TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:46:54 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda kolena  (Pročitano 1654 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #15 poslato: Jun 14, 2019, 06:03:32 pre podne »

A otok?
Za svaki slučaj snimi, pa javi da l ima oštećenja il ne.
Sačuvana
bnikolab
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #14 poslato: Jun 13, 2019, 10:29:45 posle podne »

Kada hodaš da li ima bolova?
Dok radiš čučnjeve osećaš li neko preskakanje, škljocanje, bilo šta?
Jedino kad radim dubok cucanj bez opterecenja osetim tacku koja zaboli i kada se ispravim kao da se prilikom cucnja zgrci i onda opusti
Sačuvana
bnikolab
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #13 poslato: Jun 13, 2019, 10:27:21 posle podne »

Hvala :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #12 poslato: Jun 13, 2019, 03:40:51 posle podne »

Kada hodaš da li ima bolova?
Dok radiš čučnjeve osećaš li neko preskakanje, škljocanje, bilo šta?

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Jun 13, 2019, 03:35:54 posle podne »

Pozdrav.Pre 10 dana povredio sam levo koleno na atletici pri naskoku okliznula mi se noga i udario sam jako kolenom.Osecao sam jake bolove sa unutrasnje strane kolena.Pauzirao sam 3 dana,hladim nogu 5 puta na dan,mazem crvenu konjsku mast pre treninga i ne osecam bol,mazem i canterpain.Nisam mogao da cucnem a sad mogu i danas sam pokusao da radim skokove ali osecam bol i dalje, zila je izrazenija nego na desnom kolenu.Molio bih za savet

Trebalo bi se obratiti spec da se to snimi. S obzirom da si u sportu, treba reagovati na vreme, da se vidi tačno mesto povrede i adeakvatno reaguje.
Do tada ne bih preporučila treninge. Nešto protiv bolova lokalno može.
Sačuvana
Miša Nenković
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1495


« Odgovor #10 poslato: Jun 13, 2019, 03:12:19 posle podne »

Pozdrav. Mogao si snimiti koleno da znas za svaki slucaj na cemu da radis. Posto je proslo neko vreme i mozes da cucis, a nisi mogao nastavi sa tretmanom. To je najverovatnije unutrasnji ligament ili prednji ukrsteni, sto znaci odmor dok ne zaraste. Ligament je komplikovan, a moguce i meniskus. Najbolje ako bolovi ne prolaze snimi pa javi kako je. A od preparata Glukozamin je dobar za te neke stvari vecina sportista ga koriste.

Послато са LG-D290 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
bnikolab
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2019, 12:20:44 posle podne »

Pozdrav.Pre 10 dana povredio sam levo koleno na atletici pri naskoku okliznula mi se noga i udario sam jako kolenom.Osecao sam jake bolove sa unutrasnje strane kolena.Pauzirao sam 3 dana,hladim nogu 5 puta na dan,mazem crvenu konjsku mast pre treninga i ne osecam bol,mazem i canterpain.Nisam mogao da cucnem a sad mogu i danas sam pokusao da radim skokove ali osecam bol i dalje, zila je izrazenija nego na desnom kolenu.Molio bih za savet
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #8 poslato: Septembar 14, 2018, 07:06:24 posle podne »

U najboljem slučaju istegnuće ligamenata. Al to nećeš znati ako ne snimiš
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Septembar 14, 2018, 07:05:42 posle podne »

U principu ide redom, odeš na pregled, daju ti Rtg, pa onda možda UZ, ali se svede na kraju na magnetnu rezonancu
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Septembar 14, 2018, 07:04:02 posle podne »

Najbolje snimiti.

Bez treninga do tada, lediranje par puta na dan, imaš LIoton gel, Sinedol, Sport Active...neka od tih krema nakon leda.
Sačuvana
vladalaki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #5 poslato: Septembar 13, 2018, 05:08:23 posle podne »

Od povrede je proslo otprilike 9 dana,u utorak sam se povredio prosle nedelje,u sredu sam propustio utakmicu,u petak sam opet otisao na trening i opet dobio udarac u tu nogu i opet izasao sa treninga,od tada treniram samo kuci,pomalo ne opterecujuci nogu,juce sam otisao na mali fudbal cisto da vidim kakvo je stanje nije me bolelo prilikom par prvih dodira,a cim je krenuo malo veci pritisak i jace lopte opet sam osetio,i prilkom promena pravca naglih isto se javlja blag bol i nelagodnost u kolenu.
Sačuvana
vladalaki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #4 poslato: Septembar 13, 2018, 05:01:26 posle podne »

Da,samo pri sutanju lopte unutrasnjim delom imam blagi bol i los osecaj u kolenu,a sto se tice kreme mazem Morsus kremu neku,u apoteci su mi rekli da je dobra jer nisu imali ben gay,sumnjate li na istegnuce ligamenata,posto meni se sve cini koliko sam citao da je to ? Hvala :)
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Septembar 13, 2018, 03:48:46 posle podne »

Treniraš li i dalje?
Koliko sam razumela, bola nema osim kada šutiraš loptu un. delom stopala?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #2 poslato: Septembar 13, 2018, 03:47:32 posle podne »

Koliko je dana proslo od povrede?
Koju si kremu mazao?
Sačuvana
vladalaki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #1 poslato: Septembar 12, 2018, 09:48:40 posle podne »

Dobar dan,imam veliki problem,povredio sam se na treningu u pitanju je fudbal,hvatao sam volej i u tom trenutku promasio sam loptu i skliznula mi je po nozi,odma u tom trenutku sam osetio bol sa unutrasnje strane kolena i imao sam blago otezano kretanje cudan osecaj u kolenu,zavrsio sam odma trening,dosao kuci namazao kremom sutradan sam imao izuzetno otezano kretanje ori oslanjanju na tu nogu, zatim par dana sam mazao kremom i hladio i sada nemam bol,ali pri fizickoj aktivnosti fudbal konektreno kada sutam loptu unutrasnjim delom stopala javlja se blag iritirajuci i cudan bol  vrlo neprijatno,molim vaz za pomoc,nisam imao otok ili nesto slicno,bol je sa unutrasnje strane kolena ali dole ka nozise spusta po toj kosti od kolena koja se spust aniz nogu,molim vas za savet,hvala puno!!! :'( :'( :'(
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 18 upita.