TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:23:28 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 51 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji whey????  (Pročitano 142938 puta)
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #737 poslato: Februar 12, 2010, 01:21:54 posle podne »

Citat
nema tu nikakve rupe i nikakvog pada AK u krvotoku za vreme treninga,

a ovde gesis i to kako
ti to nemozes da znas ni na jedna jedini nacin OSIM STO TI MISLIS DA JE TAKO..
da bi to dokazao morao bi da vadis i krv i mokracu i pred i u toku treinga itd itd itd a ovo sto ja pricam su radili ljudi tako da ti sigurno nisi reper za odrejevinje koncetarice AK u odjredeno vrrmee
lepo je to sto je tebi sihrana sredjena ali to nema veze sa hranom ama bas nikakve.

Citat
a nema ni mesta za nesti u toku, pa i da ima, ne bih isao sa tecnim AK, vec sa AK u prahu ili sa izolatom wheya.

opet greska jel PRAH whey koncen trata i isolata NIJE CIST pa tako je i njegov dotok u krvnu plazmu upitan jer on prolazi kroz raze proces u telu sto tebi ocigledno nije jasno a pocevsi od digestije u zelducu,prolaska kroz jetru i bubrege pa tek onda mali % dolazi do krvne plazme a tebi ostavjam da izrauncas koliki je to % ako uneses 6 gr BCAA koliko ih ukupno dospe u plazmu polse unosa praksa..
Citat
. Ovo sto ja radim, RADI FANTASTICNO i

pa fantistcno je diskutabilno tj FATNISSTICNO je za tebe jer da te podestim sta je za tebe bilo fantasticno pre cele price.

Citat
Evo i ovde da se predstavim, imam 25 godina, 183-184cm viok, trenutna tezina oko 84-85kg. Iako imam 25 godina imam samo 11 meseci treninga iza sebe (naravno ranije gluvarenje po teretani i vezbanje po mesec dana sa 6 meseci pauze ne racunam) i od tih 11 meseci prvih 5 meseci sam pravio "masu" pljeskavicama, kobasicama, sunkom, kackavaljem, salamama, virslama i td. mada moram priznati da je tu bilo i dobrog mesa, ali... Rezultat toga je bio da sam se usvinjio kao prasac, imao sam 88-89kg ali sa dosta viska i krenuo sam na dijetu koja je trajala 3 meseca, gde sam izgubio 12 kila. Slobodno mogu reci da mi je pola te dijete bilo gubljenje vremena i mogu reci da sam prvih minimum 6-7 meseci pisao uz vetar sto se ovog sporta tice i onda sam konacno pohvatao neke stvari i krenuo sa ozbiljnim treningom i ozbiljnom hranom i evo rezultata posle 3 meseca takvog rada...

dakle..
ti da si samo promernio stil zivota ti bi imao FANTASTICNE uspehe s obzirom sta si radio dok si "znao" i sada kada "znas"
a ja cu ti reci da to sto si sada zadovljan je super ali daljenjeg napredka nece biti
ako mislis da se bavis rekreativno i da izlgedas tako kako izlgdas sa ovim nacinom mozda bi i moglo da prodje ali to nije rezulatat toga sto ti radis tako kako radis vec je rezlutat sto imas srece ma imas gentiku koju imas kao i metablizam koji imas i sve skupa ti je dalo rezulatee
a ja ti opet kazem da gresis jer jednostavno ti za 11 meseci nisi mogao da upoznas ni 10% SVOG TELA a neda budes reper za odredivanje kolicine i koncnetrice AK u krvnoj plazmi..

stari...11 meseci se bavis a ovim..jbt..daj malo stani na loptu pa razmisli sta sve ljudi rade
Sačuvana
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #736 poslato: Februar 12, 2010, 01:11:53 posle podne »

Citat
ja ništa lično protiv tebe nisam napisao već sam uporedio koliko esencijalnih aminokiselina ima u Elite i THE Amino wheyu na 100 grama i jasno se vidi da Elite ima znatno više leucina, izoleucina u valina

prijatelju
to sto kazes je tacno i ja jako dobro znam da je elite extra dobar protein
ali tvoj odgovr je bio u vezi kvliateta THE tj vrste AK i amino profilu itd itd itdi..pa sam ti ja na to odgovrio
a kolicina EAK na 100 gr za raliku od EAK u aw je veoma mala da bi se dizala prasina jer pogledaj gore LABEL od ON proteina koji je NAJPRODAVANIJI i mnogo bilja oocija od elita a ja znam i iz kog razloga  ovo nije mesto da to pisem pa uporediu EAK sa ON sa labelom EAK od AW..

moje izvinjenje kada sam rekao pm .
mislio sam mail
jos jednom izivenjej ali odista mi mnogo ljudi dnevno pise i jako mnogo vremena prodovdim za komp a ne SAMO PRODAVAJUCI THE vec dajem savete potpuno bespplatno i mislim da mnoge stvari nemaju mesta jbg..iskreno misljenje...
kao i sto sam rekao..ja sve sto govrim iza toga stojim sa punim imenom i prezimeom
nisam pod nekim nickovima i sta ja znam sta..
savete koje dam su nekada na moju zalost slupotrebe,a svete koje dajem sam PROBAO AN SEBI i nisam nista izmislio vec sam sve probao na sebi
mnoge stvari su me KOSTALE ZDRAVLJA ali i o tome pricam javno da se drugi ne zjaebu...itd itd itd
ali jbg...kako god..
nadam se da si me shvatio
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #735 poslato: Februar 12, 2010, 01:07:45 posle podne »

Evo zasto se ja ne slazem sa time... Meni je ISHRANA pod konac sredjena i meni je poslednji cvrst obrok sa ~40gr proteina tacno 2 sata pre treninga. Kad ja dopunim to mericom koncentrata koja u sebi ima 1gr secera koji SIGURNO nece da iziritira pankreas, dopunim to sa 10gr. bcaa i nema tu nikakve rupe i nikakvog pada AK u krvotoku za vreme treninga, a nema ni mesta za nesti u toku, pa i da ima, ne bih isao sa tecnim AK, vec sa AK u prahu ili sa izolatom wheya. Ovo sto ja radim, RADI FANTASTICNO i neuporedivo bolje nego bez toga. Ne vidim nijednu gresku u tom nacinu koriscenja supsa kojima ja i ne pridajem neki bog zna znacaj...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #734 poslato: Februar 12, 2010, 12:58:20 posle podne »

Tacno tako, jer unecu mericu wheya ~45-50 min pre treninga, pojacacu to sa 5-10gr. bcaa neposredno pre treninga i imacu SVE ak u krvotoku onda kada je najbitnije i u toku celog treninga. I naravno, ja koristim samo ajinomoto AK tako da mi te brojke od 20gr. nisu potrebne...
gresis jako gresis
jel koncetnracija ak pada velikom briznom a to ne ovisi dali su ajinomto ili ne.
jeste da su one najbolje ali to nema veze sa briznom aposrobicje i ulaska u krvu plazmu
uzimanje poteina KOJI NIJE CIST 40 min pred trening nema nikakve veze sa nicim iz razloga sto kolicina unetih ak u merici od 30 gr je veoma mala,a da ne gledamo sa druge strane da taj whey sadrzi secere koji bez potrebe iritra pankreas PRED TRENING....
a ono glavno
a bas iz tog razloga se pred i u toku treninga vrsi ajd da kazem prostim recnikom "dopuna" AK bas u cilju da bi doslo do hranjenja misicnih vlakana tj da misicn nema mogucnost nedostatka istih
i onda nema veze vreme dali je koncnetracija 3,8 ili 39 min jer unosim fast acting ac tokom celog trenirnga koji traje min 45 do 60 min i misic nema mogucnost sve i da hoce da smanji koncnetraciju ak u plazmi UKOLIKO SE AK UNOSE
 da popijes nesto 50 min pred trening i da ocekujes da ce koncntracija maximalna biti bas na treningnu je nemogcue
na papiru to deluje tako ali na nasu zalost u praksi nije..
i to je to...
i bebac
ne nastoji telo da dovede sto vise krvi u vezbani misic vec COVEK...nemozes ti telu da naredis E HOCU SADA DOTOK KRVI U BICEPS

ako nesto unosis, onda ce to da se trosi, nece se trositi misic..a ako je taj unos mali onda se zna sta ce biti
a kao sto rekoh AJINMOTO AK jesu najkavlitenije ali to nema veze sa brzinom aposrbijce vec sa LAKOCOM i kvalitetom i % cistoce istih
a da ti ne ulazim u to DA VEOMA OVISI I KOJA GRUPA MISICA SE VEZBA!!!!!
jer su onda i razlicte potrebe za AK..
ali jedno ej sigurno a to je difitivno unos WHEY PROTEINA pred trening itd itd itdi
a ti kako hoces
Sačuvana
filip85
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 284

« Odgovor #733 poslato: Februar 12, 2010, 12:51:36 posle podne »

Pošto je onaj PeĂ°in odgovor meni obrisan i stoji u podforumu "Ostalo", ovde ću samo odgovoriti...
PeĂ°a, ja ništa lično protiv tebe nisam napisao već sam uporedio koliko esencijalnih aminokiselina ima u Elite i THE Amino wheyu na 100 grama i jasno se vidi da Elite ima znatno više leucina, izoleucina u valina... ne osporavam ja ni tvoje znanje ni tvoje pravo da prodaješ suplemente ili bilo šta gde si se osetio prozvanim, ali jednostavno ako se uporede brojevi koji pišu na labelu, doĂ°e se do takvog zaključka, jbg..


a što se tiče ovoga: "a sam ti rekao i na pm o ovome i veoma jasno obrazlozio iz kog je to razloga napisano"..
moram samo da kažem da ti nisam slao pm ni na jednom forumu i da si me verovatno pomešao sa nekim... mi se jesmo dogovarali oko wheya e-mailom i telefonom, ali pp ti nisam slao niti tražio objašnjenje, jer imam običaj da pre nego što postavim neko pitanje najpre dosta iščitam o tome i vidim da li se već pisalo, tako da me nije mrzelo ni da iščitam onu temu od 70 i kusur stranica na x3m forumu o The Nutritionu... ;)
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #732 poslato: Februar 12, 2010, 12:47:11 posle podne »

A sto se tice uspeha i rezultata sa ovim sto ja radim, takodje mogu da garantujem rezultate i tvrdim da je ISPRAVNO tako raditi.
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #731 poslato: Februar 12, 2010, 12:44:05 posle podne »

Tacno tako, jer unecu mericu wheya ~45-50 min pre treninga, pojacacu to sa 5-10gr. bcaa neposredno pre treninga i imacu SVE ak u krvotoku onda kada je najbitnije i u toku celog treninga. I naravno, ja koristim samo ajinomoto AK tako da mi te brojke od 20gr. nisu potrebne...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #730 poslato: Februar 12, 2010, 12:33:26 posle podne »

O.K. Shvatio sam donekle jer sam i citao na brzinu...I sve je to uredu, aj mi samo reci kakve to ima veze sa mojim postom od malo pre?

mala digresija na tvoju konstataciju koje su AK najkvalitenije U TOKU TRENINGA te da je budlastina unositi vece kolcine od 5 gr BCAA itd itd itd itd itd
potpuno nebitna stvar
ja sam svoje rekao i napisao i objasnio i kao sto sam i prvi put rekao..ko razume shvatiti ce,i ko bude primenjivao ono sta je ISPRAVNO ja mogu da mu garantujem uspeh sa malim ili vecim korekcijama jel nismo svi isti i sto se mene tice TO JE TO.

tj ovo

Citat
Mislim da je blesavao da sada ulazim u daljenje price o misicu i kako on reaguje.deluje,odgovara is ve ostalo ali je veoma bitna stakva da se kaze ako neko uspe da razume a nadam se da hoce da se hidrilizom ATP prilikom pokreta ili kontrakcije stvara AKTIN sto i nije bitno sta je sada,ali je bitno to da on  u sadejstvu sa miyosinom VRSI PROTOK HRANJVIH MATREIJA KROZ MUSCLE FIBER!!!!!!!!!!!!!
OSIM HIPERTORFIJE  misncih vlakna bj 1 ili sporih vlakana tj ta hipertorija biva izazvana sa treningom o kojem pricas tj posledica je povecanja broja MITOHONDRIJA ali to je na zalost veoma kratkog veka tj kod nekog duze kod nekoga krace ali sve se svede na kraju na isto…
Dodiranjvem u dubinu misica ili u sve ono sto sam rekao gore stvara se mogucnost..pazi sada dobro..
UZDUZNIM CEPANJEM VLAKANA KOJA SU N ASTALA HIPERTROFIJOM I TO JE ONO O CEMU CELO VREME PRICAM a to je moguce tj to cepnje vec nastalih vlakna samo trenngiom visokog intezietea tj trenigom koji obuhvata rad sa TEZISNKIM OPTERECENJEM ali viskog inteziteta jer samo u takvim uslovima moze da se dotakne ajd  da kaem duboko u misic te kroz sve gore mehanivmze koje sam naborjao ukljucicju onos to je glavno da to je PRENOS HRANJNIVH MATREIJA mgocue je uvecati rapidno miscno masu uz i na ovja nacin…
« Poslednja izmena: Februar 12, 2010, 12:42:24 posle podne od strane Pedja_Petrovic » Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #729 poslato: Februar 12, 2010, 12:28:07 posle podne »

O.K. Shvatio sam donekle jer sam i citao na brzinu...I sve je to uredu, aj mi samo reci kakve to ima veze sa mojim postom od malo pre?
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #728 poslato: Februar 12, 2010, 12:21:22 posle podne »

Citat
po mom skromnom misljenju

sve je receno sa ovim
a pogtovo oko brzine aposrobicje AK po unosenju tj ulasku u krvnu plazmu
onaj ko hoce da slusa savete onih koji znaju sta rade a to ne moras da smtras da sam ja vec ljudi koji su sebi kontolsailai i krv i urin pred,u toku i nakon treinga pri raznim unosima ak u navednim periodima su DOSLI DO OVIH ZALKLJUCAKA NA OSNOVNU EMPRISJKOS ZNANJA TJ znanja stecenog radjenjem testova u tacno odrejdeno vreme i sa rzlictim unosima
ti koji ides u teretanu 11 meseci ili malo vise kao i sto si sam rekao mozes da radis onako kako mislis da je tacno ali to naravno da ni u jednom momentu ne znaci da je TACNO niti da je ikada bilo tacno
novac nije merilo toga dali je potrebno 20 gr ili 5 gr i novac nije merilo brzine ulska pojednih vrsta AK u krvnu plazmu i izavanju povratnih rekacija tipa hipertrofija i hiperplazija jer..

Pa  mozemo krenuti redom
Skeletni misici se sastoje od VLAKANA zvanih muscle fasciculus koji se opet sastoje od VLAKANA  muscle fibers koji se opet sastoje od myofibrils koji se opet sastoje od myofilaments vlakana koi se opet sastoje od F acting filamitens I myosisn filaments
Znaci samo u ovoj podeli vode moze se videti koliko sitnih vlakana tj podgrupa ima jedan misic
Sa jednim tipom opterecenja tj kostanim jednim te istim prinicopm opste je poznato da se MUSCLE FASCICOLUS kao glavni nosioc ovog udara prvi biti na tom udaru I naravno d ace neko vreme da reguju na to I to je sasvim prirodan I normalan process sa kojim se telo brani.
Naglasvam da pri ovakovj vrsti stresa ostla misicna vlkana NE BIVAJU NI DOTAKNUTA
Nakon odrejednog vremena glavni nosicoi stresa se adaptiraju na ono sto ih ocekuje na sledecegm trnerngu I naravno da s vremenom dolazi do zadebljanja I otprnosti istih
To zadebljane se naravno citaje u porastu msicne mase ali je problem sto zadebljanja u daljenjem rpocesu nisu moguca
Pokusaj da se sa dodavanjem extra tezinskog opterecenja ponovo u istoj meri angazuju ista misicna vlakna veoma brzi bude osudjen na propast iz jednsotavnog razloga sto misic veoma dobro pamti sta mu se desilo prosli put,pa tako I ovaj put zna sa mu je raditi ali na zalost to nije novo zadebljanje tj porast misicne mase vec postoje je na nasu zalost svako misicno vlakno obavijeno  tj vako misicnono vlakno okruzuje  da tako kazem sloj njegovog vezivnog tkiva koje ce u ovom slucaju da predstavlja glavni mehanizam odbrane skup sa vec zadebljanim misicnim vlkanom te ce glavni prenos sile biti na tetive ,zglobove i ligamente a pogtovo ako nismo genteski preodredjeni za takve avnature
S obizrom da vec i ptice na grani znaju da se misic sastoji od sporih i brzih misinih valkana ali je ociglegno da je nepoznanaca da se brza misinca vlakna dele jos na  brza vlakna 2 A ,brza vlakna 2 B i brza vlkana 2 X..ali nije mister X…hahahhah..salimse....
Ti da kazem pod tipovi brzih misnih valkana da kazem prostim recnikom imaju vrhove koje slice pod mikroskpom na male glavice..pa tako dobijamo myosin tipa 1 koji ima sposobnost cepanja ATP u veoma kratkom vremenu !!!!
E tu treba da se trazi razlog celoj mojoj prici tj ne mojoj vec ljudi koji su men objasnjvali celu ovu pricu.
Razlog je vrlo ocigledna ako se i malo dublje zakopa u celu pricu
Opste je poznato da skelteni misic pretvara hemijsku energiju u meheanicku i to veoma efikasno,a kao sto rekoh gore misic npr enrgiju za pokret crpi iz ATP…a izuzetno je vazno za celu pricu da ne postoji nikakva razlika izmedju nivoa ATP u starnju rada ili stanju mirovanja…….a zato je odgovarn izzteno dobar sistem naseg tela za obnovu ATP
Mislim da je blesavao da sada ulazim u daljenje price o misicu i kako on reaguje.deluje,odgovara is ve ostalo ali je veoma bitna stakva da se kaze ako neko uspe da razume a nadam se da hoce da se hidrilizom ATP prilikom pokreta ili kontrakcije stvara AKTIN sto i nije bitno sta je sada,ali je bitno to da on  u sadejstvu sa miyosinom VRSI PROTOK HRANJVIH MATREIJA KROZ MUSCLE FIBER!!!!!!!!!!!!!
OSIM HIPERTORFIJE  misncih vlakna bj 1 ili sporih vlakana tj ta hipertorija biva izazvana sa treningom o kojem pricas tj posledica je povecanja broja MITOHONDRIJA ali to je na zalost veoma kratkog veka tj kod nekog duze kod nekoga krace ali sve se svede na kraju na isto…
Dodiranjvem u dubinu misica ili u sve ono sto sam rekao gore stvara se mogucnost..pazi sada dobro..
UZDUZNIM CEPANJEM VLAKANA KOJA SU N ASTALA HIPERTROFIJOM I TO JE ONO O CEMU CELO VREME PRICAM a to je moguce tj to cepnje vec nastalih vlakna samo trenngiom visokog intezietea tj trenigom koji obuhvata rad sa TEZISNKIM OPTERECENJEM ali viskog inteziteta jer samo u takvim uslovima moze da se dotakne ajd  da kaem duboko u misic te kroz sve gore mehanivmze koje sam naborjao ukljucicju onos to je glavno da to je PRENOS HRANJNIVH MATREIJA mgocue je uvecati rapidno miscno masu uz i na ovja nacin…

KO RAZUME SHVATITI CE
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #727 poslato: Februar 12, 2010, 12:04:15 posle podne »

Ja na ovo moram da odgovorim, nisam se nasao prozvanim, ali imam svoje misljenje za sve ovo... Zasto bih ja uzimao bilo kakve AK niske ili srednje bioloske vrednosti odnosno tecne AK koje se hvale do neba a po mom skromnom misljenju su najgori izvor AK koji postoji, a Seph sa foruma je dao i detaljno objasnjenje zasto je to tako, i kad lepo mogu uzeti AK samo visoke biloloske vrednosti koje su prah ili tabs i koje su iz hidroizolata surutke? Posto znamo da je brzina apsorpcije ista kod svih AK (tecnih, prah, tabs) jer se ona vrsi u tankom crevu, ja onda ne vidim NIJEDNU prednost tecnih AK osim sto ih je lakse popiti nego da gutas tablete. Takodje ovo za 20gr. BCAA pre u toku i posle treninga takodje smatram potpuno bespotrebnim i teskim arcenjem jer ce i manje kolicine ali kvalitetne amino (ajipure) itekako zavrsiti posao. 10gr. pre i posle u kombinaciji sa wheyom i pre i posle ce biti i vise nego dovoljno. Ako je losa amino, onda naravno da treba vise i opet nije to to...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Pedja_Petrovic
General of the Army
Aktivan član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 831

www.predrag-petrovic.com

www.predrag-petrovic.com
« Odgovor #726 poslato: Februar 12, 2010, 11:05:54 pre podne »

da se javim

ukoliko i papagaj zna da nam je potrebno min 20 gr BCAA u toku treninga i ist toliko pred trening onda da zanemarimo konstatciju da WHEY nije cist u smislu da je nije kao FREE FORM AC te da u njegovom sastavu nisu samo AK vazna stvar je da malo koji protein sve i da je tacno sto pise na LABELU ima najvise od 5 do 7 gr BCAA po servingu
metodom logicnog razmisljanja i matemaike koju ne volim da koristim jer se u ovom sportu znaju pravila a tu matemtaika ima jako mali deo ali hajde,dolazimo do cinjenice da bi pred trening trebalo da se uzmu 3 merice whey proteina i isto toliko u toku treninga da bi se zadovoljile potrebe  za BCAA !!!!!
odavno se vec zna da je i 3 merice whey proteina NEPOTREBNO cak i u pwm i onda nema vise o cemu da se prica.

elem o amino whey..
ja nemam niti reklamnu kampanju,niti 15 prodavnica niti internet sajt...tj NE JOS ali uskoro ide i sve to
dakle,pedja petorovic stoji svojim imenom i prezimnom iza onoga sta kaze pa tako je i prodaja THE koja je i vise nego extra sto govri vec 1000 zadovljnih kupaca u prethodnih skoro 4 godine NARASLA i ja sam veoma zadovljan s obzirom da kao sto rekoh nemam niti jednu jedinu radnju,niti internet sajt niti bilo sta da bi se agresvino reklamirao.
THE je zauzelo svoje mesto na veoma gustom trzistu u srbiji i to niej plod REKLAME vec je stvar toga da su LJUDI ZDOVLJNI sa tim.
ja nemam potrebe da bilo kome se pravdam za bilo sta,pa tako i ovom momku da sam ja rekao da je THE iz nemacke jer je to NOTRONA LAZE te iz mojih usta to izaslo nije,a od samog pcoetka sam rekao da je firma belgijska a da su slovenci vlasnici.ja nisam duzan da objasnjavam nikome ekonomske zakone EU po kojima su vlasnici firme sa kanclerijom u slovenij radi poreskih olakisca itd itd itdsto i nije bitno vec je bitno da ja nisam nikome duzan da nista objsnanjvam..kada je FUNKCINOSNJE FIRME I ZAKONI EU u pitanu
duzan sam da ojbasnim o amino whey i evo.

naravno,da se neki strucnjak moze oglasiti i reci kako mu je potrebno tj NAMA  lol lol,SAMO 5gr BCAA pred  u toku treninga ali onda ti i takvi naravno da nisu nikada u zivotu NI PROBALI DA KONZUMIRAJU TAKO NESTO a o tome kako izlgedaju i njihovim rezulatatima je izlisno govriti.

kolicinu BCAA nije odreddio ni pedja petrovic niti bli ko odavde vec je to nesto sto je dobijeno empirjskim metodama i na osnovu VELIKOG ISKUSTVA OD LJUDI KOJI ZNAJU STA RADE I STA GOVORE.
tacno je da je kolagen srednje a ne niske BIOLOSKE VREDNOSTI ali se isto tako zna da mu tu srednju vrednost veoma lako nadoknadjuju AK visoke BILOSKE VREDNOSTI zivot porekla pa je takjder glupanima jako tesko objasniti da se sam kolagen veoma tesko moze stabilizovati u bilo kom sintetskom obliku A DA SE PRI TOM NE DODAJU KOLICINE VISOKO VREDNIH BILOSKIH AK!!!


tako se dobija extra kombinacija VISOKO I SREDNJE VREDNOSTI PROTEINA obicno u odnosu 70 vs 30%  ili nekada cak 60 vs 40 % te na taj nacin uveliko se smanjuje sama cena necega a BILOSKA VREDNOST OSTAJE POPTUNO ISTA kao i da je izdvojena iz neke PUNOVREDNE STVARI..
prevod..ako protein viskoke BV ima 9 vrsta AK a kolagen 4 onda je to srednja vrednost
ukoliko se tih 4 AK izdvoje a koje se nalaze u kolagenu a kojih IMA U ISTOM BROJU I U PROTEINU VISOKE BILOSKE VREDNOSTI te se na tih 4 doda 5 iz IZVORA VISOKE BILOSKE VREDNOSTI onda ostavljam .ma da razmisle koliko onda ima AK koje su zastupljenje u necemu sto je mesavina kolagena i isolata surtuke,a mnogo jefitnija opcija
ali kao sto rekoh..jako je zalosno sto se neke stvari tako pisu,ali uvek postoji stavka na koju mnogi zaboravljaju,a to da je ovo mala zemlja i svi volimo da ponekad da dodjemo na neka takmicennja,da se sretnemo,druzimo rolleyes01 rolleyes01,pijemo pivu ili amini kisline iz bilo kog izvora  evillaugh evillaugh


u prilogu stavljam jedan od najprodavanjih proteina kod nas tj ON whey koji je odista vrhunski kvalitet kao i LABEL od amino whey pa da se uporedi sta i kako te svako i ole pametan moze da shvati kako je dobijena koncnetracija AK u amino whey uz gore objsnenji postupak gde se od dve stvari dobija jedna koja je idelana i ono sto je jos vaznije je to da CE TE SVI VI U VEOMA SKORO VREME UZIMATI POPTUNO ISTI SASTAV PROTEINA KAO STO JE AW A TO JE IZ RAZLOGA STO JE SURTUKA NA GLOBALNOM TRZISTU TOLIKO SKUPA DA CE JEDNOSAVNO PROTEIN SAM IZLOAVAN IZ TOGA BITI PREVISE SKUP TE DA  CE I DA JE BUDUCNOST PROIZVDONJE PROTEINA U OVAKVIM I SLICNIM KOMBINACIJIMA TE KAO I U PROZIVODNJI SOLO AMINO KISLINA.
ovo govrim sa stanvoista nekoga ko je video GDE SE STA I KAKO PRAVO,koji procesi se obavljaju da bi se dobilo nesto i da ovde razvezem jezik mnogo vas bi se pokolebalo u  vezi bilo cega
meni to nije cilj i kao sto rekoh SVAKO IMA PRAVO DA BIRA ONO STA HOCE I STA MISLI DA JE NAJBOLJE ZA NJEGA
koliko je to dobar ili los izbog to samo vreme moze pokazati
sto se mene tice,ja koristim ono sto kroistim vec 4 godine i moji rezultati govre umesto mene,kao i ljudi koje sam savetovao i koje i dan danas savetujem...
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #725 poslato: Februar 11, 2010, 06:36:54 posle podne »

Izvor proteina i procenat proteina ...dovoljno je...ako vidis da je jedini sastojak izolat i koncentrat surutke ak profil ne mora ni da se gleda
Sačuvana
COOLic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1211


Crime is a desease. Meet the cure.

« Odgovor #724 poslato: Februar 11, 2010, 05:56:01 posle podne »

Moze kvalitet da odstupa itekako ;) Imas whey proteine prepune neesencijalnih AK koje ti ne znaca skoro nista, a manjkaju u onim bitnim stvarima, tako da ispadne na kraju da pucas u prazno ;) Drzi se proverenih proizvodjaca i nemas brige...
Sačuvana
Stallone Cobra, the strong arm of the law.
Dusan Stojkovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #723 poslato: Februar 11, 2010, 05:30:16 posle podne »

naravno da je jedan od najbitnijih stvari ak profil,to se podrazumevalo da sam hteo da kazem,a za secere pisem jer je rec o ukusu...znam,ali kvalitet ne moze da odstupa nzm. ni ja koliko...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 51 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.089 sekundi sa 18 upita.