TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:22:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lumbalni deo-donja ledja  (Pročitano 2474 puta)
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #9 poslato: Jul 25, 2019, 12:33:42 posle podne »

Na svaki bol u donjem dijelu leđa da sam išao na snimanje tokom godina provedenih takmičući se u powerlifitngu, vjerovatno bih morao da prodajem kuću i dva bubrega da bih otplatio sve te silne račune za magnetnu.

Ne budite djevojčice nego muškarci.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #8 poslato: Jul 25, 2019, 10:41:57 pre podne »

Zbog ranijih povreda meni se često dešava da ponovo iziritiram leđa. Uvek prvih nedelju/dve  diklofenak(ili  brufen ili metafex) i myderison(ili mydocalm).
Sačuvana
Simo Boltic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1684


« Odgovor #7 poslato: Jul 24, 2019, 06:36:31 pre podne »

Ukoliko si prikljestio zivac,mozes da posetis nekog dobrog kiroprakticara. Ja sam imao slican problem,resio sam ga na taj nacin. Odakle si?
Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #6 poslato: Jul 24, 2019, 06:11:23 pre podne »

Taj bol može biti od raznih uzroka. Da bi krenuo sa pravom terapijom, mora da se ustanovi uzrok bola. DH se pogrešnim pokretima, kao što je istezanje ili vežbanje, može pogoršati.
Kao što ti je rekla Aleksandra, pauza i MRI.
Mnogo veću štetu možeš napraviti pogrešnim pokretima.
Ja imam takođe DH. Ali svaka DH je priča za sebe. Postoje razni nivoi i oblici hernacije.
Ako te boli možeš da koristiš neki analgetik koji ujedno i opušta mišićni spazam (grč). Kao i B12 koji umiruje i smanjuje upalu nerva.
Ovo može da ti olakša akutni bol ali nije rešenje.
Moraš da snimiš, to je glavno. Onda se može pravilno odrediti terapija.
Za B12 predlažem OHB12 od Galenike.
Sačuvana
Miša Nenković
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1495


« Odgovor #5 poslato: Jul 23, 2019, 10:07:56 posle podne »

Moje misljenje na tvoj problem je: Da je vrlo moguca isijalgija to se dogadja cesto. Zasto, zato sto, ti si vec radio mrtvo tako da imas pravilan pokret, da nije pravilan javilo bih se taj bol i ranije. A isijalgija dolazi  tako sto, kada  nedovoljno ne istezes zadnjicu, zadnju lozu posle treninga. Imas vezbe istezanja bas za isijalgiju, na youtube sigurno. Tako da pocni sa svakodnevnim istezanjem cak i dva puta dnevno, i kroz neko vreme videces poboljsanje. Naravno, ako je to u pitanju. Ako nije, kao sto koleginica kaze "pravac snimanje" i znaces sta da radis. Sportski pozdrav

Послато са LG-D290 уз помоћ Тапатока

Sačuvana
Dr Aleksandra Brankovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3083


« Odgovor #4 poslato: Jul 21, 2019, 02:44:54 posle podne »

Pauza od treninga i što pre snimi bolno mesto, najbolje magnetna rezonanca da se diferentuje potencijalna diskus hernija od mijalgije tj bola u mišićima.

To traje duži vremenski period, da ne bi došao u situaciju da pogoršaš stnje daljim treninzima, to ti je moj savet.

Od nalaz NMR zavisi šta cemo dalje.
Sačuvana
Luks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #3 poslato: Jul 21, 2019, 02:16:25 posle podne »

Jos neki konkretan savet? Od nekog drugog?
Sačuvana
Boban Šaranović
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5697


« Odgovor #2 poslato: Jul 21, 2019, 12:01:29 posle podne »

Pozdrav ljudi, trebaju mi konkretni saveti.
Ovako, pre nekih 5,6 meseci sam radio deadlift i odjednom me nesto secnulo u donjim ledjima, tj nisam mogao vise tokom tog treninga nijedno ponavljanje da odradim. Bol je krenuo da se iznova i iznova pojavljuje. U donjem delu levih ledja, samo sa leve strane sve do lastimusa. E sad ja sam zimus bio na masi, bas i tu je bilo i slabost trbusnih misica. Ubacio sam setnju, dosta setnje i na svakih km sam morao da se saginjem da udahnem vazduh i nastavim. Kada sam spavao na toj strani nisam mogao da spavam. Sada je dosta bolje. Ali ne mogu da trcim. Kada krenem, preseca me, bukvalno bol je toliko jak da bih plakao. Pri treningu sa tegovima ne boli nista, ali kada setam, brzi hod ili kada bih zeleo da trcim boli dosta. Kada kasljem ili kada pokusam ponekad da udahnem i izdahnem zaboli. Radim istezanja, treniran jako jer me tokom treninga ne boli. Razmisljao sam da krenem 3x nedeljno sa plenkom i trbusnim vezbama kao i da pijem labrada elasti joint. Zimus sam radio cucanj 145x5 i mrtvo 165x5 reps sa svojih tada 88kg. Bile su jake i slozene vezbe i tad je povreda nastupila. Ja samo zelim da mogu da trcim kao nekad i da pesacim bez boliva

Nije to do slabih trbusnih koliko od lose tehnike tj nepravilne forme prilikom pokreta. Neki nerv si vjerovatno priklještio. Predlažem da kupiš Ihtiol-kamfor crnu mast i mažes ujutru i pred spavanja na mjestu koje stvara problem.

Odmoriti lumbalni dio leđa neko vrijeme i onda krenuti lagano sa vježbama u cilju jačanja donjeg dijela leđa. Ne moram da pišem koliko je bitno da se vježbe tehnički pravlino izvode i da se ne forsira sa opterecenjem. Mrtvo potpuno izbaciti na malo duži period. Uvesti hiperekestenziju i good morning.

Ako bolovi traju duži vremenski period, potrebno je snimiti pomenuti dio i u konsultaciji sa stručnim licem odrediti šta i kako dalje.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
Sačuvana
Luks
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Jul 21, 2019, 11:33:46 pre podne »

Pozdrav ljudi, trebaju mi konkretni saveti.
Ovako, pre nekih 5,6 meseci sam radio deadlift i odjednom me nesto secnulo u donjim ledjima, tj nisam mogao vise tokom tog treninga nijedno ponavljanje da odradim. Bol je krenuo da se iznova i iznova pojavljuje. U donjem delu levih ledja, samo sa leve strane sve do lastimusa. E sad ja sam zimus bio na masi, bas i tu je bilo i slabost trbusnih misica. Ubacio sam setnju, dosta setnje i na svakih km sam morao da se saginjem da udahnem vazduh i nastavim. Kada sam spavao na toj strani nisam mogao da spavam. Sada je dosta bolje. Ali ne mogu da trcim. Kada krenem, preseca me, bukvalno bol je toliko jak da bih plakao. Pri treningu sa tegovima ne boli nista, ali kada setam, brzi hod ili kada bih zeleo da trcim boli dosta. Kada kasljem ili kada pokusam ponekad da udahnem i izdahnem zaboli. Radim istezanja, treniran jako jer me tokom treninga ne boli. Razmisljao sam da krenem 3x nedeljno sa plenkom i trbusnim vezbama kao i da pijem labrada elasti joint. Zimus sam radio cucanj 145x5 i mrtvo 165x5 reps sa svojih tada 88kg. Bile su jake i slozene vezbe i tad je povreda nastupila. Ja samo zelim da mogu da trcim kao nekad i da pesacim bez boliva
Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.