TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 08:12:24 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Testosteron?  (Pročitano 3646 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Jul 19, 2019, 02:37:09 pre podne »

Kao prvo, biću subjektivan, natural bodibilding je misaona imenica bilo gde u svetu, pa i kod nas...čast retkim izuzecima...

TRT( susptituciona terapija testosteronom) je hit antiaging medicine u USA( uz naravno opravdane "indikacije"), koja se pokazala jako uspešnom, ma kako mnogi to opovrgavali...dakle, govorimo o dozama koje su bliske fiziološkim, a ne o suprafiziološkim dozama koja su "osnova abzusa aas"...ipak, stara krilatica farmakologije kaže - razlika između leka i otrova je doza...isto je i testosteronom...dakle, problem je "prava doza", dužina uzimanja, kao i "oporavak"( PCT)...Šarčev je svakako zapalio masu "iskrenošću", ali čini mi se da će mnogi to zloupotrebiti u negativnom kontekstu, pogotovu mladi, koji često "ne vladaju sobom"...

S obzrom da je vama ukupni testosteron u "pozitivnom" ambijentu vrednosti, smatram da bi trebalo pokušati u all natural varijanti...uz naravno proveru drugih hormona...

« Poslednja izmena: Jul 19, 2019, 02:40:48 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Mlakonja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #8 poslato: Jul 18, 2019, 11:25:58 posle podne »

Hvala,Slavisa,mnogo za preporuke,objasnjenja i upozorenja. Dusane,bio bih zaista zahvalan ako bi mi da program treninga i objasnjenja oko vezbi. Moram da se vratim na Sarceva.Naravno da sam se "upecao"na njegovu pricu ,sto zbog njegovog imenauspeha,iskustva,sto zbog,cini se,krajnje iskrenog intervjua. Ne vidim koji bi mu bio licni motiv da govori o tome javno.Konacno,i sam koristi steroide vec 35 godina i,kaze,koristice do kraja zivota.Ne vidim da ga je iko javno osporio njegove tvrdnje. Ne razumem sta je trebalo da znaci to sto ih ne koristi u Srbiji.Zato sto je nelegalno? A zasto sam se "upecao"Pa,sa 42 godine ne znam koliko sam u mogucnosti da ispunim barem veci deo svog genetskog potencijala kada je u pitanju formiranje misicne mase...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16676


« Odgovor #7 poslato: Jul 16, 2019, 10:42:16 posle podne »

Pogledao sam interviju  o kome pričaš i odmah sam mogao da pretpostavim kako će to uticati na većinu rekreativaca i početnika. Jasno je bilo da će to ohrabriti i potpune početnike za uzimanje anaboličnih steroida i insulina. Ono što je meni najviše ostalo urezano posle te emisije je njegova rečenica da ne koristi nista od toga dok je u Srbiji. Da li to tebi nešto govori ?

Ti u ovom trenutku nisi iskoristio ni deo prirodnog potencijala. Kao prvo nisi počeo sa treninzima, pa i kad kreneš treba vremena da se uvežba i ustali tehnika izvođenja, ishranu nisi korigovao do neke određene mere. Nisi iskoristio ni delić prirodnog potencijala, a razmišljaš o anaboličkim steroidima i insulinu. To je potpuno neracionalno razmišljanje i savetujem ti da dobro razmisliš pre nego što se odlučiš na taj korak.

Što se tiče organizacije treninga, izbora vežbi i  tehnike izvođenja tu sam da ti pomognem i odgovorim na tvoja pitanja :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Jul 16, 2019, 03:03:48 pre podne »

Suždržao bih se od bilo kakvih preporuka o zloupotrebi aas, insulina i sl...

Detaljnije... https://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/androgeno-anabolicki-steroidi-sve-sto-treba-da-znate-da-ne-krenete-stranputicom

Zloupotreba insulina može imati "trenutne" fatalne posledice pogotovu tokom nestručnog "rukovanja istim"....

Ne zaboravimo da previsok unos proteina može imati i negativne implikacije po zdravlje jetre i bubrega...ipak, profesionalni bb imaju valjan razlog da zloupotrebom aas i ekstremima po pitanju ishrane i treninga "atakuju na zdravlje"( zarada) a nekome ko ima nema približne ambicije ne bih preporučio rizike tog tipa...

Od suplemenata bih preporučio whey protein, pre svega WPC, omega-3, kao i vitaminsko-mineralne komplekse( sa akcentom na vitamin D3, K2, magnezijum, cink, kao i vitamin C, kao i vitamine B-grupe)

O whey proteinu...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/koji-je-whey-protein-najbolji-za-pocetnike

O suplementaciji kreatinom...

https://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/nekoliko-stvari-o-kreatinu-koje-vam-se-precutkuju

Molim da "priče" poznatih bb ne prihvate olako već da uvek uključite zdrav razum i kritičko mišljenje...
Sačuvana
Mlakonja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #5 poslato: Jul 16, 2019, 01:57:06 pre podne »

Hvala Vam mnogo na detaljnom objasnjenju pravilne ishrane. Sa njom pocinjem kada i sa treningom,a do tada prikupljanje informacija kako ne bih lutao. U ovom trenutku je to ona prosecna ,uobicajena kod nas.Ne koristim alkohol,cigarete,kafu. Jedino sto kasno lezem sto obavezno moram korigovati.Kada sam pomenuo Sarceva mislio sam na njegov nedavni intervju u kome je govorio da je koristio 3-4 grama belancevina /kg,a neki i 5. Sigurno to znate daleko bolje od mene. Hormon stitne zlezde sa proverio,kao i njegov rilizing hormon,ali kortizol nisam,sto cu uciniti. Sa vezbama-klasika. Po misicnim partijama,bez povezivanja u istom danu onih koje su povezane pri naprezanju,dva puta nedeljno bih "pogadjao"istu partiju,uz dva slobodna dana u nedelji. Dakle,onako kako se to savetuje na mnogim mestima. Ne znam da li imate nesto da me dodatno posavetujete u vezi toga. Suplementacija? Sigurno se necete sloziti,ali bih probao sa steroidima.Opet onako kako je to Sarcev objasnio- 8 nedelja testosteron i antiestrogen,pa 4 nedelje HCG. Kao i koriscenje insulina.Za ostale suplemente mi treba savet.Kreatin monohidrat mi ne podnosi stomak,dok od puferizovane forme nisam osetio ni blago povecanje energije. Ne znam sta mi savetujete u vezi njega. Kompleks vitamina i minerala obavezno.Jos nesto? Mozda surutkin protein?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Jul 15, 2019, 12:42:48 pre podne »

To što se "salo lepi za stomak", verujte da najmanje ima veze sa genetikom, "brzinom metabolizma", telesnim tipom...glavni uzrok je loše koncipirana ishrana, kao i životne navike koje se tiču kvaliteta sna, unosa alkohola, duvana, redovnosti obroka, hronične izloženosti stresu...

Koliko obroka imate dnevno? Kako ti obroci izgledaju - sastav obroka, odabir namirnica? Da li barem orijentaciono znate koliko unosite proteina, hidrata, masti na dnevnom nivou?

300 gr proteina dnevno je preterivanje i čini se da niste dobro protumačili reči Miloša Šarčeva...1,5-2 gr po kg proteina je sasvim dovoljno uz adekvatan odnos sa hidratima i mastima..detaljnije...OBAVEZNO PROČITATI... https://forum.pansport.rs/index.php?topic=250925.0

Od hormona bih proverio i jutarnji kortizol, kao i štitnu žlezdu - fT3, fT4, TSH...

A kako planirate treninge - nedeljni raspored po mišićnim partijama, vežbe, serije, ponavljanja?

Suplementacija?
Sačuvana
Mlakonja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #3 poslato: Jul 14, 2019, 11:16:19 posle podne »

E,to mi je trebalo!Strucan odgovor! Bavio sam se bodibildingom ranije kao mladji ,ali ne nesto dugo. Ponovo bih poceo i to ozbiljnije,naravno na amaterskom nivou,ali ne pre nego sto utvrdim "sta -kako".Visok sam 172 cm i tezak 74 kg,mada mi kilaza mnogo varira. Kada sam poslednji put trenirao imao sam preko 95 kg, sa povelikim stomakom,doduse.I sada je struk poprilican. Nekako mi se salo "lepi"na stomak.Izdrzljiv sam,ali nemam dovoljno snage da bih podigao neku vecu kilazu i preterano se znojim. Da li od lose kondicije,sta li. Gledam da se hranim sto bolje,bez nocnog prejedanja,sa sto manje slatkih djakonija. Kada pocnem sa treninzima planiram uzimati oko 300 grama proteina dnevno,po prici Sarceva o visokoproteinskoj ishrani.Provericu i estradiol i prolaktin po Vasem savetu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2 poslato: Jul 14, 2019, 04:40:46 posle podne »

Za bavljanje bodibildingom rekreativno, amaterski ili profesionalno je bitnije savladati osnove koje se tiču treninga, ishrane, suplementacije...u većini slučajeva se "hormonski profil" popravio kroz uvođenje zdravih navika u ishranu, redovnu dobro doziranu fizičku aktivnost, kao i kvalitetan san i tehnike borbe protiv stresa...

Pomenuta vrednost je normalna( za ukupni testosteron)...da li su rađeni i drugi hormoni? Estradiol, prolaktin?

Da li ste krenuli sa treningom? Korekcijom ishrane? Koliko ste visoki, teški? Obim struka?

Sačuvana
Mlakonja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Jul 14, 2019, 01:04:24 pre podne »

Postavio bih pitanje strucnjacima kao laik. Da li mi je sa 42 godine kolicina testosterona od 6,62 ng/ml dovoljna za uspesno bavljenje bodibildingom ili je potrebno da je suplementima povecam? Hvala unapred na odgovoru.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.