TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:10:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Testosteron?  (Pročitano 3178 puta)
Mlakonja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #24 poslato: Avgust 01, 2019, 11:27:18 posle podne »

Hvala Vam mnogo,Bobane.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #23 poslato: Avgust 01, 2019, 09:08:27 posle podne »

Kapiram. Mozete li mi preporuciti koje vezbe da koristim? Da li je mnogo da ih bude 3 po misicnoj grupi uz 4 serije i 5 ponavljanja? Da li u svakoj seriji da podizem maksimalmo koliko mogu ili da budu "rastuce-opadajuce"?
Tri vjezbe za manju grupu misica je ok. Za vecu grupu kao sto su ledja, noge, grudi treba ipak malo vise vjezbi. 5-6 sa po 3 serije je ok.
Broj ponavljanja gkedaj da ne bude manji od 8 i ne veci od 12.

Sto se vjezbi tice, stvarno su mogućnosti ogromne i potrebno je naci ono sto najvise odgovara tebi kao rekereativcu.

Akcenat bih bacio kao sto sam vec namenuo u postu nize, najvise na osnovne vjezbe, uz njih tek po  neku izolacionu.

Na forumu smo dosta puta pisali i predlagali pocetnicima sta i kako, pa bi bilo pozeljno da malo prelistas forum, naci ces sve odgovore.

Ako negdje zaskripi, slobodno pisi.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Mlakonja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #22 poslato: Avgust 01, 2019, 12:56:15 posle podne »

Kapiram. Mozete li mi preporuciti koje vezbe da koristim? Da li je mnogo da ih bude 3 po misicnoj grupi uz 4 serije i 5 ponavljanja? Da li u svakoj seriji da podizem maksimalmo koliko mogu ili da budu "rastuce-opadajuce"?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #21 poslato: Jul 29, 2019, 09:17:45 posle podne »

Vazi,Bobane. Kako mislite izolacionu?
Primjer - Potisak sa klupe za grudi tj Bench press je osnovana vježba, potisak sipkom ispred (iza) glave za ramena, vratilo, cucanj, mrtvo dizanje itd itd.. Osnovnim vjezbama gadjas vise misicnih grupa prilikom pokreta izvodjenja odredjenje (osnovne) vjezbe. 

Izolaciona vjezba pogadja najcesce jednu misicnu grupu ili dio jednog misica.



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Mlakonja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #20 poslato: Jul 29, 2019, 08:05:37 posle podne »

Vazi,Bobane. Kako mislite izolacionu?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #19 poslato: Jul 29, 2019, 02:33:59 posle podne »

Zoltane i Stamene,zahvaljujem mnogo na podrsci.
Slavisa,hormoni su u redu. U tekstu koji ste napisali o ishrani pocetnika je sve jasno. 1,5-2 g/kg proteina,3-6 g/kg ugljenih hidrata i 0,6-0,8 g/kg kvalitetnih masti. Toga bih se drzao na pocetku. Videcu kako ide kada pocnem da treniram,pa u zavisnosti od toga cu Vas zamoliti za odredjenu korekturu,ako budete smatrali da je potrebna. Napisah za izvore proteina,a za ugljene hidrate i masti onako kako ste i napisali. Krompir,pirinac,pahuljice,odnosno orasasti plodovi,maslinovo i laneno ulje+omega 3 masne kiseline.
Dusane,hvala mnogo za ovaj savet,jer su mi noge bas tanucne. Prilikom probe sa spravom potiskivao sam 100 kg bez problema. To verovatno nije mnogo za noge,ali je mene iznenadilo,jer u fudbalu imam sut "kao devojcica" i ,kazem,bas su tanke.Planirao sam da vezbam 5 dana u nedelji . Kakav plan vezbi mi preporucujete?
Držiš se osnovnih vježbi uz po neku izolacionu. U početku ne forsirati previse. Trening max 1h da traje. Istezenje i zagrijavanje praktikuj prilikom svakog treninga. Istezati bi se trebao i u danima kada ne treniras. Fleksibilnost je jako bitna.

Gledaj da vjezbu kontrolises ti a ne ona  tebe. Radi na tehnici, bez pravilnog pokreta nema ni adekvatne stimulacije misica.

Trebace ti vremena da se uhodas, ali posto si vec imao staža sa vježbanjem trebalo bi da se vratis brzo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Mlakonja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #18 poslato: Jul 29, 2019, 02:27:45 posle podne »

Zoltane i Stamene,zahvaljujem mnogo na podrsci.
Slavisa,hormoni su u redu. U tekstu koji ste napisali o ishrani pocetnika je sve jasno. 1,5-2 g/kg proteina,3-6 g/kg ugljenih hidrata i 0,6-0,8 g/kg kvalitetnih masti. Toga bih se drzao na pocetku. Videcu kako ide kada pocnem da treniram,pa u zavisnosti od toga cu Vas zamoliti za odredjenu korekturu,ako budete smatrali da je potrebna. Napisah za izvore proteina,a za ugljene hidrate i masti onako kako ste i napisali. Krompir,pirinac,pahuljice,odnosno orasasti plodovi,maslinovo i laneno ulje+omega 3 masne kiseline.
Dusane,hvala mnogo za ovaj savet,jer su mi noge bas tanucne. Prilikom probe sa spravom potiskivao sam 100 kg bez problema. To verovatno nije mnogo za noge,ali je mene iznenadilo,jer u fudbalu imam sut "kao devojcica" i ,kazem,bas su tanke.Planirao sam da vezbam 5 dana u nedelji . Kakav plan vezbi mi preporucujete?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #17 poslato: Jul 28, 2019, 10:40:54 posle podne »

Za noge moras izdvojiti poseban dan, nikako ih nemoj trenirati sa ostalim misicnim grupama. Koliko puta nedeljno si u mogucnosti da treniras ?
Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #16 poslato: Jul 28, 2019, 08:07:46 posle podne »

Bitno je da krenes sa treningom i uzivas u procesu transformacije. Ne opterecuj se previse. Trudi se da ti ishrana bude korektna i bice rezultata uz redovan i kontuirani trening.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #15 poslato: Jul 28, 2019, 03:37:01 posle podne »

Tek sada stizem da odgovorim.
Slavisa,hvala Vam na dodatnom objasnjenju.Sutra dobijam rezultate za estradiol,prolaktin i kortizol.
 Dusane,najbolje bi bilo da mi Vi date plan treninga da ne bih "lutao".Inace sam planirao da radim u istom danu: Ledja i biceps;grudi,triceps i podlakticu;ramena i noge. Trbusne misice svaki drugi dan ,jer su mi izuzetno slabi. Uz dva dana odmora nedeljno:sreda i nedelja. Za svaku misicnu grupu 3 vezbe sa 4 serije i 5 ponavljanja u svakoj. Ishrana:Proteini iz belog zivinskog mesa,ribe,jaja,sira rasporedjeni u 5 obroka+2 proteinska (odmah nakon treninga i pred spavanje),uz odredjenu kolicinu ugljenih hidrata i masti kako je Slavisa objasnio u svom odgovoru.
Stamene i Bobane,hvala za ovo ukljucenje.Da,Stamene, vrsnjaci smo,ali ste Vi u odlicnoj formi sada,a ja u "debelom minusu". Tih 5-6 godina mi deluje malo obeshrabrujuce. Poslednji put sam trenirao 2012 i to svega nekoliko meseci.

Samo bez "planiranih" krajnosti u unosu proteina...1,5-2 gr po kg je sasvim dovoljno...

Ako želite možete objaviti planirani plan ishrane( sastav obroka, odabir namirnica po oborcima), ciljani unos makrosa( proteini, hidrati, masti)...pa ćemo zajedno napraviti dalje korekcije ako za tim bude bilo potrebe...

Nema potrebe za žurbom - nikada nije kasno da se vežba strasno ;)
« Poslednja izmena: Jul 28, 2019, 03:44:03 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Jul 28, 2019, 03:30:08 posle podne »

Samo napred I nikada ne odustajte.Verujte mi sve se može postići samo ako to zaista želite.
Verujte u sebe I uspećete.Samo treba biti realan I svestan da za sve treba vremena.
Sačuvana
Mlakonja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #13 poslato: Jul 28, 2019, 01:15:58 posle podne »

Tek sada stizem da odgovorim.
Slavisa,hvala Vam na dodatnom objasnjenju.Sutra dobijam rezultate za estradiol,prolaktin i kortizol.
 Dusane,najbolje bi bilo da mi Vi date plan treninga da ne bih "lutao".Inace sam planirao da radim u istom danu: Ledja i biceps;grudi,triceps i podlakticu;ramena i noge. Trbusne misice svaki drugi dan ,jer su mi izuzetno slabi. Uz dva dana odmora nedeljno:sreda i nedelja. Za svaku misicnu grupu 3 vezbe sa 4 serije i 5 ponavljanja u svakoj. Ishrana:Proteini iz belog zivinskog mesa,ribe,jaja,sira rasporedjeni u 5 obroka+2 proteinska (odmah nakon treninga i pred spavanje),uz odredjenu kolicinu ugljenih hidrata i masti kako je Slavisa objasnio u svom odgovoru.
Stamene i Bobane,hvala za ovo ukljucenje.Da,Stamene, vrsnjaci smo,ali ste Vi u odlicnoj formi sada,a ja u "debelom minusu". Tih 5-6 godina mi deluje malo obeshrabrujuce. Poslednji put sam trenirao 2012 i to svega nekoliko meseci.
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #12 poslato: Jul 27, 2019, 12:05:05 pre podne »

Barem 5-6 godina aktivnog treniranja, regulisane ishrane, raznoraznih varijacija sa dijetama, pa tek onda razmisljati o anabolicima. Naravno prije toga dosta edukacije da bi sve to imalo i smisla.

Nemoj da uzimas Milosa kao reper za bilo sta. On je jednostavno covjek koji je van vremenski za ex yu prostore gdje se još koriste supstance koje su Ameri izbacili prije 20 i vise godina iz upotrebe. Covjek koji je trenirao mnoge velikane bodibuildinga, covjek koji svoje znanje debelo naplacuje i ne dijeli ga tek tako lako.

Kod nas je pojam hraniti se pravilno, izdvojiti 300e mjesecno za ishranu i suplementaciju, biti istrajan u tome sta zelimo, pa sve ostalo.

Kao sto su ti vec rekli, doseci svoj prirodan maksimum pa tek onda razmisljati kako i sta dalje.

Anabolici su zacaran krug iz kojeg se tesko izlazi. Pored narusenog zdravlja koje moze da se desi u bilo kom trenutku pa i kod ljudi koji sve to imaju u malom prstu, pa sve do psihičkih problema koji nastaju po prestanku uzimanja istih.

Kada saberes i oduzmes, cijena je visoka, posebno za jednog rekreativca u tvojim godinama i trenutnim stanjem. Takmičarski sam uvijek za, jednostavno konkurencija ti nameće da moras, dok jednom rekreativcu nikada ne bih preporucio da uopste o tome pomisli a ne da uzme.



Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Stamen Randjelovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3698


« Odgovor #11 poslato: Jul 26, 2019, 09:07:07 posle podne »

Hvala,Slavisa,mnogo za preporuke,objasnjenja i upozorenja. Dusane,bio bih zaista zahvalan ako bi mi da program treninga i objasnjenja oko vezbi. Moram da se vratim na Sarceva.Naravno da sam se "upecao"na njegovu pricu ,sto zbog njegovog imenauspeha,iskustva,sto zbog,cini se,krajnje iskrenog intervjua. Ne vidim koji bi mu bio licni motiv da govori o tome javno.Konacno,i sam koristi steroide vec 35 godina i,kaze,koristice do kraja zivota.Ne vidim da ga je iko javno osporio njegove tvrdnje. Ne razumem sta je trebalo da znaci to sto ih ne koristi u Srbiji.Zato sto je nelegalno? A zasto sam se "upecao"Pa,sa 42 godine ne znam koliko sam u mogucnosti da ispunim barem veci deo svog genetskog potencijala kada je u pitanju formiranje misicne mase...
Pozz, samo da se ubacim u razgovor sto se tice godina. Itekako je moguce nabaciti kvalitetnu misicnu masu i sa 42g, to je cak naucno i dokazano. Uz kvalitetan trening , ishranu i oporavak moze da se postigne zavidna forma ali naravno ne preko noci. Mozes da uzmes mene za primer kao coveka od 42 godine koji trenira kao natural i ima vise nego solidnu formu.  Po meni jedina logika uzimanja AAS je ako si takmicarski nastrojen , onda bih razumeo konzumiranje istih. Mene interesuje da li si odradio bar godinu dana redovnog treninga bez pauza zadnji put kada si trenirao?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #10 poslato: Jul 25, 2019, 10:50:43 pre podne »

Ja bih da mi preskočimo temu u AAS i da pređemo na trening i ishranu.
Napiši nam kako si isplanirao treninge ( mišićne grupe po danima, vezbe, broj serija/ponavljanja)  i ishranu ( po obrocima).
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.