TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395189 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 06:47:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Ne mogu da probijem vece tezine!  (Pročitano 10572 puta)
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #31 poslato: Februar 27, 2007, 01:31:36 pre podne »

E da jos jedno pitanjce. Kako da radim ovaj trening jel da ubacim recimo... 4-5 serija po 4-5 ponavljaja naravno vece tezine, ili po 3 serije po 10-tak ponavljaja?

4-5 serija je PREVISE!!!!??

Ne zaboravi da su u pitanju dve velike misine partije i zasita nakon prve vezbe za svaku od ovih misicnih partija u kojima ces raditi onoliko serija zagrevanja koliko je to potrebno svaka sledeca vezba treba da sadrzi svega 2-3 teske serije u najvise 10 ponavljnja ili jos bolje 6-8 ponavljnja. Kako ovaj sistem treninga pruza mogucnost da se odvezba i u super setu ne vidim ni jedan razlog da on ne bude gotov u 60 minuta!!?


E tako je vec mnogo bolje ja sam odradio po 4 serije danas sa vecim tezinama (koje nisam nikada probao da izbacim) zato mi je trening i trajao tako dugo ali smanjicu na 3 serije ako ti tako predlazes cak mi je i bolje smesticu to u 1h lagano.
Sačuvana
Don't settle for average!
mikiveliki
Gost
« Odgovor #30 poslato: Februar 26, 2007, 11:23:22 posle podne »

E da jos jedno pitanjce. Kako da radim ovaj trening jel da ubacim recimo... 4-5 serija po 4-5 ponavljaja naravno vece tezine, ili po 3 serije po 10-tak ponavljaja?

4-5 serija je PREVISE!!!!??

Ne zaboravi da su u pitanju dve velike misine partije i zasita nakon prve vezbe za svaku od ovih misicnih partija u kojima ces raditi onoliko serija zagrevanja koliko je to potrebno svaka sledeca vezba treba da sadrzi svega 2-3 teske serije u najvise 10 ponavljnja ili jos bolje 6-8 ponavljnja. Kako ovaj sistem treninga pruza mogucnost da se odvezba i u super setu ne vidim ni jedan razlog da on ne bude gotov u 60 minuta!!?
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #29 poslato: Februar 26, 2007, 08:38:14 posle podne »

pogledaj na netu five percent solution , tako se zove trening i sluzi za povecanje snage
Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #28 poslato: Februar 26, 2007, 06:08:09 posle podne »

Nisam mogao da upakujem prvi trening u 1h zavrsio sam ga za 1h 20min jbg 6 vezbe po 4 serije... mnogo je kume. Uglavnom ovaj prvi trening grudi/ledja... tezak dosta pogotovo jer sam radio sa manje ponavljaja vece tezine ali mi se svidja jer sam umorniji nego ranije kada sam radio moj program znaci da vise pogadja misice videcemo rezultate.
Sačuvana
Don't settle for average!
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #27 poslato: Februar 26, 2007, 04:04:49 pre podne »

Oki tako cu i raditi od sutra. Ma gledam da mi trening ne traje vise od 1h tako da cu upakovati 4-5 serija sa velikim tezinama.
Sačuvana
Don't settle for average!
CTEBAH
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 736


« Odgovor #26 poslato: Februar 26, 2007, 01:29:31 pre podne »

...pa vidim da je miki napisao da je za povecanje mase i snage, znaci manji broj ponavljanja ali vece tezine i ja bi radio jedno 6-8 serija po 4-6 ponavljanja, a ti...ti vidi kako ces ...  :D ;) 

poZ.
Sačuvana
"...oci sklopljene, tisina i molitva pred boj, slike majke ljubi cedo ja pridruzicu se njoj, na nebu ako treba jer tamo pripadamo, mi smo nebeski narod ali na zemlji za cuda znamo...nema pomisli o milosti slusam krike dusmana..."

Klikni ovde
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #25 poslato: Februar 26, 2007, 01:14:31 pre podne »

E da jos jedno pitanjce. Kako da radim ovaj trening jel da ubacim recimo... 4-5 serija po 4-5 ponavljaja naravno vece tezine, ili po 3 serije po 10-tak ponavljaja?
Sačuvana
Don't settle for average!
Bigi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #24 poslato: Februar 22, 2007, 11:14:03 pre podne »

Evo da i ja dam neki doprinos i da podrzim mikijev program ;) Ja sam takodje imao taj period takozvanog zastoja u napredovanju koji sam resio skoro identicnim programom i naravno ubacivanjem dosta novih vezbi za svaku misicnu grupu i rezultati su bili odlicni.Nakon 2 nedelje sam primetio veliku razliku u snazi i primetio sam kako se dosta vise izmorim i pogodim odredjenu misicnu grupu nego pre. Znaci prati program i menjaj svaki trening(da sokiras misic) vezbe i imaces odlicne rezultate.Toliko od mene pozdrav 8)
Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #23 poslato: Februar 22, 2007, 03:26:24 pre podne »

Ima novih clanova ali nisu aktivni u tome se slazem sa tobom, njih mozda... 5-10 ljudi se non stop pojavljuju ovde a kao da ostali ne postoje jbg nadam se da ce biti vise aktivnih bice kvalitetniji forum.
Sačuvana
Don't settle for average!
x frame
Gost
« Odgovor #22 poslato: Februar 20, 2007, 09:31:19 pre podne »



  P rex : nema potrebe da se izvinjavas ne ljutim se ja , a kao sto sam napisao moja greska jer nema razloga da bataljujem forum , mada sa temama stvari stoje malo drugacije . Radim inace na racunaru na poslu i malo mi je muka da tipkam  nesto puno poruka . Imam mali broj postova i trudim se da oni budu kolko god je to moguce dobri i od koristi . Slobodnog vremena nemam puno a i kad ga imam uglavnom izlazim i naravno redovno vedzbam + sam na Animalpak.com forumu koji je od skoro poceo sa radom  kao i na bodybuilding.com forumu na kome sam neke 3 godine vec. 

  Ne bih voleo da neko shvati da je znam sve , pitam ja podosta stvari , samo na ova 2 foruma gore , odgovori su malo kvalitetniji a i sam sport je shvacen puno ozbiljnije nego ovde sto meni odgovara ; ima jako puno ljudi koji treniraju po 7 - 8 i vise godina i znaju bas puno i sa njima imam sjajnu komunikaciju .

 Ne bih voleo da ljudi iz pansporta shvate da je ovo sto oni rade lose , jednostavno BB ovde nije toliko popularan koliko bih ja voleo da jeste ( i sam kvalitet i osnovna znanja bi onda bila na mnogo vecem nivou ), mada evo svaki put kad dodjem na forum u rubrici NAJNOVIJI CLAN vidim neko novo ime sto je dobro naravno mada opet imam utisak da samo jedni  te isti ljudi pricaju ( mozda gresim ) al valjda ce biti bolje .
 Evo dok sam tipkao ovo palo mi je na pamet da je mozda bolje da po neki put u rubrici NOVI CLANCI  nesto napisem pa ko bude hteo da cita super ko ne onda nikom nista ( ucestvovati aktivno  u razgovoru u temama zahteva puno vremena i cesljanja po forumu a ja ga nemam kao sto rekoh ; mada po neki put i moze)

 Ljudi na stranim forumima znaju da budu malo zustriji , pa mozda i ja neki put preteram  sta da se radi

  M I K I ............HVALA..................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #21 poslato: Februar 20, 2007, 01:38:14 pre podne »

Hvala! Uz pomoc foruma sam promenio i vezbe na koje sam vec navikao misice pa sam promenio dosta vezbi, naravno po ovom tvom programu sam se upravljao stim sto sam vezbe recimo hiperekstenziju, potisak ispred glave (ramena), potisak sa cela i jos neke vezbe izbacio a ubacio sam neke na sajlama za biceps i triceps, odrucenje i predrucenje za ramena sam ubacio, jednorucno veslanje takodje itd. Jedino je taj petak kritican po meni jer se rade ramena, biceps, triceps a to je bas jak trening i trajace najmanje 1h30min. Javljam rezultate za mesec dana.
Sačuvana
Don't settle for average!
mikiveliki
Gost
« Odgovor #20 poslato: Februar 19, 2007, 09:18:11 posle podne »

E ovo ti preporucujem iz licnog iskustva zato probaj.
Isti problem meni pre jedno godinu dana,90kg na bencu 4 puta vec duze duze vreme i nema napretka...Prvo,probaj sa vise serija lakog zagrevanja,za koji god deo tela zelis da povecas snagu.
Ja sam radio i po 4,5 serija zagrevanja i onda navalis na glavne cetri pun krvi i snage.
A za biceps jedino mogu da ti preporucim kontra skot kako ga ja zovem,odnosno pregib bucicama kada lezis na kosoj klupi,bolje izoluju biceps.I zameni,ako radis sa ez sipkom i kreni sa pravom sipkom,jes da ce te u pocetku zglobovi boleti ali veci bidza je cilj zar ne?

Noge nisam ni ja radio cak tri godine,pre cetri meseca sam poceo kad i sa ishranom i suplementima,i veruj mi snaga celog tela ce da ti bukne a i obim butina.
Pogotovo radi cucnjeve,tu ce i butke i stomak i ledja da ti rade i samo gledaj kako ces svake nedelje biti jaci i jaci
Pozz

E to hvala ti ubacicu jos jedan dan treninga (samo noge) mozda je 3 malo za veci napredak. Za skotovu klupu mi je nezgodno da radim ravnom sipkom jer je u teretani ogromna ravna sipka samo ona je teska 20kg i dugacka je blizu 2m ali dobra stvar je da sutra krece u teretanu i moj brat koji trenira duze vreme i iskusan je u teretani tako da cu moci da stavim vece tezine bez rizika da se povredim, mnogo je lakse kada neko pazi da ti teg ne padne i pomaze ti pri kraju serije. Sto se tice snage i dalje mi je primarni cilj grudni deo koji je vrlo slab i ledja jer na vratilu ne mogu da se podizem iza glave. I dalje cekam Mikija da mi spremi program...

Nekoliko prakticnih saveta...
U cilju povecanja mase i snage regije grudi i ledja predlazem rad u split sistemu:

1. grudi/ledja
2. kvadricepsi/biceps femoris
3. ramena/ruke

Predlog je da prvi trening radis prvog dana u nedelji nakon cega sledi dan odmora, zatim trening za noge pa dan odmora i na kraju trening za remena  i ruke iza koga slede 2 dana odmora.

Na ovaj nacin dobices dovoljno stimulacije za rast i razvoj celog tella. Nakon 4-6 nedelja ovako sprovedenog treninga ili nesto ranije u slucaju da se desi adekvatna adaptacija organizma na ovaj tip treninga predlazem razdvajanje splita grudi ledja na dva pojedincna treninga.

dakle...
1. ledja/ biceps
2. grudi/ triceps
3. odmor
4. noge
5. ramena

Nakon perioda od 6 nedleja i aako je primetan jos veci rast i razvoj predlog je da se broj pojedinacnih treninga poveca na 5 i to po principu

1. grudi
2. ledja
3. odmor
4. noge
5  ramena
6. odmor
7. ruke
8. odmor

toliko za sada...
 
Sačuvana
Decky_Nis
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 596

No limit

« Odgovor #19 poslato: Februar 19, 2007, 04:05:49 posle podne »

Forum je da se razmenjuju iskustva, misljenja, i da se pomaze ljudima koji grese u svim segmentima ovog sporta (ishrana, trening...) a ako neko gresi ne treba reci odustajem od ovoga nego mu pomogni ako mozes...
Sačuvana
Don't settle for average!
P-Rex
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1677

Aj, aj, doĂ°i ako smeš!

« Odgovor #18 poslato: Februar 19, 2007, 03:22:20 posle podne »

 >:(

:D

Ma kakvi agresivan nego me iznerviralo to sto si rekao da dizhes ruke od ovog foruma a nisi bash nesto ni puno ulazio u rasprave a kazhes da si dosta nacitan. Pa sto onda ne doprineti malo forumu.
Dobro razumem da nekada je stvarno tesko raspravljati zato ja kad ocu nesto da kazhes bez dalje rasprave naglasim da je to moje misljenje i da ne zelim da se raspravljam samo iznosim misljenje.

Naravno ima ljudi koji govore skroz netacne cinjenice (govorim generalno ne misleci sada na ovu temu ili forum) ali onda ti iznesi svoje misljenje. Meni je drago da ima ljudi koji su nacitani ali i da ulaze ili barem da iznesu svoe misljenje sa vremena na vreme i da tudja misljenja postuju.
Evo ruka pomirenja i hiljadu izvinjenja :D

Sportski pozdrav!
Sačuvana
Ja još nisam video da je neko koga su dobro istabanali to zaboravio, ali sam sto puta video da ljudi zaboravljaju i najlepse savete i pouke.
Ivo Andrić

There ain't nothing to it but to do it.


Tvoj život je možda nečiji san
mikiveliki
Gost
« Odgovor #17 poslato: Februar 19, 2007, 03:17:38 posle podne »

oops moja greska mislio sam na temu

  Sorry  ! ! ! ! ! !

  P-rex :  Al si agresivan    >:(

X Frame tvoji saveti su dobri te ocekujem i dalje saradnju sa tvoje strane.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.