesi, ili nisi

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #14 poslato: Jul 04, 2018, 10:17:10 posle podne »

Sve u svemu poruka za naše IF fanove je da u periodu "unosa hrane", mora da se jede muški...nema neodređnosti, "ja mislim da je dovoljno i sl."...sve je to sistem, koji ima svoje parametre uspeha...ili ispoštuj ili nazaduj...
« Poslednja izmena: Jul 04, 2018, 10:22:43 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #13 poslato: Jul 04, 2018, 03:36:27 posle podne »

Sto  se tice ovog pristupa,  sve se svodi na to da li ti odgovara zbog obaveza, nacina zivota, a ono što je najvažnije, kao što je već kolega napisao da li unosiš dovoljno svega što treba tvom organizmu.  Da bi to znao poželjno bi bilo da pratis unos makronutritijenata. Taj period od 4 sata je po mom mišljenju malo više ekstreman i ako se ozbiljnije baviš ovim teži da uneseš sve potrebno. Ako ne unosiš svega koliko treba to je onda klasično izgladnjivanje koje donosi sa sobom niz drugih problema. Ako već radiš IF radi tako da možeš da duže istraješ u tome. Možda ti sad prija tako ali kasnije može da se javi problem i da dobiješ jo-jo efekat. Posebno ako ne znaš koji ti je potreban unos svega za tvoj cilj.  Da li unosiš dovoljan broj minerala i vitamina? Kako će to uticati na duži vremenski period na rad organizma i hormone? Svaki deficit ako se ne isprati kako treba može da ti napravi probleme sa radom organizma. Tako da pažljivo sa tim i prati kako se osećaš tokom samog treninga, da li naglo gubiš snagu, da li si umorniji nego obično itd...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Jul 02, 2018, 09:42:50 posle podne »

Sve je to lepo, to interesovanje za IF, ali ako period fastinga nije ispraćen i adekvatnim unosom kalorija, to je ipak samo "gladovanje", ma kako ga mi "verbalno formulisali"...čuvajmo se metaboličko-hormonskog stresa i posledičnog jo-jo efekta...
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #11 poslato: Jul 02, 2018, 12:56:59 posle podne »

Sto dan dva da ne jedem nista? Jedem opet sutra u istom intervalu... Ali kao sto ti rece... uklapa mi se u dnevne aktivnosti... mada mi kad ne radim vise odgovara 8:16... 
Ako sam dobro ukapirao... to moze i da se menja... kad ti kako odgovara... mada nisam siguran
Sačuvana
MMBS
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #10 poslato: Jul 02, 2018, 10:21:42 pre podne »

Ja evo nekoliko dana praktikujem intermittent fasting. I bas mi prija. Kao da je za mene osmisljeno :) Uvek sam mrzeo da jedem rano ujutro :)

Ja sam izabrao ovaj rezim jer se nekako uklapa u moje zivotne navike, minimalno zadire u moju rutinu, a daje rezultate. S tim sto je moj 'prozor' u kome jedem od 12 do 8. I u tom periodu moze sasvim fino i 'normalno' da se jede.

Ne znam, meni je prozor od 4 sata previse ekstreman. I tesko je istrajati na tom rezimu. Pojesti pola kile mesa plus neku jaku salatu u ta 4 sata, pa onda 3/4 dana ne jesti nista  je po mom laickom misljenju ozbiljan stres za organizam. To je previse za jedan obrok, ali opet premalo iz ugla dnevnih potreba.
Sačuvana
Gorcha
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #9 poslato: Jul 02, 2018, 07:15:48 pre podne »

Nisam siguran da li mogu da menjam. Da nekad jedem 4:20, a nekad 8:16
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.071 sekundi sa 18 upita.