TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:45:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi u anabolickoj dijeti (keto)  (Pročitano 4021 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #19 poslato: April 03, 2019, 09:11:05 posle podne »



Citat
Hm? Znači 5-10 gr kreatina dnevno i ode u fatalnu dehidrataciju? Zanimljivo...ali ipak preterivanje...

procitaj jos jednom sta sam napisao, ali ovaj put ne iz ugla onako kako bi ti voleo da cujes, nego kako je napisano....

Citat
Ako imaš dovoljno proteina u ishrani, čemu whey? ;)

a pa da ...  da da to je to , pa pazi ukoliko uzmes scitecovo sranje puno secera , definitvno ti ne trebaju uh...  treba ti par u stvari pilecih filea da pokrpis nedostatak proteina  ;D tu se jedino mogu sloziti ...

Nosio si Scitecov whey protein na laboratorijsko ispitivanje? Ako jesi, molim te podijeli sa nama rezultate, bicemo ti zahvalni. U suprotnom tvoja prica se zasniva na pukom nagadjanju koje kao takvo nije mjerodavno niti iz jednog ugla. Nesto moze da nam se svidja a nesto ipak i ne, ali bez adekvatnih dokaza, sve se svodi na puko nagadjanje.

Da ne bude da branim firmu, naprotiv. Jedan sam od onih koji se slazu sa izlaganjem kolege Slavise, da ti uopste nije potreban whey protein ako je ishrana izbalansirana i sve pod konac.

X puta sam odradjivao dijetu bez whey proteina i bilo kog drugog suplementa, izuzev omega 3 i kompleksa vitamina i minerala. Spustao sam bf se ispod 10%. Zadnji put prva polovina prosle godine. Ako si psihicki stabilan i pri tom znas sta radis, mogucnosti su neogranicene. A problem sa ljudima koji treniraju je da ih upravo ta psiha unisti, pa se ne daj Boze teretana ne smije ni pogledat ako se nema whey i kreatin. A jos "bolje" solo NO REAKTOR. Tad sve puca.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
I ti isto sedi prouči koji su sve benefiti whey proteina, hormonski prozor nakon treninga itd pa onda kreni da polemises bilo šta.  Postoji mnogo razloga zašto suplementacija proteina znači dosta između ostalog i rasterecuje unos čvrste hrane koji na duže staze pogotovo ako govorimo o bb, gde 2 g po kg kod osobe koja ima 90+ kila predstavlja pravi izazov i može remetiti često stomačnu floru.
Suplementacija brzim izolatima, ak, je i dizajnirana da se uzima u periodima oko treninga, gde ona daje najveće rezultate između ostalog.
Što se tiče sciteca, kada me već vucete za jezik pio sam ga kada je bio kao deterdžent,ti tada nisi ni znao šta je protein, bio je najgora moguća opcija kao što je i sada. Malo duže pratim od tebe te stvari i tehnologiju proizvodnje tako da svako ko je probao malo više firmi, vrlo lako će po prahu i ukusu videti o čemu je reč... Evo ti test bez laboratorisjkih nalaza, idi na keto dijetu uzmi dve merice dnevno, još ako imas ketonske štapiće, videćeš kako lepo izlazis iz keto e, tj ne može ni da udjes u nju...
Meni nije potrebno da proucavam bilo sta da bih tebi dokazao bilo sto, moji rezultati govore za mene. Ja cu ih vrlo rado  uporedit sa tvojima pa da vidimo na cemu smo? Od ishrane, suplementacije, pa sve do psihofizickih sposobnosti. Predstavljas se kao neki guru u svoj ovoj prici, pa te molim daj nam malo svoje zivotne biografije, predstavi se, jer kao sto vidis o nama mozes sve javno saznati u par klikova.

Ovako ova diskusija dalje nema nikakvog smisla, jer kao sa botom da vodimo diskusiju, posto iza tvog naloga moze biti i neki nalozen  klinac u pubertetu, koji ubija svoje vrijeme hejtujuci ljude onda kada se neko ne slozi sa njim.

Inace, usput onako, bio sam na keto prosle godine 6 nedjelja i koristio sam pomenuti whey protein. Isto tako jos dosta njih sa kojima saradjujem. A sto se tice detardzenta, vjerovatno da izbaca iz ketoze, nisam probao.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
KrstaM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #18 poslato: April 03, 2019, 08:37:32 posle podne »



Citat
Hm? Znači 5-10 gr kreatina dnevno i ode u fatalnu dehidrataciju? Zanimljivo...ali ipak preterivanje...

procitaj jos jednom sta sam napisao, ali ovaj put ne iz ugla onako kako bi ti voleo da cujes, nego kako je napisano....

Citat
Ako imaš dovoljno proteina u ishrani, čemu whey? ;)

a pa da ...  da da to je to , pa pazi ukoliko uzmes scitecovo sranje puno secera , definitvno ti ne trebaju uh...  treba ti par u stvari pilecih filea da pokrpis nedostatak proteina  ;D tu se jedino mogu sloziti ...

Nosio si Scitecov whey protein na laboratorijsko ispitivanje? Ako jesi, molim te podijeli sa nama rezultate, bicemo ti zahvalni. U suprotnom tvoja prica se zasniva na pukom nagadjanju koje kao takvo nije mjerodavno niti iz jednog ugla. Nesto moze da nam se svidja a nesto ipak i ne, ali bez adekvatnih dokaza, sve se svodi na puko nagadjanje.

Da ne bude da branim firmu, naprotiv. Jedan sam od onih koji se slazu sa izlaganjem kolege Slavise, da ti uopste nije potreban whey protein ako je ishrana izbalansirana i sve pod konac.

X puta sam odradjivao dijetu bez whey proteina i bilo kog drugog suplementa, izuzev omega 3 i kompleksa vitamina i minerala. Spustao sam bf se ispod 10%. Zadnji put prva polovina prosle godine. Ako si psihicki stabilan i pri tom znas sta radis, mogucnosti su neogranicene. A problem sa ljudima koji treniraju je da ih upravo ta psiha unisti, pa se ne daj Boze teretana ne smije ni pogledat ako se nema whey i kreatin. A jos "bolje" solo NO REAKTOR. Tad sve puca.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
I ti isto sedi prouči koji su sve benefiti whey proteina, hormonski prozor nakon treninga itd pa onda kreni da polemises bilo šta.  Postoji mnogo razloga zašto suplementacija proteina znači dosta između ostalog i rasterecuje unos čvrste hrane koji na duže staze pogotovo ako govorimo o bb, gde 2 g po kg kod osobe koja ima 90+ kila predstavlja pravi izazov i može remetiti često stomačnu floru.
Suplementacija brzim izolatima, ak, je i dizajnirana da se uzima u periodima oko treninga, gde ona daje najveće rezultate između ostalog.
Što se tiče sciteca, kada me već vucete za jezik pio sam ga kada je bio kao deterdžent,ti tada nisi ni znao šta je protein, bio je najgora moguća opcija kao što je i sada. Malo duže pratim od tebe te stvari i tehnologiju proizvodnje tako da svako ko je probao malo više firmi, vrlo lako će po prahu i ukusu videti o čemu je reč... Evo ti test bez laboratorisjkih nalaza, idi na keto dijetu uzmi dve merice dnevno, još ako imas ketonske štapiće, videćeš kako lepo izlazis iz keto e, tj ne može ni da udjes u nju...
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #17 poslato: April 03, 2019, 06:14:31 posle podne »



Citat
Hm? Znači 5-10 gr kreatina dnevno i ode u fatalnu dehidrataciju? Zanimljivo...ali ipak preterivanje...

procitaj jos jednom sta sam napisao, ali ovaj put ne iz ugla onako kako bi ti voleo da cujes, nego kako je napisano....

Citat
Ako imaš dovoljno proteina u ishrani, čemu whey? ;)

a pa da ...  da da to je to , pa pazi ukoliko uzmes scitecovo sranje puno secera , definitvno ti ne trebaju uh...  treba ti par u stvari pilecih filea da pokrpis nedostatak proteina  ;D tu se jedino mogu sloziti ...

Nosio si Scitecov whey protein na laboratorijsko ispitivanje? Ako jesi, molim te podijeli sa nama rezultate, bicemo ti zahvalni. U suprotnom tvoja prica se zasniva na pukom nagadjanju koje kao takvo nije mjerodavno niti iz jednog ugla. Nesto moze da nam se svidja a nesto ipak i ne, ali bez adekvatnih dokaza, sve se svodi na puko nagadjanje.

Da ne bude da branim firmu, naprotiv. Jedan sam od onih koji se slazu sa izlaganjem kolege Slavise, da ti uopste nije potreban whey protein ako je ishrana izbalansirana i sve pod konac.

X puta sam odradjivao dijetu bez whey proteina i bilo kog drugog suplementa, izuzev omega 3 i kompleksa vitamina i minerala. Spustao sam bf se ispod 10%. Zadnji put prva polovina prosle godine. Ako si psihicki stabilan i pri tom znas sta radis, mogucnosti su neogranicene. A problem sa ljudima koji treniraju je da ih upravo ta psiha unisti, pa se ne daj Boze teretana ne smije ni pogledat ako se nema whey i kreatin. A jos "bolje" solo NO REAKTOR. Tad sve puca.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
KrstaM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #16 poslato: April 03, 2019, 05:54:55 posle podne »

To kako je napisano ne odgovara realnom stanju stvari...ali ok, kako god...što se tiče pomenutog proteinskog suplementa, ne bi trebalo da ulazimo u domen "teorija zavere"... ;)

Ali opet, kako god... :)

Tvoje vidjenje realnog stanja je onda vrlo kreati(v)no  8)... treba prvo prouciti zasto se whey koristi u pwm ...  pa sve ostalo.... a Scitec.. slazem se definitvno,  bolje da ne zalazimo u taj off.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: April 03, 2019, 04:29:20 posle podne »

To kako je napisano ne odgovara realnom stanju stvari...ali ok, kako god...što se tiče pomenutog proteinskog suplementa, ne bi trebalo da ulazimo u domen "teorija zavere"... ;)

Ali opet, kako god... :)
Sačuvana
KrstaM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #14 poslato: April 03, 2019, 09:03:42 pre podne »

Citat
Hm? Znači 5-10 gr kreatina dnevno i ode u fatalnu dehidrataciju? Zanimljivo...ali ipak preterivanje...

procitaj jos jednom sta sam napisao, ali ovaj put ne iz ugla onako kako bi ti voleo da cujes, nego kako je napisano....

Citat
Ako imaš dovoljno proteina u ishrani, čemu whey? ;)

a pa da ...  da da to je to , pa pazi ukoliko uzmes scitecovo sranje puno secera , definitvno ti ne trebaju uh...  treba ti par u stvari pilecih filea da pokrpis nedostatak proteina  ;D tu se jedino mogu sloziti ...


Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #13 poslato: April 02, 2019, 09:00:40 pre podne »

Hm? Znači 5-10 gr kreatina dnevno i ode u fatalnu dehidrataciju? Zanimljivo...ali ipak preterivanje...

Po pitanju kreatina i grčeva...kao i dehidratacije...čini se da su se mišljenja promenila sa vremenom...

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18184753

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1421496/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12401856

A zašto bi smanjivao unos vode?

Kreatin znači "blokira" sagorevanje masti? ;)

Sve u svemu, preterivanje...

Ako imaš dovoljno proteina u ishrani, čemu whey? ;)

Ček ček pa ti si pominjao neku retenciju vode od kreatina, pa rekoh da vidimo koliko je opasna ta retencija u ovom ambijentu ;)


Veliko NE za kreatin iz prostog razloga sto u procesu lipolize mora da dodje faza oslobadjanja vode iz tela, kako monohidrati i vecina drugih komericjalnih oblika kredze vezuju vodu, dolazi do kontraproduktivnosti, mozda neki krealkalyn jedino moze da dodje u obzir.


« Poslednja izmena: April 02, 2019, 09:03:16 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
KrstaM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #12 poslato: April 02, 2019, 06:24:39 pre podne »

KrstaM

Izvini, ali čini mi se da previše banalizuješ upotrebnu moć kreatina, kao i mehanizam dejstva istog...sve u svemu, većina iznetih tvrdnji je subjektivne priprode( lično iskustvo), tako da ne ulazimo u dubiozne rasprave...retencija vode će pre svega zavisiti od nutritivnog ambijenta...a od toga zavisi i "lipoliza"...

Na samom početku većina na CKD može da iskusi „brzu definiciju“ koja je posledica „pada“ glikogena u telu (pražnjenje) - manje glikogena = manje vode koju on vezuje, tj. oslobađanje iste. Zanimljiva stvar su i studije koje jasno pokazuju uticaj insulina na metabolizam natrijuma u bubrezima. Elem, u ketogenoj dijeti – nema hidata – nema insulina, dakle, počinje i pojačano izlučivanje natrijuma urinom (važan je i uticaj drugih hormona koji regulišu izlučivanje natrijuma - aldosteron - koji posledično izbacije kalijum - homeostaza, a trudi se da "zadrži" natrijum i vodu). Zato i kažemo da treba voditi računa o elektrolitima na CKD...

Sve u svemu, dok nema hidrata, neće biti ni vode...a retencija vode uzrokovana kreatin-monohidratom je u ovom slučaju zanemarljiva( izuzmimo megadoziranje i sl.)...a to da će ugroziti "lipolizu", krajnje "lakoverno"... ;)

Pravo pitanje je da li će kreatin raditi ili ne... ;) Toliko :)


ti si sada nabrojao neke procese koji nemaju blage veze sa tim sta radi kreatin u organizmu. Kreatin se vezuje za molekule vode, i na intracelularnom nivou vrsi volumizaciju celije, sto mu i jeste izmedju ostalog glavna poenta. Bas u tim momentima kada telo izbacuje vodu zbog procesa koje si opisao(nedostatak uh), njegovo povlacenje vode moze dovesti do dehidratacije nekih organa(ne bukvalno) , jer gle cuda telo se sastoji od 75 % h2o , jos ako neko unosi vise vode da bi izbacio postojecu vodu u organizmu, svakako da ce se kredza tu naci kao suvisna stvar.  Naravno , ne dao ti bog da se zajebes i spustis unos vode ispod 4 l , to su one glavobolje, grcevi i ostale blagodeti kreatina koje responderi prijavljuju itd itd... ALI necu reci da je kreatin bezveze suplement, daleko od toga, ali definitivno nije za upotrebu pri skidanju kilograma, jer svidelo se to tebi ili ne, kao sto si i sam opisao i dao sebi odgovor istovremeno , u procesu lipolize ti kad tad MORAS da se oslobodis viska vode. Sto se tice toga da li ce kreatin raditi ili ne, to je individualna stvar... imas ljudi koji reaguju na 5 g bez punjenja kroz nekoliko dana na isti , a imas i non respondere koji mogu da sunu celu kutiju odjednom, dzaba. I to se znalo odavno , jos kada se kreatin pojavio na trzistu , nego eto ovo je sad neka nova skola , ali dobro, s obzirom da se sada prodaju i price kako ti suplementacija uopste ne treba, kako je whey sranje itd... ovo je nista  ;)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #11 poslato: Mart 31, 2019, 05:51:18 posle podne »

KrstaM

Izvini, ali čini mi se da previše banalizuješ upotrebnu moć kreatina, kao i mehanizam dejstva istog...sve u svemu, većina iznetih tvrdnji je subjektivne priprode( lično iskustvo), tako da ne ulazimo u dubiozne rasprave...retencija vode će pre svega zavisiti od nutritivnog ambijenta...a od toga zavisi i "lipoliza"...

Na samom početku većina na CKD može da iskusi „brzu definiciju“ koja je posledica „pada“ glikogena u telu (pražnjenje) - manje glikogena = manje vode koju on vezuje, tj. oslobađanje iste. Zanimljiva stvar su i studije koje jasno pokazuju uticaj insulina na metabolizam natrijuma u bubrezima. Elem, u ketogenoj dijeti – nema hidata – nema insulina, dakle, počinje i pojačano izlučivanje natrijuma urinom (važan je i uticaj drugih hormona koji regulišu izlučivanje natrijuma - aldosteron - koji posledično izbacije kalijum - homeostaza, a trudi se da "zadrži" natrijum i vodu). Zato i kažemo da treba voditi računa o elektrolitima na CKD...

Sve u svemu, dok nema hidrata, neće biti ni vode...a retencija vode uzrokovana kreatin-monohidratom je u ovom slučaju zanemarljiva( izuzmimo megadoziranje i sl.)...a to da će ugroziti "lipolizu", krajnje "lakoverno"... ;)

Pravo pitanje je da li će kreatin raditi ili ne... ;) Toliko :)



« Poslednja izmena: Mart 31, 2019, 05:59:06 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #10 poslato: Mart 31, 2019, 04:16:52 posle podne »

I ja bih dao " Da" za kreatin, svakako ne može da skodi, isto bih dodao i kofein kao dodatan stimulans za trening kada je bilo kakva dijeta u pitanju :)

Veliko NE za kreatin iz prostog razloga sto u procesu lipolize mora da dodje faza oslobadjanja vode iz tela, kako monohidrati i vecina drugih komericjalnih oblika kredze vezuju vodu, dolazi do kontraproduktivnosti, mozda neki krealkalyn jedino moze da dodje u obzir.
Misljenja su podijeljena sto se kreatina tice, moje iskustvo posle xx dijeta kaze da bolje NE nego DA. Jeste da kreatin povecava zalihe slobodnog kreatina i kreatin fosfata cime se maksimizuje kapacitet stvaranja ATP-a, ali po nekim novijim studijama i rada sa klijentima, izbjegavam da se unosi kreatin u bilo kom obliku.

WHEY, BCAA, GLUTAMIN - sveto trojstvo na keto dijeti. Ako se ima dovoljno novca i sagorevac masti. Pod obavezno takodje kompleks vitamina i minerala.

Naravno sve ostalo da se ispostuje sto se ishrane tice, gore navedeno je samo dopuna iste.



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
KrstaM
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #9 poslato: Mart 31, 2019, 01:13:13 posle podne »

I ja bih dao " Da" za kreatin, svakako ne može da skodi, isto bih dodao i kofein kao dodatan stimulans za trening kada je bilo kakva dijeta u pitanju :)

Veliko NE za kreatin iz prostog razloga sto u procesu lipolize mora da dodje faza oslobadjanja vode iz tela, kako monohidrati i vecina drugih komericjalnih oblika kredze vezuju vodu, dolazi do kontraproduktivnosti, mozda neki krealkalyn jedino moze da dodje u obzir.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #8 poslato: Novembar 26, 2018, 11:52:12 posle podne »

I ja bih dao " Da" za kreatin, svakako ne može da skodi, isto bih dodao i kofein kao dodatan stimulans za trening kada je bilo kakva dijeta u pitanju :)
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #7 poslato: Novembar 26, 2018, 06:05:03 posle podne »

Da, sa tim da treba istraživanje, se slažem. Ja ovo iznosim iz svog ličnog iskustva.

Na keto sam imao snage ali su treninzi morali biti kraći. Težine su ostale, samo sam obim morao da smanjim. Znači bilo je ATP-a ali obnavljanje ne ide istom brzinom. Siguran sam da mehanizam ADP u ATP  funkcioniše. Samo me brzina resinteze iznenadila. Jedino što je meni logično je nedostatak glikogena. I dalje sam skeptičan po tom pitanju.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Novembar 26, 2018, 05:18:32 posle podne »

Ne slažem se...svakako da su tu alternativni izvori energije,kao izvor ATP, "ketoni"...a kreatin-fosfat sistem će dati svoj doprinos sa aspekta energetskog boosta...a hidrati nisu "must have" da bi kreatin "radio"...ili... ;)

Zanimljiv članak...
https://www.bodybuilding.com/content/ask-the-supp-expert-is-creatine-ok-with-keto.html

Dok ne bude relevantnih istraživanja, nikad ne recite nikad... ;) Da, za kreatin...uostalom, svako neka postupi kako mu volja :)
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2018, 05:47:29 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #5 poslato: Novembar 26, 2018, 12:08:20 posle podne »

Slažem se sa @KrstaM.
Kreatin u ovom režimu je mnogo slabije iskoristljiv, ako je i uopšte.
Razlog tome je što je za resintezu ATP potreban glikogenski depo, koji u ovom slučaju nepostoji.
Da bi telo ADP podiglo na ATP tj dodalo jednu fosfatnu grupu, za to mu je potrebna energetska podrška. Jedino gorivo koje tom brzinom može da oslobodi tu energiju je glikogen.
U nekim manje redukcionim dijetama (prema UH), kao npr rotacija UH, kreatin se može koristiti. Mora se biti svestan i u tom slučaju da mu je iskoristljivost smanjena.
Kreatin se najbolje pokazao na unosu UH od 3+ g/kg tt.
Kad smo se već dohvatili kreatina, poželjnije je govoriti o  Kreatin Fosfatu (CF). Jer od njegovog depoa u mišićima zavisi raspoloživa mišićna energija za određeni intezite vežbi. Mi unosom Kreatina unosimo tri aminokiseline koje metabolisanjem mogu, ali i ne moraju, da završe kao mišićni CF. To zavisi od još niza faktora. Na prvom mestu da li su zadovoljene osnovne potrebe organizma. Jer će telo uvek resurse usmeravati po sopstvenom prioritetu, a ne po našim željama.
Zato.
Treba ishrana da bude kompletna sa stanovišta nutritivnih potreba, tek onda imaju smisla bilo koji dodaci ili kako se često kaže suplementi.
Maksimalni mišićni depo za CF je negde oko 2.2-2.4 g/kg (ako me pamćenje još služi). Osobe koje se dobro i kvalitetno hrane, imaju ovaj nivo 100%. Logično je da njima suplementacija Kreatinom neće dati rezultat. Ovo kažem jer sam sretao ljude, ali i sam bio u situaciji da kažem ovaj Kreatin ne radi. Razlog je bio dobra ishrana.
Poenta priče je da se više pažnje usmeri ka organizovanju ishrane.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.05 sekundi sa 17 upita.