TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 06:58:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jako nabijen nozni palac  (Pročitano 3072 puta)
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #17 poslato: Jul 16, 2019, 08:34:32 pre podne »

Pozdrav
Šta se dešava, ima li poboljšanja?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #16 poslato: Jul 04, 2019, 10:24:34 posle podne »

Pomaže da ostaneš u kondiciji, a rasterećuje zglobove, samim tim i palac.
To je za 3 nedelje. Miruj do tada. Pa se čujemo pre dutakmicu da javiš kakva je situacija.
Čarobni lek ne postoji. Samo odmor
Sačuvana
marko01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #15 poslato: Jul 04, 2019, 09:33:59 posle podne »

Je l ti odgovara plivanje?
Kad krece sezona i pocinju treninzi?

Da uvek mi je to odgovaralo, ali kada plivam ne osecam nista bas vezano za palac, ne znam na koji mi to nacin pomaze.
Pa trenutno sam na pauzi recimo u avgustu,ali ja imam neki turnir za nekih 20dana u malo fudbalu(futsal) gde sam potreban.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #14 poslato: Jul 04, 2019, 08:46:16 posle podne »

Je l ti odgovara plivanje?
Kad krece sezona i pocinju treninzi?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #13 poslato: Jul 04, 2019, 08:45:12 posle podne »

Snimak je korektan. Na kostanim strukturama nema promena. Sto govori u prilog neke mekotkivne povrede, mozda tetivne prirode.
Za sada neka tako bude i iskoristi pauzu koju imas za oporavak.
To se polako smiruje ali je potrebno vreme.
Sačuvana
marko01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #12 poslato: Jul 04, 2019, 07:04:36 posle podne »

Kako vi kazete,na plivanje idem bio sam poslednja 3 dana konstantno danas odmaram. Mazem gelom i lezim odnosno odmaram koliko mogu.
Evo vam slike pa vi pogledajte.
Da li verujete da ce me proci to na ovu vrstu tretmana(Odmaranje,Gel,Plivanje,itd?)

Snimci:

https://ibb.co/NyXr4yn

https://ibb.co/cv13D0Q
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #11 poslato: Jul 04, 2019, 03:24:40 posle podne »

Je l taj deo sto si mi obelezio bio zahvacen snimkom?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #10 poslato: Jul 04, 2019, 03:23:03 posle podne »

Svakoj povredi treba vreme, negde vise negde manje. Tvoja nijd imala to vreme u kontinuitetu.
Posto imas pauzu u treninzima, iskoristi je da se potpuno odmoris i oporavis. Mazi gel. Probaj da ubacis plivanje ako ne izaziva bol u pomenutom delu, prijace taj oblik aktivnosti.
Sačuvana
marko01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #9 poslato: Jul 04, 2019, 01:52:09 posle podne »

Jesi li ranije povređivao tu nogu ili palac?

Kakva je situacija sa treninzima? Je l imate pauzu ili treninzi i dalje traju?
Koliko puta nedeljno imaš treninge?

Pauza,nema treninga.
4 - 5 puta kada je sezona.
Svakako ne mogu da sutam nista bilo sta sto se tice palca,jer ono mogu par puta da sutnem posle toga me onda krene boleti mesto iznad palca,i sam palac. Poslacu vam sliku da pogledate sta tacno.
Ja mogu i da trcim i da se naglo krecem i da setam,ali kada krene to udaranje o palac tu vec nastane problem.
I koliko bi ovo moglo opasno da bude cela ova situacija?

Mesto gde malo javi otok:
https://ibb.co/SNpMp6W


Sačuvana
marko01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #8 poslato: Jul 04, 2019, 01:42:47 posle podne »

Rtg govori o koštanim strukturama, dr su ti rekli da je ok u smislu da ne vide prelom. Ultrazvuk i Magnetna rezonanca  su pouzdaniji za meka tkiva.
Kako trenutno nemaš otok, i nemaš bol dok obavljaš normalne aktivnosti (hod), verujem da nema preloma, već da su i dlje mekotkivne strukture osetljive, tetivno-ligamentarni aparat.
Malo vremena si potpuno mirovao bez aktivnosti.
Ajde maži krenu i probaj plivanje (ako nema bola i smetnji), izbegavaj aktivnosti koje dovode do bola, i jake treninge, pa kroz nedelju-dve da javiš stanje??
Kada ideš kod doktorke?

Slazem se da sam malo proveo vremena u mirovanju.
Pa nista mi nije rekao ali ako ne bude me proslo da dodjem opet,nije bitno kada.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #7 poslato: Jul 02, 2019, 05:20:10 posle podne »

Jesi li ranije povređivao tu nogu ili palac?

Kakva je situacija sa treninzima? Je l imate pauzu ili treninzi i dalje traju?
Koliko puta nedeljno imaš treninge?
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #6 poslato: Jul 02, 2019, 05:15:32 posle podne »

Rtg govori o koštanim strukturama, dr su ti rekli da je ok u smislu da ne vide prelom. Ultrazvuk i Magnetna rezonanca  su pouzdaniji za meka tkiva.
Kako trenutno nemaš otok, i nemaš bol dok obavljaš normalne aktivnosti (hod), verujem da nema preloma, već da su i dlje mekotkivne strukture osetljive, tetivno-ligamentarni aparat.
Malo vremena si potpuno mirovao bez aktivnosti.
Ajde maži krenu i probaj plivanje (ako nema bola i smetnji), izbegavaj aktivnosti koje dovode do bola, i jake treninge, pa kroz nedelju-dve da javiš stanje??
Kada ideš kod doktorke?


Sačuvana
marko01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #5 poslato: Jul 02, 2019, 05:06:25 posle podne »

Pozdrav Marko! Pozeljno bi bilo da uradis negde magnetnu rezonancu,na tom snimku ce se bolje videti da li je nesto osteceno. Svakako bi trebalo da mirujes, ukoliko se na magnetnoj ustanovi da nije slomljeno,mozes da posetis nekog kiroprakticara da te pregleda da li sve stoji na svom mestu.

Znaci ipak ovaj RTG snimak mi ne moze reci u potpunosti da li mi je sve okej sa noznim palcom? Posto kada sam bio u bolnici tamo su doktori ustanovili da je sve okej samo mirovanje i rekli su mi da nakov 2 - 3 nedelje sve ce proci,ali ipak meni su ostali neki bolovi kada vise opteretim svoj palac.
Sačuvana
marko01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2019, 05:04:22 posle podne »

Pozdrav,

Koji gel si dobio da mažeš?
Kada hodaš nema bolova?
Koliko si ukupno mirovao od povrede? (znači ležiš u krevetu noga podignuta, van obuće, bez većih šetnji)

Dobio sam da mazem Hepathrombin [500 i.j./g] GEL.
Nemam bolovo kada hodam,bolove osecam jedino kada palac ukljucujem u neke stvari npr. naprezanje palca,udaranje lopte palcom,ili bilo koje VECE opterecivanje desnog noznog palca
Mozda 2 nedelje, 2 do 3 nedelje bih rekao.
Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2019, 02:15:26 posle podne »

Pozdrav,

Imam 17 godina i vec dugo vremena aktivno treniram fudbal.
Pre mesec mozda 2 meseca mi se desilo da povredim palac na fudbalu,desilo se to sa drugar i ja u isto vreme smo udarili loptu ja sam palcom a on je unutrasnjim delom stopala tako da sam ja jako dobro nabio palac.Isao sam odma u hitnu posto nisam mogao cak ni da setam od otoka i bola, ali su samo utvrdili(Pomocu RTG snimka) da nije napuko ili prelom nego sam ga bas dobro nabio,rekli su mi odmor 2 nedelje i gel da mazem neki koji imam kuci za takve stvari ja sam mazao tacno ovaj(DEEP RELIEF). Odmarao sam i hladio taj deo otok me je prosao i sve je islo ka boljem.I onda nakon 3.5 nedelje ja resim da vidim da li mogu da pomeram palac da vidim da se vratim nazad na fudbal.Sa palcom je sve okej donekle.Bolova nemam,Otok nemam?Mogu da trcim,ali ja palac kad pogusam gorati ga dole uz pomoc malo prstom mene to zaboli takodje i gore kada ga guram mene to zaboli,i onda sam igrao tu malo fudbal kada god mi palac dodje u situaciju da bude on na udaru lopte, ili drugi igrac da me udari mene to zabolo bas jako.Ali nema otoka nema nista i mogu da ga pomeram onako solidno ali kada krenem da ga pomerim ka dole bas dosta mene zaboli i takodje za gore.Danas sam bio opet kod doktorke kaze da samo odmaram i dala mi je neki jaci gel koji vise prodire da mazem. Da napomenem nisam bas odmarao puno jer u skoli sam sredjivao ocene,i imao svakakva takmicenja kako u skoli tako i na fudbalu.  :)

Koji gel si dobio da mažeš?
Kada hodaš nema bolova?
Koliko si ukupno mirovao od povrede? (znači ležiš u krevetu noga podignuta, van obuće, bez većih šetnji)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.